Të gjitha lajmet

BRAZILI - BELGJIKA

Gjenerata e artë belge, pranë historisë

Gjenerata e artë belge, pranë historisë

6 July, 2018 @21:48

Brazili
Belgjika
Brazili 1 : 2 Belgjika
Renato Augusto 76' Fernandinho (AG) 13', Kevin De Bruyne 31'

Kazan Arena (Kazan)
Djelmoshat që pritej të shpërthenin në europianët dhe botërorët e kaluar, me pjekjen në moshë dhe selektorin trim, Roberto Martinez, që sulmoi me futboll të bukur, kanë arritur gjysmëfinalen e parë të Botërorit pas ekipit të Enzo Scifos e Jan Cuelemansit historik (Mexico'86). a Belgjika kaloi në epërsi përmes autogolit të Fernandinhos, derisa në minutën e 31-të, Kevin De Bruyne e dyfishoi epërsinë. a Zëvendësuesi Renato Augusto, shënoi në minutën e 76-të për Brazilin pas asistimit të Coutinhos, por nuk mjaftoi për ta vazhduar aventurën më shumë dhe u eliminuan në çerekfinale. SKEMA / RUSIA 2018 Belgjika në gjysmëfinale do të përballet me Francën më 10 korrik. a

11-SHET

Formacionet: Brazili - Belgjika

6 July, 2018 @19:11

Janë publikuar formacionet startuese të Brazilit dhe të Belgjikës.

RISI NË MITROVICË

Trepça’89 prezanton 3 përforcime

6 July, 2018 @19:10

Ish-kampionja e Kosovës, Trepça'89, ka bërë prezantimin e 3 përforcimeve të reja në skuadër, për stinorin 2018/19. Sulmuesi maqedonas, që…

GIGI BUFFON

Ka mbetur vetëm zyrtarizimi

REUTERS/Arkiv

6 July, 2018 @15:37

Ish-portieri i Juventusit dhe i Italisë, Gianluigi Buffon, ka mbetur vetëm edhe të zyrtarizohet si lojtar i ri i Paris…

URUGUAJI - FRANCA

Griezmann gol-asist, Franca në gj’finale

Fotot: FIFA/fb

6 July, 2018 @17:54

Franca është në gjysmëfinale të Botërorit Rusia 2018. Ekipi i Didier Deschamps u tregua shumë i fortë për Uruguajin e…

DITARI RUS (17)

Tre luanët dhe çerekfinalet

Foto: FIFA/fb

6 July, 2018 @13:57

Mrekullitë ndodhin! Më në fund anglezët fituan një ekzekutim penalltish në një Kupë Bote! Kjo është për t’u habitur duke…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018