VAJZA E SUPERKUPAVE / FBK Liga e Femrave

Ku është ajo, aty janë Superkupat

26 October, 2020 @19:32

Basketbollistja e Bashkimit të Prizrenit, Saranda Daci, ka fituar me ekipin e saj Superkupën e Kosovës edhe këtë vit. …

Lexo më shumë  →

TEAM OF THE MEN'S SUPERCUP FINAL / FBK Superliga

TOP 5-shja e finales së Superkupës (MESHKUJT)

25 October, 2020 @20:41

Skuadra e Prishtinës, duke e mposhtur Bashkimin në finale të Superkupës me rezultat minimal 74-73, e fitoi Superkupën e…

Lexo më shumë  →

SUPERKUPA: PRISHTINA - BASHKIMI / FBK Superliga

Prishtina 100% vendore, fiton Superkupën e Kosovës

Foto: FBK

25 October, 2020 @18:54

Sigal Prishtina me basketbollistë të gjithë vendorë ka arritur të fitojë trofeun e Superkupës së Kosovës në basketboll, duke e…

Lexo më shumë  →

Ç3: PRISHTINA - BASHKIMI / FBK Superliga

Në 10 minutëshin e fundit, me epërsi minimale

25 October, 2020 @18:27

Baraz ka kaluar edhe çereku i tretë i ndeshjes finale të Superkupës së Kosovës në mes të Prishtinës dhe Bashkimit.…

Lexo më shumë  →

TEAM OF THE WOMEN'S SUPERCUP FINAL / FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e finales së Superkupës (FEMRAT)

25 October, 2020 @17:50

Sikurse në stinorin e kaluar, edhe sivjet fituese e Superkupes së Kosovës në basketboll, në kuadër të femrave, është shpallur…

Lexo më shumë  →

PP: PRISHTINA - BASHKIMI / FBK Superliga

Prishtina me epërsi miminale pas pjesës së parë

25 October, 2020 @17:44

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes finale të Superkupës së Kosovës, ndërsa Prishtina që kishte epërsi minimale pas 10…

Lexo më shumë  →

ÇEREKU I PARË: PRISHTINA-BASHKIMI / FBK Superliga

Çereku i parë, Prishtinës

25 October, 2020 @17:22

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes finale të Superkupës së Kosovës në basketboll. Fillimi si duket i zuri…

Lexo më shumë  →

FINALJA E SUPERKUPES / FBK Superliga

5-shet e finales së Superkupës, Prishtina-Bashkimi

25 October, 2020 @16:50

Pas pak çastesh në Karagaç të Pejës fillon ndeshja finale e Superkupës së Kosovës në kategorinë e meshkujve. Sigal…

Lexo më shumë  →

SUPERKUPA E KOSOVES - FEMRAT / FBK Liga e Femrave

Femrat e Bashkimit fitojnë Superkupën e Kosovës

25 October, 2020 @15:52

Një start i mbarë për stinorin 2020/21 për vajzat e Bashkimit sot. Në një ndeshje tejet interesante që çoi në…

Lexo më shumë  →

PP: BASHKIMI F - PRISHTINA F / FBK Liga e Femrave

Vashat e Bashkimit, një pjesë larg Superkupës

Pamje nga ndeshja e sezonit te kalaur/ TOPSPORIT/ Arian Pacharizi

25 October, 2020 @15:13

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së Superkupës së Kosovës te kategoria e femrave. Pas 20 minutave të…

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES / FBK Superliga

Fisnik Rugova: Do të jetë një super-finale

Pamje nga arkivi/ TOPSPORTI/ A. Paçarizi

25 October, 2020 @12:09

Njëri ndër basketbollistët më me përvojë në ekipin e Prishtinës, Fisnik Rugova, është shprehur të jetë optimist për finalen e…

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES / FBK Superliga

Illmen Bajra: Me seriozitet drejt trofeut

Pamje nga sezoni i kaluar/ TOPSPORTI/ Arian Pacharizi

25 October, 2020 @11:55

Trajneri i Bashkimit, Illmen Bajra, që ka arritur të sigurojë biletën për finale të Superkupës së Kosovës pasi që eliminoi…

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES / FBK Liga e Femrave

Era Shatri: I njohim kundërshtaret, luajmë për fitore

25 October, 2020 @11:51

Sot me fillim prej orës 14:00 në Karagaç të Pejës, vashat e Bashkimit të Prizrenit ndeshen me ato të Kosovahome…

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES / FBK Liga e Femrave

Saranda Daci: Të përgatitura për finale

25 October, 2020 @11:47

Sot me fillim prej orës 14:00 në Karagaç të Pejës, vashat e Bashkimit të Prizrenit ndeshen me ato të Kosovahome…

Lexo më shumë  →

DRITA / FBK Liga e Parë

Demi: Drita synon Superligën

24 October, 2020 @11:39

Kapiteni i Dritës, Qëndrim Demi, ka treguar planet e Dritës për stinorin 2020/21. Demi në një bisedë me TopSportin ka…

Lexo më shumë  →

TEAM OF THE SEMIFINALS / FBK Superliga

TOP 5-shja e gjysmëfinaleve në Superkupën e Kosovës

24 October, 2020 @10:20

Përfunduan edhe ndeshjet gjysmëfinale në Superkupën e Kosovës. Prishtina duke e eliminuar Rahovecin dhe Bashkimi Prizrenin, u kualifikuan në finale…

Lexo më shumë  →

SUPERKUPA: PRIZRENI - BASHKIMI / FBK Superliga

Bashkimi fiton derbin lokal, arrin finalen e Superkupës

Foto: KBBashkimi/ A. Qeriqi/ fb

23 October, 2020 @21:54

Derbi lokal prizrenas në gjysmëfinalen e Superkupës së Kosovës dha emocione të jashtëzakonshme. Pas epërsisë së lehtë që mbante…

Lexo më shumë  →

PRIZRENI - BASHKIMI / FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prizreni - Bashkimi

FOTO / BASHKIMI

23 October, 2020 @20:44

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes të Prizrenit dhe Bashkimit. Pas 20 minutave lojë, rezultati është 36-45…

Lexo më shumë  →

STARTING FIVE / FBK Superliga

Pesëshet e para: Prizreni - Bashkimi

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

23 October, 2020 @19:39

Janë caktuar pesëshet e para të Prizrenit dhe Bashkimit në ndeshjen e dytë gjysmëfinale në kuadër të Superkupës. PRIZRENI: Ty…

Lexo më shumë  →

RAHOVECI - PRISHTINA / FBK Superliga

Rahoveci goditet nga ish-lojtarët, Prishtina 100% vendore në finale

FOTO / FBK

23 October, 2020 @19:22

40 minuta nuk mjaftuan për ta caktuar finalistin e parë nga dueli në mes të Rahovecit dhe Prishtinës. Pas 5…

Lexo më shumë  →

RAHOVECI - PRISHTINA / FBK Superliga

10 pikë epërsia në ndeshjen Rahoveci - Prishtina

23 October, 2020 @17:53

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Superkupës në mes të Rahovecit dhe Prishtinës. Pas 20…

Lexo më shumë  →

STARTING FIVE / FBK Superliga

Pesëshet e para: Rahoveci - Prishtina

23 October, 2020 @16:54

Janë caktuar pesëshet e para të Rahovecit dhe Prishtinës, në ndeshjen gjysmëfinale në kuadër të Superkupës. RAHOVECI: Amadi Ikpeze, Isaiah…

Lexo më shumë  →

TEAM OF THE QUARTERFINALS / FBK Superliga

TOP 5-shja e çerekfinaleve në Superkupën e Kosovës

23 October, 2020 @12:16

Pas ndeshjeve të përfunduara në kuadër të çerekfinaleve në Superkupën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e çerekfinaleve…

Lexo më shumë  →

GJYSMEFINALET / FBK Superliga

Përcaktohen gjysmëfinalet e nesërme të Superkupës

22 October, 2020 @21:38

Pas përfundimit të ndeshjeve çerekfinale të Superkupës së Kosovës dje dhe sot, tashmë janë përcaktuar gjysmëfinalistët që do të përballen…

Lexo më shumë  →

SUPERKUPA: PEJA-BASHKIMI / FBK Superliga

Bashkimi shpërthen në pjesë të dytë, siguron gj’finalen

Pamje nga stinori i kaluar

22 October, 2020 @21:10

Bashkimi ka arritur që të sigurojë biletën për gjysmëfinale të Superkupës së Kosovës, duke e mposhtur njërin ndër pretendentët e…

Lexo më shumë  →

ÇEREKU I TRETË: PEJA-BASHKIMI / FBK Superliga

Bashkimi përmbys Pejën në çerek të tretë

22 October, 2020 @20:46

Pas pushimit, Bashkimi ka dalë i këndellur në fushë dhe ka arritur të përmbys epërsinë 5 pikëshe të Pejës nga…

Lexo më shumë  →

PP: PEJA-BASHKIMI / FBK Superliga

Pjesa e parë, Pejës

Foto: KBBashkimi/fb

22 October, 2020 @20:12

Ka përfunduar pjesa e parë e çerekfinales së fundit të Superkupës së Kosovës në basketboll, ku Peja ka marrë avantazh…

Lexo më shumë  →

ÇEREKU I PARË: PEJA-BASHKIMI / FBK Superliga

10 minutëshi i parë i derbit, baraz

22 October, 2020 @19:43

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes së fundit çerekfinale të Superkupës së Kosovës mes Pejës dhe Bashkimit. Pas…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE / FBK Superliga

5-shet startuese: Peja-Bashkimi

22 October, 2020 @19:17

Ndeshja e fundit çerekfinale e Superkupës së Kosovës në formatin e ri të saj nis pas pak, ndërsa pritet një…

Lexo më shumë  →

SUPERKUPA: ÇEREKFINALET / FBK Superliga

Hajdari 27pikë, Prizreni eliminon Yllin

Foto: KBPontePrizreni/fb

22 October, 2020 @18:58

Që në ndeshjen e parë të tij zyrtare me ekipin e ri, Arti Hajdari ka treguar cilësinë e tij dhe…

Lexo më shumë  →

STARTING FIVE / FBK Superliga

Pesëshet e para: Ylli - Prizreni

22 October, 2020 @16:55

Janë caktuar pesëshet e para të Yllit dhe Prizreni, në ndeshjen në kuadër të Superkupës. YLLI: Cody John, Valon Bunjaku,…

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES / FBK Superliga

Drilon Hajrizi: Kemi ekip për të ngadhënjyer

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 October, 2020 @16:13

Peja është skuadra e vetme që ka fituar trofe në vitin 2020. Basketbollistët verdhezi nga Karagaçi kanë fituar gjatë shkurtit…

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES / FBK Superliga

Ujkan Karanezi: Nuk do të ndalemi

22 October, 2020 @16:02

Basketbollisti i Bashkimit të Prizrenit, Ujkan Karanezi, ka thënë se ekipi i Bashkimit mezi pret të nis stinori, pasi që…

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES / FBK Superliga

Arti Hajdari: Jemi mobilizuar për Superkupë

22 October, 2020 @15:58

Basketbollisti pejan, Arti Hajdari, që këtë vit do të bart fanellën e Ponte Prizrenit, është shprehur që ekipi është i…

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES / FBK Superliga

Samir Zekiqi: Do të bëjmë më të mirën për Superkupën

22 October, 2020 @15:52

Njëri ndër lojtarët më të mirë vendor të Golden Eagle Yllit, Samir Zekiqi, ka thënë se ekipi është i gatshëm…

Lexo më shumë  →

PRSHTINA - VËLLAZNIMI / FBK Superliga

Prishtina lehtë në gjysmëfinale

21 October, 2020 @21:24

Skuadra e Prishtinës, duke e mposhtur Vëllaznimin me rezultat 88-66, është kualifikuar në gjysmëfinale të Superkupës së Kosovës. Prishtina…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA - VËLLAZNIMI / FBK Superliga

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Prishtina - Vëllaznimi

21 October, 2020 @20:11

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen çerekfinale të Superkupës së Kosovës në mes të Prishtinës dhe Vëllaznimit. Rezultati pas…

Lexo më shumë  →

SUPERKUPA: ÇEREKFINALET / FBK Superliga

Prishtina vs. Vëllaznimi, pesëshet startuese

TOPSPORTI / A.P

21 October, 2020 @19:25

Me fillim nga ora 19:30, Prishtina dhe Vëllaznimi ndeshen në Gjakovë në kuadër të çerekfinaleve të Superkupës së Kosovës. PESËSHET…

Lexo më shumë  →

SUPERKUPA: ÇEREKFINALET / FBK Superliga

Rahoveci, gjysmëfinalisti i parë

TOPSPORTI / A.P

21 October, 2020 @18:49

Gjysmëfinalisti i parë i Superkupës së Kosovës në basketboll është klubi i Rahovecit. “Vreshtarët”, në ndeshjen e parë pas rikthimit…

Lexo më shumë  →

SUPERKUPA: ÇEREKFINALET / FBK Superliga

Rahoveci vs. Trepça, pesëshet startuese

TOPSPORTI / A.P

21 October, 2020 @16:56

Më në fund rikthehet basketbolli i Kosovës! Një prej ndeshjeve të ditës së sotme luhet me fillim prej orës 17:00…

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES / FBK Superliga

Driton Rraci: Po komponohemi, shpresojmë në paraqitje të mirë

21 October, 2020 @16:49

Kapiteni shumë-vjeçar i Vëllaznimit, Driton Rraci, në deklaratën e tij para ndeshjes së Superkupës ndaj Prishtinës ka thënë se ekipi…

Lexo më shumë  →