TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (11)

18 November, 2019 @23:03

TopSporti.com ka zgjedhur më të mirët e xhiros së 11 në Superligën e Kosovës në basketboll. Ekipin e javës e…

Lexo më shumë  →


PRIZRENI - PRISHTINA

Prishtina i kthehet fitores në Superligë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

16 November, 2019 @22:18

Pas humbjes ndaj Rahovecit, Prishtina sonte e mposhti Prizrenin me rezultat 72-88 në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren. Pjesa…

Lexo më shumë  →

RAHOVECI - FERONIKELI

Rahoveci rimerr kreun nga Bashkimi

16 November, 2019 @22:13

Nënkampioni i Superligës së Kosovës në basketboll, Rahoveci, duke e mposhtur Feronikelin me rezultat 87-61, u vendos përsëri në…

Lexo më shumë  →

LIPJANI

1000+ pikë të pësuara pas 10 ndeshjeve

15 November, 2019 @23:23

Skuadra më e dobët aktualisht në Superligë është Lipjani. Lipjani pas 10 ndeshjeve nuk ka fituar asnjë ndeshje, derisa sonte…

Lexo më shumë  →

BASHKIMI - TREPÇA

Bashkimi lider i Superligës, seria shkon në 6

15 November, 2019 @20:53

Bashkimi ka kapur formën më të mirë këtë stinor. Ekipi prizreas ka shënuar edhe fitoren e gjashtë radhazi këtë stinor,…

Lexo më shumë  →

PP: BASHKIMI-TREPÇA

Bashkimi rikthehet dhe shkon me epërsi në pushim

15 November, 2019 @20:11

Bashkimi ka arritur që në çerek të dytë të shkrijë epërsinë e ngushtë të Trepçës dhe me lojë të…

Lexo më shumë  →

Ç1: BASHKIMI-TREPÇA

Trepça në epërsi ndaj Bashkimit

15 November, 2019 @19:42

Mitrovicasit kanë mbyllur në epërsi çerekun e parë të ndeshjes ndaj Bashkimit në Sezai Surroi, me dy pikë dallim, 16-18.…

Lexo më shumë  →

YLLI 104-91 LIPJANI

E dyta me radhë për Yllin

Foto: R. Hamitaga/ KBYlli/fb

15 November, 2019 @19:22

Ylli ka shënuar fitoren e dytë me radhë në Superligë, pas ardhjes së trajnerit të ri në ekip, Dragan Radovic.…

Lexo më shumë  →

PJESA E PARË: YLLI - LIPJANI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli - Lipjani

15 November, 2019 @17:37

Ka përfunduar pejsa e parë në ndeshjen në mes të Yllit dhe të Lipjanit. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon…

Lexo më shumë  →

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ylli - Lipjani

15 November, 2019 @16:57

Janë caktuar pesëshet e para të Yllit dhe të Lipjanit. YLLI: Arben Camaj, Altin Morina, Valon Bunjaku, Samir Zekiqi, Rilind…

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Rezultatet e raundit të parë në Kupën e Kosovës

15 November, 2019 @10:54

Janë luajtur ndeshjet e raundit të parë në Kupën e Kosovës në konkurrencën e meshkujve në basketboll. Skuadrat e Superligës…

Lexo më shumë  →

NESËR MBRËMA

Kthimi i Drilonit, do të ndryshojë Pejën

Drilon Hajrizi duke shikuar ndeshjen e Pejës në Superligë këtë sezon/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

12 November, 2019 @21:00

Njëri ndër përforcimet më të bujshme të verës te Peja, Drilon Hajrizi, pritet t’i kthehet verdhezinjëve nesër mbrëma, kur ekipi…

Lexo më shumë  →

FIBA EUROPE CUP

Mungesat s’e ndalin, Prishtina fiton në Qipro

Foto: FIBA

12 November, 2019 @18:41

Pas dy humbjeve radhazi në kuadër të Grupit C të FIBA Europe Cup, Prishtina i është rikthyer fitoreve në ndeshjen…

Lexo më shumë  →

APOEL - PRISHTINA

+6 për Prishtinën

12 November, 2019 @17:52

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Apoel Nicosia - Prishtina. Pas 20 minuta lojë, rezultati shënon 46-52 në favor…

Lexo më shumë  →

TRANSMETIM

Livestream: Apoel Nicosia - Prishtina

12 November, 2019 @16:52

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina në ora 17:00 do të luaj kundër Apoel Nicosia, në kuadër të FIBA Europe…

Lexo më shumë  →

KB PRISHTINA

Suspendimi i dy kapitenëve, reagon Edmond Azemi

TOPSPORTI / A.P

12 November, 2019 @15:44

Pas incidentit mes Dardan Berishës dhe Edmond Azemit në ndeshjen mes Prishtinës dhe Rahovecit, klubi kryeqytetas vendosi që t’i suspendojë…

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Nisin duelet e para të Kupës së Kosovës

12 November, 2019 @12:00

FBK ka bërë të ditur sot se këtë mesajvë nis xhiroja e parë e Kupës së Kosovës, ndërsa mëposhtë gjeni…

Lexo më shumë  →

NDESHJE E RËNDËSISHME ME MUNGESA KYQE

Prishtina në ndeshjen që mund të përcaktojë fatin

12 November, 2019 @0:09

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, ka udhëtuar të martën dhe ka arritur në Nikozi të Qipros, ku do të…

Lexo më shumë  →

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (10)

11 November, 2019 @20:03

TopSporti.com ka zgjedhur më të mirët e xhiros së dhjetë në Superligën e Kosovës në basketboll. Ekipin e javës e…

Lexo më shumë  →

LIPJANI 78-86 BASHKIMI

Bashkimi fiton, me lojë të mirë në pjesë të parë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

10 November, 2019 @20:39

Skuadra e Bashkimit ka arritur fitoren e shtatë të stinorit në Superligë, duke e mposhtur Lipjanin sonte, me rezultat Lexo më shumë  →

PP: LIPJANI - BASHKIMI

Bashkimi në epërsi komode pas pjesës së parë

10 November, 2019 @19:54

Bashkimi është duke shkuar drejt fitores së radhës si duket, pasi që pjesën e parë në përballjen që po zhvillohet…

Lexo më shumë  →

PEJA 95-99 PRIZRENI

Cole shkëlqen, Prizreni befason Pejën në çerek të fundit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 November, 2019 @19:46

Skuadra e Pejës që dukej se shkonte drejt fitores që e priste sonte në Karagaç, është befasuar me lojën e…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA

Prishtina suspendon kapitenët

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

9 November, 2019 @21:43

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pësoi sonte nga Rahoveci me rezultat 87-94. Dy kapitenët e skuadrës së…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA - RAHOVECI

Recetë e njëjtë nga vreshtarët për Prishtinën

9 November, 2019 @21:01

Nënkampioni i Superligës së Kosovës në basketboll, Rahoveci, për herë të dytë në këtë sezon e mposhti Prishtinën. Vreshtarët e…

Lexo më shumë  →

PJESA E PARË: PRISHTINA - RAHOVECI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prishtina - Rahoveci

9 November, 2019 @19:44

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes të Prishtinës e Rahovecit. Pas 20 minuta lojë, rezultati shënon 59-43…

Lexo më shumë  →

FERONIKELI - YLLI

Pas 3 humbjeve rresht, fiton Ylli

9 November, 2019 @19:08

Skuadra suharekase Ylli, e ndërpreu serinë e 3 humbjeve rresht, duke e mposhtur Feronikelin me rezultat 82-97. Djelmoshat e…

Lexo më shumë  →

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prishtina - Rahoveci

9 November, 2019 @18:55

Janë caktuar pesëshet e para të Prishtinës dhe të Rahovecit. PRISHTINA: Divine Myles, Edmond Azemi, Dardan Berisha, Meriton Ismaili, Fahro…

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS 2019/20

Caktohen grupet për Kupën e Kosovës

Foto: FBK

8 November, 2019 @15:31

Të premten në zyrat e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është hedhur shorti për Kupën e Kosovës në basketboll,…

Lexo më shumë  →

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (9)

8 November, 2019 @14:50

TopSporti.com ka zgjedhur më të mirët e xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës në basketboll. Në pesëshen e zgjedhur…

Lexo më shumë  →

RAHOVECI

Rahoveci zyrtarizon të huajin e pestë

FOTO / KB Rahoveci

8 November, 2019 @11:10

Lideri aktual i Superligës së Kosovës në basketboll, Rahoveci, para pak çastesh e zyrtarizoi të hujin e pestë të skuadrës,…

Lexo më shumë  →

PEJA - RAHOVECI

Rahoveci mposht Pejën, vazhdon kryesimin

FOTO / Korniza Studio

7 November, 2019 @21:18

Nënkampioni i Superligës, Rahoveci, duke e mposhtur Pejën me rezultat 75-83, ka vazhduar të jetë në krye të tabelës. …

Lexo më shumë  →

FERONIKELI - BASHKIMI

Bashkimi në formë, e katërta rresht

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

7 November, 2019 @20:52

Ekipi prizrenas Bashkimi vazhdoi formën e mirë edhe në ndeshjen kundër Feronikelit. Djelmoshat e trajnerit Illmen Bajra, pjesën e parë…

Lexo më shumë  →

LIPJANI - TREPÇA

100 pikëshi i parë i Trepçës, Lipjani ende pa fitore

6 November, 2019 @20:57

Ndeshja hapëse e xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës në basketboll në mes të Lipjanit dhe Trepçës, përfundoi me…

Lexo më shumë  →

FIBA EUROPE CUP

Prishtina kthehet me humbje nga Letonia

6 November, 2019 @20:14

Skuadra e Prishtinës në ndeshjen e luajtur në kuadër të FIBA Europe Cup kundër skuadrës letoneze Ventspils, u mposht me…

Lexo më shumë  →

Ç1: LIPJANI - TREPÇA

Trepça e nis furishëm ndeshjen

TOPSPORTI/ A. P.

6 November, 2019 @19:18

Basketbollistët e Trepçës duket se janë të vendosur të shënojnë fitore sonte. Ata kanë nisur furishëm ndeshjen ndaj Lipjanit, derisa…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para: Lipjani - Trepça

6 November, 2019 @19:00

Dueli i radhës në Superligë nis pas pak, derisa Lipjani pret Trepçën. Skuadrat që janë në pjesën e poshtme…

Lexo më shumë  →

PP: VENTSPILS - PRISHTINA

Prishtina ngushton epërsinë e vendasve

Foto: fibaeuropecup

6 November, 2019 @18:33

Pas disavantazhit nëntë pikësh në fund të çerekut të parë në përballje ndaj Ventspilsit në formë (29-20), Prishtina është treguar…

Lexo më shumë  →

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ventspils - Prishtina

6 November, 2019 @17:54

Janë caktuar pesëshet e para të Ventspils - Prishtina. VENTSPILS: Janis Berzins, Linards Jaunzems, Timothy Neocartes Shorts II, Janis Kaufmanis,…

Lexo më shumë  →

TRANSMETIMI

Livestream: Ventspils - Prishtina

6 November, 2019 @17:16

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, sonte në ora 18:00 do të përballet me skuadrën letoneze Ventspils në kuadër të…

Lexo më shumë  →

NGA INFORMATORI NR 8

Bashkimit 700, Yllit 600 euro dënim

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

5 November, 2019 @22:12

Pas përfundimit të xhiros së tetë të Superligës, ku humbja e Prishtinës ndaj Bashkimit në Sezai Surroi dhe fitorja e…

Lexo më shumë  →

PRIZRENI

Prizreni përforcohet me amerikanin Nichols

FOTO/ Prizreni

5 November, 2019 @20:14

Skuadra e Prizrenit, sot e zyrtarizoi përforcimin e pestë të skuadrës, amerikanin Ty Nichols. Nichols 190 cm i gjatë, luan…

Lexo më shumë  →