Arkiva: August–2015

Danimarka pa yllin kryesor ndaj Shqipërisë

RIVALI: Kombëtarja

Danimarka pa yllin kryesor ndaj Shqipërisë

31/08/15 @ 22:08

Mungesë e rëndësishme te përfaqësuesja e Danimarkës.


Arrin LaceDarius Dunn

NË KRYEQYTET: FBK Superliga/Balkan League/International/Merkato

Arrin LaceDarius Dunn

31/08/15 @ 20:29

Ka arritur përforcimi i paralajmëruar i Prishtinës.


Nisin stërvitjet te kampionia

SIGAL PRISHTINA: FBK Superliga/Balkan League/International

Nisin stërvitjet te kampionia

31/08/15 @ 19:43

Sigal Prishtina ka nisur stërvitjet para stinorit të ri.


Edhe Melo kthehet në Serie A

TE INTERI: Serie A/International/Merkato

Edhe Melo kthehet në Serie A

31/08/15 @ 19:40

Mesfushori brazilian, Felipe Melo, rikthehet në Serie A.


Telles te Inter

NGA GALATA: Serie A/International/Merkato

Telles te Inter

31/08/15 @ 19:36

Inter huazon mbrojtësin e krahut të Galatasarayit.


Liria me 3 përforcime në ditën e fundit

PRIZREN: FFK Superliga/Merkato

Liria me 3 përforcime në ditën e fundit

31/08/15 @ 19:23

Liria ka regjistruar tre përforcime në ditën e fundit të afatit kalimtar.


Hajvalia rikthen Munishin

RIKTHIMI: FFK Superliga/Merkato

Hajvalia rikthen Munishin

31/08/15 @ 19:10

Hajvalia zyrtarizon lajmin për rikthimin e Ismet Munishit në krye të skuadrës.


Chicharito në Bundesligë

MEKSIKANI: Premier League/Bundesliga/Merkato

Chicharito në Bundesligë

31/08/15 @ 19:05

Sulmuesi i Manchester Unitedit zyrtarizohet te Bayer Leverkusen.


Nantes zyrtarizon Canën

FRANCË: Serie A/Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë/Merkato

Nantes zyrtarizon Canën

31/08/15 @ 19:03

Kapiteni i komëbtares, bëhet bashkëlojtar i Ermir Lenjanit.


Salihi mbetet në Korçë

SHKDORANI: FSHF Kategoria Superiore/Europa League/Merkato

Salihi mbetet në Korçë

31/08/15 @ 18:43

Sulmuesi i kombëtares i mbetet besnik Skënderbeut për stinorin në vijim.


Draxler dhe Dante, te Wolfsburg

DY PËRFORCIME: Bundesliga/Merkato

Draxler dhe Dante, te Wolfsburg

31/08/15 @ 18:40

Wolfsburg ka regjistruar dy përforcime pas shitjes së De Bruynes.


Dortmund merr Januzajn

HUAZIMI: Premier League/Bundesliga/Merkato

Dortmund merr Januzajn

31/08/15 @ 18:36

Futbollisti i Manchester Unitedit ka arritur marrëveshje me Borussia Dortmundin.


Grumbullim informues

NGA KONFERENCA : FFK Superliga/International

Grumbullim informues

31/08/15 @ 15:25

Nga konferenca për shtyp e FFK-së.


Nisen edhe 2

SHQIP NË BOTË: Kombëtarja/Sportistë shqiptarë në botë

Nisen edhe 2

31/08/15 @ 11:42

Edhe dyshja e Baselit merr rrugë për t'iu bashkuar kuqezinjëve para përballjeve të vështira.


Zyrtarizohet trajneri i Bashkimit

MEDIA : FBK Superliga/Balkan League/Merkato

Zyrtarizohet trajneri i Bashkimit

31/08/15 @ 11:28

Malaziasi i ri, trajner i ri i Bashkimit.


17-shi i Cityt

LIDERI : Premier League

17-shi i Cityt

31/08/15 @ 11:19

Manchester City i stërlumtur me përforcimin.


Balaj, 2 mesazhe De Biasit

SULMI FLET: Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Balaj, 2 mesazhe De Biasit

31/08/15 @ 10:57

Sulmuesi shqiptar i ka dërguar një mesazh De Biasit para përballjes me danezët.


Perisic, zyrtarizohet te Inter

KROATI : Bundesliga/Serie A/Merkato

Perisic, zyrtarizohet te Inter

31/08/15 @ 09:37

Futbollisti kroat është anëtar i ri i Interit.


Kuqezinjtë nisin stërvitjet për Danimarkën

PËRGATITJET: Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Kuqezinjtë nisin stërvitjet për Danimarkën

31/08/15 @ 09:20

Kombëtarja ka nisur stërvitjet e lehta para përballjeve të vështira të shtatorit.


Tifozët e Bundesligës, ndryshe

NË PËRKRAHJE: Bundesliga

Tifozët e Bundesligës, ndryshe

31/08/15 @ 08:51

Tifozët e shumë skuadrave të Bundesligës, tregojnë përkrahjen e tyre ndaj refugjatëve.