Tabelat dhe Rezultatet

FEDERATA PREZANTON SELEKTORIN E RI

Franco Foda, përzgjedhës i ri i Kosovës

Fotot: FFK

17 February, 2024 @22:04

Federata e Futbollit e Kosovës ka prezantuar përzgjedhësin e ri të Kombëtares së Kosovës. Është Franco Foda, ai, i cili…

Lexo më shumë  →

NJË EMËR I RI NË SFOND!

Mediat zvicerane: André Breitenreiter mund të bëhet selektor i Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/Kosova/International/Transfere

Mediat zvicerane: André Breitenreiter mund të bëhet selektor i Kosovës

19/12/23 @ 14:13

BISEDA PËR SELEKTOR TË RI!

Trajneri spanjoll synim i FFK-së

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/Liga e Kombeve/Kosova/International

Trajneri spanjoll synim i FFK-së

11/12/23 @ 23:45

SHPRESAT E KOSOVËS

Kosova U19 në grup me Spanjën U19

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Kosova U19 në grup me Spanjën U19

07/12/23 @ 15:42

SHORTI PËR EURO-2024

Sot Shqipëria mëson kundërshtarët e grupit në evropian

Evropiani/Kualifikimet për Evropian/Shqipëria

Sot Shqipëria mëson kundërshtarët e grupit në evropian

02/12/23 @ 09:31

FIFA RANKING - NËNTOR 2023

Barazimet e nëntorit, rrëzojnë Shqipërinë për tre pozita

Evropiani/Kualifikimet për Evropian/Shqipëria

Barazimet e nëntorit, rrëzojnë Shqipërinë për tre pozita

30/11/23 @ 13:16

FIFA RANKING - NËNTOR 2023

Kosova arrin në pozitën më të mirë ndonjëherë

Kualifikimet për Evropian/FFK Superliga/Kosova

Kosova arrin në pozitën më të mirë ndonjëherë

30/11/23 @ 13:08

KOSOVA MBETET PA STADIUM!

“Fadil Vokrri” mbyllet, deri në renovim të plotë të fushës!

Conference League/Kualifikimet për Evropian/FFK Superliga/Kosova/International

“Fadil Vokrri” mbyllet, deri në renovim të plotë të fushës!

24/11/23 @ 23:58

DUELET PËR EURO!

Përfundon shorti, playoffi për EURO - siguron 3 biletat e fundit

Kualifikimet për Evropian/Liga e Kombeve/International

Përfundon shorti, playoffi për EURO - siguron 3 biletat e fundit

23/11/23 @ 12:20

SHORTI PËR PLAYOFF, DREJT EUROs

Shorti për playoff drejt EURO 2024, sot

Kualifikimet për Evropian/Liga e Kombeve/Kosova

Shorti për playoff drejt EURO 2024, sot

23/11/23 @ 10:53

MINUTAT E FUTBOLLISTËVE TË KOSOVËS

Të ftuarit dhe minutat e tyre te Kosova

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Të ftuarit dhe minutat e tyre te Kosova

23/11/23 @ 08:03

FTESAT E KOSOVËS

41 lojtarë u ftuan nga Kosova për ciklin kualifikues EURO 2024

Kualifikimet për Evropian/Kosova/International

41 lojtarë u ftuan nga Kosova për ciklin kualifikues EURO 2024

22/11/23 @ 20:51

ZYRTARISHT, PRIMOZ GLIHA SHKON!

FFK zyrtarizon: Gliha shkon, pas analizës së thellë do të merren masa

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/Liga e Kombeve/Kosova

FFK zyrtarizon: Gliha shkon, pas analizës së thellë do të merren masa

22/11/23 @ 15:25

MINUTAT E FUTBOLLISTËVE TË KOSOVËS

Kush luajti më shumë minuta për Kosovën në ciklin kualifikues për EURO 2024?

Kualifikimet për Evropian/Kosova/Analiza

Kush luajti më shumë minuta për Kosovën në ciklin kualifikues për EURO 2024?

22/11/23 @ 14:25

STATISTIKA!

4 kapitenë, 5 lojtarë pa minuta, 2 përzgjedhës - ecuria e Kosovës në kualifikime për EURO 2024

Kualifikimet për Evropian/Kosova

4 kapitenë, 5 lojtarë pa minuta, 2 përzgjedhës - ecuria e Kosovës në kualifikime për EURO 2024

22/11/23 @ 13:48

PARA SHORTIT PËR EURO 2024

Përcaktohen vazot për shortin e EURO-2024

Evropiani/Kualifikimet për Evropian

Përcaktohen vazot për shortin e EURO-2024

21/11/23 @ 22:55

KAMPANJA KUALIFIKUESE, MBYLLET ME ZHGËNJIM TOTAL!

Kosova mbyll kualifikimet, në pozitë të parafundit

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Kosova mbyll kualifikimet, në pozitë të parafundit

21/11/23 @ 22:46

FORMACIONET STARTUESE

Kosova-Bjellorusia, 11-shet startuese

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Kosova-Bjellorusia, 11-shet startuese

21/11/23 @ 19:29

KOSOVA KUALIFIKOHET!

Kosova U19 pa humbje, kualifikohet në Elite Round

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Kosova U19 pa humbje, kualifikohet në Elite Round

21/11/23 @ 16:52

FITORE E KOSOVËS

Bleron Krasniqi i sjell fitoren Kosovës U21 ndaj Izraelit U21

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Bleron Krasniqi i sjell fitoren Kosovës U21 ndaj Izraelit U21

21/11/23 @ 15:00

FORMACIONET STARTUESE

U19: Malta-Kosova, 11-shet startuese

Kualifikimet për Evropian/Kosova

U19: Malta-Kosova, 11-shet startuese

21/11/23 @ 14:32

TRANSMETIMI ONLINE

U19, LIVE: Malta-Kosova

Kualifikimet për Evropian/Kosova

U19, LIVE: Malta-Kosova

21/11/23 @ 14:11

NGA KONFERENCA PARA NDESHJES

Gliha shpreson në vazhdimin e serisë pozitive sot

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Gliha shpreson në vazhdimin e serisë pozitive sot

21/11/23 @ 13:26

DUELI I GJASHTË I KOSOVËS

Kosova U21 - Izraeli U21, 11-shet startuese

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Kosova U21 - Izraeli U21, 11-shet startuese

21/11/23 @ 11:26

PA FITORE NDAJ ISHUJVE FAROE!

Me barazim të brishtë, Shqipëria për herë të parë fiton grupin

Kualifikimet për Evropian/Shqipëria

Me barazim të brishtë, Shqipëria për herë të parë fiton grupin

20/11/23 @ 23:41

SHITJA ONLINE — VAZHDON

Shumë pak bileta të shitura për Kosova - Bjellorusia

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Shumë pak bileta të shitura për Kosova - Bjellorusia

20/11/23 @ 18:44

FORMACIONET ZYRTARE

Shqipëria - Ishujt Faroe, 11-shet startuese

Kualifikimet për Evropian/Shqipëria

Shqipëria - Ishujt Faroe, 11-shet startuese

20/11/23 @ 18:10

PARA DUELIT TË FUNDIT KUALIFIKUES!

Kosova kryen stërvitjen e fundit, para duelit ndaj Bjellorusisë

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Kosova kryen stërvitjen e fundit, para duelit ndaj Bjellorusisë

20/11/23 @ 14:48

MINUTAT!

Vetëm dy futbollistë, me minuta maksimale pas 7 ndeshjesh me Shqipërinë

Kualifikimet për Evropian/Shqipëria

Vetëm dy futbollistë, me minuta maksimale pas 7 ndeshjesh me Shqipërinë

20/11/23 @ 14:07

11-SHJA POTENCIALE

Shqipëria - Ishujt Faroe, 11-shja potenciale e Sylvinhos

Kualifikimet për Evropian/Shqipëria

Shqipëria - Ishujt Faroe, 11-shja potenciale e Sylvinhos

20/11/23 @ 09:35

SUPER-PORTUGALIA!

Perfeksioni portugez mbyll ditën e kualifikimeve

Kualifikimet për Evropian/International

Perfeksioni portugez mbyll ditën e kualifikimeve

19/11/23 @ 23:58

OPINION

Shqipëria futbollistike dhe gërshërët e George Best-it

Kualifikimet për Evropian/Shqipëria/Analiza

Shqipëria futbollistike dhe gërshërët e George Best-it

19/11/23 @ 16:11

DITA E FESTËS!

Për ndeshjen e fundit, dyert hapen 3 orë më herët

Kualifikimet për Evropian/Shqipëria

Për ndeshjen e fundit, dyert hapen 3 orë më herët

19/11/23 @ 12:41

PLAYER RATINGS

Zvicra-Kosova, notat e futbollistëve

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Zvicra-Kosova, notat e futbollistëve

18/11/23 @ 23:25

PËRSËRI BARAZIM NDAJ ZVICRËS

Kosova barazon, Zvicra kualifikohet

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Kosova barazon, Zvicra kualifikohet

18/11/23 @ 23:19

ZVICRA - KOSOVA

Zvicra - Kosova, 11-shet startuese

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Zvicra - Kosova, 11-shet startuese

18/11/23 @ 19:36

DY STARTUES MUNGOJNË!

FFK konfirmon tre mungesa të rëndësishme për ndeshje ndaj Zvicrës

Kualifikimet për Evropian/Kosova

FFK konfirmon tre mungesa të rëndësishme për ndeshje ndaj Zvicrës

18/11/23 @ 12:03

DUEL PËR T'U HARRUAR!

Rumania U21 mposht thellë Shqipërinë U21

Kualifikimet për Evropian/Shqipëria

Rumania U21 mposht thellë Shqipërinë U21

18/11/23 @ 11:44

FUTBOLLISTI I KOSOVËS

Hadërgjonaj: Kjo është ndeshje speciale

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Hadërgjonaj: Kjo është ndeshje speciale

18/11/23 @ 10:40

NGA KONFERENCA

Gliha: Duhet të jemi inteligjent për të arritur rezultat

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Gliha: Duhet të jemi inteligjent për të arritur rezultat

18/11/23 @ 10:01

DEKLARATA E PËRZGJEDHËSIT TË SHQIPËRISË

Sylvinho: Jam krenar që jam përzgjedhës i Shqipërisë

Kualifikimet për Evropian/Shqipëria

Sylvinho: Jam krenar që jam përzgjedhës i Shqipërisë

17/11/23 @ 21:35