Tabelat dhe Rezultatet

FITORJA E DYTË ME RADHË NË SHTËPI

Vëllaznimi me përmbysje i prish punë Dinamos

Fotot: KFVelllaznimi/ fb

21 April, 2024 @23:55

Vëllaznimi ka arritur që të përmbys epërsinë e mysafirëve në Gjakovë sot, ashtu që t’u prish planet e tyre sa…

Lexo më shumë  →

FITORE E MITROVICASVE

‘89-shi i rikthehet fitores, ruan vendin e dytë

FFK Liga e parë

‘89-shi i rikthehet fitores, ruan vendin e dytë

21/04/24 @ 23:51

FITORE NË DEBUTIM

Vjosa e nis me fitore me trajnerin e ri

FFK Liga e parë

Vjosa e nis me fitore me trajnerin e ri

21/04/24 @ 23:22

KËNDELLEN NË FUND

Pas tre humbjeve, Trepça arrin fitore në momentet e fundit

FFK Liga e parë

Pas tre humbjeve, Trepça arrin fitore në momentet e fundit

21/04/24 @ 23:11

PEJANËT BARAZOJNË

Rilindja 1974 nxjerr edhe një barazim jetik

FFK Liga e parë

Rilindja 1974 nxjerr edhe një barazim jetik

21/04/24 @ 23:02

NDAHEN RRUGËT

Rahoveci shkarkon trajnerin pas humbjes nga Suhareka

FFK Liga e parë

Rahoveci shkarkon trajnerin pas humbjes nga Suhareka

21/04/24 @ 00:41

EDHE NJË FITORE

Fitorja e dytë me radhë, ngrit Flamurtarin në renditje

FFK Liga e parë

Fitorja e dytë me radhë, ngrit Flamurtarin në renditje

20/04/24 @ 22:25

PËRMBYSJE NË "JAHJA DANUZA"

Suhareka përmbys Rahovecin në fund për t’iu afruar edhe më Superligës

FFK Liga e parë

Suhareka përmbys Rahovecin në fund për t’iu afruar edhe më Superligës

20/04/24 @ 22:20

LIDERI S'GABON!

Betim Haxhimusa me dygolësh, Ferizaji përmbys Ramiz Sadikun

FFK Liga e parë

Betim Haxhimusa me dygolësh, Ferizaji përmbys Ramiz Sadikun

19/04/24 @ 22:10

FORMACIONET ZYRTARE

Ramiz Sadiku - Ferizaji, 11-shet startuese

FFK Liga e parë

Ramiz Sadiku - Ferizaji, 11-shet startuese

19/04/24 @ 15:00

SUSPENDOHET STATOVCI

Faruk Statovci dënohet me 2 ndeshje mosushtrim detyre

FFK Liga e parë

Faruk Statovci dënohet me 2 ndeshje mosushtrim detyre

16/04/24 @ 20:04

NDESHJET E KTHIMIT, SHTYHEN

Ditë zie! Shtyhen ndeshjet e kthimit të Kupës së Kosovës

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Ditë zie! Shtyhen ndeshjet e kthimit të Kupës së Kosovës

16/04/24 @ 16:06

VJOSA EMËRON

Meriton Baftiu kryetrajner e Përparim Livoreka ndihmës, marrin timonin e Vjosës

FFK Liga e parë

Meriton Baftiu kryetrajner e Përparim Livoreka ndihmës, marrin timonin e Vjosës

16/04/24 @ 15:55

FITOJNË SI MYSAFIR

Flamutari arrin fitore pas 3 xhirosh

FFK Liga e parë

Flamutari arrin fitore pas 3 xhirosh

14/04/24 @ 23:36

VUSHTRRIA FITON!

E treta me radhë në shtëpi

FFK Liga e parë

E treta me radhë në shtëpi

14/04/24 @ 23:34

EDHE MË AFËR SUPERLIGËS

Suhareka fiton derbin, mbetet në krye

FFK Liga e parë

Suhareka fiton derbin, mbetet në krye

14/04/24 @ 23:30

FITORE NË 15-MIN. E FUNDIT

Pas 2 ndeshjesh, Dinamoja i kthehet fitores

FFK Liga e parë

Pas 2 ndeshjesh, Dinamoja i kthehet fitores

14/04/24 @ 23:28

E PARA NË PRANVERË!

Rilindja 1974 i kthehet fitores, duke mposhtur Vëllaznimin e mbetur 10 lojtarë

FFK Liga e parë

Rilindja 1974 i kthehet fitores, duke mposhtur Vëllaznimin e mbetur 10 lojtarë

14/04/24 @ 23:24

FITORE E RËNDËSISHME

Phoenixi me përmbysje ndaj Trepçës del nga fundi i tabelës

FFK Liga e parë

Phoenixi me përmbysje ndaj Trepçës del nga fundi i tabelës

14/04/24 @ 23:20

PAS PËRJASHTIMIT TË ULPIANËS DHE VLLAZNISË!

Federata regjistron fitoren e Ferizajit dhe Ramiz Sadikut

FFK Liga e parë

Federata regjistron fitoren e Ferizajit dhe Ramiz Sadikut

14/04/24 @ 19:59

VJOSA NË KËRKIM TË TRAJNERIT!

Vjosa ndërpret bashkëpunimin me trajnerin Leotrim Krasniqi

FFK Liga e parë/Transfere

Vjosa ndërpret bashkëpunimin me trajnerin Leotrim Krasniqi

14/04/24 @ 14:04

EDHE NJË FITORE

2 ndeshje - 2 fitore për Drenicën me trajnerin e ri

FFK Liga e parë

2 ndeshje - 2 fitore për Drenicën me trajnerin e ri

13/04/24 @ 22:09

VJEN VENDIMI I FFK-së!

FFK me dorë të hekurt ndaj parregullsive, përjashton Ulpianën e Vllazninë nga liga!

FFK Liga e parë

FFK me dorë të hekurt ndaj parregullsive, përjashton Ulpianën e Vllazninë nga liga!

13/04/24 @ 11:07

PËRBALLJA E SOTME

Ferizaji-Ulpiana, anulohet ndeshja

FFK Liga e parë

Ferizaji-Ulpiana, anulohet ndeshja

13/04/24 @ 08:55

FITOJNË DERBIN!

Rigon Kabashi sjell fitoren dhe kreun për Prishtinën e Re

FFK Liga e parë

Rigon Kabashi sjell fitoren dhe kreun për Prishtinën e Re

12/04/24 @ 23:53

FITORE PËR KRYE TË RENDITJES

Fitim Susuri me gol, Suhareka mbetet në krye të renditjes

FFK Liga e parë

Fitim Susuri me gol, Suhareka mbetet në krye të renditjes

08/04/24 @ 22:18

EDHE NJË FITORE

Vëllaznimi mposht edhe Istogun

FFK Liga e parë

Vëllaznimi mposht edhe Istogun

07/04/24 @ 23:58

VLLAZNIA ARRIN FITORE JETIKE!

Vllaznia merr fitoren e parë si mysafire, shumë të rëndësishme për mbijetesë

FFK Liga e parë

Vllaznia merr fitoren e parë si mysafire, shumë të rëndësishme për mbijetesë

07/04/24 @ 23:10

FITORE MINIMALE!

Leart Emini i jep nismë të mbarë trajnerit të ri te Drenica

FFK Liga e parë

Leart Emini i jep nismë të mbarë trajnerit të ri te Drenica

07/04/24 @ 23:02

BARAZIMI I KATËRT ME RADHË PËR INDUSTRIALISTËT

Nuk u gjet goli dhe ndanë pikët!

FFK Liga e parë

Nuk u gjet goli dhe ndanë pikët!

06/04/24 @ 22:56

DERBI LOKAL, ME BARAZIM!

2 Korriku u ndalë nga Flamurtari!

FFK Liga e parë

2 Korriku u ndalë nga Flamurtari!

06/04/24 @ 22:52

FITORE RUTINORE

Prishtina e Re pa probleme, fiton bindshëm ndaj Kikës

FFK Liga e parë

Prishtina e Re pa probleme, fiton bindshëm ndaj Kikës

06/04/24 @ 20:24

BARAZIM NË "JAHJA DANUZA"

Rilindja 1974 nxjerr barazim dhe i ikë fundit!

FFK Liga e parë

Rilindja 1974 nxjerr barazim dhe i ikë fundit!

06/04/24 @ 18:35

LIDERI TRIUMFON ME PËRMBYSJE

Ferizaji përmbysi shpejt Vjosën për të ruajtur lidershipin

FFK Liga e parë

Ferizaji përmbysi shpejt Vjosën për të ruajtur lidershipin

05/04/24 @ 20:48

FITORE E MADHE, PËR KREUN E RENDITJES

‘89-shi fiton derbin dhe merr kreun!

FFK Liga e parë

‘89-shi fiton derbin dhe merr kreun!

05/04/24 @ 20:35

FORMACIONET ZYRTARE

Trepça’89-Dinamo, 11-shet startuese

FFK Liga e parë

Trepça’89-Dinamo, 11-shet startuese

05/04/24 @ 15:00

KOMISIONI DISIPLINOR KËRKON DEKLARATË SHTESË NGA KLUBET

Nga Prishtina e Dinamo, kërkohet deklaratë shtesë për incidentet e fundjavës së kaluar

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Nga Prishtina e Dinamo, kërkohet deklaratë shtesë për incidentet e fundjavës së kaluar

04/04/24 @ 14:28

FLAMURTARI PËR DY XHIRO ME MUNGESË KRYETRAJNERI!

Leci suspendohet dhe gjobitet nga KD i FFK-së

FFK Liga e parë

Leci suspendohet dhe gjobitet nga KD i FFK-së

03/04/24 @ 20:38

S'KA PARREGULLSI TE RAHOVECI!

Ankesa e Istogut refuzohet, Istogu-Rahoveci regjistrohet rezultati i arritur në fushë

FFK Liga e parë

Ankesa e Istogut refuzohet, Istogu-Rahoveci regjistrohet rezultati i arritur në fushë

03/04/24 @ 14:25

PAS SULMIT NDAJ REFERIT!

Sulmi ndaj referit, FC Dinamo në disiplinore

FFK Liga e parë

Sulmi ndaj referit, FC Dinamo në disiplinore

03/04/24 @ 11:25

SJELLJE ASPAK SPORTIVE!

Leci shkelmon lojtarin kundërshtar - futet në disciplinore

FFK Liga e parë

Leci shkelmon lojtarin kundërshtar - futet në disciplinore

03/04/24 @ 10:46