Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Zyrtarizohet Maguire, më i shtrenjti në Botë

Zyrtarizohet Maguire, më i shtrenjti në Botë

5 August, 2019 @13:42

Harry Maguire është zyrtarisht lojtar i Manchester United!

Ky transferim u zyrtarizua pak minuta më parë nga 20-herë kampioni anglez, me marrëveshjen mes Unitedit e Leicesterit që u kompletua për 80 milionë funte, duke bërë që Maguire të bëhet transferi më i shtrenjtë deri më tash kur bëhet fjalë për mbrojtësit. Deri më sot këtë epitet e mbante Van Dijk, i cili nga Southamptoni te Liverpooli ishte transferuar për 75 milionë funte.

Pas Daniel James dhe Aaron Wan-Bissakas, Maguire bëhet përforcimi i tretë i Unitedit këtë verë.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga