Arkiva

Kingu në akcion

MIAMI HEAT: NBA

Kingu në akcion

18/01/13 @ 12:51

Kampioni aktual Miami Heat, e mposhti Los Angeles Lakersin në çerekun e fundit me rezultat 99-90 në Staples Center. LeBron James shkëlqeu me 39 pikë.


Venusi dehet me Sharap(ovë)

SHARAP: Tenis

Venusi dehet me Sharap(ovë)

18/01/13 @ 12:37

Rusja Maria Sharapova theu Venus Williamsin në raundin e tretë të Australian Open për të kaluar në fazën tjetër me 2-0 në sete.


Kush shkoi në Afrikë?

AFRICA: International

Kush shkoi në Afrikë?

18/01/13 @ 11:39

Nesër do të fillojë Kupa e Kombeve të Afrikës. Për shkak të këtij kompeticioni, shumë skuadra europiane kanë mbetur pa lojtarët e tyre kyç nga kontinenti i zi. ME FOTOGALERI EKSKLUZIVE.


Baggio dhe Enrique, asistentë!

TEAMWORK: Bundesliga/Serie A/La Liga

Baggio dhe Enrique, asistentë!

18/01/13 @ 09:30

Mediat italiane kanë raportuar sot se si asistentë të Pep Guardiolas në Bayern mund të bëhen legjenda italiane, Roberto Baggio dhe Luis Enrique.


E humb stinorin

FLETCHER: Premier League

E humb stinorin

18/01/13 @ 09:22

Manchester United nuk do ta ketë në dispozicion mesfushorin skocez, Darren Fletcher, deri në fund të stinorit.


Lodh Djokovicin, por humb

STEPANEK: Tenis

Lodh Djokovicin, por humb

18/01/13 @ 09:08

Çeku Radek Stepanek e ka munduar mjaft serbin Novak Djokovic, mirëpo ka humbur duke e mos e fituar asnjë set ndaj numrit një të botës 3-0 në sete, 6-4, 6-3 dhe 7-5.


Robson, senzacionale!

LAURA: Tenis

Robson, senzacionale!

18/01/13 @ 09:02

Tinejxherja britanike, Laura Robson ka treguar performancë senzacionale ndaj kampiones së Wimbledonit, Petra Kvitova, për të kaluar në fazën tjetër të Australian Open.


Radwanska mposht Watsonin

AUSTRALIAN WOMAN: Tenis

Radwanska mposht Watsonin

18/01/13 @ 08:48

Agnieszka Radwanska ka vazhduar me fillimin e saj të shkëlqyeshëm të vitit 2013, duke e mposhtur britanezen, Heather Watson 6-3 dhe 6-1 në setet për të kaluar në raundin e katërt të Australian Open.


Caktohen 5-shet në ALL STAR

ALL STARS: NBA

Caktohen 5-shet në ALL STAR

18/01/13 @ 02:20

Në All Starin e NBA-së, u caktuan pesëshet e para të skuadrave të Lindjes/East dhe Perëndrimit/West, Kobe Bryant për herë të 15-të me radhë do të luaj në mbrëmjen magjike, që do të mbahet me 17 shkurt në Houston. Black Mamba merr mbi 1 milionë e gjysëm vota.


Edhe një vit!

RIVALDO: International

Edhe një vit!

18/01/13 @ 00:45

Braziliani Rivaldo së paku edhe një vjet do të luaj futboll, pasi që ka nënshkruar për skuadrën braziliane, Sao Caetano.


I pëlqen Cavani

WENGER: Premier League

I pëlqen Cavani

17/01/13 @ 20:30

Arsene Wenger ka bërë të ditur sot për mediat angleze se është tepër i interesuar për shërbimet e sulmuesit napolitan, Edinson Cavani.


Kosovarët vendorë në Shqipëri!

FFK - FSHF: FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore

Kosovarët vendorë në Shqipëri!

17/01/13 @ 19:11

Kryetari i FSHF-së, Armand Duka, ka deklaruar se futbollistët kosovarë pritet të konsiderohen si lojtarë vendorë që nga stinori i ardhshëm.


Nuk dihet koha e kthimit

STEPHEN CURRY: NBA

Nuk dihet koha e kthimit

17/01/13 @ 16:55

Lojtari i Golden State Warriorsit, Stephen Curry, ka folur për lëndimin që e pësoi para disa dite. Ai vitin e kaluar, ka pasur shumë probleme me nyjen e djathtë të këmbës.


S’kam frikë nga Barça

NIANG: Serie A/La Liga

S’kam frikë nga Barça

17/01/13 @ 15:38

Sulmuesi i ri i Milanit, M'baye Niang, është optimist në lidhje me duelin e Ligës së Kampionëve Milan - Barcelona.


Klopp, RVP më i miri

SULMUESI: Premier League/Bundesliga

Klopp, RVP më i miri

17/01/13 @ 15:25

Kryetrajneri i Borussia Dortmundit, Jurgen Klopp, ka thënë se sulmuesi i Manchester Unitedit, Robin Van Persie, është sulmuesi më i mirë që ka parë ai ndonjëherë.


Dështon transferi i Albatritit

TRANSFERI: FBK Superliga

Dështon transferi i Albatritit

17/01/13 @ 13:10

Ka dështuar transferimi i Albatrit Berishës në skuadrën e Sigkos Bashkimit. Basketbollisti është rikthyer në skuadrën e tij, RTV 21.


Elvani i bashkohet Urimit

BASHKIMET: FBK Superliga

Elvani i bashkohet Urimit

17/01/13 @ 11:43

Pas Urim Zenelajt, edhe një tjetër basketbollist i Sigkos Bashkimit, Elvan Iljazi, ka kaluar në radhët e skuadrës RTV 21.


Pse Gjermania e Bayerni?!

ANALIZË: Bundesliga/Analiza

Pse Gjermania e Bayerni?!

17/01/13 @ 10:47

Pse Josep Guardiola zgjodhi Bayern Munchenin në krahasim me ekipet e Premier League!?


Lebron rekorderi!

HEAT: NBA

Lebron rekorderi!

17/01/13 @ 09:58

Miami Heat ka arritur të mposht Golden State Warriorsin 92-75 në Oracle Arena të Oaklandit dhe tani bëhet gati për duelin e madh me Los Angeles Lakers.


Goli më i bukur i karrierës!

WILSHERE: Premier League

Goli më i bukur i karrierës!

17/01/13 @ 09:35

Jack Wilshere ka përshkruar golin e mbrëmshëm ndaj Swanseat, si golin më të bukur në karrierë të tij. Arsenal mposhti Swansean 1-0 për të kaluar në raudin e katërt të Kupës FA. ME VIDEO