VJOSA NË KËRKIM TË TRAJNERIT!

Vjosa ndërpret bashkëpunimin me trajnerin Leotrim Krasniqi

Vjosa ndërpret bashkëpunimin me trajnerin Leotrim Krasniqi

14 April, 2024 @14:04

Pas humbjes në derbi ndaj Prishtinës së Re të premten, KF Vjosa nga Shtimja ka bërë të ditur se ka…

↓  Shfaq tekstin  ↓

SHKARKOJNË TRAJNERIN!

Barazimi i patolerueshëm! Besiktas largon trajnerin

Foto: Besiktas/ fb

Barazimi i patolerueshëm! Besiktas largon trajnerin

13 April, 2024 @21:43

Skuadra e Besiktasit, menjëherë pas barazimit të sotëm ndaj Samsunsporit 1-1 në shtëpi, ka bërë të ditur se ka…

↓  Shfaq tekstin  ↓

TRAJNERI I KATËRT KËTË STINOR!!!

Largohet Sejdiu, Drenica rikthen Jasharin

Foto: KFDrenica/ fb

Largohet Sejdiu, Drenica rikthen Jasharin

1 April, 2024 @17:32

Pas pak orës 03:00 të mëngjesit të sotëm, të së hënës, përmes një statusi në Facebook, Gani Sejdiu bëri të…

↓  Shfaq tekstin  ↓

MBROJTËSI KUQEZI DREJT ITALISË!

Mario Mitaj ka çmimin dhe është në radar të Juventusit

Mario Mitaj në duelin Suedia-Shqipëria/ Foto: FSHF

Mario Mitaj ka çmimin dhe është në radar të Juventusit

30 March, 2024 @2:36

Rekord-kampioni i Italisë, Juventus, është duke e shqyrtuar seriozisht marrjen e krahut të majtë të kombëtares shqiptare, Mario Mitaj.

↓  Shfaq tekstin  ↓

LAZIO NË KËRKIM TË TRAJNERIT TË RI

Maurizio Sarri dorëhiqet nga detyra e trajnerit të Lazios

Maurizio Sarri dorëhiqet nga detyra e trajnerit të Lazios

13 March, 2024 @20:01

Humbja e së hënës nga Udinese ka çuar numrin e humbjeve të Lazios në pesë, në gjashtë ndeshjet e…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOSOVARËT SHKËLQEJNË NË DERBIN E MADH RUMUN

Rrahmani e Krasniqi shkëlqejnë, Rapidi demolon lideren

Fotot: Rapid/ fb

Rrahmani e Krasniqi shkëlqejnë, Rapidi demolon lideren

10 March, 2024 @10:42

Rapidi i Bukureshtit ka fituar derbin e madh të kryeqytetit të Rumanisë mbrëmë, ndërsa futbollistët e Kosovës që veshin fanellën…

↓  Shfaq tekstin  ↓

EDHE ZYRTARISHT, SOKOLI 65 VJEÇ MERR TIMONIN E DINAMOS

Bylbyl Sokoli merr drejtimin e Dinamos

Fotot: FCDinamo/ fb

Bylbyl Sokoli merr drejtimin e Dinamos

8 March, 2024 @16:08

Dinamoja e Ferizajit ka zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit. Ashtu siç u përfol ditë më parë, Bylbyl Sokoli…

↓  Shfaq tekstin  ↓

LARGOHET LOJTARI PREJ TË CILIT PRITEJ SHUMË!

Bashkimi largon Fergusonin për arsye disciplinore

Fotot: KB Bashkimi/ fb

Bashkimi largon Fergusonin për arsye disciplinore

6 March, 2024 @16:44

Basketbollisti Terrance Ferguson, që u prezantua me shumë bujë nga Bashkimi - nuk është më pjesë e ekipit. Aventura e…

↓  Shfaq tekstin  ↓

NJOFTIMI I FUNDIT I KB PEJA

Peja njofton për rastin Divine Myles

Peja njofton për rastin Divine Myles

6 March, 2024 @16:28

KB Peja më në fund ka lëshuar njoftimin për Divine Myles. Edhe pse e zyrtarizuan si përforcim, KG i FBK-së…

↓  Shfaq tekstin  ↓

PAS NJË KOHE TË GJATË NDAJNË RRUGËT

Burim Qerkini ndahet me Dinamon

Burim Qerkini dhe Fatos Ademi, derisa punonin te KF Dinamo e Ferizajit/ Foto: Facebook/ BurimQerkini

Burim Qerkini ndahet me Dinamon

5 March, 2024 @14:18

Trajneri që arriti sukses të madh me ekipin e Dinamos, Burim Qerkini ka bërë të ditur përmes një njoftimi në…

↓  Shfaq tekstin  ↓

NË KRYEQYTET

Sindrit Guri - sulmues i ri i Prishtinës

Sindrit Guri - sulmues i ri i Prishtinës

1 March, 2024 @9:39

Sulmuesi shkodran, Sindrit Guri, prej të cilit dikur pritej shumë, por s’arriti të kapërcejë më shumë sesa Oostendeja belge,…

↓  Shfaq tekstin  ↓

EDHE ISH-KAMPIONI E MBYLL ME TRANSFERE!

Vincent Cole - përforcimi i fundit i Yllit për këtë stinor!

Foto: UEBCividale/ fb

Vincent Cole - përforcimi i fundit i Yllit për këtë stinor!

1 March, 2024 @8:34

Disa ditë pas Aaron Jonesit, Ylli luajti edhe letrën e fundit para ciklit të fundit të ndeshjeve të stinorit të…

↓  Shfaq tekstin  ↓

RISI TE MALISHEVA!

Tre përforcime te Malisheva

Tre përforcime te Malisheva

29 February, 2024 @14:32

Skuadra e Malishevës ka bërë të ditur sot se ka angazhuar edhe tre lojtarë të rinj në ekip, për…

↓  Shfaq tekstin  ↓

CIKLI I FUNDIT PARA PLAYOFFIT TË SUPERLIGËS 23/24

Ditët e fundit të afatit kalimtar!

Pamje nga derbi Peja-Trepça/ Foto: KBTrepça/ fb

Ditët e fundit të afatit kalimtar!

27 February, 2024 @11:27

Me dhjetëra basketbollistë të huaj kanë parakaluar në Superligë këtë stinor. Rregulli i FBK-së për mundësinë e transferimit të të…

↓  Shfaq tekstin  ↓

SHTESË NËN KOSH

Jimy Hall - përforcimi i ri te Peja

Jimy Hall - përforcimi i ri te Peja

26 February, 2024 @20:19

Basketbollisti amerikan që më 2 prill i mbush të tridhjetat, Jimyy Hall, është përforcimi më i ri i Pejës në…

↓  Shfaq tekstin  ↓

ISH LOJTARI I OKLAHOMËS - TE BASHKIMI!

Ish-lojtari i NBA, përforcim te Bashkimi!

Ish-lojtari i NBA, përforcim te Bashkimi!

25 February, 2024 @20:48

Terrance Ferguson është lojtari i ri i Bashkimit të Prizrenit. Ekipi portokallezi ka siguruar shërbimet e ish-lojtarit të Oklahoma City…

↓  Shfaq tekstin  ↓

FORCË NËN KOSH

Aaron Jones - aloqendra e re e Yllit

Aaron Jones - aloqendra e re e Yllit

23 February, 2024 @20:34

Basketbollisti amerikan, Aaron Jones, është zyrtarizuar sonte si lojtar i ri i Yllit të Suharekës. Ekipi në fjalë ka…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DREJT KAZAKISTANIT!

Dukagjini zyraritzon largimin e Iljasa Zylfijit

Foto: KFDukagjini/ fb

Dukagjini zyraritzon largimin e Iljasa Zylfijit

23 February, 2024 @15:53

Mesfushori ofanziv i krahut, Iljasa Zylifji, ka shënuar dje golin e tij të fundit në Superligë për stinorin 2023/24, ndërsa…

↓  Shfaq tekstin  ↓

NDAJNË RRUGËT!

Tre humbje radhazi janë të tepërta për Bayernin! Tuchel do të largohet

Foto: fcbayern.com

Tre humbje radhazi janë të tepërta për Bayernin! Tuchel do të largohet

21 February, 2024 @11:13

Një njoftim zyrtar në fcbayern.com sot ka bërë të ditur se Bayern Munich dhe Thomas Tuchel do të ndërprejnë bashkëpunimin…

↓  Shfaq tekstin  ↓

ULPIANA DHE BAJRAMI, NDËRPREJNË BASHKËPUNIMIN!

Ulpiana ndanë rrugët me Emin Bajramin

Ulpiana ndanë rrugët me Emin Bajramin

20 February, 2024 @22:56

Pas një periudhe për më tepër se një vjet e gjysmë, Ulpiana nga Lipjani ka ndarë rrugët me kryetrajnerin…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DRENICA BËHET ME TRAJNER TË RI

Gani Sejdiu nënshkruan 1.5 vjet me Drenicën

Gani Sejdiu nënshkruan 1.5 vjet me Drenicën

20 February, 2024 @20:40

Trajneri mitrovicas, Gani Sejdiu, është emëruar trajner i ri i Drenicës ndërsa ka nënshkruar kontratë për një vjet e gjysmë…

↓  Shfaq tekstin  ↓

GOLEADORI I PRISHTINËS!

Jalen Blesa nga Prishtina kalon te Universitatea Craiova

Jalen Blesa, sa i shte pjesë e Rahovecit, ku shkëlqeu dhe më pas e mori Prishtina/ TOPSPORTI/ D. S.

Jalen Blesa nga Prishtina kalon te Universitatea Craiova

14 February, 2024 @3:29

Në gjysmëstinorin e parë të stinorit 2022/23 te Rahoveci në Ligë të Parë, Jalen Blesa, kishte shënuar 10 gola në…

↓  Shfaq tekstin  ↓

MAINZI EMËRON PASUESIN E SIEWERTIT

Bo Henriksen merr drejtimin e Mainzit

Bo Henriksen merr drejtimin e Mainzit

13 February, 2024 @10:50

Trajneri danez, Bo Henriksen, është emëruar si trajner i ri i Mainzit në Bundesligë. Njoftimin e ka zyrtarizuar pak më…

↓  Shfaq tekstin  ↓

PARA "FINAL 8" TË KUPËS

Prishtina me qendër të fuqishme - zyrtarizohet Diamond Stone

Prishtina me qendër të fuqishme - zyrtarizohet Diamond Stone

10 February, 2024 @23:39

Mbi 110 kilogramë dhe me 208 centimetrat e tij, Prishtina ka zyrtarizuar qendrën e fuqishme sonte, menjëherë pas fitores ndaj…

↓  Shfaq tekstin  ↓

PORTIER I RI NË PRIZREN!

Liria siguron Stivi Frashërin

Foto: FCLiria/ fb

Liria siguron Stivi Frashërin

9 February, 2024 @12:01

Portieri Stivi Frashëri është zyrtarizuar sot si lojtar i Lirisë. Futbollisti që mbrojti ngjyrat e Ballkanit përgjatë stinorit të kaluar,…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DETYRË E RE PËR TRAJNERIN

Edin Kërveshi zyrtarisht ndihmës i Petar Mijovicit te Ylli

Foto: KBYlli/ fb

Edin Kërveshi zyrtarisht ndihmës i Petar Mijovicit te Ylli

8 February, 2024 @15:29

Trajneri prizrenas, Edin Kërveshi, që u nda me Bashkimin këtë stinor është emëruar edhe zyrtarisht ndihmës-trajner i Yllit nga Suhareka.…

↓  Shfaq tekstin  ↓

NË PRANVERË ME STAF TË RI TRAJNERËSH

Nazmi Rama - emërohet kryetrajner i Vllaznisë

Foto: KFVllaznia/ fb

Nazmi Rama - emërohet kryetrajner i Vllaznisë

8 February, 2024 @10:51

Nazmi Rama është trajner i ri i Vllaznisë së Pozharanit që garon në Ligën e Parë - Grupi B. Trajneri…

↓  Shfaq tekstin  ↓

HUAZOHET NGA LIDERI!

Donat Rrudhani kalon te Lausanne-Sport

Fotot: lausanne-sport.ch

Donat Rrudhani kalon te Lausanne-Sport

6 February, 2024 @16:50

Mesfushori i Kosovës, Donat Rrudhani, është bërë anëtar i ri i ekipit të Superligës zvicerane, Lausanne-Sport. Rrudhani që do të…

↓  Shfaq tekstin  ↓

TË GJITHA PËRFORCIMET E "PAMPURËVE"

Fushë Kosova përforcohet në secilin repart

Fushë Kosova përforcohet në secilin repart

6 February, 2024 @14:43

Skuadra e Fushë Kosovës, që iu rikthye Superligës këtë stinor dhe po lufton për mbijetesë ka bërë të ditë më…

↓  Shfaq tekstin  ↓

UJQËRIT E VERDHË

Albin Berisha - zyrtarizohet te Petrolul Poliesti

Albin Berisha - zyrtarizohet te Petrolul Poliesti

5 February, 2024 @12:20

Edhe sulmuesi tjetër i Ballkanit ka përfunduar në elitën e futbollit rumun. Albin Berisha është zyrtarizuar sot si lojtar i…

↓  Shfaq tekstin  ↓

PREJ FINLANDE NË KOSOVË

Samson Obioha - sulmues i ri i Dritës

Foto: FCDrita/ fb

Samson Obioha - sulmues i ri i Dritës

3 February, 2024 @19:54

Sulmuesi nigerian Samson Ebuka Obioha është futbollisti i ri i Dritës. Ai është prezantuar sot nga drejtori sportiv i ekipit…

↓  Shfaq tekstin  ↓

TRAJNERI I TRETË KËTË STINOR TE EKIPI PRIZRENAS!

Liria emëron përsëri trajner turk

Liria emëron përsëri trajner turk

2 February, 2024 @21:29

Pas ndarjes me Nedim Yigitin, me të cilin nisën stinorin dhe vazhdimin me Mirsad Jonuzin, me të cilin u ndanë…

↓  Shfaq tekstin  ↓

YLLI ZYRTARIZON TRAJNERIN E RI

Ylli rikthen në Superligë Petar Mijovicin

Ylli rikthen në Superligë Petar Mijovicin

2 February, 2024 @15:02

Dy herë kampioni i Kosovës në basketboll, Golden Eagle Ylli ka zyrtarizuar trajnerin e ri të ekipit. Malaziasi Petar Mijovic

↓  Shfaq tekstin  ↓

SELEKTOR I RI TE U-19 E KOMBËTARES SHQIPTARE

Ish-trajneri i Lirisë dhe Ballkanit, merr drejtimin e Shqipërisë U-19

Foto: FSHF

Ish-trajneri i Lirisë dhe Ballkanit, merr drejtimin e Shqipërisë U-19

1 February, 2024 @11:09

Trajneri i dikurshëm i Lirisë së Prizrenit dhe Ballkanit të Suharekës, Bledi Shkëmbi, është emëruar përzgjedhës i Shqipërisë U-19. Njoftimin…

↓  Shfaq tekstin  ↓

PREZANTOHEN TE EKIPI UKRAINAS!

Muharrem Jashari dhe Hajdin Salihu zyrtarizohen te ekipi ukrainas

Foto: LNZ

Muharrem Jashari dhe Hajdin Salihu zyrtarizohen te ekipi ukrainas

1 February, 2024 @10:51

Dyshja e Dritës, mesfushori Muharrem Jashari dhe qendërmbrojtësi Hajdin Salihu - janë zyrtarizuar dje si lojtarë të ri të ekipit…

↓  Shfaq tekstin  ↓

SHTESA E RE NË EKIP - I NJOHUR PËR SUPERLIGËN

Kwame Vaughn - përforcimi i ri i Pejës

Kwame Vaughn - përforcimi i ri i Pejës

1 February, 2024 @10:31

Ish-basketbollisti i KB Prizrenit, Kwame Vaughn, është zyrtarizuar sot si lojtar i ri i kampiones së Kosovës, KB Peja. Amerikani…

↓  Shfaq tekstin  ↓

SHKON EDHE JONUZI!

Liria shkarkon trajnerin e posa emëruar

Liria shkarkon trajnerin e posa emëruar

31 January, 2024 @15:01

Trajneri i Lirisë që erdhi vonë në ekip dhe u emërua për të këndellur ekipin pas largimit të Nedim Yigitit,…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KUQEZINJTË E JAKOVËS ME PËRFORCIM

Craig Osaikhwuwuomwam - alo qendra e re e Vëllaznimit

Craig Osaikhwuwuomwam - alo qendra e re e Vëllaznimit

31 January, 2024 @13:56

Mbrëmë KB Vëllaznimi bëri të ditur se nënshkroi marrëveshje deri në fund të stinorit me basketbollistin holandez, Craig Osaikhwuwuomwam. Përvoja…

↓  Shfaq tekstin  ↓

ALO ME PËRVOJË PËR "PLISAT"

Donte Clark i bashkohet Prishtinës - detajet, statistikat dhe video

Donte Clark i bashkohet Prishtinës - detajet, statistikat dhe video

31 January, 2024 @11:45

Basketbollisti amerikan, Donte Clark është lojtar i ri i Prishtinës. Lojtari që këtë vit mbush të 30-tat dhe është 194-centimetra…

↓  Shfaq tekstin  ↓

MINATORËT PËRFORCOHEN!

Brandon Edwards - aloqendër e re te Trepça

Brandon Edwards - aloqendër e re te Trepça

31 January, 2024 @11:13

Basketbollisti amerikan Brandon Edwards është prurja e re e Trepçës nën kosh, ndërsa ekipi mitrovicas ka zyrtarizuar lojtarin sot. Basketbollisti…

↓  Shfaq tekstin  ↓