AS PRISHTINA STATS

Dion Haxhosaj i padiskutueshëm te kërcimet e skuadrës së tij

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

3 July, 2020 @15:35

Në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Parë, më së shumti kërcime te skuadra AS Prishtina kishte qendra Dion…

Lexo më shumë  →


EDMOND AZEMI

Azemi: Nga liga e përbashkët përfitojnë dy shtetet

3 July, 2020 @13:27

Njëri nga basketbollistët më me përvojë në vendin tonë është Edmond Azemi. Edhe Edo e përkrah themelimin e kësaj lige.…

Lexo më shumë  →

AS PRISHTINA STATS

Don Polloshka dominoi me asistime te AS Prishtina

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

3 July, 2020 @11:15

Asistuesi më i mirë te AS Prishtina në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Parë ishte Don Polloshka. Fundori…

Lexo më shumë  →

AS PRISHTINA STATS

Rron Kurti koshashënuesi më i mirë te AS Prishtina

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

3 July, 2020 @8:24

Finalistja në Kupën e Kosovës në Ligën e Parë, AS Prishtina, në stinorin e pa përfunduar 2019/20, ishte në pozitën…

Lexo më shumë  →

BARCELONA

Barcelona gjen trajnerin menjëherë

FOTO / Euroleague

2 July, 2020 @12:35

Skuadra e Barcelonës ka gjetur zëvendësimin e trajnerit Svetislav Pesic. Katalonasit nuk kanë humbur kohë dhe sot e zyrtarizuan…

Lexo më shumë  →

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Mikaile Tmusic nënshkruan me KK Podgorica

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

1 July, 2020 @22:03

Basketbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Mikaile Tmusic, që u bë kampion me Bashkimin dhe Prishtinën në Kosovë, pas katër vitesh…

Lexo më shumë  →

LOS ANGELES LAKERS

Zyrtare: JR Smith e LeBron James bashkohen sërish

FOTO / Cavs

1 July, 2020 @21:24

Edhe pse ishte e ditur ditë më parë, Los Angeles Lakers, para pak çastesh e zyrtarizoi lojtarin JR Smith. Smith…

Lexo më shumë  →

BARCELONA

Barça largon trajnerin

1 July, 2020 @20:59

Gjigandi spanjoll, Barcelona, me marrëveshje të dyanshme e ndërpreu kontratën e trajnerit Svetislav Pesic. Barcelona krahas investimeve të mëdha në…

Lexo më shumë  →

ARBNORE PËRQUKU

“Pas 20 vitesh do të kem përvojë ndërkombëtare”

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

30 June, 2020 @11:54

Ideja e formimit të Përfaqësueses A në konkurrencën e femrave po mirëpritet nga komuniteti i gjerë i basketbollit në Kosovë. …

Lexo më shumë  →

MARIGONA HILL PRISHTINA STATS

Kujtim Ujkani në 5 ndeshje 60 kërcime

26 June, 2020 @23:11

Lojtari më në formë te Marigona Hill Prishtina në ndeshjet e fundit në Ligën e Parë, ishte padyshim Kujtim Ujkani. …

Lexo më shumë  →

MARIGONA HILL PRISHTINA STATS

Endrit Berisha lider edhe te asistimet

26 June, 2020 @19:54

Në stinorin 2019/20 në Ligën e Parë, asistuesi më i mirë i skuadrës Marigona Hill Prishtina, sikurse te koshashënuesit edhe…

Lexo më shumë  →

MARIGONA HILL PRISHTINA STATS

Endrit Berisha dhe Kujtim Ujkani me pikë treshifrore te MHP

FOTO / Arkiv

26 June, 2020 @19:21

Marigona Hill Prishtina, stinorin 2019/20 e nisi me emrin Kerasan Prishtina, derisa ndryshimi u bë në pjesën e dytë të…

Lexo më shumë  →

3X3

TopSporti sponsor medial i turneut streetball satellite 3x3

26 June, 2020 @17:21

Gjatë javës së ardhshme do të caktohen datat në turneun streetball satellite 3x3, derisa TopSporti do të jetë sponsor medial…

Lexo më shumë  →

E FUNDIT

FIBA publikon Rregullat Zyrtare të Basketbollit 2020

25 June, 2020 @12:54

Pas ndryshimeve të paraqitura nga Komisioni Teknik dhe miratuar nga Bordi Qendror i FIBA-s në Mars 2020, FIBA ka publikuar…

Lexo më shumë  →

BRETT PRAHL

Basketbollisti që veshi fanellën e Pejës, në elitën polake

Brett Prahl, në ndeshjen e Kupës së Kosovës me Pejën/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 June, 2020 @15:25

Basketbollisti amerikan që veshi fanellën e Pejës në fillim të këtij viti dhe fitoi Kupën e Kosovës me ekipin verdhezi,…

Lexo më shumë  →

LAKERS

Bradley nuk dëshiron të luaj me Lakers

FOTO / NBA

24 June, 2020 @10:35

Fundori amerikan i Los Angeles Lakersit, Avery Bradley, nuk dëshiron të luaj ndeshjet e mbetura të stinorit në NBA. Bradley…

Lexo më shumë  →

SCOTT BAMFORTH

Reprezentuesi i Kosovës në EliteProA të Francës

24 June, 2020 @0:19

Basketbollisti i natyralizuar i Kosovës, Scott Bamforth, është bërë anëtar i ri i ekipit elit të basketbollit francez, Le Mans…

Lexo më shumë  →

STAMBOLL

Fenerbahçe dhe Obradovic, ndahen

Foto: euroleague.net

24 June, 2020 @0:12

Pas shtatë stinorësh aventura e trajnerit serb Zeljko Obradovic ka përfunduar me Fenerbahçen e Stambollit. Trajneir i vlerësuar nga…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA E RE STATS

TOP kërcimet te Prishtina e Re 2019/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

23 June, 2020 @11:40

Prishtina e Re në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Parë, në mënyrë ekipore ka rrëmbyer 472 kërcime. Me…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA E RE STATS

Engjull Sollova TOP asistuesi te Prishtina e Re

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

23 June, 2020 @11:20

Në stinorin e papërfunduar në Ligën e Parë, asistuesi më i mirë te skuadra Prishtina e Re ishte Engjull Sollova. …

Lexo më shumë  →

KOSOVO GIRLS

Në rrugë për krijimin e Përfaqësueses A të femrave

22 June, 2020 @12:38

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) që nga anëtarësimi në FIBA në vitin 2015 rregullisht ka marrë pjesë me Përfaqësuese…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA E RE STATS

Meriton Ismaili me 8 ndeshje koshashënuesi më i mirë te Prishtina e Re

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

19 June, 2020 @19:53

Në stinorin e papërfunduar, Prishtina e Re me 8 fitore e 4 humbje ishte në pozitën e dytë në Ligën…

Lexo më shumë  →

FIBA EUROPE

Vendosen datat për evropianët 2021

18 June, 2020 @13:36

Bordi i FIBA Evropës ka vendosur për datat e sakta të FIBA Kampionateve Evropiane të vitit 2021. Sipas vendimit të…

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI STATS

Bujar Qeku i vetmi me 100+ kërcime te Vëllaznimi

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 June, 2020 @10:09

Në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Parë, lojtari i Vëllaznimit, Bujar Qeku, ishte i vetmi që ka rrëmbyer…

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI STATS

Arion Balluku me trefish më shumë asistime se bashkëlojtarët

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 June, 2020 @9:25

Me një dallim të madh në krahasim me bashkëlojtarët, Arion Balluku ishte asistuesi më i mirë i Vëllaznimit në stinorin…

Lexo më shumë  →

KOSOVARI I NATYRALIZUAR

Ish lojtari i Prishtinës e Pejës, nënshkruan me Gostivarin

16 June, 2020 @22:17

Basketbollisti që mbronte ngjyrat e reprezentacionit të Kosovës dy vite më parë, Malcolm Armstead dhe ka luajtur për Prishtinën e…

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI STATS

Arion Balluku koshashënuesi më i mirë te Vëllaznimi 2019/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

16 June, 2020 @15:59

Serinë e statistikave në Ligën e Parë, po e hapim me liderin, Vëllaznimin, që pas vendimit të FBK-së për ndërprerje…

Lexo më shumë  →

FBK

FIBA Europe edhe dy vjet vazhdon mbështetjen ndaj FBK-së

16 June, 2020 @15:11

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) për vitin e gjashtë radhazi është fituese e projektit të FIBA Europe për zhvillim…

Lexo më shumë  →

NJOFTIM I FBK-së

Të dielën, Marmarinos u ligjëron trajnerëve të Kosovës

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

12 June, 2020 @13:26

Përzgjedhësi i Kosovës, Christos Marmarinos do të ligjërojë para trajnerëve të Kosovës me anë të një videokonference. Videokonferenca do të…

Lexo më shumë  →

PANATHINAIKOS

Panathinaikos tërhiqet nga Euroleague!

12 June, 2020 @12:09

Gjigandi grek, Panathinaikos, ka dërguar një letër kryesisë së Euroleagues, për tërheqjen nga kjo ligë. Në letër është thënë se…

Lexo më shumë  →

LUIS SCOLA

Milano ndahet me Scolan

FOTO / Olimpia Milano

11 June, 2020 @18:50

Skuadra italiane, Olimpia Milano, dhe legjenda argjentinase Luis Scola, kanë ndarë rrugët, ka bërë të ditur skuadra italiane. Milano në…

Lexo më shumë  →

DARDAN BERISHA

Dardani mirëpret ligën e përbashkët Kosovë-Shqipëri

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

11 June, 2020 @13:44

Në një intervistë të dhënë për faqen zyrtare të FBK-së, basketbollisti më i mirë i Kosovës, Dardan Berisha, ka thënë…

Lexo më shumë  →

KOSOVA

Grumbullimi në gusht

9 June, 2020 @10:59

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll do të grumbullohet në pjesën e dytë të muajit gusht. Përgatitjet do të udhëhiqen nga…

Lexo më shumë  →

TAY WALLER

Tay Waller kalon te Igokea

8 June, 2020 @16:28

Ish basketbollisti i Prishtinës dhe i Bashkimit, amerikani Tay Waller, është anëtar i ri i Igokeas. Eurobasket.com ka bërë…

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI (F) STATS

Benita Juniku me 69 kërcime lidere, lista e plotë e Vëllaznimit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 June, 2020 @20:02

Basketbollistja e Vëllaznimit, Benita Juniku, ishte me më shumti kërcime te skuadra e Vëllaznimit në stinorin e papërfunduar 2019/20 në…

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI (F) STATS

Rina Hoda lidere edhe te asistimet

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 June, 2020 @18:39

Sikurse te pikët e shënuara, basketbollistja Rina Hoda është në krye të listës edhe te asistimet, në stinorin e anuluar…

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI (F) STATS

Rina Hoda koshashënuesja më e mirë te Vëllaznimi

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 June, 2020 @16:42

Serinë e statistikave në Ligën e Femrave po e përfundojmë me skuadrën e Vëllaznimit. Koshashënuesja më e mirë e skuadrës…

Lexo më shumë  →

REPREZENTUESI I RI

Leonit Veliu zyrtarizohet te Liege

4 June, 2020 @14:22

Klubi basketbollistik belg, Liege Basket, ka zyrtarizuar përforcimin e ri të ekipit, kosovarin Leonit Veliu. Veliu që ka pasaportë…

Lexo më shumë  →

NGA FEDERATA

Liga e përbashkët Kosovë-Shqipëri, në pritje të dritës së gjelbër

4 June, 2020 @12:29

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) dhe Federata Shqiptare e Basketbollit (FSHB) janë në vlugun e përgatitjeve për krijimin e…

Lexo më shumë  →

LIGA TJETËR RAJONALE?!

Pranë formimit, edhe një ligë rajonale

1 June, 2020 @22:16

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se pas bisedimeve të njeriut të parë të Federatës së basketbollit të Bullgarisë Georgi…

Lexo më shumë  →

KASTRIOTI (F) STATS

Anita Grainca e vetmja me treshifror te kërcimet

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 June, 2020 @21:47

Basketbollistja e Kastriotit, Anita Grainca, ishte e vetmja te skuadra ferizajase që e kaloi shifrën e 100 kërcimeve. Anita…

Lexo më shumë  →