Arkiva: December–2015

Urime Vitin e Ri

2016: International

Urime Vitin e Ri

31/12/15 @ 22:24

Lexues...


Gjiganti turk pas Rashicës

MILOT: International/Sportistë shqiptarë në botë

Gjiganti turk pas Rashicës

31/12/15 @ 17:14

Milot Rashica në radar të Galatasarayit.


Emër i njohur te Kozuvi

BIBL: Balkan League

Emër i njohur te Kozuvi

31/12/15 @ 16:09

Ish lojtari i Trepçës dhe RTV 21-shit, i është bashkuar ekipit maqedon.


Asistuesit e vitit 2015

TOP ASISTUESIT 2015: Champions League/Europa League/International

Asistuesit e vitit 2015

31/12/15 @ 10:32

Këta janë asistuesit më të mirë të vitit që po e lëmë pas.


Shaqiri në ekipin e javës

TEAM OF THE WEEK 19: Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Shaqiri në ekipin e javës

31/12/15 @ 09:55

Botohet ekipi i javës që e lëmë pas në Premier League.


Butler vendos 1.2 sekonda para fundit

CHICAGO FITON PAS VAZHDIMEVE: NBA

Butler vendos 1.2 sekonda para fundit

31/12/15 @ 09:18

Vazhdimet vendosin fituesin e duelit ndërmjet Chicago Bulls dhe Indiana Pacers.


Pa Curryn, tjetër muhabet

DALLAS MPOSHT KAMPIONIN: NBA

Pa Curryn, tjetër muhabet

31/12/15 @ 08:53

Golden State Warriors ka pësuar humbjen e dytë të stinorit mbrëmë.


Kobe mposht Celticsin me double-double

VETERANI PËRSHËNDETET NGA PUBLIKU RIVAL: NBA

Kobe mposht Celticsin me double-double

31/12/15 @ 08:38

Edhe një shkëlqim i Kobe Bryant, që i sjell fitoren LA Lakersit para rivalit të madh Boston Celtics.


Në shtëpi, 2 netë gjumë dhe ecim

JURGEN KLOPP PRAKTIK SONTE : Premier League

Në shtëpi, 2 netë gjumë dhe ecim

30/12/15 @ 23:44

Deklarata e Jurgen Klopp pas ndeshjes Sunderland - Liverpool.


Kampioni me vështërsi

REAL MADRID KALON VËSHTIRË PENGESËN: Euroleague

Kampioni me vështërsi

30/12/15 @ 23:00

Kampioni aktual i Euroleagues, Real Madrid, me vështërsi e mposhti skuadrën Brose Baskets 82-79, në Barclaycard Center.


Afrohet Liverpool

3 PIKË PËR "TË KUQTË": Premier League

Afrohet Liverpool

30/12/15 @ 22:19

Pasi mposhti Leicesterin në shtëpi, skuadra e Jurgen Klopp fiton edhe ndaj Sunderlandit në "Stadium of Light".


Barça ruan kreun me rekord gola

E MBYLL VITIN SI LIDER: La Liga

Barça ruan kreun me rekord gola

30/12/15 @ 22:07

Pas fitoreve të dy rivalëve nga Madridi, Barcelona ka kryer detyrën dhe ka shënuar fitore ndaj Betisit, fitore e cila ia mundëson pritjen e Vitit të Ri në krye të tabelës.


Feneri nis me fitore ndaj Pana’s

DUELI TURKO-GREK : Euroleague

Feneri nis me fitore ndaj Pana’s

30/12/15 @ 21:59

Fenerbahçe ka nisur me fitore fazën e dytë të Euroleague.


Efes zgjohet në pjesë të dytë

LUFTË E MADHE NË STAMBOLL: Euroleague

Efes zgjohet në pjesë të dytë

30/12/15 @ 21:39

Anadolu Efes ka nisur me fitore fazën e dytë grupore të Euroleague.


Ekipi i parë me dyqan zyrtar

RISI NË PEJË : FBK Superliga

Ekipi i parë me dyqan zyrtar

30/12/15 @ 21:08

KB Peja së shpejti me dyqan zyrtar.


18 vjeçari sjell fitoren

NGA KATARI I NGROHTË: Serie A/Ligue 1/International/Sportistë shqiptarë në botë

18 vjeçari sjell fitoren

30/12/15 @ 21:03

Dueli miqësor i Interit dhe Paris St Germainit në Katar, vendoset nga 18 vjeçari.


2 minutat e fundit

ATLETICO MADRID FITON : La Liga

2 minutat e fundit

30/12/15 @ 20:52

Atletico Madrid në dy minutat e fundit të ndeshjes ka siguruar fitore ndaj Rayo Vallecanos që po fundoset.


Shqipëria me gjasa minimale në EURO 2016

BASTORET GODASIN : UEFA Euro 2016/Analiza

Shqipëria me gjasa minimale në EURO 2016

30/12/15 @ 19:04

Kështu parashohin bastoret e mëdha botërore fundin e Kampionatit Europian Franca 2016.


Tarashaj drejt Premier Ligës

MEDIAT ANGLEZE SHKRUAJNË: Përfaqësuesja/Premier League/Sportistë shqiptarë në botë/Merkato

Tarashaj drejt Premier Ligës

30/12/15 @ 18:50

Ylli kosovar i futbollit zviceran, drejt Premier Ligës!!!


E mbyllin me fitore

57-57 PËR RONALDON: La Liga

E mbyllin me fitore

30/12/15 @ 17:35

Real Madridi mposhti Real Sociedadin me rezultat 3-1 për t'a përmbyllur vitin 2015 me fitore. Kjo fitore i mban "mbretërit" në hap me rivalët për titull.