Tabelat dhe Rezultatet

Sporte: Të gjitha lajmet


HENDBOLL

Kriza financiare e papërballueshme, KH Vëllaznimi tërhiqet nga garat

Foto: KH Vëllaznimi / Hendoll

25 February, 2024 @7:50

Pas krizës së vazhdueshme financiare, KH Vëllaznimi nga Gjakova është detyruar të tërhiqet nga garat në mes të sezonit. Lajmi…

Lexo më shumë  →

SUKSESET E SPORTISTËVE

Laura Fazliut dhe Akil Gjakovës u rritet bursa olimpike

Lojërat Olimpike/Xhudo/Të tjera

Laura Fazliut dhe Akil Gjakovës u rritet bursa olimpike

09/02/24 @ 14:36

MEDALJA E RADHËS NË PARIS!

Akil Gjakova merr të bronztën në GS Paris

Xhudo

Akil Gjakova merr të bronztën në GS Paris

03/02/24 @ 19:15

GRAND SPAM @ PARIS

Distria përsëri e artë!

Xhudo

Distria përsëri e artë!

02/02/24 @ 18:31

FRANCA - KAMPIONE E EVROPËS!

Pas vazhdimeve, Franca bëhet kampione e Evropës duke mposhtur Danimarkën

FHK Superliga

Pas vazhdimeve, Franca bëhet kampione e Evropës duke mposhtur Danimarkën

28/01/24 @ 23:03

LAUREATËT 2023

Egzon Gjuka e Albina Rugova - më të mirët e vitit 2023 në hendboll

FHK Superliga

Egzon Gjuka e Albina Rugova - më të mirët e vitit 2023 në hendboll

23/01/24 @ 11:22

KUALIFIKUESET PËR EVROPIANIN U-18

Serbia s’del në fushë, Kosova fiton 3-0!

Të tjera

Serbia s’del në fushë, Kosova fiton 3-0!

21/01/24 @ 15:02

PING-PONG

Nehat Çitaku - kryetar i ri i Federatës së pingpongut

Të tjera

Nehat Çitaku - kryetar i ri i Federatës së pingpongut

20/01/24 @ 14:59

MBI 53 MIJË SHIKUES!

Rekord botëror në hendboll!

FHK Superliga

Rekord botëror në hendboll!

11/01/24 @ 13:44

MBI 55 MIJË SHIKUES!

Rekord botëror në hendboll!

FHK Superliga

Rekord botëror në hendboll!

11/01/24 @ 13:44

DUELI SONTE

Kosova e gatshme për Britaninë e Madhe, pret fitore

FHK Superliga

Kosova e gatshme për Britaninë e Madhe, pret fitore

10/01/24 @ 11:15

SKI

Kosova me dy skitarë në LOD për të rinj - Gangwon 2024

Të tjera

Kosova me dy skitarë në LOD për të rinj - Gangwon 2024

09/01/24 @ 12:12

DUELI I PARË, ME DISFATË!

Kosova U18 mposhtet nga Zvicra në ndeshjen e parë kualifikuese

FHK Superliga

Kosova U18 mposhtet nga Zvicra në ndeshjen e parë kualifikuese

05/01/24 @ 18:09

SHPALLET LISTA

Lista e Kosovës U18 për kualifikueset në evropian

FHK Superliga

Lista e Kosovës U18 për kualifikueset në evropian

03/01/24 @ 14:40

JUDO PRISHTINA 2023

Një e artë e tri të bronzta, Kosova e pandalshme në xhudo!

Xhudo

Një e artë e tri të bronzta, Kosova e pandalshme në xhudo!

16/12/23 @ 18:23

FITORE E MADHE E VRESHTARËVE!

Rahoveci ia shkakton Besës humbjen e parë kampionale pas 5 vitesh!

FHK Superliga

Rahoveci ia shkakton Besës humbjen e parë kampionale pas 5 vitesh!

10/11/23 @ 09:19

EUROPEAN-CUP

Talenti i radhës, Blin Kuka nënkampion evropian U-18

Xhudo

Talenti i radhës, Blin Kuka nënkampion evropian U-18

15/10/23 @ 18:35

MADHËSHTORE — LOJËRAT MESDHETARE "PRISHTINA 2030"

Kosova me arritje historike! Nikoqire e Lojërave Mesdhetare 2030

Lojërat Olimpike/Të tjera

Kosova me arritje historike! Nikoqire e Lojërave Mesdhetare 2030

08/09/23 @ 20:25

VJEN MEDALJA E ARTË

Laura e artë në Masters

Xhudo

Laura e artë në Masters

05/08/23 @ 17:44

DAVIS CUP 2023 - GROUP IV

Arritje historike! Kosova fiton playoffin dhe kalon një grup më lartë

Tenis

Arritje historike! Kosova fiton playoffin dhe kalon një grup më lartë

30/07/23 @ 17:07

KËNDI I BLERIMIT

Vërtetimi i dominimit të Jumbo-Vismas dhe Vingegaardit

Të tjera/Analiza

Vërtetimi i dominimit të Jumbo-Vismas dhe Vingegaardit

28/07/23 @ 11:47

MUNDJE - OLIMPIADA E TË RINJËVE

Ekipi i Kosovës në mundje arrin në SHBA

Të tjera

Ekipi i Kosovës në mundje arrin në SHBA

24/07/23 @ 16:41

FORMULA 1

Dominim absolut i Red Bullit, rekord i ri në Formula 1

Të tjera

Dominim absolut i Red Bullit, rekord i ri në Formula 1

23/07/23 @ 16:42

TENIS

Blearta Ukëhaxhaj përzgjedhet gjyqtare në ITF World Juniors Tour Finals 14&U!

Tenis

Blearta Ukëhaxhaj përzgjedhet gjyqtare në ITF World Juniors Tour Finals 14&U!

19/07/23 @ 07:17

EUROPEAN-CUP

Besa pret fituesin e Besiktas-Donbas

FHK Superliga

Besa pret fituesin e Besiktas-Donbas

18/07/23 @ 16:46

WIMBLEDON

Super Carlos Alcaraz, shkollon Djokovicin dhe fiton Wimbledonin

Tenis

Super Carlos Alcaraz, shkollon Djokovicin dhe fiton Wimbledonin

16/07/23 @ 20:01

PËSOJNË THELLË

Pas humbjes së thellë nga Finlanda, Kosova luan për renditje në evropian

FHK Superliga

Pas humbjes së thellë nga Finlanda, Kosova luan për renditje në evropian

14/07/23 @ 11:15

EVROPIANI NË PRISHTINË

Kosova mposht Britaninë, mbanë shpresat për kualifikim

FHK Superliga

Kosova mposht Britaninë, mbanë shpresat për kualifikim

10/07/23 @ 21:51

EVROPIANI NË PRISHTINË

Nesër në Prishtinë, nis evropiani i vajzave

FHK Superliga

Nesër në Prishtinë, nis evropiani i vajzave

07/07/23 @ 14:45

VRESHTARËT KALOJNË NË NIVEL TJETËR

Rahoveci ngrit cilësinë me trajner dhe lojtarët plot përvojë

Transfere/FHK Superliga

Rahoveci ngrit cilësinë me trajner dhe lojtarët plot përvojë

26/06/23 @ 11:12

KRAKOW 2023

Muhamet Ramadani — i treti në Lojërat Evropiane

Të tjera

Muhamet Ramadani — i treti në Lojërat Evropiane

22/06/23 @ 14:09

JUDO - GRAND SLAM - ASTANA

Nora mposhtet në finale, merr të argjendtën

Xhudo

Nora mposhtet në finale, merr të argjendtën

16/06/23 @ 16:17

FINALJA E PLAYOFFIT

Besa Famgas kamp10n rresht

FHK Superliga

Besa Famgas kamp10n rresht

26/05/23 @ 11:17

SERIA FINALE

Besa fiton ndeshjen e parë ndaj Trepçës

FHK Superliga

Besa fiton ndeshjen e parë ndaj Trepçës

21/05/23 @ 05:34

KONFIRMOHET

Nadal nuk do të merr pjesë në Roland-Garros

Tenis

Nadal nuk do të merr pjesë në Roland-Garros

18/05/23 @ 16:20

RENDITJA BOTËRORE

Distria e para në renditjen botërore

Xhudo

Distria e para në renditjen botërore

15/05/23 @ 11:24

PEJANËT KAMPIONË!

Peja mbron titullin, mposht Ferizajn në finale dhe shpallet kampione

Të tjera

Peja mbron titullin, mposht Ferizajn në finale dhe shpallet kampione

14/05/23 @ 00:14

BOTËRORI 2023 NË DOHA

Laura Fazliu e shtata në Botëror

Xhudo

Laura Fazliu e shtata në Botëror

10/05/23 @ 16:13

BOTËRORI 2023 NË DOHA

Nora Gjakova, e shtata në Doha

Xhudo

Nora Gjakova, e shtata në Doha

09/05/23 @ 16:32

VIDEO NGA FINALJA

Drama e penalltive, që ia solli fitoren KH Trepçës në finale të Kupës

FHK Superliga

Drama e penalltive, që ia solli fitoren KH Trepçës në finale të Kupës

08/05/23 @ 17:18

BODYBUILDING

Kushtrim Bajraktaraj kampion Evrope, Krasniqi nënkampion

Të tjera

Kushtrim Bajraktaraj kampion Evrope, Krasniqi nënkampion

08/05/23 @ 15:50