Të gjitha lajmet

LUCIANO SPALLETTI

Zyrtarisht shkarkohet

Zyrtarisht shkarkohet

30 May, 2019 @13:28

Interi sot edhe zyrtarisht ka shkarkuar nga detyra trajnerin e ekipit, Luciano Spalletti.

Ai pritet të zëvendësohet nga ish trajneri i Chelseat dhe Juventusit, Antonio Conte.

Spalletti që ka pasur kontratë me Interin deri në vitin 2021, ka arritur që të dërgoj ekipin nerazzurr për herë të parë pas gjashtë vitesh në Ligë të Kampionëve në stinorin e parë të detyrës së tij.

Ai këtë sezon përsëri ka arritur ta shpijë Interin drejt Ligës së Kampionëve, duke përfunduar i katërti në renditjen e Serie A-së, pas fitores në xhiron e fundit të stinorit ndaj Empolit.

Në anën tjetër, Conte që pritet të merr drejtimin e skuadrës nga qyteti i modës, është i papunë që prej korrikut të vitit të kaluar.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga