Arkiva: March–2016

Raporti i UEFA-së për Shqipërinë

EURO 2016: Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Raporti i UEFA-së për Shqipërinë

31/03/16 @ 18:26

Faqja zyrtare e UEFA-së ka paraqitur një raport, i cili përshkruan gjendjen e kombëtares shqiptare.


Mavraj në shënjestrën e Trabzonsporit

MEDIA: Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Mavraj në shënjestrën e Trabzonsporit

31/03/16 @ 16:04

Qendërmbrojtësi shqiptar ka rënë në sy të drejtuesve të klubit turk.


Lamar Odom në Staples Center

PAS SËMUNDJES: NBA

Lamar Odom në Staples Center

31/03/16 @ 16:03

Ish basketbollisti amerikan, Lamar Odom, dje ishte në Staples Center, pas sëmundjes dhe gjendjes kritike shëndetësore që e kishte.


Ende po fitojnë

NË PENSIONIM: Të tjera/Analiza

Ende po fitojnë

31/03/16 @ 15:28

Revista Forbes, tregoi listën e lojtarëve të pensionuar që po vazhdojnë të fitojnë edhe pas largimit nga sporti.


Neymar vs. Bale

PARA EL CLASICOS: La Liga

Neymar vs. Bale

31/03/16 @ 15:04

Pak dita para El Clasicos, le të shohim disa statistika.


Rrugëtimi drejt finales Prishtina - Mornar

ROAD TO FINAL: Balkan League

Rrugëtimi drejt finales Prishtina - Mornar

31/03/16 @ 13:40

Sigal Prishtina dhe Mornari, rrugëtimi i tyre drejt finales dhe takimet e ndërsjella.


Suspendohet Eboue

BORXHET : Premier League

Suspendohet Eboue

31/03/16 @ 13:22

Futbollisti i Bregut të Fildishtë suspendohet nga FIFA.


Guardiola, titulli e Leicesteri

SIR ALEX FERGUSON: Premier League

Guardiola, titulli e Leicesteri

31/03/16 @ 13:19

Në një intervistë për Sky Sports, Sir Alex Ferguson ka shprehur mendimet e veta për ardhjen e Guardiolës tek City dhe për Leicesterin e këtij sezoni.


Stinori më i mirë i Mornarit

KULMI : Balkan League

Stinori më i mirë i Mornarit

31/03/16 @ 13:03

Skuadra e Mornarit këtë stinor po përjeton kulmin në ligën ballkanike.


Dy të huajt e Mornarit, në krye të listës

KUJDES NGA DYSHJA: Balkan League

Dy të huajt e Mornarit, në krye të listës

31/03/16 @ 12:32

Arritja e Mornarit në finale të BIBL ka nxjerrë në pah amerikanët e skuadrës.


Shtëpia e mbyllur për humbje

38 NDESHJE: NBA

Shtëpia e mbyllur për humbje

31/03/16 @ 11:13

Me fitoren kundër New Orleans Pelicansit, San Antonio Spurs, e theu rekordin e pa-mposhtmërisë në shtëpi, që e kishte Chicago Bulls në stinorin 1995-96.


Datat e ndeshjeve finale

PRISHTINA - MORNAR: Balkan League

Datat e ndeshjeve finale

31/03/16 @ 10:45

Janë përcaktuar terminet për ndeshjet finale të ligës ballkanike.


Nuk e filluam mirë

MINCHEV - PAS NDESHJES: Balkan League

Nuk e filluam mirë

31/03/16 @ 09:32

Deklarata e trajnerit të Beroes pas humbje nga Sigal Prishtina.


Constantinides i lumtur me finalen

CONSTANTINIDES - PAS NDESHJES: Balkan League

Constantinides i lumtur me finalen

31/03/16 @ 09:13

Deklarata e Antonis Constantinides pas arritjes së finales së BIBL.


Waller në finale të BIBL?!

PREJ PRIZRENI NË TIVAR: FBK Superliga/Balkan League/Merkato

Waller në finale të BIBL?!

30/03/16 @ 23:38

Amerikani i deridjeshëm i Bashkimit, kalon te Mornari.


Prishtina në finale

E DYTA ME RADHË: Balkan League

Prishtina në finale

30/03/16 @ 21:22

Sigal Prishtina nuk ka lejuar befasi duke arritur finalen.


Çka mund të bënte më shumë Shqipëria?

DE BIASI: Kombëtarja

Çka mund të bënte më shumë Shqipëria?

30/03/16 @ 19:12

Gianni De Biasi i është përgjigjur mediave tiranase pas fitores ndaj Luksemburgut.


Ponari përsëri kryetar

FSHB: International

Ponari përsëri kryetar

30/03/16 @ 18:56

Avni Ponari është rizgjedhur kryetar i Federatës Shqiptare të Basketbollit.


2 mijë e 400 shikues këtë xhiro

NË PALESTRA: FBK Superliga

2 mijë e 400 shikues këtë xhiro

30/03/16 @ 18:55

Në Superligë, këtë xhiro janë regjistruar 2 mijë e 400 shikues në të gjitha ndeshjet.


Dënohen Peja e Bashkimi

INFORMATORI: FBK Superliga

Dënohen Peja e Bashkimi

30/03/16 @ 18:30

Federata e Basketbollit e Kosovës ka marrë vendim për dënimet e xhiros 25.