Arkiva: September–2015

Kapiteni do të kthehet shpejtë!

CANA: Kombëtarja/Ligue 1

Kapiteni do të kthehet shpejtë!

30/09/15 @ 23:49

Kapiteni i kombëtares shqiptare duket se nuk e ka lëndimin e rëndë dhe pritet të jetë i gatshëm për përballje me Serbinë.


Benfica befason Atleticon

GRUPI C: Champions League

Benfica befason Atleticon

30/09/15 @ 22:52

Benfica ka befasuar Atletico Madridin në Vicente Calderon dhe ka marrë kryesimin e Grupit C.


Juventusi i sigurtë në grupin e vdekjes

GRUPI D: Champions League

Juventusi i sigurtë në grupin e vdekjes

30/09/15 @ 22:47

Juventus ka shënuar edhe fitoren e dytë në Grupin D, ndërsa City ka fituar në fund falë një penalltie.


Grupi i barabartë

GRUPI B: Champions League

Grupi i barabartë

30/09/15 @ 22:37

Manchester United ka rikthyer ndeshjen për të fituar ndaj Wolfsburgut që kishte epërsinë, derisa CSKA Moska ka treguar forcën ndaj PSV Eindhovenit.


Parisi dhe Reali, para duelit të madh fitojnë

GRUPI A : Champions League

Parisi dhe Reali, para duelit të madh fitojnë

30/09/15 @ 22:29

Paris St Germain dhe Real Madrid kanë mposhtur kundërshtarët e tyre para duelit mes vete.


Pikë historike për kazakët

CHAMPIONS LEAGUE: Champions League

Pikë historike për kazakët

30/09/15 @ 19:59

Galatasaray është ndarë me një pikë në ndeshjen përballë ekipit debutues në Ligën e Kampionëve, Astana.


Ferizaji nuk ndalet, Trepça i kthehet fitoreve

PAS XHIROS VII: FFK Liga e parë

Ferizaji nuk ndalet, Trepça i kthehet fitoreve

30/09/15 @ 19:08

Sot u zhvillua xhiroja e shtatë e Ligës së Parë të Kosovës.


Kandemir godet me shuplakë lojtarin e tij

VIDEO: FBK Superliga

Kandemir godet me shuplakë lojtarin e tij

30/09/15 @ 17:58

Ish trajneri i Sigal Prishtinës, nuk arrin ta përmbajë veten.


Atterberry arrin në Suharekë

SUHAREKË: FBK Superliga

Atterberry arrin në Suharekë

30/09/15 @ 17:41

Përforcimi i Yllit, ka marrë rrugën drejtë Suharekës për t'iu bashkuar ekipit.


Fitorja e tretë rresht për Hajvalinë

KISHNICË: FFK Superliga

Fitorja e tretë rresht për Hajvalinë

30/09/15 @ 16:39

Vazhdon seria e fitoreve për Hajvalinë.


Gërxhaliu sjell fitoren për Vushtrrinë

VUSHTRRI: FFK Superliga

Gërxhaliu sjell fitoren për Vushtrrinë

30/09/15 @ 16:39

Skuadra e Vushtrrisë ka shënuar fitore me rezultat minimal ndaj Drenicës.


Prishtina vazhdon të humb pikë

PRISHTINË: FFK Superliga

Prishtina vazhdon të humb pikë

30/09/15 @ 16:39

Bardhekaltërit barazojnë në shtëpinë e tyre përballë Dritës.


Munguan vetëm golat

PEJË: FFK Superliga

Munguan vetëm golat

30/09/15 @ 15:56

Derbi i ditës në Pejë, ka kaluar pa rrjeta të tundura.


Kampioni bie edhe në Merdare

LLAPI FITON: FFK Superliga

Kampioni bie edhe në Merdare

30/09/15 @ 15:55

Ferronikeli ka pësuar humbjen e tretë të stinorit në Merdare sot.


Tash e dimë se jemi të fortë

MEDIA: FBK Superliga

Tash e dimë se jemi të fortë

30/09/15 @ 15:45

Qendra kroate e Pejës ka kuptuar forcën e ekipit dhe tani synon që të vazhdojë kështu deri në fund të stinorit.


Shqiptarët në terren nuk mund të na mposhtin

PORTIERI SERB: UEFA Euro 2016

Shqiptarët në terren nuk mund të na mposhtin

30/09/15 @ 15:02

Portieri i Serbisë paralajmëron, "jemi të gatshëm për gjithçka".


Me kryeministrin, më të fortë

SERBËT: UEFA Euro 2016

Me kryeministrin, më të fortë

30/09/15 @ 14:29

Kreu i FSS-së ka thënë se Serbia do të jetë më e fortë me kryeministrin e saj në ndeshje ndaj Shqipërisë.


Chris Bosh i gatshëm

MIAMI: NBA

Chris Bosh i gatshëm

30/09/15 @ 13:38

Ylli i Miami Heatit, Chris Bosh, është i gatshëm për stinorin 2015/16, pasi kishte probleme shëndetësore vitin e kaluar.


Përsëri është lënduar

DERRICK ROSE: NBA

Përsëri është lënduar

30/09/15 @ 12:07

Super ylli i Chicago Bullsit, Derrick Rose, është lënduar gjatë stërvitjes dhe do të operohet.


Prishtina, miqësore me Lukoilin

MIQËSORE: FBK Superliga/International

Prishtina, miqësore me Lukoilin

30/09/15 @ 09:59

Sigal Prishtina ka aranzhuar miqësore me Lukoil Academicun bullgar.