Fantasy TopSporti
Tabelat dhe Rezultatet

Tabela aktuale

# EKIPI LOJ FIT HUM POE+ POE- AVR PIK
Ylli 28 22 6 2345 2019 326 50
Trepça 28 19 9 2406 2125 281 47
Peja 28 18 10 2550 2197 353 46
Prizreni-16 28 15 13 2452 2441 11 43
Prishtina 28 15 13 2484 2234 250 43
Bashkimi 28 12 16 2216 2169 47 40
Rahoveci 28 11 17 2346 2387 -41 39
Drita 28 0 28 1884 3111 -1227 28
Gjysmëfinale / Play-Off
Çerekfinale / Play-Off
Play-Out
Rënie nga liga


Korigjime

► Dy vendet e para shkojnë direkt në gjysmëfinale të Play Off-it, kurse skuadrat në vendet 3-6 e fillojnë Play Off-in nga faza çerekfinale.

► Vendi i tretë luan me vendin e gjashtë, kurse vendi i katërt luan me vendin e pestë. Fituesit kalojnë në gjysmëfinale, ku përballen me skuadrat e dy vendeve të para.

Play Out:

27.04.2022 12:15 Prishtina e Re - Rahoveci 93-89
30.04.2022 20:30 Rahoveci - Prishtina e Re 120-87