Arkiva

Lëndohet keq

INTER: Europa League/Serie A

Lëndohet keq

15/02/13 @ 08:30

Andrea Stramaccioni nuk e ka shijuar fitoren e Interit mbrëmë për shkak të lëndimit të keq të sulmuesit Diego Milito.


Efesi nuk po ndalet

TOP 16 EUROLEAGUE: Euroleague

Efesi nuk po ndalet

15/02/13 @ 00:36

Skuadra turke Anadolu Efes arriti ta mposht Real Madridin me rezultat 74-72. Ekipi i Ermal Kuqo-së tani gjendet në krye të tabelës së bashku me Real Madridin në Grupin E.


Bale mposht Lyonin

EUROPA LEAGUE: Europa League

Bale mposht Lyonin

14/02/13 @ 22:59

Super Gareth Bale ka nxjerrë fitoren për Tottenhamin në fund, derisa Rodrigo Palacio ka qenë vendimtar në fitoren e Interit. Lazio e Canës ka barazuar me Monchengladbachun e Xhakës. ME FOTOGALERI EKSKLUZIVE/ VETËM NË BOROZANI.COM


Chelsea fillon mbarë

EUROPA LEAGUE: Europa League

Chelsea fillon mbarë

14/02/13 @ 21:20

Chelsea ka filluar mbarë aventurën në Europa League. Djelmoshat e Rafa Benitezin kanë shënuar fitore në Pragë. Napoli është befasuar nga Victoria Plzen në San Paolo.


Mund të mbetet pa All-Star

ALL STAR: NBA

Mund të mbetet pa All-Star

14/02/13 @ 16:12

Super ylli i New York Knicksit, Carmelo Anthony, për shkak të lëndimit mund të mungoj në All-Star që do të mbahet me datën 15-17 shkurt në Houston.


Me 26 mars kundër Lituanisë

MIQËSORE: Kombëtarja

Me 26 mars kundër Lituanisë

14/02/13 @ 15:50

Kombëtarja e Shqipërisë do ta shfrytëzojë datë e lirë nga FIFA për miqësore ndërkombëtare duke luajtur me përfaqësuesen e Lituanisë.


Prezentohen Terrell dhe Snow

PRISHTINA: FBK Superliga

Prezentohen Terrell dhe Snow

14/02/13 @ 15:12

Sigal Prishtina ka prezentuar dy përforcimet e reja amerikane, qendrën Julian Terrell dhe fundorin Alvin Snow.


Sefte në Europa League!

CHELSEA: Europa League

Sefte në Europa League!

14/02/13 @ 14:26

Chelsea është aktualisht shkëlqimi i Europa League, pasi që ra nga Liga e Kampionëve. Sot zhvillohet faza e parë eliminatore e kësaj gare ku janë shtuar ekipet edhe nga Liga e Kampionëve.


Bie Shqipëria

FIFA RANK: International

Bie Shqipëria

14/02/13 @ 14:07

Kombëtarja e Shqipërisë ka rënë për tetë vende mëposhtë në renditjen mujore të FIFA-së.


Beckham fillon stërvitjet!

PARIS: Ligue 1

Beckham fillon stërvitjet!

14/02/13 @ 10:48

Ish kapiteni i përfaqësueses angleze, David Beckham, ka filluar stërvitjet për herë të parë me klubin e tij të ri, Paris St Germain.


Vret të dashurën!

PISTORIUS: Të tjera

Vret të dashurën!

14/02/13 @ 09:21

Policia jugafrikane ka arrestuar paraolimpikun e famshëm Oscar Pistorius për shkak se dyshohet që e ka vrarë të dashurën.


20 ndeshje dënim për Hidon

NBA: NBA

20 ndeshje dënim për Hidon

13/02/13 @ 23:34

Lojtari i Orlando Magicut, turku Hidayet Turkoglu, dënohet me 20 ndeshje moslojë, për shkak se ka përdorur substancë të ndaluar. Ylli turk morri tërë përgjegjësinë dhe kërkoi falje.


Dy herë barazojnë

CHAMPIONS: Champions League

Dy herë barazojnë

13/02/13 @ 22:42

Borussia Dortmund ka arritur që të barazojë dy herë epërsinë e Shakhtar Donetskut në ndeshjen e parë, për të dërguar përleshjen në Signal Iduna. ME FOTOGALERI EKSKLUZIVE/ VETËM NË BOROZANI.COM


S’ka fitues në Santiago

CHAMPIONS: Champions League

S’ka fitues në Santiago

13/02/13 @ 22:33

Real Madridi dhe Manchester Unitedi nuk arritën ta mposhtin njëri tjetrin. Cristiano Ronaldo shënoi kundër ish skuadrës së tij. ME FOTOGALERI EKSKLUZIVE/ VETËM NË BOROZANI.COM


Përfundoi afati

BKT SUPERLIGA: FBK Superliga

Përfundoi afati

13/02/13 @ 18:13

Nga 8 skuadra sa janë në BKT Superligë, gjithsej 27 kërkesa për regjistrim janë paraqitur në Federatën e Basketbollit të Kosovës.


Muhamed Hasani në Bashkim

BASHKIMI: FBK Superliga

Muhamed Hasani në Bashkim

13/02/13 @ 17:39

Sigkos Bashkimi në çastet e fundit të afatit kalimtar ka arritur marrëveshje me basketbollistin e Pejës, Muhamed Hasani.


Pikëpyetje për Rose-in

THE RETURN: NBA

Pikëpyetje për Rose-in

13/02/13 @ 15:29

Super ylli i Chicago Bullsit, Derrick Rose, ditë më ditë po i përmirësohet gjendja, por data e rikthimit të tij në parket ende nuk është caktuar.


Terrell në Prishtinë

BKT SUPERLIGA: FBK Superliga

Terrell në Prishtinë

13/02/13 @ 14:47

Edhe Sigal Prishtina merr një basketbollist që ka stërvitur në NBA. Është fjala për Julian Terrell.


Anelka barazohet me Ibrën

PARAQITJET: Champions League

Anelka barazohet me Ibrën

13/02/13 @ 13:16

Nicolas Anelka, me paraqitjen e mbrëmshme ndaj Celticut ka barazuar rekordin e Zlatan Ibrahimovicit në Ligën e Kampionëve.


Real i gjuhet Gotzes

LA LIGA: Bundesliga/La Liga

Real i gjuhet Gotzes

13/02/13 @ 13:08

Real Madridi seriozisht e kërkon të riun e Borussia Dortmundit, Mario Gotze. Madrilenët pritet të paguajnë rreth 40 milionë euro për shërbimet e gjermanit.