LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

Lexo më shumë  →

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15 March, 2019 @20:46

Në mbledhjen e nëntë të Këshillit të FIFAs sot në Miami të SHBA-së, është zyrtarizuar numri i 48 ekipeve pjesëmarrëse…

Lexo më shumë  →

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

Lexo më shumë  →

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

Lexo më shumë  →

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

Lexo më shumë  →

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

Lexo më shumë  →

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Lexo më shumë  →

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. …

Lexo më shumë  →

RUSSIA 2018 AWARDS

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

15 July, 2018 @21:56

Super talenti francez, Kylian Mbappe, e fitoi çmimin “I riu më i mirë” i Botërorit Rusia 2018. 19 vjeçari Mbappe,…

Lexo më shumë  →

RUSSIA 2018 AWARDS

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

15 July, 2018 @21:50

Super ylli i Kroacisë, Luka Modric, fitoi çmimin “Golden Ball”, që i ipet lojtari më të mirë të Botërorit. …

Lexo më shumë  →

RUSSIA 2018 AWARDS

Këpuca e artë: Harry Kane

15 July, 2018 @21:46

Gollashënuesi më i mirë i Botërorit Rusia 2018, është Harry Kane. Kane gjatë tërë kampionatit shënoi 6 gola për…

Lexo më shumë  →

RUSSIA 2018 AWARDS

Dorëza e artë i takoi Courtois

15 July, 2018 @21:38

Portieri më i mirë i Botërorit Rusia 2018, është zgjedhur belgu Thibaut Courtois. 26 vjeçari Courtois, në lidhje me çmimin…

Lexo më shumë  →

FRANCA - KROACIA

Franca s’fal në sulm, merr titullin e Botës

15 July, 2018 @19:05

Francezët duruan dhe në fund fituan. Përkundër lojës të mirë 60min të Kroacisë, Franca shënoi dy herë përmes gabimeve të…

Lexo më shumë  →

11-SHET E FINALES

Formacionet: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @15:53

Janë përcaktuar 11-shet startuese nga Didier Deschamps dhe Zlatko Dalic, para ndeshjes së fundit të Botërorit, finales. FRANCA: Lloris,…

Lexo më shumë  →

PYETJA E DITËS

A do të merr Kalinic medalje?

15 July, 2018 @13:34

Futbollisti kroat, Nikola Kalinic, që u përjashtua nga tabori i reprezentacionit të Kroacisë në “Rusia 2018” për shkak të pakënaqësisë…

Lexo më shumë  →

DITARI RUS (21)

Kush e rrezikon finalen e madhe për shikues?

Fotot: fifa/fb

15 July, 2018 @13:12

Një muaj më pas, dhe jemi para një ndeshje që askush nuk e kishte pritur. Si Franca, ashtu edhe Kroacia…

Lexo më shumë  →

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Belgjika-Anglia

Fotot: FIFA/fb

14 July, 2018 @22:45

Pas përballjes ku Belgjika mposhti Anglinë 2-0, BBC Sport ka publikuar notat individuale të futbollistëve. Kevin de Bruyne është…

Lexo më shumë  →

BELGJIKA - ANGLIA

Gjenerata e artë shënon historinë

Fotot: FIFA/fb

14 July, 2018 @17:51

Reprezentacioni i Belgjikës me selektor Roberto Martinezin kanë arritur të shënojnë historinë e vendit duke përfunduar në vend të tretë…

Lexo më shumë  →

DITARI RUS (20)

Mungesa e përvojës

Foto: fifa/fb

14 July, 2018 @15:40

Nisur nga profili i ekipeve, e nëpër çdo ditar e kam përsëritur që anglezët nuk kanë ekip e as përvojë…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet: Belgjika - Anglia

14 July, 2018 @15:20

Janë publikuar formacionet startuese të Belgjikës dhe të Anglisë.

Lexo më shumë  →

LUIS ENRIQUE

Pas Botërorit në konferencë për shtyp

13 July, 2018 @16:55

Selektori i ri i Spanjës, Luis Enrique, për herë të parë para gazetarëve do të shfaqet më 19 korrik, ka…

Lexo më shumë  →

KATAR 2022

FIFA konfirmon, Botërori i radhës në dimër

13 July, 2018 @16:43

Shtëpia e futbollit botëror, FIFA, ka konfirmuar edhe zyrtarisht, se Botërori i ardhshëm i futbollit, Katar 2022 do të luhet…

Lexo më shumë  →

TEST

Pa doping deri më tani

Foto: fifa.com

13 July, 2018 @8:26

Fifa në web faqen e saj ka bërë të ditur se nuk kanë hasur deri më tani në ndonjë lojtar…

Lexo më shumë  →

REFEREE

Caktohet referi i finales: Franca - Kroacia

Foto: fifa.com

12 July, 2018 @21:23

Fifa në web faqen e saj ka bërë të ditur emrat e referëve të deleguar për përballjen finale të Kupës…

Lexo më shumë  →

KROACIA - ANGLIA

Kroaci historike, në finale

11 July, 2018 @22:41

Për herë të parë në histori, Kroacia ka arritur finalen e Botërorit. Me fitore ndaj Anglisë, 2-1, pas vazhdimeve,…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet: Kroacia - Anglia

11 July, 2018 @18:51

Janë publikuar formacionet startuese të Kroacisë dhe të Anglisë.

Lexo më shumë  →

SIPAS EUROSPORT

Notat e lojtarëve: Franca-Belgjika

Foto: FIFA/fb

11 July, 2018 @15:09

Një ditë pas ndeshjes, ekspertët e Eurosportit kanë dhënë notat e ndeshjes për lojtarët e paraqitur në përballjen e parë…

Lexo më shumë  →

DITARI RUS (19)

Axhamillëku

Fotot: FIFA/fb

11 July, 2018 @12:49

Ideja për të startuar me katër mesfushorë qendror, duke shtyrë dy nga ta në krahë me qëllim që të kapin…

Lexo më shumë  →

FRANCA - BELGJIKA

Franca finalistja e parë

10 July, 2018 @21:57

Franca me golin e Samuel Umtitit, arriti ta mposht Belgjikën me rezultat minimal 1-0 dhe u bë finalistja e parë…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet: Franca - Belgjika

10 July, 2018 @18:53

Janë publikuar formacionet startuese të Francës dhe të Belgjikës.

Lexo më shumë  →

SPANJA

Në dorë të Luis Enriques

9 July, 2018 @14:26

Menjëherë pas emërimit të drejtorit sportiv, Federata e Futbollit të Spanjës (RFEF) ka bërë të ditur edhe selektorin e ri…

Lexo më shumë  →

REPREZENTACIONI I SPANJËS

Emërohet zëvendësi i Hierros

Foto: mundodeportivo.com

9 July, 2018 @11:33

Federata e Futbollit të Spanjës (RFEF) ka përcaktuar drejtorin e ri sportiv të kombëtares së këtij vendi, për të zëvendësuar…

Lexo më shumë  →

RUSIA - KROACIA

Arrijnë gjeneratën historike, pas 2 dekadash

Fotot: FIFA/fb

7 July, 2018 @22:28

Kroacia është gjysmëfinalistja e fundit e Botërorit Rusia 2018, pasi që pas ekzekutimit të penalltive arriti të eliminojë Rusinë.…

Lexo më shumë  →

11-SHET RUSIA-KROACIA

Formacionet startuese: Rusia-Kroacia

Foto: FIFA/tw

7 July, 2018 @18:43

Janë publikuar edhe formacionet që do të dalin në fushë për çerekfinalen e fundit të këtij Botërori. RUSIA: Akinfeev,…

Lexo më shumë  →

SUEDIA - ANGLIA

Pas 28 viteve në gj’finale

Fotot: FIFA/fb

7 July, 2018 @17:52

Herën e fundit gjysmëfinalen e kishin arritur në kohën e Gary Linekerit, në “Italia ‘90”. Një gjeneratë krejt e…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet: Suedia - Anglia

7 July, 2018 @14:39

Janë përcaktuar formacionet startuese të Suedisë dhe të Anglisë.

Lexo më shumë  →

DITARI RUS (18)

Nuk do ta kenë të lehtë

7 July, 2018 @11:44

Në Katar, pas katër viteve, një kombëtare jo-evropiane mund të tentojë të prish dominimin 20 vjeçar evropian në futboll. Kujtojmë…

Lexo më shumë  →

BRAZILI - BELGJIKA

Gjenerata e artë belge, pranë historisë

6 July, 2018 @21:48

Djelmoshat që pritej të shpërthenin në europianët dhe botërorët e kaluar, me pjekjen në moshë dhe selektorin trim, Roberto Martinez,…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet: Brazili - Belgjika

6 July, 2018 @19:11

Janë publikuar formacionet startuese të Brazilit dhe të Belgjikës.

Lexo më shumë  →

URUGUAJI - FRANCA

Griezmann gol-asist, Franca në gj’finale

Fotot: FIFA/fb

6 July, 2018 @17:54

Franca është në gjysmëfinale të Botërorit Rusia 2018. Ekipi i Didier Deschamps u tregua shumë i fortë për Uruguajin e…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet: Uruguaji - Franca

6 July, 2018 @14:57

Janë përcaktuar formacionet startuese të Uruguajit dhe të Francës.

Lexo më shumë  →