ORARI I KUALIFIKIMEVE EURO 2020

ORARI I NDESHJEVE

GRUPI A

22.03.19 - 18:00 Bullgaria - Mali i Zi 1-1
22.03.19 - 20:45 Anglia - Çekia 5-0
25.03.19 - 20:45 Mali i Zi - Anglia 1-5
25.03.19 - 20:45 Kosova - Bullgaria 1-1
07.06.19 - 20:45 Çekia - Bullgaria 2-1
07.06.19 - 20:45 Mali i Zi - Kosova 1-1
10.06.19 - 20:45 Çekia - Mali i Zi 3-0
10.06.19 - 20:45 Bullgaria - Kosova 2-3
07.09.19 - 15:00 Kosova - Çekia 2-1
07.09.19 - 18:00 Anglia - Bullgaria 4-0
10.09.19 - 20:45 Anglia - Kosova 5-3
10.09.19 - 20:45 Mali i Zi - Çekia 0-3
11.10.19 - 20:45 Çekia - Anglia 2-1
11.10.19 - 20:45 Mali i Zi - Bullgaria 0-0
14.10.19 - 20:45 Bullgaria - Anglia 0-6
14.10.19 - 20:45 Kosova - Mali i Zi 2-0
14.11.19 - 20:45 Anglia - Mali i Zi 7-0
14.11.19 - 20:45 Çekia - Kosova 2-1
17.11.19 - 18:00 Kosova - Anglia 0-4
17.11.19 - 18:00 Bullgaria - Çekia 1-0

GRUPI B

22.03.19 - 20:45 Portugalia - Ukraina,0-0
22.03.19 - 20:45 Luksemburgu - Lituania 2-1
25.03.19 - 20:45 Portugalia - Serbia 1-1
25.03.19 - 20:45 Luksemburgu - Ukraina 1-2
07.06.19 - 20:45 Ukraina - Serbia 5-0
07.06.19 - 20:45 Lituania - Luksemburgu 1-1
10.06.19 - 20:45 Ukraina - Luksemburgu 1-0
10.06.19 - 20:45 Serbia - Lituania 4-1
07.09.19 - 18:00 Lituania - Ukraina 0-3
07.09.19 - 20:45 Serbia - Portugalia 2-4
10.09.19 - 20:45 Lituania - Portugalia 1-5
10.09.19 - 20:45 Luksemburgu - Serbia 1-3
11.10.19 - 20:45 Portugal - Luksemburgu 3-0
11.10.19 - 20:45 Ukraina - Lituania 2-0
14.10.19 - 20:45 Ukraina - Portugalia 2-1
14.10.19 - 20:45 Lituania - Serbia 1-2
14.11.19 - 20:45 Portugalia - Lituania 6-0
14.11.19 - 20:45 Serbia - Luksemburgu 3-2
17.11.19 - 15:00 Luksemburgu - Portugalia 0-2
17.11.19 - 15:00 Serbia - Ukraina 2-2

GRUPI C

21.03.19 - 20:45 Holanda - Bjellorusia 4-0
21.03.19 - 20:45 Irlanda Veriore - Estonia 2-0
24.03.19 - 20:45 Holanda - Gjermania 2-3
24.03.19 - 20:45 Irlanda Veriore - Bjellorusia 2-1
08.06.19 - 18:00 Estonia - Irlanda Veriore 1-2
08.06.19 - 20:45 Bjellorusia - Gjermania 0-2
11.06.19 - 20:45 Gjermania - Estonia 8-0
11.06.19 - 20:45 Bjellorusia - Irlanda Veriore 0-1
06.09.19 - 20:45 Gjermania - Holanda 2-4
06.09.19 - 20:45 Estonia - Bjellorusia 1-2
09.09.19 - 20:45 Irlanda Veriore - Gjermania 0-2
09.09.19 - 20:45 Estonia - Holanda 0-4
10.10.19 - 20:45 Holanda - Irlanda Veriore 3-1
10.10.19 - 20:45 Bjellorusia - Estonia 0-0
13.10.19 - 18:00 Bjellorusia - Holanda 1-2
13.10.19 - 20:45 Estonia - Gjermania 0-3
16.11.19 - 20:45 Gjermania - Bjellorusia 4-0
16.11.19 - 20:45 Irlanda Veriore - Holanda 0-0
19.11.19 - 20:45 Gjermania - Irlanda Veriore 6-1
19.11.19 - 20:45 Holanda - Estonia 5-0

GRUPI D

23.03.19 - 15:00 Gjeorgjia - Zvicra 0-2
23.03.19 - 18:00 Gjibraltari - Irlanda 0-1
26.03.19 - 20:45 Zvicra - Denimarka 3-3
26.03.19 - 20:45 Irlanda - Gjeorgjia 1-0
07.06.19 - 18:00 Gjeorgjia - Gjibraltari 3-0
07.06.19 - 20:45 Danimarka - Irlanda 1-1
10.06.19 - 20:45 Danimarka - Gjeorgjia 5-1
10.06.19 - 20:45 Irlanda - Gjibraltari 2-0
05.09.19 - 20:45 Irlanda - Zvicra 1-1
05.09.19 - 20:45 Gjibraltari - Danimarka 0-6
08.09.19 - 18:00 Zvicra - Gjibraltari 4-0
08.09.19 - 18:00 Gjeorgjia - Danimarka 0-0
12.10.19 - 15:00 Gjeorgjia - Irlanda 0-0
12.10.19 - 18:00 Danimarka - Zvicra 1-0
15.10.19 - 20:45 Zvicra - Irlanda 2-0
15.10.19 - 20:45 Gjibraltari - Gjeorgjia 2-3
15.11.19 - 20:45 Zvicra - Gjeorgjia 1-0
15.11.19 - 20:45 Danimarka - Gjibraltari 6-0
18.11.19 - 20:45 Gjibraltari - Zvicra 1-6
18.11.19 - 20:45 Irlanda - Danimarka 1-1

GRUPI E

21.03.19 - 20:45 Kroacia - Azerbajxhani 2-1
21.03.19 - 20:45 Sllovakia - Hungaria 2-0
24.03.19 - 15:00 Uellsi - Sllovakia 1-0
24.03.19 - 18:00 Hungaria - Kroacia 2-1
08.06.19 - 15:00 Kroacia - Uellsi 2-1
08.06.19 - 18:00 Azerbajxhani - Hungaria 1-3
11.06.19 - 18:00 Azerbajxhani - Sllovakia 1-5
11.06.19 - 20:45 Hungaria - Uellsi 1-0
06.09.19 - 20:45 Sllovakia - Kroacia 0-4
06.09.19 - 20:45 Uellsi - Azerbajxhani 2-1
09.09.19 - 18:00 Azerbajxhani - Kroacia 1-1
09.09.19 - 20:45 Hungaria - Sllovakia 1-2
10.10.19 - 20:45 Kroacia - Hungaria 3-0
10.10.19 - 20:45 Sllovakia - Uellsi 1-1
13.10.19 - 18:00 Hungaria - Azerbajxhani 1-0
13.10.19 - 20:45 Uellsi - Kroacia 1-1
16.11.19 - 18:00 Azerbajxhani - Uellsi 0-2
16.11.19 - 20:45 Kroacia - Sllovakia 3-1
19.11.19 - 20:45 Uellsi - Hungaria 2-0
19.11.19 - 20:45 Sllovakia - Azerbajxhani 2-0

GRUPI F

23.03.19 - 18:00 Suedia - Rumania 2-1
23.03.19 - 18:00 Malta - Ishujt Faroe 2-1
23.03.19 - 20:45 Spanja - Norvegjia 2-1
26.03.19 - 20:45 Malta - Spanja 0-2
26.03.19 - 20:45 Norvegjia - Suedia 3-3
26.03.19 - 20:45 Rumania - Ishujt Faroe 4-1
07.06.19 - 20:45 Ishujt Faroe - Spanja 1-4
07.06.19 - 20:45 Suedia - Malta 3-0
07.06.19 - 20:45 Norvegjia - Rumania 2-2
10.06.19 - 20:45 Spanja - Suedia 3-0
10.06.19 - 20:45 Malta - Rumania 0-4
10.06.19 - 20:45 Ishujt Faroe - Norvegjia 0-2
05.09.19 - 20:45 Rumania - Spanja 1-2
05.09.19 - 20:45 Norvegjia - Malta 2-0
05.09.19 - 20:45 Ishujt Faroe - Suedia 0-4
08.09.19 - 18:00 Rumania - Malta 1-0
08.09.19 - 20:45 Spanja - Ishujt Faroe 4-0
08.09.19 - 20:45 Suedia - Norvegjia 1-1
12.10.19 - 18:00 Ishujt Faroe - Rumania 0-3
12.10.19 - 20:45 Norvegjia - Spanja 1-1
12.10.19 - 20:45 Malta - Suedia 0-4
15.10.19 - 20:45 Suedia - Spanja 1-1
15.10.19 - 20:45 Rumania - Norvegjia 1-1
15.10.19 - 20:45 Ishujt Faroe - Malta 1-0
15.11.19 - 20:45 Spanja - Malta 7-0
15.11.19 - 20:45 Rumania - Suedia 0-2
15.11.19 - 20:45 Norvegjia - Ishujt Faroe 4-0
18.11.19 - 20:45 Spanja - Rumania 5-0
18.11.19 - 20:45 Suedia - Ishujt Faroe 3-0
18.11.19 - 20:45 Malta - Norvegjia 1-2

GRUPI G

21.03.19 - 20:45 Austria - Polonia 0-1
21.03.19 - 20:45 Maqedonia - Letonia 3-1
21.03.19 - 20:45 Izraeli - Sllovenia 1-1
24.03.19 - 18:00 Izraeli - Austria 4-2
24.03.19 - 20:45 Polonia - Letonia 2-0
24.03.19 - 20:45 Sllovenia - Maqedonia 1-1
08.06.19 - 20:45 Maqedonia - Polonia 0-1
08.06.19 - 20:45 Austria - Sllovenia 1-0
08.06.19 - 20:45 Letonia - Izraeli 0-3
10.06.19 - 20:45 Polonia - Izraeli 4-0
10.06.19 - 20:45 Maqedonia - Austria 1-4
10.06.19 - 20:45 Letonia - Sllovenia 0-5
05.09.19 - 20:45 Izraeli - Maqedonia 1-1
06.09.19 - 20:45 Sllovenia - Polonia 2-0
06.09.19 - 20:45 Austria - Letonia 6-0
09.09.19 - 20:45 Polonia - Austria 0-0
09.09.19 - 20:45 Sllovenia - Izraeli 3-2
09.09.19 - 20:45 Letonia - Maqedonia 0-2
10.10.19 - 20:45 Letonia - Polonia 0-3
10.10.19 - 20:45 Austria - Izraeli 3-1
10.10.19 - 20:45 Maqedonia - Sllovenia 2-1
13.10.19 - 20:45 Polonia - Maqedonia 2-0
13.10.19 - 20:45 Sllovenia - Austria 0-1
15.10.19 - 20:45 Izraeli - Letonia 3-1
16.11.19 - 18:00 Sllovenia - Letonia 1-0
16.11.19 - 20:45 Izraeli - Polonia 1-2
16.11.19 - 20:45 Austria - Maqedonia 2-1
19.11.19 - 20:45 Polonia - Sllovenia 3-2
19.11.19 - 20:45 Letonia - Austria 1-0
19.11.19 - 20:45 Maqedonia - Izraeli 1-0

GRUPI H

22.03.19 - 20:45 Moldavia - Franca 1-4
22.03.19 - 20:45 Andorra - Islanda 0-2
22.03.19 - 20:45 Shqipëria - Turqia 0-2
25.03.19 - 18:00 Turqia - Moldavia 4-0
25.03.19 - 20:45 Franca - Islanda 4-0
25.03.19 - 20:45 Andorra - Shqipëria 0-3
08.06.19 - 15:00 Islanda - Shqipëria 1-0
08.06.19 - 18:00 Moldavia - Andorra 1-0
08.06.19 - 20:45 Turqia - Franca 2-0
11.06.19 - 20:45 Andorra - Franca 0-4
11.06.19 - 20:45 Islanda - Turqia 2-1
11.06.19 - 20:45 Shqipëria - Moldavia 2-0
07.09.19 - 18:00 Islanda - Moldavia 3-0
07.09.19 - 20:45 Franca - Shqipëria 4-1
07.09.19 - 20:45 Turqia - Andorra 1-0
10.09.19 - 20:45 Franca - Andorra 3-0
10.09.19 - 20:45 Shqipëria - Islanda 4-2
10.09.19 - 20:45 Moldavia - Turqia 0-4
11.10.19 - 20:45 Islanda - Franca 0-1
11.10.19 - 20:45 Turqia - Shqipëria 1-0
11.10.19 - 20:45 Andorra - Moldavia 1-0
14.10.19 - 20:45 Franca - Turqia 1-1
14.10.19 - 20:45 Islanda - Andorra 2-0
14.10.19 - 20:45 Moldavia - Shqipëria 0-4
14.11.19 - 18:00 Turqia - Islanda 0-0
14.11.19 - 20:45 Franca - Moldavia 2-1
14.11.19 - 20:45 Shqipëria - Andorra 2-2
17.11.19 - 20:45 Shqipëria - Franca 0-2
17.11.19 - 20:45 Moldavia - Islanda 1-2
17.11.19 - 20:45 Andorra - Turqia 0-2

GRUPI I

21.03.19 - 16:00 Kazakistani - Skocia 3-0
21.03.19 - 20:45 Belgjika - Rusia 3-1
21.03.19 - 20:45 Qipro - San Marino 5-0
24.03.19 - 15:00 Kazakistani - Rusia 0-4
24.03.19 - 18:00 San Marino - Skocia 0-2
24.03.19 - 20:45 Qipro - Belgjika 0-2
08.06.19 - 18:00 Rusia - San Marino 9-0
08.06.19 - 20:45 Belgjika - Kazakistani 3-0
08.06.19 - 20:45 Skocia - Qipro 2-1
11.06.19 - 16:00 Kazakistani - San Marino 4-0
11.06.19 - 20:45 Belgjium - Skocia 3-0
11.06.19 - 20:45 Rusia - Qipro 1-0
06.09.19 - 20:45 San Marino - Belgjika 0-4
06.09.19 - 20:45 Skocia - Rusia 1-2
06.09.19 - 20:45 Qipro - Kazakistani 1-1
09.09.19 - 20:45 Skocia - Belgjika 0-4
09.09.19 - 20:45 Rusia - Kazakistani 1-0
09.09.19 - 20:45 San Marino - Qipro 0-4
10.10.19 - 16:00 Kazakistani - Qipro 1-2
10.10.19 - 20:45 Belgjika - San Marino 9-0
10.10.19 - 20:45 Rusia - Skocia 4-0
13.10.19 - 15:00 Kazakistani - Belgjika 0-2
13.10.19 - 18:00 Qipro - Rusia 0-5
13.10.19 - 18:00 Skocia - San Marino 6-0
16.11.19 - 15:00 Qipro - Skocia 1-2
16.11.19 - 18:00 Rusia - Belgjika 1-4
16.11.19 - 18:00 San Marino - Kazakistani 1-3
19.11.19 - 20:45 Belgjika - Qipro 6-1
19.11.19 - 20:45 San Marino - Rusia 0-5
19.11.19 - 20:45 Skocia - Kazakistani 3-1

GRUPI J

23.03.19 - 20:45 Italia - Finlanda 2-0
23.03.19 - 20:45 Bosnja - Armenia 2-1
23.03.19 - 20:45 Lihtenshtajni - Greqia 0-2
26.03.19 - 18:00 Armenia - Finlanda 0-2
26.03.19 - 20:45 Italia - Lihtenshtajni 6-0
26.03.19 - 20:45 Bosnja - Greqia 2-2
08.06.19 - 18:00 Finlanda - Bosnja 2-0
08.06.19 - 18:00 Armenia - Lihtenshtajni 3-0
08.06.19 - 20:45 Greqia - Italia 0-3
11.06.19 - 20:45 Italia - Bosnja 2-1
11.06.19 - 20:45 Greqia - Armenia 2-3
11.06.19 - 20:45 Lihtenshtajni - Finlanda 0-2
05.09.19 - 18:00 Armenia - Italia 1-3
05.09.19 - 20:45 Bosnja - Lihtenshtajni 5-0
05.09.19 - 20:45 Finlanda - Greqia 1-0
08.09.19 - 18:00 Armenia - Bosnja 4-2
08.09.19 - 20:45 Finlanda - Italia 1-2
08.09.19 - 20:45 Greqia - Lihtenshtajni 1-1
12.10.19 - 18:00 Bosnja - Finlanda 4-1
12.10.19 - 20:45 Italia - Greqia 2-0
12.10.19 - 20:45 Lihtenshtajni - Armenia 1-1
15.10.19 - 18:00 Finlanda - Armenia 3-0
15.10.19 - 20:45 Lihtenshtajni - Italia 0-5
15.10.19 - 20:45 Greqia - Bosnja 2-1
15.11.19 - 18:00 Armenia - Greqia 0-1
15.11.19 - 18:00 Finlanda - Lihtenshtajni 3-0
15.11.19 - 20:45 Bosnja - Italia 0-3
18.11.19 - 20:45 Italia - Armenia 9-1
18.11.19 - 20:45 Lihtenshtajni - Bosnja 0-3
18.11.19 - 20:45 Greqia - Finlanda 2-1

SLajme. Sport. Shqip.

NË AUSTRI

Zëvendësuesi Bekim Balaj për 8 minuta sjell fitoren
International/Sportistë shqiptarë në botë

Zëvendësuesi Bekim Balaj për 8 minuta sjell fitoren

29/11/20 @ 00:16

NË KROACI

Sherif Kallaku asiston, Indrit Tuci shënon

International/Sportistë shqiptarë në botë

Sherif Kallaku asiston, Indrit Tuci shënon

29/11/20 @ 00:00

NË HOLANDË

Ibrahim Dresevic asiston në barazimin e Heerenveenit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ibrahim Dresevic asiston në barazimin e Heerenveenit

28/11/20 @ 23:52

MATCH REPORT: LUKSEMBURGU - SLLOVAKIA

Luksemburgu befason Sllovakinë, hapet mundësia për Kosovën

28/11/20 @ 21:23

MATCH REPORT: SHQIPËRIA - PORTUGALIA

Kuqezinjtë mposhten nga Portugalia dhe eliminohen

28/11/20 @ 21:03

BENEVENTO 1-1 JUVENTUS

Pa Ronaldon, Juventusi ndalet nga Beneventoja

28/11/20 @ 20:34

GJILANI

Golashënuesi Busic kthehet për derbin Drita-Gjilani

28/11/20 @ 20:08

FIFA RANKING

Shqipëria 3 vende më lartë, Kosova mbetet ku ka qenë

28/11/20 @ 20:01

PP: SHQIPËRIA-PORTUGALIA

11 pikë dallim pas pjesës së parë

28/11/20 @ 19:50

PAS NDESHJES

Ramadani: Nuk ishte ndeshje e lehtë

28/11/20 @ 19:36

CITY 1-1 BURNLEY

Mahrez me hat-trickun e parë, kthen Cityn te fitoret

28/11/20 @ 19:17

FORMACIONET ZYRTARE

5-shet startuese: Shqipëria-Portugalia

28/11/20 @ 19:11

LIVE

Drejtpërdrejtë: Shqipëria - Portugalia

28/11/20 @ 18:42

MATCH REPORT: ISLANDA - KOSOVA

Kosova pëson me diferencë të njëjtë edhe humbjen e dytë

28/11/20 @ 17:42

PP: ISLANDA-KOSOVA

Islanda thellon epërsinë pas pjesës së parë

28/11/20 @ 16:47

BRIGHTON 1-1 LIVERPOOL

Liverpool në krye, përkundër barazimit kontravers

28/11/20 @ 16:40

MATCH REPORT: BESA 0-2 PRISHTINA

E treta me radhë, ngritet Prishtina

28/11/20 @ 15:57

FORMACIONET ZYRTARE

5-shet startuese: Islanda-Kosova

28/11/20 @ 15:55

DIREKT: ISLANDA-KOSOVA

Këtu ndiqni direkt Islanda-Kosova

28/11/20 @ 15:49

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

27/11/20 @ 00:43

SULMUESI I KOSOVËS

Vedat Muriqi 2 javë jashtë fushës!

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vedat Muriqi 2 javë jashtë fushës!

27/11/20 @ 00:00

TË KUALIFIKUARIT E PARË

4 skuadra sigurojnë kualifikimin pas 4 xhirosh

26/11/20 @ 23:45

MEMO VIDEO 1984

Ashpërsitë ndaj Maradonës, që çuan në përleshje të madhe

26/11/20 @ 21:30

MATCH REPORT: SLLOVAKIA - KOSOVA

Sllovakia ia shkakton humbjen e parë Kosovës

26/11/20 @ 21:01

MATCH REPORT: KBF PRISHTINA - KBF TREPÇA

Shatri e Martinaj çojnë Prishtinën drejt fitores ndaj mitrovicaseve

26/11/20 @ 20:45

PP: SLLOVAKIA-KOSOVA

Përmirësim loje në çerek të dytë, por Sllovakia ruan epërsinë

26/11/20 @ 19:56

MATCH REPORT: BJELLORUSIA - SHQIPËRIA

Bjellorusët fitojnë, Shqipëria në luftë për vend të dytë

26/11/20 @ 19:19

FORMACIONET ZYRTARE

Sllovakia-Kosova, 5-shet startuese

26/11/20 @ 18:57

PRISHTINA E RE - MARIGONA HILL PRISHTINA

MH Prishtina këndellet me fitore të thellë pas humbjes në xhiron e shkuar

26/11/20 @ 18:35

TRANSMETIMI

Këtu mund ta ndiqni Sllovakia-Kosova

26/11/20 @ 18:20

PP: BJELLORUSIA-SHQIPËRIA

Bjellorusët e fuqishëm, krijojnë kapital pas pjesës së parë

26/11/20 @ 18:16

FORMACIONET ZYRTARE

Bjellorusia-Shqipëria, 5-shet startuese

26/11/20 @ 17:23

PAS NDESHJES

Devolli: E mposhtëm veten

26/11/20 @ 15:47

PAS NDESHJES

Munishi: Objektivi, t’i marrim 3 pikë - u arrit

26/11/20 @ 15:45

DRENICA 1-2 BALLKANI

Ballkani pa kalkulime, me gola sa Drita e Prishtina bashkë

26/11/20 @ 15:35

GËZIM MORINA ME MESAZH

Morina: Përpara djema!

Përfaqësuesja/International

Morina: Përpara djema!

26/11/20 @ 13:22

FLET KAPITENI

Kapiteni Hajrizi: Maksimumin në të dyja sfidat

Përfaqësuesja/International

Kapiteni Hajrizi: Maksimumin në të dyja sfidat

26/11/20 @ 12:58

DEKLARATA E SELEKTORIT PARA NDESHJES

Marmarinos: Ndeshje të lehta nuk ka!

Përfaqësuesja/International

Marmarinos: Ndeshje të lehta nuk ka!

26/11/20 @ 12:52

FORMACIONET ZYRTARE

Drenica-Ballkani, 11-shet startuese

26/11/20 @ 12:17

MATCHDAY

Sonte ndaj Sllovakisë

Përfaqësuesja

Sonte ndaj Sllovakisë

26/11/20 @ 12:09

ISTOGU - MEGASPORTS

Istogu me një ndeshje më pak në TOP 3

25/11/20 @ 22:05


ARKIVA