ORARI I KUALIFIKIMEVE EURO 2020

ORARI I NDESHJEVE

GRUPI A

22.03.19 - 18:00 Bullgaria - Mali i Zi 1-1
22.03.19 - 20:45 Anglia - Çekia 5-0
25.03.19 - 20:45 Mali i Zi - Anglia 1-5
25.03.19 - 20:45 Kosova - Bullgaria 1-1
07.06.19 - 20:45 Çekia - Bullgaria 2-1
07.06.19 - 20:45 Mali i Zi - Kosova 1-1
10.06.19 - 20:45 Çekia - Mali i Zi 3-0
10.06.19 - 20:45 Bullgaria - Kosova 2-3
07.09.19 - 15:00 Kosova - Çekia 2-1
07.09.19 - 18:00 Anglia - Bullgaria 4-0
10.09.19 - 20:45 Anglia - Kosova 5-3
10.09.19 - 20:45 Mali i Zi - Çekia 0-3
11.10.19 - 20:45 Çekia - Anglia
11.10.19 - 20:45 Mali i Zi - Bullgaria
14.10.19 - 20:45 Bullgaria - Anglia
14.10.19 - 20:45 Kosova - Mali i Zi
14.11.19 - 20:45 Anglia - Mali i Zi
14.11.19 - 20:45 Çekia - Kosova
17.11.19 - 18:00 Kosova - Anglia
17.11.19 - 18:00 Bullgaria - Çekia

GRUPI B

22.03.19 - 20:45 Portugalia - Ukraina,0-0
22.03.19 - 20:45 Luksemburgu - Lituania 2-1
25.03.19 - 20:45 Portugalia - Serbia 1-1
25.03.19 - 20:45 Luksemburgu - Ukraina 1-2
07.06.19 - 20:45 Ukraina - Serbia 5-0
07.06.19 - 20:45 Lituania - Luksemburgu 1-1
10.06.19 - 20:45 Ukraina - Luksemburgu 1-0
10.06.19 - 20:45 Serbia - Lituania 4-1
07.09.19 - 18:00 Lituania - Ukraina 0-3
07.09.19 - 20:45 Serbia - Portugalia 2-4
10.09.19 - 20:45 Lituania - Portugalia 1-5
10.09.19 - 20:45 Luksemburgu - Serbia 1-3
11.10.19 - 20:45 Portugal - Luksemburgu
11.10.19 - 20:45 Ukraina - Lituania
14.10.19 - 20:45 Ukraina - Portugalia
14.10.19 - 20:45 Lituania - Serbia
14.11.19 - 20:45 Portugalia - Lituania
14.11.19 - 20:45 Serbia - Luksemburgu
17.11.19 - 15:00 Luksemburgu - Portugalia
17.11.19 - 15:00 Serbia - Ukraina

GRUPI C

21.03.19 - 20:45 Holanda - Bjellorusia 4-0
21.03.19 - 20:45 Irlanda Veriore - Estonia 2-0
24.03.19 - 20:45 Holanda - Gjermania 2-3
24.03.19 - 20:45 Irlanda Veriore - Bjellorusia 2-1
08.06.19 - 18:00 Estonia - Irlanda Veriore 1-2
08.06.19 - 20:45 Bjellorusia - Gjermania 0-2
11.06.19 - 20:45 Gjermania - Estonia 8-0
11.06.19 - 20:45 Bjellorusia - Irlanda Veriore 0-1
06.09.19 - 20:45 Gjermania - Holanda 2-4
06.09.19 - 20:45 Estonia - Bjellorusia 1-2
09.09.19 - 20:45 Irlanda Veriore - Gjermania 0-2
09.09.19 - 20:45 Estonia - Holanda 0-4
10.10.19 - 20:45 Holanda - Irlanda Veriore
10.10.19 - 20:45 Bjellorusia - Estonia
13.10.19 - 18:00 Bjellorusia - Holanda
13.10.19 - 20:45 Estonia - Gjermania
16.11.19 - 20:45 Gjermania - Bjellorusia
16.11.19 - 20:45 Irlanda Veriore - Holanda
19.11.19 - 20:45 Gjermania - Irlanda Veriore
19.11.19 - 20:45 Holanda - Estonia

GRUPI D

23.03.19 - 15:00 Gjeorgjia - Zvicra 0-2
23.03.19 - 18:00 Gjibraltari - Irlanda 0-1
26.03.19 - 20:45 Zvicra - Denimarka 3-3
26.03.19 - 20:45 Irlanda - Gjeorgjia 1-0
07.06.19 - 18:00 Gjeorgjia - Gjibraltari 3-0
07.06.19 - 20:45 Danimarka - Irlanda 1-1
10.06.19 - 20:45 Danimarka - Gjeorgjia 5-1
10.06.19 - 20:45 Irlanda - Gjibraltari 2-0
05.09.19 - 20:45 Irlanda - Zvicra 1-1
05.09.19 - 20:45 Gjibraltari - Danimarka 0-6
08.09.19 - 18:00 Zvicra - Gjibraltari 4-0
08.09.19 - 18:00 Gjeorgjia - Danimarka 0-0
12.10.19 - 15:00 Gjeorgjia - Irlanda
12.10.19 - 18:00 Danimarka - Zvicra
15.10.19 - 20:45 Zvicra - Irlanda
15.10.19 - 20:45 Gjibraltari - Gjeorgjia
15.11.19 - 20:45 Zvicra - Gjeorgjia
15.11.19 - 20:45 Danimarka - Gjibraltari
18.11.19 - 20:45 Gjibraltari - Zvicra
18.11.19 - 20:45 Irlanda - Danimarka

GRUPI E

21.03.19 - 20:45 Kroacia - Azerbajxhani 2-1
21.03.19 - 20:45 Sllovakia - Hungaria 2-0
24.03.19 - 15:00 Uellsi - Sllovakia 1-0
24.03.19 - 18:00 Hungaria - Kroacia 2-1
08.06.19 - 15:00 Kroacia - Uellsi 2-1
08.06.19 - 18:00 Azerbajxhani - Hungaria 1-3
11.06.19 - 18:00 Azerbajxhani - Sllovakia 1-5
11.06.19 - 20:45 Hungaria - Uellsi 1-0
06.09.19 - 20:45 Sllovakia - Kroacia 0-4
06.09.19 - 20:45 Uellsi - Azerbajxhani 2-1
09.09.19 - 18:00 Azerbajxhani - Kroacia 1-1
09.09.19 - 20:45 Hungaria - Sllovakia 1-2
10.10.19 - 20:45 Kroacia - Hungaria
10.10.19 - 20:45 Sllovakia - Uellsi
13.10.19 - 18:00 Hungaria - Azerbajxhani
13.10.19 - 20:45 Uellsi - Kroacia
16.11.19 - 18:00 Azerbajxhani - Uellsi
16.11.19 - 20:45 Kroacia - Sllovakia
19.11.19 - 20:45 Uellsi - Hungaria
19.11.19 - 20:45 Sllovakia - Azerbajxhani

GRUPI F

23.03.19 - 18:00 Suedia - Rumania 2-1
23.03.19 - 18:00 Malta - Ishujt Faroe 2-1
23.03.19 - 20:45 Spanja - Norvegjia 2-1
26.03.19 - 20:45 Malta - Spanja 0-2
26.03.19 - 20:45 Norvegjia - Suedia 3-3
26.03.19 - 20:45 Rumania - Ishujt Faroe 4-1
07.06.19 - 20:45 Ishujt Faroe - Spanja 1-4
07.06.19 - 20:45 Suedia - Malta 3-0
07.06.19 - 20:45 Norvegjia - Rumania 2-2
10.06.19 - 20:45 Spanja - Suedia 3-0
10.06.19 - 20:45 Malta - Rumania 0-4
10.06.19 - 20:45 Ishujt Faroe - Norvegjia 0-2
05.09.19 - 20:45 Rumania - Spanja 1-2
05.09.19 - 20:45 Norvegjia - Malta 2-0
05.09.19 - 20:45 Ishujt Faroe - Suedia 0-4
08.09.19 - 18:00 Rumania - Malta 1-0
08.09.19 - 20:45 Spanja - Ishujt Faroe 4-0
08.09.19 - 20:45 Suedia - Norvegjia 1-1
12.10.19 - 18:00 Ishujt Faroe - Rumania
12.10.19 - 20:45 Norvegjia - Spanja
12.10.19 - 20:45 Malta - Suedia
15.10.19 - 20:45 Suedia - Spanja
15.10.19 - 20:45 Rumania - Norvegjia
15.10.19 - 20:45 Ishujt Faroe - Malta
15.11.19 - 20:45 Spanja - Malta
15.11.19 - 20:45 Rumania - Suedia
15.11.19 - 20:45 Norvegjia - Ishujt Faroe
18.11.19 - 20:45 Spanja - Rumania
18.11.19 - 20:45 Suedia - Ishujt Faroe
18.11.19 - 20:45 Malta - Norvegjia

GRUPI G

21.03.19 - 20:45 Austria - Polonia 0-1
21.03.19 - 20:45 Maqedonia - Letonia 3-1
21.03.19 - 20:45 Izraeli - Sllovenia 1-1
24.03.19 - 18:00 Izraeli - Austria 4-2
24.03.19 - 20:45 Polonia - Letonia 2-0
24.03.19 - 20:45 Sllovenia - Maqedonia 1-1
08.06.19 - 20:45 Maqedonia - Polonia 0-1
08.06.19 - 20:45 Austria - Sllovenia 1-0
08.06.19 - 20:45 Letonia - Izraeli 0-3
10.06.19 - 20:45 Polonia - Izraeli 4-0
10.06.19 - 20:45 Maqedonia - Austria 1-4
10.06.19 - 20:45 Letonia - Sllovenia 0-5
05.09.19 - 20:45 Izraeli - Maqedonia 1-1
06.09.19 - 20:45 Sllovenia - Polonia 2-0
06.09.19 - 20:45 Austria - Letonia 6-0
09.09.19 - 20:45 Polonia - Austria 0-0
09.09.19 - 20:45 Sllovenia - Izraeli 3-2
09.09.19 - 20:45 Letonia - Maqedonia 0-2
10.10.19 - 20:45 Letonia - Polonia
10.10.19 - 20:45 Austria - Izraeli
10.10.19 - 20:45 Maqedonia - Sllovenia
13.10.19 - 20:45 Polonia - Maqedonia
13.10.19 - 20:45 Sllovenia - Austria
15.10.19 - 20:45 Izraeli - Letonia
16.11.19 - 18:00 Sllovenia - Letonia
16.11.19 - 20:45 Izraeli - Polonia
16.11.19 - 20:45 Austria - Maqedonia
19.11.19 - 20:45 Polonia - Sllovenia
19.11.19 - 20:45 Letonia - Austria
19.11.19 - 20:45 Maqedonia - Izraeli

GRUPI H

22.03.19 - 20:45 Moldavia - Franca 1-4
22.03.19 - 20:45 Andorra - Islanda 0-2
22.03.19 - 20:45 Shqipëria - Turqia 0-2
25.03.19 - 18:00 Turqia - Moldavia 4-0
25.03.19 - 20:45 Franca - Islanda 4-0
25.03.19 - 20:45 Andorra - Shqipëria 0-3
08.06.19 - 15:00 Islanda - Shqipëria 1-0
08.06.19 - 18:00 Moldavia - Andorra 1-0
08.06.19 - 20:45 Turqia - Franca 2-0
11.06.19 - 20:45 Andorra - Franca 0-4
11.06.19 - 20:45 Islanda - Turqia 2-1
11.06.19 - 20:45 Shqipëria - Moldavia 2-0
07.09.19 - 18:00 Islanda - Moldavia 3-0
07.09.19 - 20:45 Franca - Shqipëria 4-1
07.09.19 - 20:45 Turqia - Andorra 1-0
10.09.19 - 20:45 Franca - Andorra 3-0
10.09.19 - 20:45 Shqipëria - Islanda 4-2
10.09.19 - 20:45 Moldavia - Turqia 0-4
11.10.19 - 20:45 Islanda - Franca
11.10.19 - 20:45 Turqia - Shqipëria
11.10.19 - 20:45 Andorra - Moldavia
14.10.19 - 20:45 Franca - Turqia
14.10.19 - 20:45 Islanda - Andorra
14.10.19 - 20:45 Moldavia - Shqipëria
14.11.19 - 18:00 Turqia - Islanda
14.11.19 - 20:45 Franca - Moldavia
14.11.19 - 20:45 Shqipëria - Andorra
17.11.19 - 20:45 Shqipëria - Franca
17.11.19 - 20:45 Moldavia - Islanda
17.11.19 - 20:45 Andorra - Turqia

GRUPI I

21.03.19 - 16:00 Kazakistani - Skocia 3-0
21.03.19 - 20:45 Belgjika - Rusia 3-1
21.03.19 - 20:45 Qipro - San Marino 5-0
24.03.19 - 15:00 Kazakistani - Rusia 0-4
24.03.19 - 18:00 San Marino - Skocia 0-2
24.03.19 - 20:45 Qipro - Belgjika 0-2
08.06.19 - 18:00 Rusia - San Marino 9-0
08.06.19 - 20:45 Belgjika - Kazakistani 3-0
08.06.19 - 20:45 Skocia - Qipro 2-1
11.06.19 - 16:00 Kazakistani - San Marino 4-0
11.06.19 - 20:45 Belgjium - Skocia 3-0
11.06.19 - 20:45 Rusia - Qipro 1-0
06.09.19 - 20:45 San Marino - Belgjika 0-4
06.09.19 - 20:45 Skocia - Rusia 1-2
06.09.19 - 20:45 Qipro - Kazakistani 1-1
09.09.19 - 20:45 Skocia - Belgjika 0-4
09.09.19 - 20:45 Rusia - Kazakistani 1-0
09.09.19 - 20:45 San Marino - Qipro 0-4
10.10.19 - 16:00 Kazakistani - Qipro
10.10.19 - 20:45 Belgjika - San Marino
10.10.19 - 20:45 Rusia - Skocia
13.10.19 - 15:00 Kazakistani - Belgjika
13.10.19 - 18:00 Qipro - Rusia
13.10.19 - 18:00 Skocia - San Marino
16.11.19 - 15:00 Qipro - Skocia
16.11.19 - 18:00 Rusia - Belgjika
16.11.19 - 18:00 San Marino - Kazakistani
19.11.19 - 20:45 Belgjika - Qipro
19.11.19 - 20:45 San Marino - Rusia
19.11.19 - 20:45 Skocia - Kazakistani

GRUPI J

23.03.19 - 20:45 Italia - Finlanda 2-0
23.03.19 - 20:45 Bosnja - Armenia 2-1
23.03.19 - 20:45 Lihtenshtajni - Greqia 0-2
26.03.19 - 18:00 Armenia - Finlanda 0-2
26.03.19 - 20:45 Italia - Lihtenshtajni 6-0
26.03.19 - 20:45 Bosnja - Greqia 2-2
08.06.19 - 18:00 Finlanda - Bosnja 2-0
08.06.19 - 18:00 Armenia - Lihtenshtajni 3-0
08.06.19 - 20:45 Greqia - Italia 0-3
11.06.19 - 20:45 Italia - Bosnja 2-1
11.06.19 - 20:45 Greqia - Armenia 2-3
11.06.19 - 20:45 Lihtenshtajni - Finlanda 0-2
05.09.19 - 18:00 Armenia - Italia 1-3
05.09.19 - 20:45 Bosnja - Lihtenshtajni 5-0
05.09.19 - 20:45 Finlanda - Greqia 1-0
08.09.19 - 18:00 Armenia - Bosnja 4-2
08.09.19 - 20:45 Finlanda - Italia 1-2
08.09.19 - 20:45 Greqia - Lihtenshtajni 1-1
12.10.19 - 18:00 Bosnja - Finlanda
12.10.19 - 20:45 Italia - Greqia
12.10.19 - 20:45 Lihtenshtajni - Armenia
15.10.19 - 20:45 Lihtenshtajni - Italia
15.10.19 - 20:45 Greqia - Bosnja
15.10.19 - 20:45 Finlanda - Armenia
15.11.19 - 18:00 Armenia - Greqia
15.11.19 - 18:00 Finlanda - Lihtenshtajni
15.11.19 - 20:45 Bosnja - Italia
18.11.19 - 20:45 Italia - Armenia
18.11.19 - 20:45 Lihtenshtajni - Bosnja
18.11.19 - 20:45 Greqia - Finlanda

SLajme. Sport. Shqip.

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

Pas dy vazhdimeve, eliminohet Prishtina
FBK Superliga/International

Pas dy vazhdimeve, eliminohet Prishtina

20/09/19 @ 22:34

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

OT1: Barazim edhe në vazhdime

FBK Superliga/International

OT1: Barazim edhe në vazhdime

20/09/19 @ 22:02

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA OT

Ç4: Ndeshja shkon në vazhdime

FBK Superliga/International

Ç4: Ndeshja shkon në vazhdime

20/09/19 @ 21:47

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

Ç3: Prishtina afër kualifikimit

FBK Superliga/International

Ç3: Prishtina afër kualifikimit

20/09/19 @ 21:16

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

Legia - Prishtina, mbyllet pjesa e parë

20/09/19 @ 20:45

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

Ç1: +4 për Legia Warszawan

20/09/19 @ 20:13

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Legia Warszawa - Prishtina

FBK Superliga/International

Pesëshet e para: Legia Warszawa - Prishtina

20/09/19 @ 19:53

SONTE, LEGIA - PRISHTINA

A do të arrijnë historinë në BCL për ekipet kosovare?

20/09/19 @ 11:01

TROFTAT

Istogu lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë

19/09/19 @ 20:21

VUSHTRRIA - DRENICA

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

19/09/19 @ 17:59

DUKAGJINI - FERIZAJ

Edon Sadriu për fitoren e Ferizajit

19/09/19 @ 17:55

FERONIKELI - FLAMURTARI

Nikli s’gabon dhe ngjitet

19/09/19 @ 17:54

E FUNDIT

FSK alarmon, hidrocentralet dëmtojnë qendrat skitare

19/09/19 @ 16:48

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ferizaj

19/09/19 @ 15:35

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Flamurtari

19/09/19 @ 15:32

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Drenica

19/09/19 @ 15:28

NGA RAPORTI I FUNDIT

Disiplinorja dënon Prishtinën, Drenicën dhe Dritën

19/09/19 @ 15:00

REPREZENTACIONI

Kosova me ngritje të madhe në FIBA renditje

19/09/19 @ 12:38

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Shqipëria s’luan nga vendi, përkundër fitores ndaj Islandës

19/09/19 @ 12:29

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Kosova me lëvizje të vogël, rekord i ri në renditje

19/09/19 @ 12:15

ZAGORAC

Portieri i Dinamos, show në rrjete sociale

19/09/19 @ 11:37

LLAPI 2-2 DRITA

Behar Maliqi ndal Dritën në Podujevë

18/09/19 @ 18:41

TREPÇA'89 0-1 PRISHTINA

Fitorja e parë për Sokolin vjen me Januzin

18/09/19 @ 18:21

GJILANI 1-0 BALLKANI

Progni bën lider Gjilanin dhe i jep disfatën e parë Ballkanit

18/09/19 @ 18:10

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Prishtina

18/09/19 @ 15:30

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ballkani

18/09/19 @ 15:25

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Drita

18/09/19 @ 15:20

PAS NDESHJES

Basketball Champions komenton humbjen e Prishtinës

18/09/19 @ 14:36

PAS HUMBJES

Klopp: Napoli mund ta fitojë Championsin

18/09/19 @ 12:12

PRISHITINA - LEGIA WARSZAWA

Prishtina ia dhuron ndeshjen në çerekun e fundit

17/09/19 @ 21:58

CHAMPIONS LEAGUE

Ç3: +8 për Prishtinën

FBK Superliga

Ç3: +8 për Prishtinën

17/09/19 @ 21:21

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina vs. Legia, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga/International

Prishtina vs. Legia, mbyllet pjesa e parë

17/09/19 @ 20:52

PRISHTINA - LEGIA

Prishtina vs. Legia, pesëshet startuese

FBK Superliga/International

Prishtina vs. Legia, pesëshet startuese

17/09/19 @ 19:58

TRANSMETIM

Livestream: Prishtina - Legia Warszawa

FBK Superliga/International

Livestream: Prishtina - Legia Warszawa

17/09/19 @ 17:57

ATLETICO - JUVENTUS

“Juventus është më shumë se vetëm Cristiano”

17/09/19 @ 17:47

BILETAT

Dalin në shitje biletat Prishtina-Legia

FBK Superliga/International

Dalin në shitje biletat Prishtina-Legia

17/09/19 @ 15:22

FINALET E PARA

Një javë para Superkupës

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

Një javë para Superkupës

17/09/19 @ 14:05

TË LIRË

FIBA largon zyrtarisht dënimin e Pejës

FBK Superliga/Balkan League/International

FIBA largon zyrtarisht dënimin e Pejës

17/09/19 @ 13:58

NJOFTIMI I BIBL

BIBL konfirmon bisedimet me Pejën

17/09/19 @ 13:49

CHAMPIONS LEAGUE

Me 8 ndeshje fillon spektakli i Champions League

17/09/19 @ 11:40

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina nis aventurën drejt Champions Leagues

17/09/19 @ 11:20


ARKIVA