Të gjitha lajmet

NË AUSTRI

Zëvendësuesi Bekim Balaj për 8 minuta sjell fitoren

Foto: Sturm/fb

Zëvendësuesi Bekim Balaj për 8 minuta sjell fitoren


29 November, 2020 @0:16

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Bekim Balaj, ka shënuar mbrëmë golin vendimtar dhe të fitores për skuadrën e tij Sturm Graz.

Sturmi mposhti Swarovskin e Tirolit me rezultat minimal 1-0 [Balaj 76] dhe me tri pikët e fituara është ngritur në pozitë të katërt të Bundesligës austriake me 15 pikë nga 8 ndeshje. Salzburgu lider ka 22 pikë nga 9 ndeshje.

Balaj u fut në lojë në minutën e 68 të ndeshjes dhe pas 8 minutash në fushë, shënoi për fitore. Për Sturmin përgjatë 90 minutave në bankë rezervë ka qëndruar edhe lojtari i ri i Kosovës Dardan Shabanhaxhaj.


AUSTRI

5 minuta lojë për Dardan Shabanhaxhaj

International/Sportistë shqiptarë në botë

5 minuta lojë për Dardan Shabanhaxhaj

26/01/21 @ 22:24

SHQIP NË BOTË

Hekuran Kryeziu mund të kthehet te ish skuadra

International/Sportistë shqiptarë në botë

Hekuran Kryeziu mund të kthehet te ish skuadra

26/01/21 @ 18:14

FLORENT HADËRGJONAJ

Hadërgjonaj në 11-shen e javës në Turqi

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Hadërgjonaj në 11-shen e javës në Turqi

26/01/21 @ 17:18

TURQIA

Onyekuru për herë të tretë te Galatasarayi

International

Onyekuru për herë të tretë te Galatasarayi

25/01/21 @ 20:00

SUPERLIGA TURKE

Fitore e lehtë për Fenerbahçen, asiston Ademi

International/Sportistë shqiptarë në botë

Fitore e lehtë për Fenerbahçen, asiston Ademi

25/01/21 @ 19:41

TURQIA

7 gola, Voca e Çekiçi pësojnë

International/Sportistë shqiptarë në botë

7 gola, Voca e Çekiçi pësojnë

25/01/21 @ 19:25

ANTALYA - PËRGATITJET

Malisheva mposht të rinjtë e Vorsklës

FFK Liga e parë/International

Malisheva mposht të rinjtë e Vorsklës

25/01/21 @ 18:56

FENERBAHÇE

Fenerbahçe nuk paguan sivjet për Ozilin, lansohet paga vjetore

International

Fenerbahçe nuk paguan sivjet për Ozilin, lansohet paga vjetore

25/01/21 @ 18:01

SUPERLIGA TURKE

Hadërgjonaj 90 minuta, Kasimpasa fiton pas 2 humbjeve

International

Hadërgjonaj 90 minuta, Kasimpasa fiton pas 2 humbjeve

25/01/21 @ 16:57

11-SHET

Hadërgjonaj startues kundër Sivassporit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Hadërgjonaj startues kundër Sivassporit

25/01/21 @ 13:20


Të gjitha lajmet nga International