Arkiva

Lirohen biletat e finales

CHAMPIONS: Champions League

Lirohen biletat e finales

08/02/13 @ 13:29

UEFA-ja ka vendosur t'i lirojë çmimet e biletave për finalen e Ligës së Kampionëve që do të zhvillohet në Wembley.


Snajperistët e gatshëm

ALL STARS: NBA

Snajperistët e gatshëm

08/02/13 @ 12:59

U caktuan edhe "snajperistët" që do të garojnë për gjuajtjet 3 pikëshe në NBA All Star.


Finalja afrikane!

AFRIKA '13: International

Finalja afrikane!

08/02/13 @ 10:32

Nigeria përkundër se dëshiron t'i thotë fund pritjes 19 vjeçare për titullin e Afrikës, ka frikë nga Burkina Faso - që i befasoi të gjithë.


A do të lëviz orari!?!

EL CLASICO: La Liga

A do të lëviz orari!?!

08/02/13 @ 10:04

Real Madridi ka dorëzuar kërkesë në ligën spanjolle për të lëvizur orarin e ndeshjen me Barcelonën që luhet në Santiago Bernabeu.


Cagliari në Torino ndaj Milanit

SERIE A: Serie A

Cagliari në Torino ndaj Milanit

08/02/13 @ 09:35

Ndeshja e fundjavës në Serie A, ndërmjet Cagliarit dhe Milanit është vendosur që të luhet në stadiumin Olimpik të Torinos.


Veseli e Januzaj shkëlqejnë

MANCHESTER UNITED: Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Veseli e Januzaj shkëlqejnë

08/02/13 @ 08:53

Në ndeshjen e rezervave të Manchester Unitedit, kanë shkëlqyer dyshja Frederik Veseli dhe Adnan Januzaj.


Duhet të djersitet më shumë

RONALDINHO: International/Analiza

Duhet të djersitet më shumë

08/02/13 @ 08:33

Ronalidnho dukej si gjithnjë, me flokët e tijë të gjata e të kapura, të dredhura, mirëpo fatkeqësisht magjinë të cilën jemi mësuar ta shohim nga ai nuk u vërejt fare në Wembley.


Caktohen ngulitësit në All Star

ALL STARS: NBA

Caktohen ngulitësit në All Star

08/02/13 @ 02:21

U caktuan edhe ngulitësit në All Starin 2013 që do të mbahet në Houston. Sivjet ka ndryshime në formatin e ngulitjeve, ku do të përfaqësojnë tre lojtarë nga East/Lindja dhe tre nga West/Perëndimi.


Prishtina fiton provën

FRIENDLY: FBK Superliga

Prishtina fiton provën

07/02/13 @ 21:25

Ndeshja e parë kontrolluese për Sigal Prishtinën dhe Sigkos Bashkimin përfundoi me fitoren e bardhekaltërve me rezultat 78-58.


Pensionohet heroi!

CARRAGHER: Premier League

Pensionohet heroi!

07/02/13 @ 18:47

Heroi i Liverpoolit, Jamie Carragher, do të pensionohet nga futbolli në fund të stinorit.


Prezentohet McLaini

PRISHTINA: FBK Superliga

Prezentohet McLaini

07/02/13 @ 16:33

Sigal Prishtina ka prezentuar sot përforcimin e ri, qendrën amerikane Akida McLain.


Mungon Defoe

HOTSPURS: Premier League

Mungon Defoe

07/02/13 @ 14:00

Sulmuesi anglez i Tottenham Hotspur, Jermain Defoe, do të mungojë për tre javë për shkak të lëndimit të ligamentit.


E harruan humbjen

SAN ANTONIO: NBA

E harruan humbjen

07/02/13 @ 13:32

Në mungesë të Tim Duncan dhe Manu Ginobli, San Antonio Spurs e regjistroi fitoren e 11-të me radhë. Viktima e radhës ishte Minnesota Timberwolves, që e mposhtën me rezultat 94-104.


Barça apo Spanja?

BARÇAMANIA: International

Barça apo Spanja?

07/02/13 @ 12:01

Në ndeshjen miqësore të luajtur dje kundër Uruguajit, nëntë lojtarë të Barcelonës janë paraqitur për Spanjën, derisa të tre golat e shënuara për spanjollët ishin po nga këmbët e futbollistëve të Barcelonës.


Lëvdon Bogdanin dhe Canën!

KETSBAIA: Kombëtarja/Sportistë shqiptarë në botë

Lëvdon Bogdanin dhe Canën!

07/02/13 @ 09:30

Pas ndeshjes së fituar ndaj Shqipërisë, trajneri gjeorgjian Temuri Ketsbaia ka lëvduar dy lojtarë të kombëtares shqiptare.


LeBron-Wade ndalin Hardenin

HEAT: NBA

LeBron-Wade ndalin Hardenin

07/02/13 @ 09:08

Miami Heat ka mposhtur Houston Rocketsin sot në American Airlines Arena, përkundër super performancës së James Hardenit.


Shijuan fitoren si shikues!

CLIPPERS: NBA

Shijuan fitoren si shikues!

07/02/13 @ 04:49

Los Angeles Clippers, më në fund arriti të fitojë pas tre humbjeve resht. Kësaj radhe fituan pa super yjet si Chris Paul, Blake Griffin e Chauncey Billups, skuadrën Orlando Magic me rezultat 86-76.


Në Francë festojnë gjermanët

FRA - GER: International

Në Francë festojnë gjermanët

06/02/13 @ 23:17

Gjermania ka shënuar fitore ndaj Francës me rezultat 1-2 në ndeshjen e luajtur në kryeqytetin françez, Paris.ME FOTOGALERI EKSKLUZIVE/ VETËM NË BOROZANI.COM


Anglia e fortë për Brazilin

ANG - BRA: International

Anglia e fortë për Brazilin

06/02/13 @ 23:01

Në njërën prej ndeshjeve më interesante të natës, Anglia shënoi fitore ndaj Brazilit me rezultat të ngushtë 2-1.ME FOTOGALERI EKSKLUZIVE/ VETËM NË BOROZANI.COM


Verratti shpëton Italinë

AZZURRI: Serie A/International

Verratti shpëton Italinë

06/02/13 @ 22:57

Mesfushori i talentuar i PSG-së, Marco Verratti, ka shpëtuar Italinë nga humbja ndaj Holandës në Amsterdam Arena sonte, duke barazuar në minutën e fundit të ndeshjes.