Arkiva

Faqebardhë me Shaqën

ZVICRA: Bundesliga

14/11/12 @ 11:41

Super Shaqiri nxjerr fitore për Zvicrën. Ndërsa Ottmar Hitzfeld buzëqesh me rehati. Shaqiri shënoi në minutën 90+5 të ndeshjes.

Downey në Sigal Prishtina

SIGAL PRISHTINA: FBK Superliga

13/11/12 @ 21:59

Sigal Prishtina ka arritur marrëveshje me plejmekerin amerikan, Devan Downey.

Kingu kështu deshti

NBA: NBA

13/11/12 @ 21:36

Me shkëlqimin e superyllit LeBron James, Miami e mposhti Houston Rocketsin me rezultat 113-110 në Toyota Center të Teksasit.

Para pushimit dimëror

XHIRO XVI: FFK Superliga

13/11/12 @ 17:15

Nesër dhe pasnesër zhvillohen ndeshjet e xhiros së gjashtëmbëdhjetë të Superligës së Kosovës në futboll. Kjo xhiro është xhiroja e parafundit e Superligës, e cila do të marr pushimin dimëror në fundjavë.

Edhe dy çmime për Messin

LA LIGA: La Liga

13/11/12 @ 16:52

Lionel Messi ka marrë edhe dy çmime. Liga spanjolle e futbollit e ka shpërblyer sulmuesin argjentinas të Barcelonës me titullin e lojtarit më të mirë dhe sulmuesit më të mirë të ligës.

200’000 £ në javë për Falcaon

FALCAO: La Liga

13/11/12 @ 16:50

E përditshmja angleze, The Sun, ka dalë edhe më një njoftim lidhur me kalimin e mundshëm të Radamel Falcaos në Manchester City.

Ndryshim i madh në FIBA

FIBA: Euroleague

13/11/12 @ 16:35

FIBA i bëri ca ndryshime në lidhje me Kampionatin Botëror dhe atë Kontinental. Pas Kampionatit Botëror 2014, tjetri do të mbahet në vitin 2019 dhe numri i skuadrave prej 24 do të shtohet në 32.

Kampioni i stinorit

TENIS: Tenis

13/11/12 @ 00:01

Në turneun e fundit të stinorit, ATP, fitues doli të jetë numri një i tenisit botëror, Novak Djokovic, i cili në finale e mposhti zviceranin Roger Federer me rezultat 2-0 në sete, (7:6, 7:5).

D’Antoni në Lakers

LAKERS: NBA

12/11/12 @ 22:05

Mike D'Antoni do të jetë trajner i ri i Los Angeles Lakers, kanë konfirmuar sot mediat amerikane. Rroga: 12 milionë dollarë për tre stinorë.

A do të përshtatet në LA?

D'ANTONI ANALYTICS: NBA

12/11/12 @ 20:58

Trajneri i suksesshëm Mike D'Antoni, ka një karrierë tepër të mirë, por sistemi i tij i lojës, a do të përshtatet në Lakers mbetet të shihet.

E kalon edhe Pele-në

MESSI: La Liga

12/11/12 @ 17:00

Leo Messi ka thyer edhe një rekord me dy golat e shënuara mbrëmë. Ai e ka kaluar legjendën Edson Arantos De Nascimento - Pele.

Lufta për gjuajtjet e lira

REAL MADRID: La Liga

12/11/12 @ 16:55

Në ekipin e Real Madridit ka filluar një 'luftë e re' - kush duhet t'i godas gjuajtjet e lira?!

Çka po ndodh me Trepçën?!

BKT SUPERLIGA: FBK Superliga

12/11/12 @ 15:55

Klubi nga Mitrovica ka larguar përsëri lojtarët e huaj. Keaton Cole dhe Paul Campbell nga sot nuk do të jenë më në Trepçë, ndërsa gjatë javës pritet të vijnë dy të tjerë në vend të tyre.

Merovci kalon te Bashkimi

BASHKIMI: FBK Superliga

12/11/12 @ 14:51

Basketbollisti i Sigal Prishtinës, Mustafë Merovci, në vazhdim të stinorit do të jetë pjesë e skuadrës së Sigkos Bashkimit.

Liria në fund

SUPERLIGA E KOSOVËS: FFK Superliga

11/11/12 @ 17:19

Trepça 89 nuk arrin ta zë Prishtinën në krye të tabelës. Besa vazhdon me formë të mirë. Kosova Vushtrri befason keq Dritën. Liria në fund të tabelës.

Liderët fitojnë

11/11/12 @ 17:02

Treshja kryesuese në Spanjë ka vazhduar me fitore. Barcelona, Atletico Madrid dhe Real Madrid kanë marrë trepikëshet e radhës.

Bashkimi i kthehet fitoreve

10/11/12 @ 22:47

Pas humbjes ndaj RTV 21-shit, Bashkimi i është rikthyer fitoreve. Portokallët e mposhtën Vëllaznimin në palestrën Shani Nushi në Gjakovë me rezultat 65-77.

S’kishte gola sot

10/11/12 @ 17:21

Në dy ndeshjet e para të xhiros së pesëmbëdhjetë të Superligës së Kosovës në futboll nuk kishte gola. Liderja u ndal nga mbretëresha e barazimeve, Drenica.

Shkarkohet Mike Brown

LAKERS: NBA

10/11/12 @ 13:36

Trajneri i skuadrës Los Angeles Lakers, Mike Brown, pas rezultateve katastrofale, mbeti pa punë.

Fitojnë favoritët

BUNDESLIGA: Bundesliga

10/11/12 @ 11:45

Favoritët në Bundesligë sot kanë shënuar fitore. Bayern, Borussia Dortmund dhe Schalke kanë regjistruar fitoret e radhës.