Sporte: Të gjitha lajmet


KOMITETI OLIMPIK

KOK përzgjedhë 10 bursistë “Shpresa Olimpike 2021”

20 January, 2021 @17:42

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës në mbledhjen e 56-të të mbajtur mbrëmë në Hotel Sirius, të parën për…

Lexo më shumë  →

FTK

Vesa Gjinaj shpresë olimpike

Pamje nga arkivi

20 January, 2021 @14:12

Vesa Gjinaj është shpallur shpresë olimpike 2021 nga KOK. Ajo është përzgjedhë si bursiste në mesin e dhjetë shpresave…

Lexo më shumë  →

AUSTRALIAN OPEN 2021

Nuk ka tretman special, refuzohet Djokovic

19 January, 2021 @11:55

Nuk do të ketë “tretman special” për lojtarët e karantinuar në Australian Open. Ky ka qenë mesazhi që e dha…

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Prishtina anulon mbledhjen e kuvendit

18 January, 2021 @20:11

Skuadra e Prishtinës nuk ka mbajtur mbledhjen e kuvendit të klubit, e cila ishte paraparë të mbahej sot. Lajmin e…

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Gjyqtarët e FHK-së fillojnë me ndeshje evropiane

18 January, 2021 @19:14

Federata e Hendbollit të Kosovës sot ka bërë të ditur se gjyqtarët e saj kanë nisur me ndeshje evropiane për…

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Dy përforcime te Trepça në hendboll

17 January, 2021 @19:39

Skuadra e Trepçës në hendboll ka zyrtarizuar dy përforcimet e reja. Astrit Shala dhe Amar Mujka janë prezentuar sot si…

Lexo më shumë  →

XHUDO

IJF lëvdon ekipin kosovar dhe trajnerin Kuka

15 January, 2021 @15:13

Federata Ndërkombëtare e Xhudos (IJF) ka lëvduar ekipin kosovar të xhudos pas paraqitjes fenomenale të xhudistëve të drejtuar nga Driton…

Lexo më shumë  →

FUTSAL

Barcelona - Prishtina transmetohet në TV

15 January, 2021 @15:04

Ekipi i Prishtinës në futsal sot do ta zhvillojë ndeshjen më të rëndësishme në historinë e saj. Bardhekaltërit do të…

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Sot fillon afati kalimtar në hendboll

15 January, 2021 @10:35

Nga sot, 15 janar, skuadrat e hendbollit do të mund t’i regjistrojnë hendbollistët dhe hendbollistet që do t’i përforcojnë përbërjet…

Lexo më shumë  →

PRISHTINË

PriPing zgjedh kryetarin e ri të klubit

Kryetari i ri i KPP Priping, Kastriot Orana/ Foto: Priping

14 January, 2021 @23:03

Klubi i Pingpongut Priping ka mbajtur zgjedhjet e brendshme ditën e sotme, ku ka zgjedhur kryesinë e re të klubit. …

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Prishtina riorganizohet në hendboll, paralajmëron kuvendin zgjedhor

14 January, 2021 @20:35

Skuadra e Prishtinës në hendboll së shpejti pritet të ketë kryesinë dhe bordin e ri që do ta udhëheqë drejt…

Lexo më shumë  →

VIDEO

Kosova nuk ndalet në xhudo, edhe Loriana me medalje në Katar

13 January, 2021 @16:02

Pas “hat trick-ut” të medaljeve brenda një dite në Doha të Katarit, ekipi përfaqësues i Kosovës në xhudo sot është…

Lexo më shumë  →

PING PONG

Priping organizon turne pingpongu për Kroacinë

13 January, 2021 @9:48

Klubi i Pingpongut Priping në bashkëpunim me Rotary Club Prishtina Newborn (RCPNB) do të organizojnë sërish një turne për të…

Lexo më shumë  →

DRITON KUKA

“Ndër ditët më të bukura të jetës”

Përshëndetja e medalisteve sot nga Doha/ Foto: DritonKuka/fb

11 January, 2021 @18:00

Kështu e ka përshkruar trajneri triumfues olimpik, Driton Kuka, ditën e sotme, ku të trija xhudistet e Kosovës që i…

Lexo më shumë  →

XHUDO

Edhe Nora Gjakova me medalje, Kosova bënë “hat-trick” në xhudo!

11 January, 2021 @17:32

Xhudistet kosovare sot kanë shkëlqyer në Mastersin e Xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Pas medaljes së…

Lexo më shumë  →

XHUDO

Majlinda fiton të bronztën në Doha

11 January, 2021 @17:23

Pas Distria Krasniqit edhe Majlinda Kelmendi ka siguruar medalje në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Doha të…

Lexo më shumë  →

XHUDO

Super Distria Krasniqi, e artë në Doha!

11 January, 2021 @15:37

Edhe viti 2021 ka nisur shkëlqyeshëm për xhudistet e Kosovës! Sot në Doha të Katarit, Distria Krasniqi ka arritur ta…

Lexo më shumë  →

XHUDO

Nora Gjakova mund serben për të kaluar në çerekfinale

Foto: Judo Federation

11 January, 2021 @11:51

Nora Gjakova e ka mposhtur xhudisten serbe Marica Perisic për të kaluar në çerekfinale të Masterit të Dohas, i cili…

Lexo më shumë  →

AUSTRALIA OPEN

Federeri mungon në Australia Open

29 December, 2020 @10:21

Njëri ndër teniserët më të mirë në histori të tenisit, Roger Federer, nuk do të merr pjesë në Australia Open. …

Lexo më shumë  →

DISTRIA ON TOP

Distria kryen vitin 2020 e para në renditje

Foto: IJF & EJF

22 December, 2020 @10:51

Kampionja aktuale botës në kategorinë deri në 48 kilogramë, Daria Bilodid nga Ukraina, është knock-out’uar nga piedestali. Atë nga…

Lexo më shumë  →

FINALJA E EURO 2020 NË HENDBOLLIN E FEMRAVE

Nora Mork udhëhoqi Norvegjinë drejt titullit evropian EURO 2020

Foto: EHF Euro

20 December, 2020 @23:01

Fytyra të njohura dhe vajza të reja, një kombinim gjeneratash nga Norvegjia, që ua mori nga dora titullin mbrojtësve nga…

Lexo më shumë  →

AEK - PRISHTINA

AEK shumë i fuqishëm për Prishtinën

20 December, 2020 @20:36

Pas humbjes në ndeshjen e parë në Kupën Evropiane me rezultat 37-19, Prishtina në ndeshjen e dytë kundër AEK-ut…

Lexo më shumë  →

AEK - PRISHTINA

Prishtina pëson thellë në ndeshjen e parë nga AEK

FOTO / KH Prishtina

19 December, 2020 @20:43

Në ndeshjen e parë të raundit të tretë të Kupës Evropiane, KH Prishtina mposhtet nga kampioni i Greqisë, AEK Athens,…

Lexo më shumë  →

BORAC - BESA FAMGAS

Besa Famgas eliminohet për një gol

FOTO / Besa Famgas

19 December, 2020 @20:24

Skuadra pejane, Besa Famgas, duke u mposhtur me rezultat 23-20 nga Boraci, është eliminuar nga Kupa Evropiane. Besa ndeshjen e…

Lexo më shumë  →

TAEKWONDO

Dy medalje evropiane për taekwondistët e rinj

15 December, 2020 @0:39

Dy të bronzta është bilanci i medaljeve të fituara nga taekwondistët e rinj në kampionatin evropian për kadetë, që dje…

Lexo më shumë  →

LIGA E PARË 2020/21

KH Deçani kampion vjeshtor

15 December, 2020 @0:13

Ka përfunduar stinori vjeshtor në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. U zhvillua një…

Lexo më shumë  →

SUPERLIGA XHIRO XIII

Prishtina barazon, Prizreni në fund të tabelës

13 December, 2020 @23:42

Kur ka mbetur edhe një ndeshje për të përfunduar xhiroja e XIII e Superligës në hendboll (Besa - Llapi, 14.12.2020)…

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES

Besa Famgas gati për Boracin

Ekipi i Besa Famgasit/ Foto: Konriza/fb

11 December, 2020 @21:35

Kampionia e Kosovës, Besa Famgas, është e gatshme për ndeshjen e vështirë ndaj Boracit të Banjallukës. Besa Famgas e Boraci…

Lexo më shumë  →

KOMITETI OLIMPIK

2 federata të reja bëhen anëtare të KOK-ut

via GoogleImages

8 December, 2020 @13:49

Nga mbledhja e 54-të e BE të KOK-ut është bërë e ditur se dy federata të reja janë bërë anëtare…

Lexo më shumë  →

MATCH REPORT: PRISHTINA - PRIZRENI

Prishtina pa problem ndaj Prizrenit

6 December, 2020 @0:57

Ndjekësi i parë i liderit të Superligës, Prishtina, ka arritur të shënojë fitore të lehtë ndaj Prizrenit në përballjen e…

Lexo më shumë  →

MATCH REPORT: BESA FAMGAS - VËLLAZNIMI

Besa Famgas bindshëm ndaj Vëllaznimit

6 December, 2020 @0:50

Kampionia e shumëfishtë e Kosovës, Besa Famgas, ka dërrmuar Vëllaznimin në përballjen e parë të xhiros së XI të Superligës…

Lexo më shumë  →

ORARI, DUELET & TABELA

Xhiroja XI, me derbi për vend të tretë

Foto: KHTrepça/fb

4 December, 2020 @12:33

Federata e Hendbollit të Kosovës ka publikuar orarin e ndeshjeve të xhiros XI të Superligës në hendboll. Dueli që…

Lexo më shumë  →

SUPERLIGA E MESHKUJVE, XHIROJA X

Xhiroja X, me dy duele interesante

2 December, 2020 @7:51

Superliga e meshkujve në hendboll vazhdon sot, ka bërë të ditur FHK përmes njoftimit në kalenderin e garave të saj.…

Lexo më shumë  →

EUROPEAN CUP - ROUND II

Besa Famgas kalon në raudin e tretë të garave evropiane

Foto: BesaFamgas/fb/Korniza

22 November, 2020 @18:07

Pas fitores së djeshme në ndeshjen e parë ndaj Bosna Visokos, Besa Famgas ka shënuar fitore të thellë edhe…

Lexo më shumë  →

EUROPEAN CUP

Vashat e Istogut triumfojnë ndaj bjelloruseve

Fotot: KHFIstogu/fb

21 November, 2020 @21:37

Skuadra e Istogut në konkurrencën e femrave ka shënuar fitore në përballjen e radhës të garave evropiane. Ato kanë…

Lexo më shumë  →

EUROPEAN CUP

Besa Famgas triumfon edhe në përballjen e Kupës evropiane

Pamje nga ndeshja e sotme në Karagaç/ Foto: Besa/Korniza

21 November, 2020 @21:23

Rekord-kampionia e Kosovës në hendboll, Besa Famgas, ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e parë të raundit të dytë të…

Lexo më shumë  →

KH PRISHTINA 26-32 KH BESA FAMGAS

Besa fiton derbin ndaj Prishtinës

Foto: FHK

13 November, 2020 @21:56

Besa Famgas po e vazhdon dominimin në Superligën e Kosovës në hendboll. Besa Famgas sonte e fitoi derbin e…

Lexo më shumë  →

EURO 2022 KUALIFIKIMET: KOSOVA - SUEDIA

Suedia e fuqishme, mposht Kosovën lehtë

Foto: EHF

8 November, 2020 @18:35

Përballje e mirë e Kosovës, që u mbajt vetëm në pjesë të parë të ndeshjes ndaj Suedisë, favorite absolute për…

Lexo më shumë  →

EURO 2022

Kosova i fillon me humbje kualifikimet

FHK

4 November, 2020 @23:47

Kombëtarja e Kosovës në hendboll i ka filluar me humbje kualifikimet për “Euro 2022”. Në Podgoricë, Kosova pësoi 32:25 nga…

Lexo më shumë  →

BUDAPEST 2020

Loriana Kuka me medalje nga Budapeshti

Foto: Driton Kuka/fb

25 October, 2020 @19:16

Edhe xhudistja tjetër e Kosovës ka dalë me medalje nga Grand Slami i Budapeshtit. Loriana Kuka në repechage ka…

Lexo më shumë  →

TURNE I VETERANËVE

Veteranët e KF Kabashi fitojnë trofe në Turqi

25 October, 2020 @11:30

Në garën e veteranëve të futbollit, në një turne të organizuar në Side të Turqisë, veteranët e KF Kabashi janë…

Lexo më shumë  →