Arkiva: November–2015

Mposhtin liderin, bëhen liderë

NAPOLI FITON DERBIN NDAJ INTERIT: Serie A

Mposhtin liderin, bëhen liderë

30/11/15 @ 23:02

Napoli i Elseid Hysajt ka mposhtur Interit dhe ka marrë kryesimin e Serie A-së.


Pas 5 vitesh shkarkojnë trajnerin

NË DETYRË PREJ NËNTORIT TË VITIT 2010: Serie A/Merkato

Pas 5 vitesh shkarkojnë trajnerin

30/11/15 @ 22:19

Trajneri me kohëzgjatje më të madhe në Serie A, shkarkohet nga detyra.


Gjithçka për fitore

EDO KAPITENI I SIGURT NË FITORE: FBK Superliga/International

Gjithçka për fitore

30/11/15 @ 21:08

Deklarata e Edmond Azemit para ndeshjes Sigal Prishtina - AEK Larnaca.


Nuk do ta lëshojmë rastin

PRIMOZ BREZEC BESON NË FITORE: International

Nuk do ta lëshojmë rastin

30/11/15 @ 20:56

Deklarata e basketbollistit të AEK-ut para ndeshjes me Sigal Prishtinën.


Ndeshja zgjat dy ditë

PARA NDESHJES SË FUNDIT TË GRUPIT K: FBK Superliga/International

Ndeshja zgjat dy ditë

30/11/15 @ 20:43

Deklarata e Marjan Ilievskit para duelit vendimtar të Sigal Prishtinës ndaj AEK-ut nesër.


Hidhet shorti i Kupës

KY ËSHTË SHORTI I KUPËS: FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Hidhet shorti i Kupës

30/11/15 @ 15:54

Është tërhequr shorti i Kupës së Kosovës në basketboll.


Stinori vjeshtor mbyllet në Pejë

DUELI FERRONIKELI-HAJVALIA: FFK Superliga

Stinori vjeshtor mbyllet në Pejë

30/11/15 @ 15:47

Dueli derbi i kreut të tabelës që vendos kampionin vjeshtor në Superligë, luhet në Pejë.


Lewa zyrtarisht në ‘Guinness’ librin e rekordeve

CERTIFIKOHET ROBERT LEWANDOWSKI : Champions League/Bundesliga

Lewa zyrtarisht në ‘Guinness’ librin e rekordeve

30/11/15 @ 15:29

Sulmuesi polak i Bayern Munchenit sot edhe zyrtarisht ka marrë certifikatat e rekordeve botërore të Guinnessit.


Shikoni kush u stërvit me Liverpoolin sot

STEVEN GERRARD PËRGATITET ME LIVERPOOLIN: Premier League

Shikoni kush u stërvit me Liverpoolin sot

30/11/15 @ 15:07

Legjenda e Liverpoolit, është kthyer sot.


Guardiola, Enrique dhe Sampaoli

KANDIDATËT PËR TRAJNERIN E VITIT 2015: Champions League/International/Copa America 2015

Guardiola, Enrique dhe Sampaoli

30/11/15 @ 14:49

Kjo është treshja e trajnerëve kandidatë, për më të mirin e vitit.


Messi, Cristiano dhe Neymar

FIFA - BALLON D'OR: Champions League/La Liga/International

Messi, Cristiano dhe Neymar

30/11/15 @ 14:32

FIFA ka shpallë treshen kryesore për kandidim të Topit të Artë.


Davis, lojtari i javës

TOP 10 NGA XHIROJA E FUNDIT: FBK Superliga

Davis, lojtari i javës

30/11/15 @ 14:06

Amerikani i Pejës, Ronald Davis, ka marrë epitetin e lojtarit të javës, derisa në TOP 3 kanë arritur edhe Urim Zenelaj e Landon Atterberry të Yllit.


Valencia mbetet pa trajner

NUNO ESPIRITO SANTO LARGOHET : Champions League/La Liga/Merkato

Valencia mbetet pa trajner

30/11/15 @ 13:02

Valencia ka mbetur pa trajner pas largimit të Nuno Espirito Santos mbrëmë.


Ekipi i xhiros XIV në Premier League

CRYSTAL PALACE DHE MANCHESTER CITY DOMINOJNË: Premier League

Ekipi i xhiros XIV në Premier League

30/11/15 @ 10:14

Crystal Palace dhe Manchester City mbizotërojnë ekipin e javës në Premier League.


Ekipet tona, pushojnë këtë xhiro

SIGAL PRISHTINA, PEJA DHE BASHKIMI: Balkan League

Ekipet tona, pushojnë këtë xhiro

30/11/15 @ 10:04

Në kuadër të ndeshjeve të kësaj mesjave në BIBL, nuk figurojnë ekipet kosovare.


Ndërrime te Levski

LARGIME DHE AFRIME TE SKUADRA BULLGARE: Balkan League/Merkato

Ndërrime te Levski

30/11/15 @ 09:58

Rivali i grupit të Pejës dhe Bashkimit në BIBL ka ndërrime në ekip.


Vazhdimet sjellin fitoren për Houstonin

DUELI U VENDOS VETËM PAS VAZHDIMEVE: NBA

Vazhdimet sjellin fitoren për Houstonin

30/11/15 @ 09:33

Houston Rockets me lojë të mirë në pjesë të dytë të ndeshjes ka nxjerrë vazhdimet për ta mposhtur New York Knicskin në fund.


Stinori i fundit i legjendës

KOBE BRYANT PENSIONOHET: NBA

Stinori i fundit i legjendës

30/11/15 @ 09:06

Kobe Bryant ka bërë të ditur se në fund të stinorit do të pensionohet nga basketbolli.


Juventus, po kthehet

NGRITJA VAZHDON PËR BIANCONERËT: Serie A

Juventus, po kthehet

29/11/15 @ 22:47

Kampioni i Italisë ka kthyer formën. Me sonte, ka arritur edhe fitorja e katërt me radhë në Serie A.


Kalaja, fiton derbin lokal

PRIZRENI ME DERBI LOKAL NË LIGË TË PARË: FBK Liga e Parë

Kalaja, fiton derbin lokal

29/11/15 @ 22:23

Kalaja ka shënuar fitore në derbin lokal të Prizrenit në Ligë të Parë.