PAS NDESHJES

Sulmi ndaj referëve në Viti, ka të arrestuar

29 November, 2020 @23:01

Incidenti i ndodhur pas ndeshjes Vitia - 2 Korriku, që përfundoi me fitoren e mysafirëve, pa persona të arrestuar për…

Lexo më shumë  →

ULPIANA 4-0 KIKA

Ulpiana bindshëm ndaj Kikës, bën distancë në krye

Foto: KFUlpiana/fb

29 November, 2020 @18:30

Skuadra e Lipjanit, Ulpiana, me fitoren e thellë të arritur sot ndaj Kikës 4-0 [Selimi 10, Shqiprim Kelmendi 17, 23,…

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI 1-0 VUSHTRRIA

Pas 6 humbjesh radhazi, Egzon Gashi kthen Vëllaznimin te fitorja

Foto nga fillimi i ndeshjes se sotme ne Gjakove/ Foto: KFVellaznimi/fb

29 November, 2020 @17:38

Sulmuesi Egzon Gashi i ka dhënë fund vuajtjeve të Vëllaznimit. Ai pos golit vendimtar dhe të fitores, ka shënuar edhe…

Lexo më shumë  →

MALISHEVA - A&N

A&N përmbys Malishevën, me Visokën radhiten fitoret për prizrenasit

Foto: A&N/fb

29 November, 2020 @17:16

Skuadra debutuese në Ligë të Parë të Kosovës, A&N, ka shënuar fitoren e katërt me radhë sot në Ligë të…

Lexo më shumë  →

TREPÇA 3-2 LIRIA

Me Baliqin fitoret vazhdojnë, Trepça përmbys Lirinë

Pamje nga ndeshja e sotme/ Foto: mitrosport/fb

29 November, 2020 @17:02

Pas fitores ndaj Onixit në xhiron e kaluar, Trepça për herë të parë këtë stinor ka shënuar dy fitore me…

Lexo më shumë  →

B: DARDANA 0-2 KIKA

Kika fiton derbin, ngjitet në pozitë të dytë

Foto: KFKika/fb

22 November, 2020 @18:39

Skuadra e Kikës së Hogoshtit ka shënuar fitore të madhe në derbin e rajonit të Kamenicës, duke e mposhtur Dardanën…

Lexo më shumë  →

B: ULPIANA 2-0 KEK

Ulpiana mposht KEK-un, përforcon kreun

Foto: KFUlpiana/arkiv

22 November, 2020 @16:22

Skuadra nga Lipjani që ka qenë deri dje bashkëlider i Ligës së Parë B me Dardanën, Ulpiana, me fitore të…

Lexo më shumë  →

A: MALISHEVA 1-0 TREPÇA

Malisheva i kthehet fitores, për të përforcuar kreun

Foto: KFMalisheva/fb

22 November, 2020 @16:10

Ekipi i Malishevës ka shënuar fitore pas një loje dominante ndaj Trepçës sot në Liman Gegaj të Malishevës. Pas…

Lexo më shumë  →

A: VËLLAZNIMI - A&N

Visoka debuton me fitore te A&N, Vëllaznimi 5 humbje radhazi!

Foto: KFVellaznimi/fb

22 November, 2020 @15:54

Pas fitores ndaj Vushtrrisë me trajnerin Refet Mullallari në xhiron e kaluar, skuadra debutuese në Ligë të Parë, A&N ka…

Lexo më shumë  →

PRIZREN

Megzon Visoka merr drejtimin e A&N

Foto: A&N

18 November, 2020 @19:47

Skuadra e re prizrenase që këtë stinor po debuton në Ligën e Parë të Kosovës, ka emëruar sot zyrtarisht trajnerin…

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI

Shtohen problemet, largohet edhe Radoniqi

17 November, 2020 @19:27

Nuk kanë fund problemet te Vëllaznimi. Skuadra gjakovare, pasi raportoi që po kalon krizë të thellë financiare dhe pasi që…

Lexo më shumë  →

VITIA

Vitia liron Visokën, emëron Zuzakun

17 November, 2020 @12:13

Skuadra e Vitisë ka bërë të ditur dje se ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin e deritashëm të saj, Megzon Visoka…

Lexo më shumë  →

A: A&N - VUSHTRRIA

Pas 3 humbjesh, A&N i kthehet fitores

Foto: A&N/ fb

15 November, 2020 @16:47

Skuadra e re prizrenase A&N që është duke e përjetuar stinorin debutues në Ligë të Parë të Kosovës, ka ndërprerë…

Lexo më shumë  →

A: LIRIA - ISTOGU

Liria s’i afrohet kreut, barazim ndaj Istogut

Foto: KFIstogu/fb

15 November, 2020 @15:49

Liria nuk ka shfrytëzuar rastin ideal për t’iu afruar kreut të Ligës së Parë A, duke barazuar ndaj Istogut në…

Lexo më shumë  →

A: TREPÇA-DRENASI

Pas 4 humbjeve Drenasi nxjerr pikë në Mitrovicë

14 November, 2020 @15:49

Katër humbje radhazi në të gjitha ndeshjet e Ligës së Parë dhe sot vjen pika e parë e fituar, pas…

Lexo më shumë  →

A: DUKAGJINI-VËLLAZNIMI

Dukagjini shfrytëzon krizën e Vëllaznimit, fiton thellë

Foto: KFDukagjini/fb

14 November, 2020 @15:36

Dukagjini i Klinës ka arritur të shënojë fitoren më të thellë të stinorit në Ligën e Parë A të Kosovës…

Lexo më shumë  →

PRIZREN

Refet Mullallari merr drejtimin e ekipit të Ligës së Parë

Rafet Mullallari, me fanellën e Lirisë, gjatë një përballjeje ndaj Llapit vite më parë në Ligë të Parë/ TOPSPORTI/ D. S.

11 November, 2020 @23:50

Skuadra që po debuton në Ligë të Parë të Kosovës në futboll, A&N, sot ka bërë të ditur se ka…

Lexo më shumë  →

A: MALISHEVA 2-0 LIRIA

Malisheva mbetet në krye, duke e mposhtur Lirinë

Foto: KFMalisheva/fb

11 November, 2020 @16:57

Skuadra e Malishevës ka arritur të shënojë fitore ndaj Lirisë sot në Liman Gegaj, duke arritur edhe të ruajë kreun…

Lexo më shumë  →

E FUNDIT

FFK shtyen ndeshjet e fundjavës

6 November, 2020 @20:41

Në të gjitha ligat e futbollit e Kosovës, FFK ka shtyer ndeshjet e fundjavës për në mesjavë së paku, ka…

Lexo më shumë  →

B: FLAMURTARI 0-2 KIKA

Kika si mysafire, njofton Flamurtarin me humbje

Futbollistet e Kikes sot, duke pozuar para ndeshjes ndaj Flamurtarit/ Foto: KFKika/fb

1 November, 2020 @17:29

Një lojë shumë e mirë e Kikës, që përkundër mungesave që i pat në formacion ka arritur të shënojë fitore…

Lexo më shumë  →

A: VËLLAZNIMI 0-1 ONIX

Enis Miranaj i sjell fitoren Onixit në Gjakovë

Pamje pas fundit te pjeses se pare nga ndeshja e sotme/ Foto: KFOnix/fb

1 November, 2020 @17:10

Skuadra e Onixit ka vazhduar formën e mirë në Ligë të Parë A dhe me fitore tashmë me pikë të…

Lexo më shumë  →

A: LIRIA 2-0 A&N

Blendi Memaj shkëlqen, Liria mposht A&N

Pamjet nga ndeshja e sotme/ Fotot: KFLiria/fb

1 November, 2020 @16:41

Mesfushori i dalluar i Lirisë, Blendi Memaj, ka shkëlqyer për ekipin e tij sot duke shënuar dy herë në përballjen…

Lexo më shumë  →

A: ISTOGU 0-0 DUKAGJINI

Istogu ndalet edhe nga Dukagjini i Dallkut

Fotot nga ndeshja e sotme: KFIstogu/fb/B. Haskaj

31 October, 2020 @18:05

Pas barazimit në xhiron e shkuar në Mitrovicë ndaj Trepçës, kësaj radhe Istogu i drejtuar nga Nazmi Rama, nuk…

Lexo më shumë  →

B: RAMIZ SADIKU 1-0 KEK

Muhamed Rakovica sjell fitoren e RamizSadikut

Foto: KFRamizSadiku/fb

31 October, 2020 @17:22

Skuadra e Ramiz Sadikut ka shënuar fitoren e dytë me radhë në shtëpi, duke e mposhtur sot KEK-un e Obiliqit…

Lexo më shumë  →

A: DRENASI 0-2 MALISHEVA

Malisheva ruan kreun me fitore si mysafir

Festa e malishevasve sot pas fitores se shenuar ne Drenas ndaj KF Drenasi/ Foto: KFMalisheva/fb

31 October, 2020 @17:06

Skuadra e Malishevës ka arritur të shënojë fitore shumë të rëndësishme jashtë terrenit të vetë, duke e mposhtur Drenasin 0-2…

Lexo më shumë  →

SHKMA

Historike: Kosova pranohet në EMF!

Foto: SHKMA

27 October, 2020 @15:15

Që nga sot, Kosova është anëtare e EMF (European Minifootball Federation). Lajmi u bë i ditur nga Shqoata Kosovare e…

Lexo më shumë  →

SHORTI I RRETHIT TE PARE

Rrethi i parë i Kupës së Kosovës, çiftet dhe orari i ndeshjeve

Foto: FFK

26 October, 2020 @21:35

Sot gjatë ditës në selinë e FFK-së është bërë tërheqja e shortit për rrethin e parë të Kupës së Kosovës…

Lexo më shumë  →

A: MALISHEVA 1-0 VELLAZNIMI

Dren Kryeziu vendimtar, Malisheva mposht Vëllaznimin dhe merr kreun

Pamje nga arkivi/ Foto: KFMalisheva/fb

24 October, 2020 @16:35

Skuadra e Malishevës ka dalë në krye të klasifikimit të Ligës së Parë A, pasi që ka mposhtur Vëllaznimin e…

Lexo më shumë  →

A: DRENASI 0-2 LIRIA

Memaj jep krahë, Liria fiton në 15 minutat e fundit

Foto: KFLiria/fb

24 October, 2020 @16:24

Liria ka shënuar fitoren e tretë të stinorit në Ligën e Parë A të Kosovës dhe është ngritur në tabelë…

Lexo më shumë  →

LIGA E DYTE

Fushë Kosova lidere dhe Rahoveci ndjekës, vazhdojnë pa humbje

Foto: FusheKosova/fb

23 October, 2020 @16:00

Pas gjashtë xhirove të zhvilluara në Ligën e Dytë të Kosovës në futboll, vetëm Fushë Kosova ka mbetur me bilans…

Lexo më shumë  →

A: LIRIA 1-1 DUKAGJINI

Portieri shpëton, portieri gabon, Dukagjini humb 3 pikët në Prizren

Pamje nga arkivi

22 October, 2020 @15:41

Përballje interesante u zhvillua dje në Përparim Thaqi të Prizrenit, ku Liria ishte nikoqire e Dukagjinit të Klinës. Një…

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI - DRENASI

Qëndrim Dautaj për fitoren e dytë me radhë

Foto: KF Vëllaznimi

21 October, 2020 @16:09

Pas fitores ndaj Lirisë, Vëllaznimi ka arritur të shënojë edhe një tjetër fitore. Sot skuadra e drejtuar nga Ekrem Radoniqi…

Lexo më shumë  →

NE KLINE

Labinot Osmani kalon te Dukagjini

20 October, 2020 @16:29

Ish sulmuesi më i mirë i Superligës së Kosovës vite më parë, Labinot Osmani, që në stinorin e kaluar djersiti…

Lexo më shumë  →

DARDANA E FLAMURTARI BARAZOJNË

Ulpiana forcohet në krye, ndjekësit barazojnë

18 October, 2020 @22:01

Skuadra e Ulpianës ka shënuar fitoren e katërt të stinorit dje duke e mposhtur Vllazninë e Pozharanit 2-0 [Ardi Shala…

Lexo më shumë  →

FERIZAJ - RAMIZ SADIKU

Gol në çastet e fundit, Ramiz Sadiku merr pikë në Ferizaj

Foto: FC Ferizaj

18 October, 2020 @16:06

Pa fitues është mbyllur dueli i zhvilluar sot mes Ferizajit dhe Ramiz Sadikut. Ishte Kenan Orana ai që ia dha…

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI - LIRIA

Jurgen Gjini vendimtar, Vëllaznimi fiton ndaj Lirisë

Foto: Vëllaznimi Gjakovë - Fan Club

17 October, 2020 @16:08

Vjen fitorja e parë sezonale për Vëllaznimin. Skuadra gjakovare këtë fitore e shënoi në takimin e luajtur sot ndaj Lirisë…

Lexo më shumë  →

B: KIKA 1-2 ULPIANA

Ulpiana mposht Kikën, mbetet lidere

Futbollistët e Ulpianës duke festuar në zhveshtore pas ndeshjes sot

11 October, 2020 @19:26

Skuadra e Ulpianës ka arritur sot të shënojë edhe fitoren e tretë të stinorit duke shënuar fitore si mysafir ndaj…

Lexo më shumë  →

DOREHIQET TRAJNERI

Pas humbjes, largohet trajneri i Vllaznisë

11 October, 2020 @19:07

Pas disfatës së sotme në momentet e fundit të ndeshjes nga Ferizaji, Vllaznia e Pozharanit ka mbetur pa trajnerin e…

Lexo më shumë  →

B: VLLAZNIA 1-2 FERIZAJI

Ferizaji arrin fitoren e parë të stinorit

11 October, 2020 @18:47

Skuadra e Ferizajit ka arritur fitoren e parë të stinorit në Ligë të Parë B të Kosovës, duke i shkaktuar…

Lexo më shumë  →

A: VUSHTRRIA 1-1 VELLAZNIMI

Goli i parë i stinorit për Vëllaznimin, barazimi i dytë me radhë

11 October, 2020 @18:22

Vëllaznimi sot ka shënuar golin e parë të stinorit në Ligë të Parë A të Kosovës. Kuqezinjtë e Gjakovës…

Lexo më shumë  →

A: LIRIA 2-0 TREPCA

Fitorja e dytë me radhë për Lirinë

11 October, 2020 @17:56

Në Përparim Thaqi sot, ka rënë Trepça, derisa Liria ka shënuar fitoren e dytë me radhë të stinorit. Bardhezinjtë…

Lexo më shumë  →