Arkiva

Prishtina-Bashkimi, sonte

DERBI I RADHËS: FBK Superliga

Prishtina-Bashkimi, sonte

12/12/12 @ 12:28

Sonte luhen dy ndeshje të xhiros së XII të BKT Superligës në basketboll. Derbi ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Sigkos Bashkimit në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve luhet prej orës 19:30.


Swansea luan për finale

LAUDRUP: Premier League

Swansea luan për finale

12/12/12 @ 11:49

Michael Laudrup, trajner i Swanseat ka thënë se ekipi i tij e ka marrë shumë seriozisht Kupën e Ligës angleze dhe do të luftojë me çdo kusht që të mposht sonte Middlesbrough-në.


Koha për shpenzime të mëdha

CONTE: Serie A

Koha për shpenzime të mëdha

12/12/12 @ 11:39

Trajneri i Juventusit, Antonio Conte, mendon se ka ardhur koha që Juventus të fillojë të shpenzojë sikur ekipet e mëdha për transfere mbi 30 milionë euro.


Jemi më të mirë se United

MANCINI: Premier League

Jemi më të mirë se United

12/12/12 @ 11:26

Roberto Mancini ka thënë se përkundër humbjes, Manchester City është ekip më i mirë se Manchester United.


Atletico do ta mbajë

EL TIGRE: La Liga

Atletico do ta mbajë

12/12/12 @ 10:12

Përkundër se Radamel Falcao do të kërkojë largimin nëse i vjen një ofertë e mirë nga ekipet e mëdha angleze ose spanjolle, Atletico Madrid do të tentojë të thyejë rekordin e pagës për t'ia ofruar 'Tigrit'.


Koha për transfere

REDS: Premier League

Koha për transfere

12/12/12 @ 10:01

Liverpool është gati t'i ofrojë 12 milionë funta Chelseat për sulmuesin Daniel Sturridge. Në radar është edhe greku Giorgios Samaras. E njeriun që e shitën para dy viteve për 250 mijë funta, tash po e blejnë për 6 milionë!


Picassoja i futbollit

LEO MESSI: La Liga

Picassoja i futbollit

12/12/12 @ 09:46

Gazetat gjermane kanë çuar në qiell rekordin e Leo Messit, i cili në fundjavë e kaloi Torpedon gjermane, Gerd Muller.


Humbja më poshtëruese

WENGER: Premier League

Humbja më poshtëruese

12/12/12 @ 09:25

Arsene Wenger u ka thënë lojtarëve se nuk duhet të bien në siklet prej humbjes së mbrëmshme nga Bradford, ekip ky që në bazë të dëmshpërblimeve të gati 30 lojtarëve të saj kushton 5.9 milionë euro. Arsenal humbi pas penalltive.


Sonte edhe një hattrick

LIGUE 1: Ligue 1

Sonte edhe një hattrick

11/12/12 @ 21:38

Duke i falenderuar Zlatan Ibrahimovicit dhe hattrickut të tij Paris Saint Germain i Carlo Ancelottit ka arritur që të regjistrojë trepikëshin e radhës duke e mposhtur 0-4 Valenciennesin. ME FOTOGALERI EKSKLUZIVE NGA NDESHJA/ VETËM NË BOROZANI.COM


The Godfather, Ujkani

PORTIERI I JAVËS: Serie A

The Godfather, Ujkani

11/12/12 @ 15:31

Portieri i Palermos dhe i kombëtares shqiptare, Samir Ujkani, është pjesë e ekipit të xhiros së XVI të Serie A-së. Ujkani ka hyrë si portieri më i mirë i kësaj xhiroje, duke kaluar gjigantët si Buffon, Abbiati, Handanovic, etj.


Bynum ndihet mirë

NBA: NBA

Bynum ndihet mirë

11/12/12 @ 15:00

Qendra e skuadrës Philadelphia 76ers Andre Bynum, deklaroi se, gjuri i tij i djathtë ditë më ditë bëhet më mirë.


Fellaini, më i miri i nëntorit

PREMIER LEAGUE: Premier League

Fellaini, më i miri i nëntorit

11/12/12 @ 14:38

Mesfushori i Evertonit, Marouane Fellaini dhe trajneri i WBA-së Steve Clarke kanë marrë Çmimin e lojtarit, gjegjësisht trajnerit të muajit nëntor në Premier League.


E lanë Slloveninë pa trajner

BRAZILI 2014: Champions League/International

E lanë Slloveninë pa trajner

11/12/12 @ 12:06

Përzgjedhësi serb i përfaqsueses sllovene ka dhënë dorëheqje pasi ka analizuar se ekipi i tij ka marrë vetëm tre pikë në katër ndeshjet e para të Grupit E. Shqipëria e mposhti Slloveninë në Tiranë në ndeshjen e fundit të grupit.


Në ndjekje të Batistutës

LEO MESSI: La Liga/International

Në ndjekje të Batistutës

11/12/12 @ 11:32

Lionel Messi ka thyer shumë rekorde e me 25 vjetët e tij ka edhe katër që duhet t'i kalojë, mirëpo njëra ku nuk po i ndez ende është me Argjentinën!


Parker zgjidh derbin e Teksasit

NBA/ TEXAS DERBY: NBA

Parker zgjidh derbin e Teksasit

11/12/12 @ 11:12

Triple-double i parë i Tony Parkerit në karrierë ishte i mjaftueshëm për fitoren në vazhdime të San Antonio Spurs ndaj Houston Rockets, 134-126 në Toyota Center të Houstonit.


Humb lojën dhe lojtarin

TORONTO RAPTORS: NBA

Humb lojën dhe lojtarin

11/12/12 @ 10:27

Në ndeshjen e cila përveç hubmjes i kushtoi edhe me një lëndim të një lojtari të rëndësishëmm, Torontos nuk i kanë mbetur më shpresa për asgjë.


Romeu 6 muaj jashtë!

CHELSEA: Premier League

Romeu 6 muaj jashtë!

11/12/12 @ 09:51

Mesfushori spanjoll i Chelseat, Oriol Romeu, pritet që qëndrojë gati 6 muaj jashtë fushave pas operacionit të djeshëm.


Dueli Messi-Falcao

LA LIGA: La Liga

Dueli Messi-Falcao

11/12/12 @ 09:30

Pas shfaqjes nga dy lojtarët amerikanojugorë në xhiron e XV të La Ligas, Leo Messi dhe Radamel Falcao i drejtohen ndeshjes së fundjavës e cila do të vendosë të ardhmen e ligës spanjolle.


9 arrestime pas derbit

MANCHESTER DERBY: Premier League

9 arrestime pas derbit

11/12/12 @ 09:09

Nëntë persona janë dënuar pas incidenteve që ndodhën të dielën në derbin e madh të Manchesterit midis Cityt dhe United.


E lëvdon Muller

REKORDI: La Liga

E lëvdon Muller

11/12/12 @ 09:01

Gjermani Gerd Mueller ka lavdëruar Argjentinasin Lionel Messi si "një lojtar i mahnitshëm" pasi ylli i Barcelonës ka thyer rekordin e Mullerit për numrin më të madh të golave të shënuara në një vit kalendarik.