Të gjitha lajmet

FEDERATA NJOFTON

Zyrtarizohet Shima

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

Zyrtarizohet Shima

11 January, 2016 @16:29

Aloja shqiptare Gerti Shima është zyrtarizuar si lojtar i ri i Sigal Prishtinës. 

Njoftimin e ka bërë të ditur Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) sot, ndërsa në njoftim thuhet se palët (Bashkimi dhe Prishtina) janë dakorduar për transferimin e lojtarit. 

Shima ka qenë njëri ndër basketbollistët më të mirë të Bashkimit në pjesën vjeshtore të stinorit, ndërsa klubi ditë më parë njoftoi se ai do të lirohet nga ekipi portokall-e-zi. 

Gerti Shima, duke u prezentuar te ekipi i Sigal Prishtinës
Gerti Shima, duke u prezentuar te ekipi i Sigal Prishtinës


VJEN PËRFORCIMI

Peja merr Covingtonin

11 January, 2016 @16:05

Lideri i Superligës është përforcuar në ditën e fundit të afatit kalimtar për lojtarët e huaj.  Nicholas Covington (188 cm.)…

NGA INTERVISTA E VEDRAN BOSNIC

Ish lojtari i Bashkimit, ngrit basketbollin suedez

Foto: oslobodjenje.ba

11 January, 2016 @15:36

Playmakeri i dikurshëm i Bashkimit e Pejës, Vedran Bosnic, është njëri ndër trajnerët që po ngrit basketbollin suedez në cilësi.  …

ANTONIS CONSTANTINIDES

Pse e la Energian për Prishtinën?

Foto: energia.cs

11 January, 2016 @15:00

Qiprioti Antonis Constantinides ka thënë fjalë të mira për basketbollin e Kosovës dhe për ekipin e tij të ri, Sigal…

NESËR FILLON VITI 2016 NË BIBL

Bashkimi, nesër pret Lovçenin

BOROZANI/D.S.

11 January, 2016 @8:28

Basketbollistët e Bashkimit do të hapin vitin 2016 në BIBL në përballje ndaj Lovçenit në Sezai Surroi të Prizrenit nesër…

TEAM OF THE WEEK 4

TOP 5-shja e javës në Superligë (IV)

Graph. O. Kraja

15 October, 2018 @21:22

Pas ndeshjeve të xhiros së katërt të Superligës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen më të mirë për të bërë…

PRIZRENI - YLLI

Cole: Jemi të uritur dhe të gatshëm

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 October, 2018 @21:14

Fundori amerikan i Prizrenit, Elliot Cole, sonte kundër Yllit ishte i pakapshëm. Ai shkëlqeu me 42 pikë, 6 asistime dhe…

TREPÇA - RAHOVECI

Ngushtë, por Rahoveci s’ndalet

14 October, 2018 @20:48

Vetëm 1 minutë e 33 sekonda para fundit të ndeshjes, rezultati ndërmjet Trepçës vendase dhe Rahovecit mysafir u barazua në…

PRIZRENI - YLLI

Rifati: Besova në fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 October, 2018 @20:22

Skuadra e Prizrenit sonte e regjistroi fitoren e tretë të stinorit në Superligë, duke e mposhtur Yllin me rezultat

PJESA E PARË: TREPÇA-RAHOVECI

Ngushtë në Mitrovicë në pjesë të parë

14 October, 2018 @19:42

Para pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Trepçës dhe Rahovecit në Minatori të Mitrovicës. Pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga