ARSENAL 4-0 NEWCASTLE UNITED

Fitorja më e thellë e stinorit, për pozitë të dhjetë

Foto: premierleague.com

16 February, 2020 @19:31

Arsenal ka shënuar fitoren më të thellë të këtij stinori, 4-0 [Auba 54, Pepe 57, Ozil 90, Lacazette 90] për…

Lexo më shumë  →

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

Lexo më shumë  →

DUELET E DITËS

Partizani shfrytëzon gabimet e kryesuesve, Flamurtari arrin fitoren e parë të stinorit

16 February, 2020 @16:20

Janë zhvilluar tre ndeshjet e ditës në Kategorinë Superiore shqiptare, derisa Kukësi nuk ka arritur të shfyrtëzojë kiksin e Tiranës…

Lexo më shumë  →

DUKAGJINI - LLAPI

S’preken rrjetat në ndeshjen Dukagjini - Llapi

FOTO / Arkiv

16 February, 2020 @15:23

Ndeshja në mes të Dukagjinit dhe Llapi, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0. Edhe pse nuk shënuan, kishte raste…

Lexo më shumë  →

FLAMURTARI - TREPÇA '89

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

16 February, 2020 @15:07

Ndeshja e çmendur në mes të Flamurtarit dhe Trepçës ‘89, përfundoi me rezultat 4-3, në favor të skuadrës prishtinase. Flamurtari…

Lexo më shumë  →

DRITA - GJILANI

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

16 February, 2020 @15:03

Me dy golat e shënuara nga Betim Haxhimusa, Drita doli fitues në derbin e Anamoravës kundër Gjilanit me rezultat 2-0. …

Lexo më shumë  →

FERIZAJ - FERONIKELI

Pa fitues në Ferizaj

Foto: FC Ferizaj

15 February, 2020 @14:59

Pa fitues është mbyllur dueli i luajtur sot mes Ferizajit dhe Feroniklit në stadiumin me bar sintetik në Ferizaj. Seria…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA - VUSHTRRIA

Katër gola për tri pikë, Prishtina gjen sulmuesin që i mungonte?

TOPSPORTI

15 February, 2020 @14:52

Pasi e mposhti në Kupë javën e kaluar, Prishtina sot e mposhti Vushtrrinë edhe në kuadër të ligës. Kryeqytetasit shpejt…

Lexo më shumë  →

BALLKANI - DRENICA

Nisje me fitore, ruhet kreu

Foto: FC Ballkani

15 February, 2020 @14:51

Kampioni i stinorit vjeshtor, mirë e nisi edhe pranverën në Superligë. Skuadra e Ballkanit sot në Suharekë nuk gaboi ndaj…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Feronikeli

15 February, 2020 @12:40

Janë caktuar formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Feronikelit. FERIZAJ: Blakçori, Halili, Bardhi, Hyseni, Stojanovski, Shaqiri, Asani, Dajaku, Orana, Krasniqi,…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Drenica

15 February, 2020 @12:35

Janë caktuar formacionet zyrtare të Ballkanit dhe Drenicës. BALLKANI: Ruxhi, Potoku, Krasniqi, Prekazi, Berisha, Gashi, Kuç, Baftiu, Hoxha, Topalli, Magani …

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Vushtrria

15 February, 2020 @12:32

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe Vushtrrisë. PRISHTINA: Bekaj, Thaqi, Bekteshi, Miftaraj, Abazi, Ahmeti, Zyba, Krasniqi, Korenica, Januzi, John. …

Lexo më shumë  →

BARCELONA

Manaj ftohet për ndeshje ndaj Getafes

14 February, 2020 @14:44

Futbollisti i Barcelonës B, Rey Manaj, është ftuar zyrtarisht nga kryetrajneri i Barcelonës, Quique Setien për përballjen e radhës të…

Lexo më shumë  →

FINALE KRYEQYTETASE NË FUTSALL

Dy Prishtina në finale të Kupës

Foto: PrishtinaFutsal/fb

14 February, 2020 @14:35

Dy skuadrat e kryeqytetit, Mabetex Prishtina dhe Prishtina 01, do të ballafaqohen në finale të Kupës së Kosovës në futsall.…

Lexo më shumë  →

FFK

Projekt i ri për futbollin e femrave

Fotot: FFK

14 February, 2020 @14:22

Federata e Futbollit e Kosovës do të nisë me projektin e ri për zhvillimin e futbollit të femrave, në kuadër…

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Të martën shorti, datat e gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës

FOTO / FFK

14 February, 2020 @11:07

Të martën më 18 shkurt në ora 12:00, do të hidhet shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në…

Lexo më shumë  →

KUPA E SHQIPËRISË

Shorti dhe datat e çerekfinaleve të Kupës së Shqipërisë

12 February, 2020 @16:37

Pas përfundimit të ndeshjeve të sotme dhe konfirmimit të skuadrave të kualifikuara në çerekfinale të Kupës së Shqipërisë, FSHF ka…

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Feronikeli në 2 minutat e fundit, eliminon Lirinë

12 February, 2020 @14:37

Pas një pjese të parë të qëndrueshme të Lirisë, që duroi mbi 5-6 raste të mira të Feronikelit dhe pritjes…

Lexo më shumë  →

OUSMANE DEMBELE

S’është në evropianin EURO 2020

12 February, 2020 @12:19

Mesfushori i krahut të Barcelonës, Ousmane Dembele, pritet të mungojë në evropianin EURO 2020, duke e bërë kështu edhe ekipin…

Lexo më shumë  →

KLINSMANN

Qëndroi vetëm 10 xhiro

Foto: Hertha/fb

12 February, 2020 @10:55

Trajneri i emëruar në nëntor të vitit të kaluar, ka duruar vetëm 10 xhiro si shef i shtabit teknik të…

Lexo më shumë  →

LIRIA

Robert Gjeraj merr shiritin e kapitenit

11 February, 2020 @16:24

Njëri ndër legjendat e skuadrës së Lirisë, Robert Gjeraj, sot është zgjedhur kapiten i skuadrës prizrenase. Roberti nuk do ta…

Lexo më shumë  →

REIMS

Arbër Zeneli i gatshëm ndaj St Etiennit

TOPSPORTI/ A. P.

10 February, 2020 @19:55

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës…

Lexo më shumë  →

DRITA

Drita shton në skuadër mbrojtësin Lirim Mema

10 February, 2020 @16:50

Skuadra gjilanase, Drita, sot arriti marrëveshje me lojtarin Lirim Mema. Lirim Mema ka nënshkruar një kontratë deri më vitin 2022.…

Lexo më shumë  →

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

Lexo më shumë  →

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

Lexo më shumë  →

PARIS ST GERMAIN - OLYMPIQUE LYON

Parisi s’lejoi befasi në derbin 6-golësh

9 February, 2020 @23:27

Në Ligue 1 para pak çastesh përfundoi dueli derbi mes liderit Paris St Germain dhe Olympique Lyonit. Parisienët kishin…

Lexo më shumë  →

REAL BETIS - BARCELONA

3 asistime nga Messi për përmbysje në Villamarin

9 February, 2020 @23:01

Barcelona ka shënuar fitore shumë të vështirë sonte në Benito Villamarin ndaj Real Betisit, duke e përmbysur epërsinë e vendasve…

Lexo më shumë  →

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

Lexo më shumë  →

DUKAGJINI - BALLKANI

Baftiu e Magani dërgojnë Ballkanin në gjysmëfinale

9 February, 2020 @14:43

Lideri i Superligës së Kosovës në futboll, Ballkani, po vazhdon edhe në Kupën e Kosovës rrugëtimin e tij me sukses. …

Lexo më shumë  →

FUTSALL

Prishtina, fituese e Kupës së Qyteteve

Foto: FC Prishtina 01

9 February, 2020 @12:45

Është mbajtur turneu tradicional “Kupa e Qyteteve “ për nder të heronjve Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha, që…

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Dukagjini vs. Ballkani, 11-shet startuese

9 February, 2020 @12:28

Me fillim nga ora 12:30, Dukagjini dhe Ballkani përballen në Klinë në kuadër të çerekfinaleve të Kupës së Kosovës. 11-SHET…

Lexo më shumë  →

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

Lexo më shumë  →

SHQIP NË BOTË

22 lojtarë, 8 shqipe, Zhegrova me asist

8 February, 2020 @21:02

Në ndeshjen e zhvilluar sonte mes Zürichut dhe Baselit në kuadër të Superligës së Zvicrës, pjesë e ndeshjes ishin 8…

Lexo më shumë  →

OTO JOHN

S’ka më mirë sesa të debutosh me gola

Foto: prishtinafc.com

8 February, 2020 @17:12

Sulmuesi i ri i Prishtinës, nigeriani Oto John, është shprehur të jetë jashtëzakonisht i lumtur me fitoren dhe kualifikimin e…

Lexo më shumë  →

ARMEND DALLKU

Me seriozitet, përkundër telasheve

Foto: prishtinafc.com

8 February, 2020 @17:07

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, në deklaratën e tij për fitoren e ekipit dhe sigurimin e gjysmëfinales, pas eliminimit të…

Lexo më shumë  →

MESFUSHORI I KOSOVËS

Anel Rashkaj prezantohet te ekipi i ri i tij

Fotot: SJK

8 February, 2020 @16:35

Mesfushori dhe kapiteni i parë i reprezentacionit të Kosovës, Anel Rashkaj, sot është bërë zyrtarisht me ekip të ri. …

Lexo më shumë  →

BERSANT CELINA

Lëndohet Bersanti, mësohet rikthimi

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

8 February, 2020 @16:19

Futbollisti i pazëvendësueshëm i 11-shes së reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, që luan për ekipin e Swanseat në Championship, nuk…

Lexo më shumë  →

GANI SEJDIU

Sejdiu fitoren ia dedikon gruas së tij të ndjerë!

TOPSPORTI/ Arkiv

8 February, 2020 @15:58

Trajneri i Drenicës, Gani Sejdiu, fitoren e madhe të sotme në Kupë të Kosovës ndaj Gjilanit favorit, ia ka dedikuar…

Lexo më shumë  →

GENTJAN MEZANI

Objektivi ishte Kupa, tash rrugë tjetër për Evropë

8 February, 2020 @15:35

Trajneri i Gjilanit, Gentjan Mezani, në deklaratën e tij dhënë për mikrofonin e Supersportit pas eliminimit nga Drenica në Kupë…

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS: DRENICA - GJILANI

Drenica befason dhe eliminon Gjilanin, pas vazhdimeve

Foto: KFDrenica/fb

8 February, 2020 @15:14

Drenica ka arritur gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës befasisht, duke eliminuar Gjilanin favorit në këtë duel, ku këta të fundit…

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS: PRISHTINA - VUSHTRRIA

Oto John bën dallimin, Prishtina në gjysmëfinale

TOPSPORTI/ V. Gashi

8 February, 2020 @15:00

Prishtina ka shënuar fitore më të lehtë sesa që ka pritur në përballjen e çerekfinales së Kupës së Kosovës ndaj…

Lexo më shumë  →