Lajme sportive: Të fundit

SHPALLET EKSPEDITA DREJT EUROs

Sylvinho fton Hoxhën, lë anash Mujën, Uzunin…
Evropiani/FSHF Kategoria Superiore/Shqipëria

Sylvinho fton Hoxhën, lë anash Mujën, Uzunin…

27/05/24 @ 16:43

STAR OF THE GAMEWEEK XXXVI

Senad Jarovic (Gjilani) - Ylli i javës (36)

FFK Superliga

Senad Jarovic (Gjilani) - Ylli i javës (36)

27/05/24 @ 16:07

RIKTHEHEN NË FRON, DUKE MPOSHTUR REKORD-KAMPIONIN E GARËS

Panathinaikos pas 13 vitesh fitoi Euroligën

Euroleague

Panathinaikos pas 13 vitesh fitoi Euroligën

27/05/24 @ 12:57

NGA INFORMATORI I FUNDIT I STINORIT 23/24

Nga ndeshja e fundit, Trepçës 700 euro dënim

FBK Superliga

Nga ndeshja e fundit, Trepçës 700 euro dënim

27/05/24 @ 09:18

MBYLLET EPOKA XAVI TE BARCELONA

Xavi përshëndetet me fitore

La Liga/Transfere

Xavi përshëndetet me fitore

27/05/24 @ 08:16

TITULLI I XXIV PËR GJIGANDIN NGA STAMBOLLI

Galatasaray kampion me rekord të ri

International

Galatasaray kampion me rekord të ri

27/05/24 @ 07:48

2023/2024

Superliga - Formacioni i sezonit 2023/2024

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i sezonit 2023/2024

26/05/24 @ 20:30

CHAMPIONSHIP PLAY OFF

Fitore minimale ndaj Leedsit, Southamptoni rikthehet në Premier League!

Premier League

Fitore minimale ndaj Leedsit, Southamptoni rikthehet në Premier League!

26/05/24 @ 18:18

BARAZHI: DINAMO - PRISHTINA E RE

Penalltitë vendosin, Prishtina e Re në finale të barazhit!

FFK Liga e parë

Penalltitë vendosin, Prishtina e Re në finale të barazhit!

26/05/24 @ 18:10

ZYRTARE

Edhe Suhareka me trajner nga Shqipëria

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Edhe Suhareka me trajner nga Shqipëria

26/05/24 @ 17:11

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dinamo - Prishtina e Re

FFK Liga e parë

Formacionet zyrtare: Dinamo - Prishtina e Re

26/05/24 @ 14:25

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (36)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (36)

26/05/24 @ 09:11

BALLKANI - PRISHTINA

Përmbysje për 3 pikë, kampioni e mbyllë me fitore

FFK Superliga

Përmbysje për 3 pikë, kampioni e mbyllë me fitore

25/05/24 @ 18:33

NGRITEN NGA LIGA E TRETË NË TË DYTËN

Dukagjini dhe Shqiponjat, ekipet që arrijnë në Ligë të Dytë

FFK Liga e Dytë

Dukagjini dhe Shqiponjat, ekipet që arrijnë në Ligë të Dytë

25/05/24 @ 08:19

EKIP I RI!

SC Besa nis prej Ligës së Parë!

FFK Liga e parë

SC Besa nis prej Ligës së Parë!

25/05/24 @ 08:00

VAZHDOJNË ME TRAJNERIN AKTUAL

Trepça vazhdon me Emin Baliqin edhe për stinorin 2024/25

FFK Liga e parë/Transfere

Trepça vazhdon me Emin Baliqin edhe për stinorin 2024/25

24/05/24 @ 19:28

VIDEO E FINALES VENDIMTARE

Finalja (5) Highlights: Trepça-Ylli

FBK Superliga

Finalja (5) Highlights: Trepça-Ylli

23/05/24 @ 23:22

TRIUMF NË FINALE

Milot Rashica fiton Kupën e Turqisë me Beshiktashin

International/Sportistë shqiptarë në botë

Milot Rashica fiton Kupën e Turqisë me Beshiktashin

23/05/24 @ 22:43

FINALS MVP @ SUPERLIGA 2023/24

Darnell Edge - MVP i finaleve të playoffit

FBK Superliga

Darnell Edge - MVP i finaleve të playoffit

23/05/24 @ 22:34

E TRETA E VËRTETA

Trepça bëhet kampione pas 12 vitesh

FBK Superliga

Trepça bëhet kampione pas 12 vitesh

23/05/24 @ 21:06

PAS PJESËS SË PARË

Pjesa e parë e vendimtares, baras!

FBK Superliga

Pjesa e parë e vendimtares, baras!

23/05/24 @ 19:56

PARA VENDIMTARES

Trepça për të pestën, Ylli për të tretën

FBK Superliga

Trepça për të pestën, Ylli për të tretën

23/05/24 @ 11:54

ATALANTA FITON EUROPA LEAGUE

Gjimshiti ngrit trofeun e parë të Atalantës, duke ndalë serinë e Bayerit

Europa League/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Gjimshiti ngrit trofeun e parë të Atalantës, duke ndalë serinë e Bayerit

23/05/24 @ 11:00

FESTË NË MALISHEVË, FC MALISHEVA SIGURON GARAT EVROPIANE

Malisheva për herë të parë në gara evropiane, pas humbjes së Prishtinës

FFK Superliga

Malisheva për herë të parë në gara evropiane, pas humbjes së Prishtinës

22/05/24 @ 20:58

KOMPLETOHET ME TROFE TË KOSOVËS!

Ballkani shton edhe Kupën e Kosovës në vitrina

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Ballkani shton edhe Kupën e Kosovës në vitrina

22/05/24 @ 20:32

EDHE 2 RINOVIME TE PRIZRENASIT

Zekiqi e Morina, gjithashtu vazhdojnë me Bashkimin

FBK Superliga

Zekiqi e Morina, gjithashtu vazhdojnë me Bashkimin

22/05/24 @ 15:09

VENDMIET E KDE-së, SHKALLA E PARË

Ballkani dënohet me 1300, kryetari i tyre me 600 euro

FFK Superliga

Ballkani dënohet me 1300, kryetari i tyre me 600 euro

22/05/24 @ 14:23

RINOVON ME BASHKIMIN

Bashkimi vazhdon me Lejson Zeqirin

FBK Superliga/Transfere

Bashkimi vazhdon me Lejson Zeqirin

22/05/24 @ 14:04

FORMACIONET ZYRTARE TË FINALES SË KUPËS

Ballkani-Prishtina, 11-shet startuese

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Ballkani-Prishtina, 11-shet startuese

22/05/24 @ 13:44

KAMPIONATI BOTËROR - ABU DHABI 2024

Sukses historik i Laura Fazliut në Abu Dabi!

Xhudo

Sukses historik i Laura Fazliut në Abu Dabi!

21/05/24 @ 17:02

GRUPI C - ANGLIA

Southgate me 33 futbollistë në listë, përgatitjet vendosin listën finale për EURO 2024

Evropiani/Premier League

Southgate me 33 futbollistë në listë, përgatitjet vendosin listën finale për EURO 2024

21/05/24 @ 15:28

GRUPI F - PORTUGALIA

Te Portugalia s’ka dilema, 26-shja finale për EURO 2024 dihet prej sot

Evropiani

Te Portugalia s’ka dilema, 26-shja finale për EURO 2024 dihet prej sot

21/05/24 @ 15:02

KROOS LË FUTBOLLIN AKTIV

Toni Kroos pensionohet nga futbolli pas EUROs

Evropiani/La Liga

Toni Kroos pensionohet nga futbolli pas EUROs

21/05/24 @ 13:02

PËRCAKTOHEN REFERËT E FINALES

Genc Nuza, gjyqtar kryesor i finales së Kupës

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Genc Nuza, gjyqtar kryesor i finales së Kupës

21/05/24 @ 12:04

NGA INFORMATORI NR. 40

Ylli dënohet me 700 euro nga dueli i katërt i finaleve

FBK Superliga

Ylli dënohet me 700 euro nga dueli i katërt i finaleve

21/05/24 @ 09:31

GRUPI B - KROACIA

Kroacia me 35 futbollistë në listën e gjerë për EURO 2024

Evropiani

Kroacia me 35 futbollistë në listën e gjerë për EURO 2024

20/05/24 @ 15:21

KF RAHOVECI NË PRITJE TÈ STADIUMIT!

Rrënohet stadiumi “Jahja Danuza” bëhet shesh i qytetit!

FFK Liga e parë

Rrënohet stadiumi “Jahja Danuza” bëhet shesh i qytetit!

20/05/24 @ 15:04

STAR OF THE GAMEWEEK XXXV

Bernard Karrica (Ballkani) - Ylli i javës (35)

FFK Superliga

Bernard Karrica (Ballkani) - Ylli i javës (35)

20/05/24 @ 13:52

EDITOHET NJOFTIMI I FFKsë

FFK ndërron lajmin, vendim i posaçëm për Phoenixin?!

FFK Liga e parë

FFK ndërron lajmin, vendim i posaçëm për Phoenixin?!

20/05/24 @ 11:02

PREMIER LEAGUE

Rekord i ri në Angli, City kampion për të katërtin vit me radhë!

Premier League

Rekord i ri në Angli, City kampion për të katërtin vit me radhë!

19/05/24 @ 19:01

YLLI TREGON DHËMBËT, BARAZON SERINË!

Ylli shkëlqen në pjesë të dytë, kampioni përsëri do të vendoset në “Minatori”

FBK Superliga

Ylli shkëlqen në pjesë të dytë, kampioni përsëri do të vendoset në “Minatori”

19/05/24 @ 18:52

DUELI DHE DATA E BARAZHIT

Barazhi i Ligës së Parë: Dinamo - Prishtina e Re

FFK Liga e parë

Barazhi i Ligës së Parë: Dinamo - Prishtina e Re

19/05/24 @ 18:25

PHOENIX BIE NGA LIGA E PARË!

FFK konfirmon, Phoenix bie në Ligë të Dytë

FFK Liga e parë

FFK konfirmon, Phoenix bie në Ligë të Dytë

19/05/24 @ 17:54

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (35)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (35)

19/05/24 @ 09:08

HAZROLLAJ ME 4 GOLA!

Malisheva fiton goleadën ndaj Lirisë

FFK Superliga

Malisheva fiton goleadën ndaj Lirisë

18/05/24 @ 21:30

NIKLI GJEN DISI FITOREN

Feronikeli’74 me shpresa për shpëtim nga barazhi

FFK Superliga

Feronikeli’74 me shpresa për shpëtim nga barazhi

18/05/24 @ 18:53

PËRMIRËSOJNË GOL-DALLIMIN

Prishtina i kthehet fitores pas dy humbjeve radhazi

FFK Superliga

Prishtina i kthehet fitores pas dy humbjeve radhazi

18/05/24 @ 18:25

NË MOMENT TË RËNDËSISHËM

Për herë të parë këtë stinor, Gjilani mposhti Dritën

FFK Superliga

Për herë të parë këtë stinor, Gjilani mposhti Dritën

18/05/24 @ 18:09

BALLKANI FITON TITULLIN NË SHTËPI TË NDJEKËSIT KRYESOR

Për herë të tretë me radhë, Ballkani kampion i Kosovës

FFK Superliga

Për herë të tretë me radhë, Ballkani kampion i Kosovës

18/05/24 @ 17:43

GRUPI A - ZVICRA

Murat Yakin me listë të gjerë, Zvicra me shpresa për EURO

Evropiani

Murat Yakin me listë të gjerë, Zvicra me shpresa për EURO

17/05/24 @ 11:24

VIDEO

Finalja (3) Highlights: Trepça-Ylli

FBK Superliga

Finalja (3) Highlights: Trepça-Ylli

17/05/24 @ 00:00

MË I MIRI I NDESHJES

Kevin Capers - MVP i Trepça-Ylli (3)

FBK Superliga

Kevin Capers - MVP i Trepça-Ylli (3)

16/05/24 @ 23:17

GRUPI E - UKRAINA

Serhiy Rebrov shpall listën ukrainase për EURO 2024

Evropiani

Serhiy Rebrov shpall listën ukrainase për EURO 2024

16/05/24 @ 22:30

GRUPI D - FRANCA

Didier Deschamps merr Barcolën, ritkhen Kanténë, lista e Francës për EURO 2024

Evropiani

Didier Deschamps merr Barcolën, ritkhen Kanténë, lista e Francës për EURO 2024

16/05/24 @ 22:01

GRUPI D - HOLANDA

Ronald Koeman publikon listën e gjerë të Holandës për EURO 2024

Evropiani

Ronald Koeman publikon listën e gjerë të Holandës për EURO 2024

16/05/24 @ 21:31

TRIUMFON TREPÇA

Trepça një hap para titullit, seria finale bëhet 2-1

FBK Superliga

Trepça një hap para titullit, seria finale bëhet 2-1

16/05/24 @ 21:05

REFERI I FIFAs NË DERBI

Derbi nën gjykimin e Genc Nuzës

FFK Superliga

Derbi nën gjykimin e Genc Nuzës

16/05/24 @ 16:44

GRUPI A - GJERMANIA

Julian Nagelsmann publikon listën e Gjermanisë për EURO 2024

Evropiani/Bundesliga

Julian Nagelsmann publikon listën e Gjermanisë për EURO 2024

16/05/24 @ 15:01

VENDIMET E KDE-së

KDE kërkon deklaratë shtesë nga Ballkani

FFK Superliga

KDE kërkon deklaratë shtesë nga Ballkani

16/05/24 @ 13:19

SHENJA POZITIVE TE EKIPI MITROVICAS

Trepça nis riorganizimin me Rafet Prekazin si drejtor sportiv

FFK Liga e parë

Trepça nis riorganizimin me Rafet Prekazin si drejtor sportiv

16/05/24 @ 12:58

VIZIONI I VOKRRIT

Fadil Vokrri i dha idenë Armand Dukës për tu bërë pjesë e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-së

Evropiani/Shqipëria/Kosova/International

Fadil Vokrri i dha idenë Armand Dukës për tu bërë pjesë e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-së

16/05/24 @ 12:15

DUELI I TRETË I SERISË FINALE!

Cili ekip do ta merr epërsinë në serinë finale?

FBK Superliga

Cili ekip do ta merr epërsinë në serinë finale?

16/05/24 @ 11:54

NGRITJA VAZHDON ME PALMERIN E SHKËLQYESHËM

E katërta me radhë dhe Europa League nën kontroll!

Premier League

E katërta me radhë dhe Europa League nën kontroll!

15/05/24 @ 23:28

COPPA ITALIA | JUVENTUS TRIUMFON NDAJ ATALANTËS

Juventusi fiton Kupën e Italisë

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Juventusi fiton Kupën e Italisë

15/05/24 @ 23:10

MEDIA TALK

Bayern pranë Bruno Fernandesit!

Premier League/Bundesliga/Transfere

Bayern pranë Bruno Fernandesit!

15/05/24 @ 16:04

GRUPI B - ITALIA

Luciano Spalletti 90% të listës gati, për 3 vende të lira 8 lojtarë opcional

Evropiani/Serie A

Luciano Spalletti 90% të listës gati, për 3 vende të lira 8 lojtarë opcional

15/05/24 @ 14:17

GRUPI A - HUNGARIA

Marco Rossi shpalli listën e Hungarisë për EURO 2024

Evropiani/International

Marco Rossi shpalli listën e Hungarisë për EURO 2024

15/05/24 @ 14:01

ITALIA NË EURO 2024

Rezultatet s’japin shpresa, Zaniolo humb EUROn

Evropiani

Rezultatet s’japin shpresa, Zaniolo humb EUROn

15/05/24 @ 11:20

NGA RAPORTI I KOMISIONIT TË GARAVE

KG inicon procedurë disiplinore ndaj FC Ballkanit dhe kryetarit të klubit

FFK Superliga

KG inicon procedurë disiplinore ndaj FC Ballkanit dhe kryetarit të klubit

15/05/24 @ 00:01

MBROJNË TROFEUn

Egnatia përsëri fiton Kupën e Shqipërisë

FSHF Kategoria Superiore

Egnatia përsëri fiton Kupën e Shqipërisë

14/05/24 @ 23:52

CITY NUK GABON NË DUELIN PARA-VENDIMTAR

Haaland në skenë, City bën hapin e madh për titull kampioni

Premier League

Haaland në skenë, City bën hapin e madh për titull kampioni

14/05/24 @ 23:24

VENDIMI I RI I UEFA-së

Vetëm kapitenët do të mund të flasin me referët në EURO 2024

Evropiani/Shqipëria/International

Vetëm kapitenët do të mund të flasin me referët në EURO 2024

14/05/24 @ 15:08

TITULLI I KAMPIONIT, PËRSËRI I STRUGËS

Struga mposhti Shkëndijën si mysafire dhe mbrojti titullin e kampionit

International

Struga mposhti Shkëndijën si mysafire dhe mbrojti titullin e kampionit

14/05/24 @ 08:35

ELEKTRICISTËT SIGUROJNË NGRITJEN, TASH KËRKOJNË EDHE TITULLIN

KEK-u rikthehet në Ligë të Parë

FFK Liga e Dytë/FFK Liga e parë

KEK-u rikthehet në Ligë të Parë

14/05/24 @ 08:06

TRIUMF PËR NGRITJE

Mposht Sociedadin, Barcelona ngritet në renditje

La Liga

Mposht Sociedadin, Barcelona ngritet në renditje

13/05/24 @ 23:48

KOLUMBIANI I RI NË SKENË

Zëvendësusi Duran shpëtimtar, Aston Villa para Ligës së Kampionëve

Premier League

Zëvendësusi Duran shpëtimtar, Aston Villa para Ligës së Kampionëve

13/05/24 @ 23:29

NGA INFORMATORI NR. 38

Ylli dënohet me 200€, Trepça me 100€ nga ndeshja e dytë e finales

FBK Superliga

Ylli dënohet me 200€, Trepça me 100€ nga ndeshja e dytë e finales

13/05/24 @ 23:16

STAR OF THE GAMEWEEK XXXIV

Ahmed Januzi (Llapi) - Ylli i javës (34)

FFK Superliga

Ahmed Januzi (Llapi) - Ylli i javës (34)

13/05/24 @ 15:37

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (34)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (34)

13/05/24 @ 09:44

VIDEO

Finalja (2) Highlights: Ylli-Trepça

FBK Superliga

Finalja (2) Highlights: Ylli-Trepça

12/05/24 @ 23:32

BARAZOJNË

Barazimi i siguroi Vëllaznimit pjesën e epërme të renditjes

FFK Liga e parë

Barazimi i siguroi Vëllaznimit pjesën e epërme të renditjes

12/05/24 @ 23:22

FITORE PËR SHPRESA

Trepça’89 fiton dhe shpresat për barazh drejt Superlige, i çon në xhiron e fundit

FFK Liga e parë

Trepça’89 fiton dhe shpresat për barazh drejt Superlige, i çon në xhiron e fundit

12/05/24 @ 22:39

DUKAGJINI TRIUMFON NDAJ PRISHTINËS

Syla vendos ndeshjen, Dukagjini mposht Prishtinën

FFK Superliga

Syla vendos ndeshjen, Dukagjini mposht Prishtinën

12/05/24 @ 22:27

GJILANI MERR 3 PIKËT E NEVOJSHME

Gjilani kryen detyrën ndaj Lirisë

FFK Superliga

Gjilani kryen detyrën ndaj Lirisë

12/05/24 @ 22:14

BARAZOHET SERIA, NË NDESHJEN DRAMATIKE

Ylli mbijeton furinë e Trepçës në fund dhe barazon serinë

FBK Superliga

Ylli mbijeton furinë e Trepçës në fund dhe barazon serinë

12/05/24 @ 18:49

FITORE JETIKE!

Pas 3 xhirosh fitojnë, Phoenixi pranë mbijetesës

FFK Liga e parë

Pas 3 xhirosh fitojnë, Phoenixi pranë mbijetesës

12/05/24 @ 18:31

DINAMO I AFROHET BARAZHIT!

Fitore e thellë e Dinamos, një fitore para sigurimit të barazhit për Superligë!

FFK Liga e parë

Fitore e thellë e Dinamos, një fitore para sigurimit të barazhit për Superligë!

12/05/24 @ 18:20

LLAPI - MALISHEVA

Vendos supergoli i Ahmed Januzit, Llapi ende shpreson!

FFK Superliga

Vendos supergoli i Ahmed Januzit, Llapi ende shpreson!

12/05/24 @ 17:12

DRITA - FERONIKELI 74

Barazim ndaj Niklit 74, Drita “përshëndetet” me titullin

FFK Superliga

Barazim ndaj Niklit 74, Drita “përshëndetet” me titullin

12/05/24 @ 17:08

BALLKANI - FUSHË KOSOVA

Ballkani bindshëm ndaj Fushë Kosovës, i afrohet titullit

FFK Superliga

Ballkani bindshëm ndaj Fushë Kosovës, i afrohet titullit

12/05/24 @ 17:01

FINALJA 2: YLLI - TREPÇA

Ylli - Trepça, pesëshet startuese (Finalja 2)

FBK Superliga

Ylli - Trepça, pesëshet startuese (Finalja 2)

12/05/24 @ 16:54

FITORE E THELLË!

Kithambo me hat-trickun e parë, Prishtina e Re me mendje në barazh

FFK Liga e parë

Kithambo me hat-trickun e parë, Prishtina e Re me mendje në barazh

11/05/24 @ 22:50

REZULTATI NË PLAN TË DYTË, NË DITËN FESTIVE TË FERIZAJIT

Në humbje pas 16 xhirosh, Ferizaji festoi me trofe inkuadrimin në Superligë

FFK Liga e parë

Në humbje pas 16 xhirosh, Ferizaji festoi me trofe inkuadrimin në Superligë

11/05/24 @ 22:29

TRIUMF I SHTIMJANËVE

Ymeri me hat-trick, Vjosa mposht 2 Korrikun

FFK Liga e parë

Ymeri me hat-trick, Vjosa mposht 2 Korrikun

11/05/24 @ 22:02

INFORMATORI NR. 37, PAS NDESHJES SË PARË FINALE

600€ dënim për Trepçën nga finalja e parë e playoffit

FBK Superliga

600€ dënim për Trepçën nga finalja e parë e playoffit

11/05/24 @ 19:42

SUHAREKA FESTOI

Suhareka festoi triumfin në Ligën e Parë A dhe kalimin në Superligë me barazim

FFK Liga e parë

Suhareka festoi triumfin në Ligën e Parë A dhe kalimin në Superligë me barazim

10/05/24 @ 20:45

STAR OF THE GAMEWEEK XXXIII

Bajram Jashanica (Ballkani) - Ylli i javës (33)

FFK Superliga

Bajram Jashanica (Ballkani) - Ylli i javës (33)

10/05/24 @ 10:35

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (33)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (33)

10/05/24 @ 09:09

FINALJA E PARË DHE HISTORIKE E ATALANTAS!

Atalanta për herë të parë në histori, në një finale evropiane!

Europa League/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Atalanta për herë të parë në histori, në një finale evropiane!

09/05/24 @ 23:47

HISTORIA ËSHTË BAYER LEVERKUSEN!

Bayer Leverkusen në historinë e futbollit evropian, ndërsa siguron edhe finalen e Ligës së Evropës

Europa League/Bundesliga

Bayer Leverkusen në historinë e futbollit evropian, ndërsa siguron edhe finalen e Ligës së Evropës

09/05/24 @ 23:42

I RIKTHEHEN FITORES!

Pas 6 xhirosh, Dukagjini fiton!

FFK Superliga

Pas 6 xhirosh, Dukagjini fiton!

09/05/24 @ 21:42