Arkiva: April–2016

Rilind basketbolli në Rahovec

SPAQI PAS NDESHJES: FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Rilind basketbolli në Rahovec

30/04/16 @ 23:37

Pas triumfit ndaj Dritës në palestrën '13 qershori', trajneri Valentin Spaqi u shpreh i lumtur për sukesin e skuadrës së tij.


KB Rahoveci merr trofeun

RAHOVECI NË SUPERLIGË : FBK Superliga/FBK Liga e Parë

KB Rahoveci merr trofeun

30/04/16 @ 23:05

Skuadra e Rahovecit është stolisur me medalje të artë dhe ka ngritur trofeun e kampionit të Ligës së Parë.


Barcelona e para, lufta vazhdon

LIDERI FITON : La Liga

Barcelona e para, lufta vazhdon

30/04/16 @ 22:31

Barcelona ka kaluar edhe pengesën e radhës në La Liga.


Xhaka & Aliji bëhen kampionë

SHQIP NË BOTË: Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Xhaka & Aliji bëhen kampionë

30/04/16 @ 22:23

Futbollistët shqiptarë të Baselit festojnë titullin.


Kosova aranzhon miqësoren e radhës

PËRFAQËSUESJA: Përfaqësuesja

Kosova aranzhon miqësoren e radhës

30/04/16 @ 22:12

Ja kundërshtari i përfaqësueses së Kosovës në miqësoren e radhës.


Mundësia tjetër e Dritës për Superligë

LIGA E PARË: FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Mundësia tjetër e Dritës për Superligë

30/04/16 @ 21:46

Pas humbjes në serinë finale të Play Offit, Drita do të synojë një tjetër rrugë për Superligë.


Superliga mëson anëtarin e ri

FINALJA: FBK Liga e Parë

Superliga mëson anëtarin e ri

30/04/16 @ 21:05

Rahoveci - Drita shndërrohet në superfinale. Titullit i gëzohet skuadra vendase.


Welbeck shpëton Arsenalin

EMIRATES: Premier League

Welbeck shpëton Arsenalin

30/04/16 @ 20:25

Arsenal feston tre pikët me golin e Danny Welbeckut.


Atleticos përsëri i mjafton një gol

ATLETICO MADRID: La Liga

Atleticos përsëri i mjafton një gol

30/04/16 @ 20:03

Një gol me shumë vlerë nga Antoine Griezmann.


Peja në finale

MINATORI: FBK Superliga

Peja në finale

30/04/16 @ 19:25

Peja, finalistja e parë e Play-Offit


Besiktas, edhe një hap më afër titullit

TURQI:

Besiktas, edhe një hap më afër titullit

30/04/16 @ 19:24

Lideri i Superligës turke kësaj radhe nuk gabon.


Kosova nuk do ta dëmtojë Shqipërinë

KOSOVARËT E SHQIPËRISË: Kombëtarja/Përfaqësuesja

Kosova nuk do ta dëmtojë Shqipërinë

30/04/16 @ 19:14

Futbollistët kosovarë të Shqipërisë, jashtë planeve të përfaqësueses së Kosovës.


Newcastle del nga zona e rrezikshme

LARASKAT: Premier League

Newcastle del nga zona e rrezikshme

30/04/16 @ 18:02

Rafael Benitez ka nxjerrë Newcastle Unitedin së paku përkohësisht nga zona e rënies.


Bale mban në lojë Realin

TITULLI: La Liga

Bale mban në lojë Realin

30/04/16 @ 17:50

Në prag të sfidës kthyese me Cityn, Reali ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Sociedadit në Anoeta.


Gol për fitore nga Muriqi

VEDAT MURIQI: International/Sportistë shqiptarë në botë

Gol për fitore nga Muriqi

30/04/16 @ 17:45

Goli i Vedat Muriqit ka sjellur fitore shumë të rëndësishme për skuadrën e tij, Giresunspor.


Hap i madh i Rahovecit

NË RAHOVEC: FFK Liga e parë

Hap i madh i Rahovecit

30/04/16 @ 17:36

Rahoveci ka shënuar fitore tepër të rëndësishme sot.


Xhaka shtyn festën e Bayernit

ALLIANZ ARENA: Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Xhaka shtyn festën e Bayernit

30/04/16 @ 17:25

Në prag të sfidës kthyese me Atleticon në kuadër të gjysmëfinaleve të Champions League, Bayerni ka gabuar ndaj Monchengladbachit në shtëpi.


Trepça mbetet në krye

NË MITROVICË: FFK Liga e parë

Trepça mbetet në krye

30/04/16 @ 17:19

Mitrovicasit vazhdojnë të radhisin fitoret dhe janë para sigurimit matematik të Superligës.


Ferizaji lë duarthatë Vëllaznimin

NË FERIZAJ: FFK Liga e parë

Ferizaji lë duarthatë Vëllaznimin

30/04/16 @ 17:16

Një gol në fillim të pjesës së dytë ka mjaftuar për epilogun e takimit.


Fiton Istogu, Hajvalia mbetet pas liderit

NË ISTOG: FFK Superliga

Fiton Istogu, Hajvalia mbetet pas liderit

30/04/16 @ 16:50

Istogu ka shënuar fitoren e tetë të stinorit ndaj Hajvalisë favorite sot.