Arkiva: January–2016

Dy të tjera

PARIS ST GERMAIN + IBRA : Ligue 1

Dy të tjera

31/01/16 @ 22:56

Paris St Germain ka vazhduar dominimin total në Ligue 1.


Madonnina i takon Rossonerëve

DEKLASOHET INTERI: Serie A

Madonnina i takon Rossonerëve

31/01/16 @ 21:44

Edhe një goditje për Mancinin. Pas deklasimit në mesjavë nga Juventusi, Interi mposhtet me rezultat të njejtë edhe nga rivali i qytetit.


Emenike në Londër

NË PREMIERSHIP: Premier League/International/Merkato

Emenike në Londër

31/01/16 @ 21:20

Sulmuesi nigerian ka arritur marrëveshje me ekipin nga Premier Liga.


Përcaktohen duelet e Final Fourit

FINAL FOUR 2016: FBK Superliga

Përcaktohen duelet e Final Fourit

31/01/16 @ 20:57

Janë përcaktuar duelet e Final Fourit të Kupës së Kosovës.


Rahoveci vazhdon

LIDERI NUK NDALET : FBK Liga e Parë

Rahoveci vazhdon

31/01/16 @ 20:43

Lideri i pamposhtur i Ligës së Parë vazhdon me fitore.


Reali i rikthehet fitoreve

SANTIAGO BERNABEU: La Liga

Reali i rikthehet fitoreve

31/01/16 @ 20:36

Pas barazimit javën e kaluar me Betisin, Real Madridi i rikthehet fitoreve në La Liga.


Chelsea dhe Terry, ndahen

NDARJE E DHIMBSHME: Premier League

Chelsea dhe Terry, ndahen

31/01/16 @ 20:30

Konfirmohet nga vetë lojtari.


Shorti i FA Cup, raundi V

HIDHET SHORTI : Premier League

Shorti i FA Cup, raundi V

31/01/16 @ 19:23

Është hedhur shorti i raundit të pestë të FA Cup.


Oscar hat-trick, Hazard të parin e stinorit

KUALIFIKOHET CHELSEA: Premier League

Oscar hat-trick, Hazard të parin e stinorit

31/01/16 @ 18:51

Chelsea ka kaluar në raundin e radhës të FA Cup me fitore ndaj MK Dons.


Trajneri ka sulmuar gjyqtarin

ZHVILLIME: FBK Superliga

Trajneri ka sulmuar gjyqtarin

31/01/16 @ 18:39

Ndërprerja e ndeshjes ka ndodhur pasi që trajneri ka sulmuar gjyqtarin.


Drita nis me fitore

MARRIN KREUN : FBK Liga e Parë

Drita nis me fitore

31/01/16 @ 18:20

Drita ka shënuar fitore në përballjen e sotme, që hapi pjesën e dytë të stinorit në Ligën e Parë.


S’ka dritë për Nevillein në Spanjë

VALENCIA NUK FITON : La Liga

S’ka dritë për Nevillein në Spanjë

31/01/16 @ 18:03

Gary Neville ka mbetur pa fitore edhe në muajin e dytë si trajner i Valencias në La Liga.


Sulmohet gjyqtari, ndërprehet Trepça-Ylli

TREPÇA - YLLI: FBK Superliga

Sulmohet gjyqtari, ndërprehet Trepça-Ylli

31/01/16 @ 17:51

Ndeshja më interesante e xhiros nuk ka gjetur fundin.


Zeneli sjell fitoren

VJEN GOLI I RADHËS: International/Sportistë shqiptarë në botë

Zeneli sjell fitoren

31/01/16 @ 16:57

Arbër Zeneli ia sjell fitoren Heerenveenit në përballje ndaj Cambuurit sot.


Lennon tregon veten

THE FA CUP: Premier League

Lennon tregon veten

31/01/16 @ 16:44

Everton ka kaluar pa problem në rrethin e radhës të FA Cup.


Napoli nuk dorëzohet, ndëshkohet Hysaj

SUPER HIGUAIN: Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Napoli nuk dorëzohet, ndëshkohet Hysaj

31/01/16 @ 16:16

Vazhdon forma e mirë e Napolit. Këtë fundjavë ata mposhtën Empolin me rezultat 5-1 në Sao Paolo.


Kukësi s’fal Bylisin

DOMINIM TOTAL : FSHF Kategoria Superiore

Kukësi s’fal Bylisin

31/01/16 @ 16:03

Kukësi ka nisur me fitore pjesën e dytë të stinorit.


Çiftgolësh nga Muriqi

I DYTI NË LISTË: International/Sportistë shqiptarë në botë

Çiftgolësh nga Muriqi

31/01/16 @ 14:16

Sulmuesi kosovar i Giresunit vazhdon shkëlqimin te skuadra e tij.


Rreshtohen fitoret

SEVILLA VAZHDON ME FORMË: La Liga

Rreshtohen fitoret

31/01/16 @ 13:53

Vjen fitorja e dhjetë për Sevillën në La Liga.


Poker për kreun e tabelës

12 RRESHT: Serie A

Poker për kreun e tabelës

31/01/16 @ 13:43

Pas fitores në mesjavë në Coppa Italia ndaj Interit, Juventusi vazhdon formën e shkëlqyeshme edhe në Serie A.