Arkiva

E nënta me radhë

NUGGETS: NBA

E nënta me radhë

10/02/13 @ 05:07

Denver Nuggets është duke shkëlqyer. Fitoren e nëntë me radhë e arritën kundër Cleveland Cavaliers që i mposhtën me rezultat 111-103.


Me Ronaldon gjithçka më lehtë

REAL MADRID: La Liga

Me Ronaldon gjithçka më lehtë

09/02/13 @ 23:48

Real Madrid ka shënuar fitore me rezultat 4-1 ndaj Sevillas, derisa Cristiano Ronaldo e kishte ditën e tij. Portugezi shënoi hat-trick për të kontribuar në fitoren e mbretërve. ME FOTOGALERI EKSKLUZIVE/ VETËM NË BOROZANI.COM


Ndahen pikët në Romë

SERIE A: Serie A

Ndahen pikët në Romë

09/02/13 @ 23:11

Ndeshja ndërmjet Lazios dhe Napolit, e luajtur në stadiumin olimipik të Romës, përfundoi me rezultat të barabartë 1-1. ME FOTOGALERI EKSKLUZIVE/ VETËM NË BOROZANI.COM


Mali, në vendin e tretë

AFRICA: International

Mali, në vendin e tretë

09/02/13 @ 21:19

Mali është bërë përfaqësuesja e tretë më e mirë në Kupën e Kombeve të Afrikës, pasi e mposhti Ganën e rezultat 3-1.


City plagoset rëndë

PREMIERSHIP: Premier League

City plagoset rëndë

09/02/13 @ 20:59

Kampioni aktual, Manchester City, është plagosur rëndë në rrugëtimin drejt titullit të kampionit, pasi u mposht nga Southamptoni me rezultat 3-1. ME FOTOGALERI EKSKLUZIVE/ VETËM NË BOROZANI.COM


Bayerni shkel Schalken

BAYERN: Bundesliga

Bayerni shkel Schalken

09/02/13 @ 20:33

Gjiganti bavarez, Bayern Munchen, ka shënuar fitore me rezultat të thellë 4-0 ndaj skuadrës Schalke 04. ME FOTOGALERI EKSKLUZIVE/ VETËM NË BOROZANI.COM


Juve vazhdon kryesimin

JUVE: Serie A

Juve vazhdon kryesimin

09/02/13 @ 19:58

Juventusi vazhdon të mbetet lider në Serie A-në italiane pasi e mposhti ekipin e Fiorentinës me golat e Vucinicit dhe Matrit.ME FOTOGALERI EKSKLUZIVE/ VETËM NË BOROZANI.COM


Arsenal i pesti

THE GUNNERS: Premier League

Arsenal i pesti

09/02/13 @ 18:27

Një gol i spanjollit Santi Cazorla, ka mjaftuar që Arsenali t'i merr tre pikë nga mysafirllëku i vështirë në Stadium of Light të Sunderlandit. ME FOTOGALERI EKSKLUZIVE/ VETËM NË BOROZANI.COM


Chelsea i kthehet fitoreve

CHELSEA: Premier League

Chelsea i kthehet fitoreve

09/02/13 @ 18:14

Chelsea ka shënuar fitore të rëndësishme këtë javë, duke e mposhtur skuadrën Wigan Athletic me rezultat të thellë 4-1.ME FOTOGALERI EKSKLUZIVE/ VETËM NË BOROZANI.COM


Kthehet Xhaka

BUNDES-ALB: Bundesliga

Kthehet Xhaka

09/02/13 @ 17:56

Granit Xhaka i është kthyer futbollit, duke u futur në ndeshje ndaj Bayer Leverkusenit. Mërgim Mavraj dhe Ilir Azemi nuk kanë arritur të ndalin ekipin e tyre nga mposhtja.


Demolohet Dortmundi

BUNDESLIGA: Bundesliga

Demolohet Dortmundi

09/02/13 @ 17:35

Kampioni aktual i Gjermanisë, Borussia Dortmund, është demoluar në shtëpi të vetë nga Hamburgu. ME FOTOGALERI EKSKLUZIVE/ VETËM NË BOROZANI.COM


Bale fundos Newcastle-in

HOTSPURS: Premier League

Bale fundos Newcastle-in

09/02/13 @ 16:26

Gareth Bale ka vërtetuar edhe njëherë cilësitë e tija duke e mposhtur pothuajse vetë Newcastle Unitedin. Me këtë fitore Tottenham ka dalë në vendin e tretë të Premier League.ME FOTOGALERI EKSKLUZIVE/ VETËM NË BOROZANI.COM


Cyril Awere në Pejë

PEJA: FBK Superliga

Cyril Awere në Pejë

09/02/13 @ 12:04

Liderja e BKT Superligës ka arritur marrëveshje me qendrën nigerane, i cili më parë ka qenë edhe pjesë e skuadrës nga NBA, Sacramento Kings.


Me rezerva ndaj Evertonit

MAN UTD: Champions League/Premier League

Me rezerva ndaj Evertonit

09/02/13 @ 10:44

Sir Alex Ferguson ka vendosur që të fus në fushë një Manchester tjetër ndaj Evertonit nesër.


Parisi ngrit epërsinë

LIGUE 1: Ligue 1

Parisi ngrit epërsinë

09/02/13 @ 07:29

Paris Saint Germain ka duruar frikën e momenteve të fundit, për të bërë dallimin gjashtë pikë ndaj Lyonit në tabelë.


Peja më lider se Mornari

PEJA: FBK Superliga

Peja më lider se Mornari

08/02/13 @ 19:40

Liderja e BKT Superligës, Peja, ka mposhtur skuadrën lidere të Malit të Zi, Mornar Bar, me rezultat 77-67 në ndeshjen miqësore që u zhvillua sot.


25,000 pikë nga K.G

KEVIN GARNETT: NBA

25,000 pikë nga K.G

08/02/13 @ 15:34

Basketbollisti legjendar Kevin Garnett, në ndeshjen kundër Lakersit, arriti shifrën e 25,000 pikëve në karrierën e tij. Ai u bë lojtari i 16-të deri më tani që arriti këtë shifër mahnitëse.


Sfida e shkathtësive

ALL STARS: NBA

Sfida e shkathtësive

08/02/13 @ 14:39

Tony Parker do të garojë përsëri në "Skills Challenge" për të mbrojtur epitetin e më të mirit.


Të pazëvendësueshmit!

LEGJENDAT: Premier League/International

Të pazëvendësueshmit!

08/02/13 @ 13:50

Pas vendimit të qendërmbrojtësit të Liverpoolit, Jamie Carragher për pensionim në fund të stinorit - shikoni listën e futbollistëve më lojal ndaj klubeve të tyre.


Pa Giovincon e Marchision

VECCHIA DONNA: Champions League/Serie A

Pa Giovincon e Marchision

08/02/13 @ 13:39

Juventus do t'i pushojë dy lojtarët e formacionit bazë të ekipit në ndeshje ndaj Fiorentinës.