Të gjitha lajmet

TE TË GJITHA GRUPMOSHAT

Zyrtarisht nis afati kalimtar

Zyrtarisht nis afati kalimtar

26 August, 2019 @10:47

Federata e Basketbollit të Koosvës (FBK) ka bërë të ditur tash se prej nesër hapet edhe zyrtarisht afati kalimtar i basketbollistëve në të gjitha grupmoshat.

Njëjtë, bëhet edhe paraqitja e lojtarëve të huaj te të gjitha ekipet që kanë interes, ndërsa ka kërkuar nga ekipet që të respektojnë rregulloret lidhur me kalim dhe regjistrim të lojtraëve prej ekipi në ekip.

“Federata e Basketbollit e Kosovës ju njofton se nga 27.8.2019 deri më 7.9.2019 do të jetë afati kalimtar për të gjitha grupmoshat, si dhe paraqitja e lojtarëve të huaj. Ju lutemi që për paraqitjen e lojtarëve të respekoni rregulloret mbi kalim dhe regjistrim të lojtarëve,” ka shkruar njoftimi i FBK-së.

Derisa Superliga pritet të fillojë në fund-shtator ose fillim-tetor, aktualisht prej ekipeve të Superligës, Rahoveci është më i angazhuari për shkak të debutimit në gara ndërkombëtare, derisa ekipet tjera janë ende në pushime verore.

MIZAHIR ISMA

Rahoveci numëron karrigat e palestrës

25 August, 2019 @17:12

Skuadra e Rahovecit që do të debutojë këtë stinor në gara ndërkombëtare, ka marrë seriozisht punën për rregullimin e të…

EKSKLUZIVE

E.J. Boyce, amerikani i dytë te Trepça

22 August, 2019 @17:41

Pas Collin Kennedy, Trepça ka nënshkruar marrëveshje me amerikanin e dytë, E.J. Boyce. …

JURE GUNJINA

Rahoveci zyrtarizon përforcimin kroat

22 August, 2019 @13:17

Përforcimi kroat i Rahovecit, Jure Gunjina, pak më parë është zyrtarizuar nga skuadra e Rahovecit. Gunjina për faqen e Rahovecit…

EKSKLUZIVE

Trepça nënshkruan me amerikanin Kennedy

21 August, 2019 @22:13

Skuadra mitrovicase, Trepça, ka nënshkruar kontratë me lojtarin amerikan Collin Kennedy. Collin Kennedy është i gjatë 195 cm dhe luan…

YLLI

I huaji i parë te Ylli

20 August, 2019 @16:05

Skuadra e Yllit, sot ka zyrtarizuar të huajin e parë në skuadër. Bëhet fjalë për lojtarin Anthony Adger. Adger është…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga