Arkiva

Valdes shkon sivjet

BARÇA: La Liga

Valdes shkon sivjet

13/02/13 @ 12:57

Portieri i Barcelonës do të lë klubin këtë verë, përkundër se kontrata e tij përfundon në verën e vitit tjetër.


Mungon në Paris!

MUNGESAT: Champions League

Mungon në Paris!

13/02/13 @ 12:30

Kartoni direkt i kuq i pësuar nga Zlatan Ibrahimovic në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Valencias do ta lë atë automatikisht jashtë në ndeshjen e kthimit në Parc des Princes.


Reali, historikisht më i mirë

THE CLASH : Champions League

Reali, historikisht më i mirë

13/02/13 @ 11:12

Përkundër se kanë së bashku mbi 60 paraqitje në kupat europiane, Real Madrid dhe Manchester United janë takuar vetëm katër herë në fazën knock-out të Ligës/Kupës së Kampionëve.


Momenti i golit!

RM - MU: Champions League

Momenti i golit!

13/02/13 @ 10:27

Sipas statistikave, Cristiano Ronaldo dhe Robin Van Persie më së shpeshti shënojnë me fillimin e pjesës së dytë, kështu që mos e huqni këtë pjesë të ndeshjes.


Inter gjobitet me 15 mijë €

NERROAZZURRI: Serie A

Inter gjobitet me 15 mijë €

13/02/13 @ 10:13

Interi është gjobitur me 15 mijë euro pasi që tifozët e tij kanë brohoritur sllogane raciste ndaj ish sulmuesit të tyre Mario Balotelli.


Nata e mbrojtjeve!

CHAMPIONS: Champions League

Nata e mbrojtjeve!

13/02/13 @ 08:37

Magjia e Ligës së Kampionëve kthehet me super-ndeshjen, Real Madrid – Manchester United.


Kundër gripit dhe Shakhtarit

CHAMPIONS: Champions League

Kundër gripit dhe Shakhtarit

13/02/13 @ 08:21

Shakhtar Donetsk do të mundohet që të jap maksimumin kunder Dortmundit si vendas.


Fija e shpresës

CHAMPIONS: Champions League

Fija e shpresës

12/02/13 @ 23:03

Valencia ka arritur të gjejë fijen e shpresës për kualifikim në fund të ndeshjes ndaj Paris Saint Germainit. Ibrahimovic ndëshkohet me të kuqe.


Juve në çerekfinale

CHAMPIONS: Champions League

Juve në çerekfinale

12/02/13 @ 22:44

Juventus ka arritur të sigurojë çerekfinalen e Ligës së Kampionëve që në ndeshjen e parë duke e mposhtur Celticun 0-3 në Skoci


Krasniqi publikoi listën

ALL STAR: FBK Superliga

Krasniqi publikoi listën

12/02/13 @ 16:15

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Arben Krasniqi, ka publikuar listën e lojtarëve që do të luajnë në ndeshjen all-star më 17 shkurt. Të njëjtë gjë e ka bërë edhe përzgjedhësja e përfaqësueses së femrave, Resmije Juniku.


All Stari për pavarësi

FBK: FBK Superliga

All Stari për pavarësi

12/02/13 @ 16:03

Federata e basketbollit do të organizojë ndeshjen all-star ndërmjet përfaqësueses A të Kosovës dhe ekipit të përbërë nga basketbollistët e huaj. Ndërsa në konkurencën e femrave do të luhet miqësorja Kosovë - Shqipëri.


S’ka më Sport!

SPORT: FFK Superliga

S’ka më Sport!

12/02/13 @ 15:18

E përditshmja e vetme sportive në Kosovë, gazeta Sport, sot do të jetë për herë të fundit në duart e lexuesve.


Milanovski rikthehet në Trepçë

TREPÇA: FBK Superliga

Milanovski rikthehet në Trepçë

12/02/13 @ 14:45

Basketbollisti maqedonas, Daniel Milanovski, i cili ka luajtur edhe stinorin e kaluar për Trepçën, do ta zëvendësojë amerikanin Ronald Kinney i cili kishte ikur ditë më parë nga Mitrovica pa paralajmërim.


Biletat për Norvegji në shitje

BILETAT: Kombëtarja

Biletat për Norvegji në shitje

12/02/13 @ 14:34

Për të gjithë ata që do të mund të udhëtojnë në Norvegji për ta mbështetur kombëtaren shqiptare, biletat mund të blihen në Tiranë, në zyret e FSHF-së.


Spurs ndalin edhe Bullsat

NBA: NBA

Spurs ndalin edhe Bullsat

12/02/13 @ 10:16

San Antonio Spurs ka vazhduar rekordin e klubit duke e mposhtur Chicago Bullsin përkundër tre mungesave të lojtarëve më të mirë të saj.


Ka më të ‘çmendur’ se skocezët

BUFFON: Champions League/International

Ka më të ‘çmendur’ se skocezët

12/02/13 @ 10:04

Portierin e Juventusit, Gianluigi Buffon, nuk e frikësojnë tifozët e Celticut. Sa për t'u frikësuar, janë turqit e Galatasarayit dhe Fenerbahçes.


Anglia pas Eriksenit

AJAX: Premier League/International

Anglia pas Eriksenit

12/02/13 @ 09:52

Klubet e mëdha të Premier League-së janë alarmuar pasi që mesfushori i talentuar i Ajaxit, Christian Eriksen, ka refuzuar të vazhdojë kontratën me kampionin e shumëfishtë holandez.


Pejanët arrijnë në Antalya

SUPERLIGA E KOSOVËS: FFK Superliga

Pejanët arrijnë në Antalya

12/02/13 @ 09:14

Futbollistët e Besës së Pejës pas infuzionit të marrë nga sponsori i ri i tyre kanë arritur në Antalya ku po kryejnë fazën përgatitore para fillimit të Superligës.


A po rikthehet Sheva?!

AZI: International

A po rikthehet Sheva?!

12/02/13 @ 08:53

Ish ylli i Milanit, Andriy Shevchenko, mund të bëj një kthim shokues në futboll, pas pensionimit!


Ikin mbrojtësit

LAZIO: Serie A

Ikin mbrojtësit

12/02/13 @ 08:45

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka pranuar se rinovimi i kontratave të qendërmbrojtësve ka marrë kahje të gabuar.