ORARI I KUALIFIKIMEVE EURO 2020

ORARI I NDESHJEVE

GRUPI A

22.03.19 - 18:00 Bullgaria - Mali i Zi 1-1
22.03.19 - 20:45 Anglia - Çekia 5-0
25.03.19 - 20:45 Mali i Zi - Anglia 1-5
25.03.19 - 20:45 Kosova - Bullgaria 1-1
07.06.19 - 20:45 Çekia - Bullgaria 2-1
07.06.19 - 20:45 Mali i Zi - Kosova 1-1
10.06.19 - 20:45 Çekia - Mali i Zi 3-0
10.06.19 - 20:45 Bullgaria - Kosova 2-3
07.09.19 - 15:00 Kosova - Çekia 2-1
07.09.19 - 18:00 Anglia - Bullgaria 4-0
10.09.19 - 20:45 Anglia - Kosova 5-3
10.09.19 - 20:45 Mali i Zi - Çekia 0-3
11.10.19 - 20:45 Çekia - Anglia 2-1
11.10.19 - 20:45 Mali i Zi - Bullgaria 0-0
14.10.19 - 20:45 Bullgaria - Anglia 0-6
14.10.19 - 20:45 Kosova - Mali i Zi 2-0
14.11.19 - 20:45 Anglia - Mali i Zi 7-0
14.11.19 - 20:45 Çekia - Kosova 2-1
17.11.19 - 18:00 Kosova - Anglia 0-4
17.11.19 - 18:00 Bullgaria - Çekia 1-0

GRUPI B

22.03.19 - 20:45 Portugalia - Ukraina,0-0
22.03.19 - 20:45 Luksemburgu - Lituania 2-1
25.03.19 - 20:45 Portugalia - Serbia 1-1
25.03.19 - 20:45 Luksemburgu - Ukraina 1-2
07.06.19 - 20:45 Ukraina - Serbia 5-0
07.06.19 - 20:45 Lituania - Luksemburgu 1-1
10.06.19 - 20:45 Ukraina - Luksemburgu 1-0
10.06.19 - 20:45 Serbia - Lituania 4-1
07.09.19 - 18:00 Lituania - Ukraina 0-3
07.09.19 - 20:45 Serbia - Portugalia 2-4
10.09.19 - 20:45 Lituania - Portugalia 1-5
10.09.19 - 20:45 Luksemburgu - Serbia 1-3
11.10.19 - 20:45 Portugal - Luksemburgu 3-0
11.10.19 - 20:45 Ukraina - Lituania 2-0
14.10.19 - 20:45 Ukraina - Portugalia 2-1
14.10.19 - 20:45 Lituania - Serbia 1-2
14.11.19 - 20:45 Portugalia - Lituania 6-0
14.11.19 - 20:45 Serbia - Luksemburgu 3-2
17.11.19 - 15:00 Luksemburgu - Portugalia 0-2
17.11.19 - 15:00 Serbia - Ukraina 2-2

GRUPI C

21.03.19 - 20:45 Holanda - Bjellorusia 4-0
21.03.19 - 20:45 Irlanda Veriore - Estonia 2-0
24.03.19 - 20:45 Holanda - Gjermania 2-3
24.03.19 - 20:45 Irlanda Veriore - Bjellorusia 2-1
08.06.19 - 18:00 Estonia - Irlanda Veriore 1-2
08.06.19 - 20:45 Bjellorusia - Gjermania 0-2
11.06.19 - 20:45 Gjermania - Estonia 8-0
11.06.19 - 20:45 Bjellorusia - Irlanda Veriore 0-1
06.09.19 - 20:45 Gjermania - Holanda 2-4
06.09.19 - 20:45 Estonia - Bjellorusia 1-2
09.09.19 - 20:45 Irlanda Veriore - Gjermania 0-2
09.09.19 - 20:45 Estonia - Holanda 0-4
10.10.19 - 20:45 Holanda - Irlanda Veriore 3-1
10.10.19 - 20:45 Bjellorusia - Estonia 0-0
13.10.19 - 18:00 Bjellorusia - Holanda 1-2
13.10.19 - 20:45 Estonia - Gjermania 0-3
16.11.19 - 20:45 Gjermania - Bjellorusia 4-0
16.11.19 - 20:45 Irlanda Veriore - Holanda 0-0
19.11.19 - 20:45 Gjermania - Irlanda Veriore 6-1
19.11.19 - 20:45 Holanda - Estonia 5-0

GRUPI D

23.03.19 - 15:00 Gjeorgjia - Zvicra 0-2
23.03.19 - 18:00 Gjibraltari - Irlanda 0-1
26.03.19 - 20:45 Zvicra - Denimarka 3-3
26.03.19 - 20:45 Irlanda - Gjeorgjia 1-0
07.06.19 - 18:00 Gjeorgjia - Gjibraltari 3-0
07.06.19 - 20:45 Danimarka - Irlanda 1-1
10.06.19 - 20:45 Danimarka - Gjeorgjia 5-1
10.06.19 - 20:45 Irlanda - Gjibraltari 2-0
05.09.19 - 20:45 Irlanda - Zvicra 1-1
05.09.19 - 20:45 Gjibraltari - Danimarka 0-6
08.09.19 - 18:00 Zvicra - Gjibraltari 4-0
08.09.19 - 18:00 Gjeorgjia - Danimarka 0-0
12.10.19 - 15:00 Gjeorgjia - Irlanda 0-0
12.10.19 - 18:00 Danimarka - Zvicra 1-0
15.10.19 - 20:45 Zvicra - Irlanda 2-0
15.10.19 - 20:45 Gjibraltari - Gjeorgjia 2-3
15.11.19 - 20:45 Zvicra - Gjeorgjia 1-0
15.11.19 - 20:45 Danimarka - Gjibraltari 6-0
18.11.19 - 20:45 Gjibraltari - Zvicra 1-6
18.11.19 - 20:45 Irlanda - Danimarka 1-1

GRUPI E

21.03.19 - 20:45 Kroacia - Azerbajxhani 2-1
21.03.19 - 20:45 Sllovakia - Hungaria 2-0
24.03.19 - 15:00 Uellsi - Sllovakia 1-0
24.03.19 - 18:00 Hungaria - Kroacia 2-1
08.06.19 - 15:00 Kroacia - Uellsi 2-1
08.06.19 - 18:00 Azerbajxhani - Hungaria 1-3
11.06.19 - 18:00 Azerbajxhani - Sllovakia 1-5
11.06.19 - 20:45 Hungaria - Uellsi 1-0
06.09.19 - 20:45 Sllovakia - Kroacia 0-4
06.09.19 - 20:45 Uellsi - Azerbajxhani 2-1
09.09.19 - 18:00 Azerbajxhani - Kroacia 1-1
09.09.19 - 20:45 Hungaria - Sllovakia 1-2
10.10.19 - 20:45 Kroacia - Hungaria 3-0
10.10.19 - 20:45 Sllovakia - Uellsi 1-1
13.10.19 - 18:00 Hungaria - Azerbajxhani 1-0
13.10.19 - 20:45 Uellsi - Kroacia 1-1
16.11.19 - 18:00 Azerbajxhani - Uellsi 0-2
16.11.19 - 20:45 Kroacia - Sllovakia 3-1
19.11.19 - 20:45 Uellsi - Hungaria 2-0
19.11.19 - 20:45 Sllovakia - Azerbajxhani 2-0

GRUPI F

23.03.19 - 18:00 Suedia - Rumania 2-1
23.03.19 - 18:00 Malta - Ishujt Faroe 2-1
23.03.19 - 20:45 Spanja - Norvegjia 2-1
26.03.19 - 20:45 Malta - Spanja 0-2
26.03.19 - 20:45 Norvegjia - Suedia 3-3
26.03.19 - 20:45 Rumania - Ishujt Faroe 4-1
07.06.19 - 20:45 Ishujt Faroe - Spanja 1-4
07.06.19 - 20:45 Suedia - Malta 3-0
07.06.19 - 20:45 Norvegjia - Rumania 2-2
10.06.19 - 20:45 Spanja - Suedia 3-0
10.06.19 - 20:45 Malta - Rumania 0-4
10.06.19 - 20:45 Ishujt Faroe - Norvegjia 0-2
05.09.19 - 20:45 Rumania - Spanja 1-2
05.09.19 - 20:45 Norvegjia - Malta 2-0
05.09.19 - 20:45 Ishujt Faroe - Suedia 0-4
08.09.19 - 18:00 Rumania - Malta 1-0
08.09.19 - 20:45 Spanja - Ishujt Faroe 4-0
08.09.19 - 20:45 Suedia - Norvegjia 1-1
12.10.19 - 18:00 Ishujt Faroe - Rumania 0-3
12.10.19 - 20:45 Norvegjia - Spanja 1-1
12.10.19 - 20:45 Malta - Suedia 0-4
15.10.19 - 20:45 Suedia - Spanja 1-1
15.10.19 - 20:45 Rumania - Norvegjia 1-1
15.10.19 - 20:45 Ishujt Faroe - Malta 1-0
15.11.19 - 20:45 Spanja - Malta 7-0
15.11.19 - 20:45 Rumania - Suedia 0-2
15.11.19 - 20:45 Norvegjia - Ishujt Faroe 4-0
18.11.19 - 20:45 Spanja - Rumania 5-0
18.11.19 - 20:45 Suedia - Ishujt Faroe 3-0
18.11.19 - 20:45 Malta - Norvegjia 1-2

GRUPI G

21.03.19 - 20:45 Austria - Polonia 0-1
21.03.19 - 20:45 Maqedonia - Letonia 3-1
21.03.19 - 20:45 Izraeli - Sllovenia 1-1
24.03.19 - 18:00 Izraeli - Austria 4-2
24.03.19 - 20:45 Polonia - Letonia 2-0
24.03.19 - 20:45 Sllovenia - Maqedonia 1-1
08.06.19 - 20:45 Maqedonia - Polonia 0-1
08.06.19 - 20:45 Austria - Sllovenia 1-0
08.06.19 - 20:45 Letonia - Izraeli 0-3
10.06.19 - 20:45 Polonia - Izraeli 4-0
10.06.19 - 20:45 Maqedonia - Austria 1-4
10.06.19 - 20:45 Letonia - Sllovenia 0-5
05.09.19 - 20:45 Izraeli - Maqedonia 1-1
06.09.19 - 20:45 Sllovenia - Polonia 2-0
06.09.19 - 20:45 Austria - Letonia 6-0
09.09.19 - 20:45 Polonia - Austria 0-0
09.09.19 - 20:45 Sllovenia - Izraeli 3-2
09.09.19 - 20:45 Letonia - Maqedonia 0-2
10.10.19 - 20:45 Letonia - Polonia 0-3
10.10.19 - 20:45 Austria - Izraeli 3-1
10.10.19 - 20:45 Maqedonia - Sllovenia 2-1
13.10.19 - 20:45 Polonia - Maqedonia 2-0
13.10.19 - 20:45 Sllovenia - Austria 0-1
15.10.19 - 20:45 Izraeli - Letonia 3-1
16.11.19 - 18:00 Sllovenia - Letonia 1-0
16.11.19 - 20:45 Izraeli - Polonia 1-2
16.11.19 - 20:45 Austria - Maqedonia 2-1
19.11.19 - 20:45 Polonia - Sllovenia 3-2
19.11.19 - 20:45 Letonia - Austria 1-0
19.11.19 - 20:45 Maqedonia - Izraeli 1-0

GRUPI H

22.03.19 - 20:45 Moldavia - Franca 1-4
22.03.19 - 20:45 Andorra - Islanda 0-2
22.03.19 - 20:45 Shqipëria - Turqia 0-2
25.03.19 - 18:00 Turqia - Moldavia 4-0
25.03.19 - 20:45 Franca - Islanda 4-0
25.03.19 - 20:45 Andorra - Shqipëria 0-3
08.06.19 - 15:00 Islanda - Shqipëria 1-0
08.06.19 - 18:00 Moldavia - Andorra 1-0
08.06.19 - 20:45 Turqia - Franca 2-0
11.06.19 - 20:45 Andorra - Franca 0-4
11.06.19 - 20:45 Islanda - Turqia 2-1
11.06.19 - 20:45 Shqipëria - Moldavia 2-0
07.09.19 - 18:00 Islanda - Moldavia 3-0
07.09.19 - 20:45 Franca - Shqipëria 4-1
07.09.19 - 20:45 Turqia - Andorra 1-0
10.09.19 - 20:45 Franca - Andorra 3-0
10.09.19 - 20:45 Shqipëria - Islanda 4-2
10.09.19 - 20:45 Moldavia - Turqia 0-4
11.10.19 - 20:45 Islanda - Franca 0-1
11.10.19 - 20:45 Turqia - Shqipëria 1-0
11.10.19 - 20:45 Andorra - Moldavia 1-0
14.10.19 - 20:45 Franca - Turqia 1-1
14.10.19 - 20:45 Islanda - Andorra 2-0
14.10.19 - 20:45 Moldavia - Shqipëria 0-4
14.11.19 - 18:00 Turqia - Islanda 0-0
14.11.19 - 20:45 Franca - Moldavia 2-1
14.11.19 - 20:45 Shqipëria - Andorra 2-2
17.11.19 - 20:45 Shqipëria - Franca 0-2
17.11.19 - 20:45 Moldavia - Islanda 1-2
17.11.19 - 20:45 Andorra - Turqia 0-2

GRUPI I

21.03.19 - 16:00 Kazakistani - Skocia 3-0
21.03.19 - 20:45 Belgjika - Rusia 3-1
21.03.19 - 20:45 Qipro - San Marino 5-0
24.03.19 - 15:00 Kazakistani - Rusia 0-4
24.03.19 - 18:00 San Marino - Skocia 0-2
24.03.19 - 20:45 Qipro - Belgjika 0-2
08.06.19 - 18:00 Rusia - San Marino 9-0
08.06.19 - 20:45 Belgjika - Kazakistani 3-0
08.06.19 - 20:45 Skocia - Qipro 2-1
11.06.19 - 16:00 Kazakistani - San Marino 4-0
11.06.19 - 20:45 Belgjium - Skocia 3-0
11.06.19 - 20:45 Rusia - Qipro 1-0
06.09.19 - 20:45 San Marino - Belgjika 0-4
06.09.19 - 20:45 Skocia - Rusia 1-2
06.09.19 - 20:45 Qipro - Kazakistani 1-1
09.09.19 - 20:45 Skocia - Belgjika 0-4
09.09.19 - 20:45 Rusia - Kazakistani 1-0
09.09.19 - 20:45 San Marino - Qipro 0-4
10.10.19 - 16:00 Kazakistani - Qipro 1-2
10.10.19 - 20:45 Belgjika - San Marino 9-0
10.10.19 - 20:45 Rusia - Skocia 4-0
13.10.19 - 15:00 Kazakistani - Belgjika 0-2
13.10.19 - 18:00 Qipro - Rusia 0-5
13.10.19 - 18:00 Skocia - San Marino 6-0
16.11.19 - 15:00 Qipro - Skocia 1-2
16.11.19 - 18:00 Rusia - Belgjika 1-4
16.11.19 - 18:00 San Marino - Kazakistani 1-3
19.11.19 - 20:45 Belgjika - Qipro 6-1
19.11.19 - 20:45 San Marino - Rusia 0-5
19.11.19 - 20:45 Skocia - Kazakistani 3-1

GRUPI J

23.03.19 - 20:45 Italia - Finlanda 2-0
23.03.19 - 20:45 Bosnja - Armenia 2-1
23.03.19 - 20:45 Lihtenshtajni - Greqia 0-2
26.03.19 - 18:00 Armenia - Finlanda 0-2
26.03.19 - 20:45 Italia - Lihtenshtajni 6-0
26.03.19 - 20:45 Bosnja - Greqia 2-2
08.06.19 - 18:00 Finlanda - Bosnja 2-0
08.06.19 - 18:00 Armenia - Lihtenshtajni 3-0
08.06.19 - 20:45 Greqia - Italia 0-3
11.06.19 - 20:45 Italia - Bosnja 2-1
11.06.19 - 20:45 Greqia - Armenia 2-3
11.06.19 - 20:45 Lihtenshtajni - Finlanda 0-2
05.09.19 - 18:00 Armenia - Italia 1-3
05.09.19 - 20:45 Bosnja - Lihtenshtajni 5-0
05.09.19 - 20:45 Finlanda - Greqia 1-0
08.09.19 - 18:00 Armenia - Bosnja 4-2
08.09.19 - 20:45 Finlanda - Italia 1-2
08.09.19 - 20:45 Greqia - Lihtenshtajni 1-1
12.10.19 - 18:00 Bosnja - Finlanda 4-1
12.10.19 - 20:45 Italia - Greqia 2-0
12.10.19 - 20:45 Lihtenshtajni - Armenia 1-1
15.10.19 - 18:00 Finlanda - Armenia 3-0
15.10.19 - 20:45 Lihtenshtajni - Italia 0-5
15.10.19 - 20:45 Greqia - Bosnja 2-1
15.11.19 - 18:00 Armenia - Greqia 0-1
15.11.19 - 18:00 Finlanda - Lihtenshtajni 3-0
15.11.19 - 20:45 Bosnja - Italia 0-3
18.11.19 - 20:45 Italia - Armenia 9-1
18.11.19 - 20:45 Lihtenshtajni - Bosnja 0-3
18.11.19 - 20:45 Greqia - Finlanda 2-1

SLajme. Sport. Shqip.

DERDHET LEKU

FSHF paguan të gjithë punëtorët sportiv dhe futbollistët

09/04/20 @ 15:30

CALCIO MERCATO

Milan vendos në radar David Silvën

Premier League/Serie A/Merkato

Milan vendos në radar David Silvën

09/04/20 @ 15:20

EFL

Ligat mund të kryejnë stinorin për 56 ditë

09/04/20 @ 15:03

NGA RAJONI MË I GODITUR

Brescia s’ka arsye të vazhdojë stinorin!

08/04/20 @ 22:53

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

08/04/20 @ 14:45

SPECIALE

TOP 20 koshashënuesit e Superligës 2019/20

07/04/20 @ 23:15

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

07/04/20 @ 00:21

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

06/04/20 @ 23:58

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

06/04/20 @ 15:33

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

06/04/20 @ 14:58

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

06/04/20 @ 00:12

TOP GOLASHËNUESIT 1999/2000

Golashënuesit më të mirë të stinorit 1999/2000

05/04/20 @ 23:46

KAMPIONATI I KOSOVËS 1999/2000

Tabela përfundimtare e Superligës së Kosovës 1999/00

05/04/20 @ 23:10

DERI KUR SHTYHEN NDESHJET!

Ceferin paralajmëron anulimin e Championsit dhe Europa Ligës

05/04/20 @ 22:34

FRANCË

Mjeku i Reimsit, ku luan Zeneli, bën vetëvrasje!

05/04/20 @ 22:20

FIRENCË

Treshja e Fiorentinës, shpëton nga coronavirusi

05/04/20 @ 16:53

FERIZAJ

Katër muaj pa paga!

FFK Superliga

Katër muaj pa paga!

05/04/20 @ 15:52

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

05/04/20 @ 00:13

KOMUNIKATA

Premier Liga kërkon 30% ulje të rrogave nga lojtarët

04/04/20 @ 17:37

HANSI FLICK

Bayern vendos për trajnerin deri më 2023

04/04/20 @ 14:34

MEDIA TALK

Inter jep 3 lojtarë për Chiesën

04/04/20 @ 14:25

FATI I KOSOVARIT

Baseli s’blen Zhegrovën, kthehet te Genku

International/Sportistë shqiptarë në botë/Merkato

Baseli s’blen Zhegrovën, kthehet te Genku

04/04/20 @ 14:12

BUBA

Hasani tregon se a do të festonte ndaj Kosovës

04/04/20 @ 09:21

GARAT EVROPIANE

FFK konfirmoi opsionin që i treti mund të dalë në Evropë

03/04/20 @ 00:06

EDHE TESTI NR. 2 NEGATIV

Boksierët e Kosovës, negativ në coronavirus

02/04/20 @ 21:21

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

02/04/20 @ 20:08

BRUGGE KAMPION?!

Pro League, e para që pritet të anulohet

02/04/20 @ 19:43

JEROME BOATENG

Boateng thyen rregullat e karantinës, Bayern e dënon

02/04/20 @ 19:34

KREJT VENDIMET E UEFA-së

Vendimet e UEFA-së pas video-konferncës

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Vendimet e UEFA-së pas video-konferncës

01/04/20 @ 18:51

WIMBLEDON 2020

Për herë të parë nga LIIB, s’do të ketë Wimbledon

01/04/20 @ 18:14

E FUNDIT / JOZYRTARE

Maqedonia V - Kosova, shtyhet për shtator

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Maqedonia V - Kosova, shtyhet për shtator

01/04/20 @ 14:48

CORONAVIRUS

Cila Federatë sa përfitoi nga Ministria?!

31/03/20 @ 22:14

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31/03/20 @ 15:53

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30/03/20 @ 19:11

NGA FEDERATA

Përgatitjet për evropianin në Prishtinë, po vazhdojnë

30/03/20 @ 11:25

MEDIA TALK

Shevchenko krahason coronavirusin me Çernobilin

29/03/20 @ 13:42

KOMUNIKATA E JUVENTUSIT

Lojtarët e Juventusit “shkrijnë” rrogat

29/03/20 @ 13:25

KUMTESË NGA FFK

FFK kumton se UEFA s’ka ndarë fonde për Federatat anëtare

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga

FFK kumton se UEFA s’ka ndarë fonde për Federatat anëtare

29/03/20 @ 13:12

CORONAVIRUS

27 ndeshje - 27 fitore, sezonin ia humbë pandemia!

28/03/20 @ 13:11


ARKIVA