Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUEDIA - ANGLIA

Pas 28 viteve në gj’finale

Fotot: FIFA/fb

Pas 28 viteve në gj’finale


7 July, 2018 @17:52

Herën e fundit gjysmëfinalen e kishin arritur në kohën e Gary Linekerit, në “Italia ‘90”.

Një gjeneratë krejt e re, pa superyje, ka arritur suksesin e jashtëzakonshëm për folenë e futbollit.

Sweden vs England

Anglia ka mposhtur Suedinë 2-0 në çerekfinale të Botërorit me nga një gol për pjesë për të shënuar emrin në gjysmëfinale të garës.

Qendërmbrojtësi Harry Maguire ka shënuar në pjesë të parë, pas kornerit, me kokë, për avantazhin e Anglisë, ndërsa në pjesë të dytë, përsëri me kokë, ka shënuar Dele Ali, për 2-0 përfundimtare.

RRUGA DREJT FINALES

Performancë për të përmendur ka treguar edhe portieri Jordan Pickford, që ka mbrojtur tentimet suedeze të rrezikshme, me mbrojtje të mrekullueshme.

Sweden vs England

Anglia pret fituesin e ndeshjes Kroacia-Rusia në gjysmëfinale, ndërsa në të njejtën kohë është ekipi me më së shumti gola të shënuara në këtë botëror - me kokë.

Sweden vs England


11-SHET

Formacionet: Suedia - Anglia

Russia 2018/International

Formacionet: Suedia - Anglia

07/07/18 @ 14:39

DITARI RUS (18)

Nuk do ta kenë të lehtë

Russia 2018/International/Analiza

Nuk do ta kenë të lehtë

07/07/18 @ 11:44

BRAZILI - BELGJIKA

Gjenerata e artë belge, pranë historisë

Russia 2018/International

Gjenerata e artë belge, pranë historisë

06/07/18 @ 21:48

11-SHET

Formacionet: Brazili - Belgjika

Russia 2018/International

Formacionet: Brazili - Belgjika

06/07/18 @ 19:11

RISI NË MITROVICË

Trepça’89 prezanton 3 përforcime

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Trepça’89 prezanton 3 përforcime

06/07/18 @ 19:10

URUGUAJI - FRANCA

Griezmann gol-asist, Franca në gj’finale

Russia 2018/International

Griezmann gol-asist, Franca në gj’finale

06/07/18 @ 17:54

GIGI BUFFON

Ka mbetur vetëm zyrtarizimi

Serie A/Ligue 1/Transfere

Ka mbetur vetëm zyrtarizimi

06/07/18 @ 15:37

11-SHET

Formacionet: Uruguaji - Franca

Russia 2018/International

Formacionet: Uruguaji - Franca

06/07/18 @ 14:57

DITARI RUS (17)

Tre luanët dhe çerekfinalet

Russia 2018/International/Analiza

Tre luanët dhe çerekfinalet

06/07/18 @ 13:57

NË PJESËN E KUQE TË GJILANIT

Sulmues brazilian + mbrojtës shqiptar

FFK Superliga/Transfere

Sulmues brazilian + mbrojtës shqiptar

06/07/18 @ 11:05

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

Russia 2018/Serie A

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14/05/19 @ 11:16

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

Russia 2018/International

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15/03/19 @ 20:46

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Russia 2018/Premier League/Ligue 1/La Liga/International

Sa fituan klubet nga Botërori?

04/12/18 @ 15:32

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Liga e Kombeve/Russia 2018/Serie A/International

Pensionohet edhe Mandzukic

14/08/18 @ 18:35

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

Russia 2018/International/Analiza

Botërori dhe vendi ynë

22/07/18 @ 11:02

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Liga e Kombeve/Russia 2018/Përfaqësuesja/International

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

18/07/18 @ 18:21

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Russia 2018/International/Analiza

Kampionët e Botës

16/07/18 @ 23:09

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Russia 2018/International

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

15/07/18 @ 22:38

RUSSIA 2018 AWARDS

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

Russia 2018

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

15/07/18 @ 21:56

RUSSIA 2018 AWARDS

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

Russia 2018/International

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

15/07/18 @ 21:50


 
Të gjitha lajmet nga Russia 2018