VËLLAZNIMI (F) STATS / FBK Liga e Femrave

Benita Juniku me 69 kërcime lidere, lista e plotë e Vëllaznimit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 June, 2020 @20:02

Basketbollistja e Vëllaznimit, Benita Juniku, ishte me më shumti kërcime te skuadra e Vëllaznimit në stinorin e papërfunduar 2019/20 në…

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI (F) STATS / FBK Liga e Femrave

Rina Hoda lidere edhe te asistimet

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 June, 2020 @18:39

Sikurse te pikët e shënuara, basketbollistja Rina Hoda është në krye të listës edhe te asistimet, në stinorin e anuluar…

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI (F) STATS / FBK Liga e Femrave

Rina Hoda koshashënuesja më e mirë te Vëllaznimi

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 June, 2020 @16:42

Serinë e statistikave në Ligën e Femrave po e përfundojmë me skuadrën e Vëllaznimit. Koshashënuesja më e mirë e skuadrës…

Lexo më shumë  →

REPREZENTUESI I RI / FBK Superliga

Leonit Veliu zyrtarizohet te Liege

4 June, 2020 @14:22

Klubi basketbollistik belg, Liege Basket, ka zyrtarizuar përforcimin e ri të ekipit, kosovarin Leonit Veliu. Veliu që ka pasaportë…

Lexo më shumë  →

NGA FEDERATA / FBK Superliga

Liga e përbashkët Kosovë-Shqipëri, në pritje të dritës së gjelbër

4 June, 2020 @12:29

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) dhe Federata Shqiptare e Basketbollit (FSHB) janë në vlugun e përgatitjeve për krijimin e…

Lexo më shumë  →

LIGA TJETËR RAJONALE?! / Balkan League

Pranë formimit, edhe një ligë rajonale

1 June, 2020 @22:16

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se pas bisedimeve të njeriut të parë të Federatës së basketbollit të Bullgarisë Georgi…

Lexo më shumë  →

KASTRIOTI (F) STATS / FBK Liga e Femrave

Anita Grainca e vetmja me treshifror te kërcimet

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 June, 2020 @21:47

Basketbollistja e Kastriotit, Anita Grainca, ishte e vetmja te skuadra ferizajase që e kaloi shifrën e 100 kërcimeve. Anita…

Lexo më shumë  →

KASTRIOTI (F) STATS / FBK Liga e Femrave

Kastrioti me më së paku asistime në ligë, lista e plotë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 June, 2020 @21:24

Skuadra e Kastriotit në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Femrave, ishte skuadra me më së paku asistime ekipore. …

Lexo më shumë  →

KASTRIOTI (F) STATS / FBK Liga e Femrave

Agnesa Rrahmani koshashënuesja më e mirë e ligës dhe e Kastriotit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 June, 2020 @20:46

Skuadra e Kastriotit në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Femrave, kishte bilanc prej 2 fitoreve e 14 humbjeve. …

Lexo më shumë  →

STINORI 2020/21 / Balkan League

BIBL thërret për aplikime për stinorin 2020/21

TOPSPORTI/ Arkiv/ Erdis Driza

1 June, 2020 @12:47

Liga ballkanike e basketbollit (BIBL) sot ka bërë njoftimin për përgatitjet e stinorit të ri aty, 2020/21. “Shpresojmë që…

Lexo më shumë  →

RIKUJTIMI PËR FINAL FOUR / Balkan League

Para sezonit të ri, BIBL ri-njofton për Final Fourin në Karagaç

Foto: KBPeja/fb

1 June, 2020 @12:29

Në njoftimin e fundit nga liga ballkanike e basketbollit (BIBL), që ekipet e interesuara të bëhen gati për aplikim për…

Lexo më shumë  →

E FUNDIT / Euroleague

Mike James vazhdon me CSKA-në

Foto: euroleague.net

1 June, 2020 @11:59

Fundori amerikan Mike James ka vazhduar kontratën me ish kampionin e Europës, CSKA Moska. James 30 vjeç që kanë…

Lexo më shumë  →

PRITET LARGIMI / Eurobasket

Datome synim kryesor i Milanos

Foto: euroleague.net

31 May, 2020 @21:44

Pas 5 viteve të kaluara te Fenerbahçe, ylli italian i ekipit Gigi Datome pritet të kthehet në Itali. La…

Lexo më shumë  →

TREPÇA (F) STATS / FBK Liga e Femrave

Sihana Ramoja edhe te kërcimet kryeson listën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

31 May, 2020 @14:37

Te Trepça asnjë basketbolliste nuk ka arritur ta kalojë shifrën e 100 kërcimeve personale. Por më e mira te skuadra…

Lexo më shumë  →

TREPÇA (F) STATS / FBK Liga e Femrave

U rikthye nga lëndimi, u bë asistuesja më e mirë te Trepça

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 May, 2020 @23:39

Kapitenja e skuadrës së Trepçës te femrat, Lorena Haxha, për shkak të lëndimit që e kishte pësuar në stinorin e…

Lexo më shumë  →

TREPÇA (F) STATS / FBK Liga e Femrave

Sihana Ramoja me më së shumti pikë te Trepça

TOSPORTI / Arian Paçarizi

30 May, 2020 @18:48

Skuadra me më së paku pikë të shënuara pas 15 xhirove në Ligën e Femrave ishte Trepça. E koshashënuesja më…

Lexo më shumë  →

PENZA (F) STATS / FBK Liga e Femrave

Valbona Bytyqi e para edhe në kërcime të skuadrës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 May, 2020 @22:53

Kapitenja e Penzës, Valbona Bytyqi, padyshim sivjet ishte basketbollistja më e mirë te Penza. Bytyqi përveç se ishte koshashënuesja më…

Lexo më shumë  →

PENZA (F) STATS / FBK Liga e Femrave

Melita Luci asistuesja më e mirë e Penzës 2019/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 May, 2020 @21:49

Te Penza asnjë basketbolliste nuk ka arritur ta kalojë shifrën e 100 asistimeve personale. Por, më e mira te…

Lexo më shumë  →

PENZA (F) STATS / FBK Liga e Femrave

Kapitenja e Penzës me 300+ pikë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 May, 2020 @18:24

Kapitenja e skuadrës së Penzës, Valbona Bytyqi, ishte koshashënuesja më e mirë e skuadrës pejane në stinorin e anuluar 2019/20…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA (F) STATS / FBK Liga e Femrave

Era Shatri me më së shumti kërcime te Prishtina 2019/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

28 May, 2020 @22:55

Me 114 kërcime të rrëmbyera, Era Shatri ishte basketbollistja me më së shumti kërcime te Prishtina në Ligën e Femrave…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA (F) STATS / FBK Liga e Femrave

Konjusha me treshifror edhe te asistimet

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

28 May, 2020 @19:20

Sikurse te koshashënueset më të mirë te Prishtina në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Femrave, Irma Konjusha ishte…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA (F) STATS / FBK Liga e Femrave

Irma Konjusha e vetmja me 200+ pikë te Prishtina

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

28 May, 2020 @18:26

Koshashënuesja më e mirë e Prishtinës në Ligën e Femrave në stinorin e papërfunduar 2019/20 ishte Irma Konjusha. Irma ishte…

Lexo më shumë  →

PRIZREN / FBK Superliga

KB Bashkimi mbledh arkivin, thërret për përkrahje

Foto: KBBashkim/fb

27 May, 2020 @13:29

Klubi i Bashkimit që është më i vjetri në Kosovë, themeluar që në 1945, ka filluar të bëj grumbullimin e…

Lexo më shumë  →

BASHKIMI (F) STATS / FBK Liga e Femrave

Saranda Daci më e mira edhe te kërcimet

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

27 May, 2020 @13:20

Sikurse te pikët e shënuara te Bashkimi, Saranda Daci ishte lidere edhe te kërcimet e rrëmbyera në stinorin e…

Lexo më shumë  →

BASHKIMI (F) STATS / FBK Liga e Femrave

Arbnore Përquku me dyfish më shumë asistime se bashkëlojtaret

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

27 May, 2020 @12:41

Basketbollistja me përvojë e Bashkimit, Arbnore Përquku, ishte asistuesja më e mirë te skuadra prizrenase, në stinorin e anuluar 2019/20…

Lexo më shumë  →

BASHKIMI (F) STATS / FBK Liga e Femrave

Saranda Daci koshashënuesja më e mirë te Bashkimi në 2019/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

27 May, 2020 @11:59

Sikurse në Superligë dhe në Ligën e Parë, edhe te Liga e Femrave në basketboll është anuluar stinori 2019/20, për…

Lexo më shumë  →

MATTHIAS ZOLLNER / International

Ish trajneri i Prishtinës në elitën polake

Foto: bcl/fb

26 May, 2020 @21:07

Ish trajneri i Prishtinës, gjermani Matthias Zollner, sot është zyrtarizuar si trajner i ri i ekipit nga elita polake e…

Lexo më shumë  →

MIRRET VENDIMI / Euroleague

“Vendimi më i vështirë në 20 vjet për Euroligën”

Foto: euroleague.net

25 May, 2020 @14:49

Stinori 2019/20, që parashihej të ishte ndër më interesantit në Euroligë, është anuluar edhe zyrtarisht, ka bërë të ditur sot…

Lexo më shumë  →

SI DO TË VAZHDOJNË? / Euroleague

Votat kritike për fatin e Euroleague-së

Foto: euroleague.net

24 May, 2020 @8:54

Për garën më të fuqishme të basketbollit evropian, Euroleague, do të vendoset sot dhe nesër. Kjo, pasi që 11…

Lexo më shumë  →

KOMUNIKATA E NBA-së / NBA

NBA në bisedime me Walt Disney për vazhdim të stinorit!

Foto: B/R

24 May, 2020 @8:08

Drejtuesit e NBA-së janë takuar me kompaninë e njohur Walt Disney, ashtu që të shikojnë mundësinë për vazhdimin e stinorit…

Lexo më shumë  →

VENDIMI I FBK-së / FBK Superliga

Kosova nuk do të ketë garues në Basketball Champions League 2020/21

Foto: fibaeurope/fb

24 May, 2020 @0:59

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) në njërin ndër njoftimet e fundit të saja ka bërë të ditur se nuk…

Lexo më shumë  →

KNICKS LEGEND / NBA

Legjenda e NBA-së del pozitiv në COVID-19

23 May, 2020 @9:12

Legjenda e NBA-së dhe e New York Knicksit, Patrick Ewing, është testuar pozitiv në coronavirus. Lajmin e bëri të ditur…

Lexo më shumë  →

ON THIS DAY / FBK Superliga

Dy vjet nga titulli historik

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

23 May, 2020 @0:06

Në datën e sotme dy vite më parë, 23 maj 2020, KB Bashkimi nga Prizreni për herë të parë u…

Lexo më shumë  →

PSA CARD / NBA

Edhe një rekord nga Michael Jordan

Foto: NTV

22 May, 2020 @23:51

Pas rikthimit të Michael Jordanit në skenë me dokumentarin The Last Dance, legjenda e basketbollit ka shënuar edhe një rekord…

Lexo më shumë  →

PAS VENDIMIT / FBK Liga e Parë

KB Borea bie edhe nga Liga e Parë

TOPSPORTI/ Arkiv/ A. Paçarizi

22 May, 2020 @23:36

Skuadra pejane e basketbollit, KB Borea, pas rënies në stinorin e kaluar nga Superliga e Kosovës ka vazhduar me formë…

Lexo më shumë  →

PROMOVOHEN / FBK Liga e Parë

KB Megasport hyn në Ligën e Parë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @22:07

Skudara prizrenase, KB Megasport, do të jetë anëtarja më e re e Ligës së Parë të Kosovës në basketboll. …

Lexo më shumë  →

MEMO / NBA

Ndërron jetë trajneri legjendar i Utah Jazzit, Jerry Sloan

Foto: nba.com/jazz

22 May, 2020 @16:55

Në moshën 78 vjeçare sot në mëngjes ka ndërruar jetë trajneri legjendar i ekipit të Utah Jazzit, Jerry Sloan. …

Lexo më shumë  →

MITROVICË / FBK Superliga

Në shtator Trepça luan PlayOutin për shpëtim të stinorit në Superligë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:42

Me Vendimin e sotëm të Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është bërë e ditur se ish kampionia…

Lexo më shumë  →

FERONIKELI & LIPJANI BIEN / FBK Superliga

Feronikeli e Lipjani bien nga Superliga

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:14

Vendimi i fundit i Bordit të Federatës së Baskebollit të Kosovës (FBK) ka bërë që Feronikeli dhe Lipjani të bien…

Lexo më shumë  →

GJAKOVË / FBK Superliga

Vëllaznimi në Superligë!

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:03

Skuadra e Vëllaznimit që ishte në vend të parë të Ligës së Parë të Kosovës në basketboll është promovuar në…

Lexo më shumë  →

KOBE BRYANT / NBA

Gjurmët e duarve iu shitën më së shtrenjti

Foto: news.yahoo.com

22 May, 2020 @15:35

Basketbollistit legjendar të NBA-së, Kobe Bryant, që ndërroi jetë tragjikisht më 26 janar të këtij viti, i janë vendosur gjësendet…

Lexo më shumë  →