Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

URUGUAJI - FRANCA

Griezmann gol-asist, Franca në gj’finale

Fotot: FIFA/fb

Griezmann gol-asist, Franca në gj’finale


6 July, 2018 @17:54

Franca është në gjysmëfinale të Botërorit Rusia 2018. Ekipi i Didier Deschamps u tregua shumë i fortë për Uruguajin e hendikepuar pa Edinson Cavanin, për të shënuar fitore 2-0 në fund.

Raphael Varane

Ka qenë Antoine Griezmann, protagonist kryesor i ndeshjes, që me asist në golin e parë dhe gol për vulosje të epilogut të takimit ka thënë fjalën e fundit në ndeshje.

RRUGA DREJT FINALES

Griezmann asistoi për Raphael Varanen në pjesë të parë, ku ky i fundit shënoi me kokë për 1-0. Ndërsa në pjesë të dytë, një goditje e tij e fuqishme nga distanca, la Fernando Musleran e pafuqishëm, të dërgojë topin drejt rrjetës, kur i devijoi topi nga shuti i sulmuesit të Atletico Madridit nga dora.

Suarez

Franca tashmë arrin në katërshen e fundit të turneut, ndërsa aty do të pret fituesin e ndeshjes Brazili-Belgjika që luhet më vonë.

Uruguay vs France


GIGI BUFFON

Ka mbetur vetëm zyrtarizimi

Serie A/Ligue 1/Transfere

Ka mbetur vetëm zyrtarizimi

06/07/18 @ 15:37

11-SHET

Formacionet: Uruguaji - Franca

Russia 2018/International

Formacionet: Uruguaji - Franca

06/07/18 @ 14:57

DITARI RUS (17)

Tre luanët dhe çerekfinalet

Russia 2018/International/Analiza

Tre luanët dhe çerekfinalet

06/07/18 @ 13:57

NË PJESËN E KUQE TË GJILANIT

Sulmues brazilian + mbrojtës shqiptar

FFK Superliga/Transfere

Sulmues brazilian + mbrojtës shqiptar

06/07/18 @ 11:05

NË PRIZREN

Liria emëron Bedridin Gjinalin trajner

FFK Superliga/Transfere

Liria emëron Bedridin Gjinalin trajner

06/07/18 @ 10:46

PRISHTINA - EUROPA

Fitore rekorde për kualifikim

FFK Superliga/Europa League

Fitore rekorde për kualifikim

05/07/18 @ 21:00

SOLD OUT

Shiten të gjitha biletat e Bayern Munichut

Bundesliga

Shiten të gjitha biletat e Bayern Munichut

04/07/18 @ 21:50

TALENTI ARGJENTINAS

Lautaro Martinez zyrtarisht te Interi

Serie A/Transfere

Lautaro Martinez zyrtarisht te Interi

04/07/18 @ 15:12

PODUJEVË

Bujar Idrizi kthehet te Llapi

FFK Superliga/Transfere

Bujar Idrizi kthehet te Llapi

04/07/18 @ 14:21

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

Russia 2018/Serie A

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14/05/19 @ 11:16

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

Russia 2018/International

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15/03/19 @ 20:46

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Russia 2018/Premier League/Ligue 1/La Liga/International

Sa fituan klubet nga Botërori?

04/12/18 @ 15:32

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Liga e Kombeve/Russia 2018/Serie A/International

Pensionohet edhe Mandzukic

14/08/18 @ 18:35

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

Russia 2018/International/Analiza

Botërori dhe vendi ynë

22/07/18 @ 11:02

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Liga e Kombeve/Russia 2018/Përfaqësuesja/International

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

18/07/18 @ 18:21

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Russia 2018/International/Analiza

Kampionët e Botës

16/07/18 @ 23:09

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Russia 2018/International

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

15/07/18 @ 22:38

RUSSIA 2018 AWARDS

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

Russia 2018

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

15/07/18 @ 21:56

RUSSIA 2018 AWARDS

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

Russia 2018/International

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

15/07/18 @ 21:50


 
Të gjitha lajmet nga Russia 2018