Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (36)

26 May, 2024 @9:11

Pas ndeshjeve të xhiros 36, TopSporti.com ka përzgjedhur formacionin e javës bazuar në performancat e lojtarëve. Formacioni i javës i…

Lexo më shumë  →

BALLKANI - PRISHTINA

Përmbysje për 3 pikë, kampioni e mbyllë me fitore

FFK Superliga

Përmbysje për 3 pikë, kampioni e mbyllë me fitore

25/05/24 @ 18:33

FESTË NË MALISHEVË, FC MALISHEVA SIGURON GARAT EVROPIANE

Malisheva për herë të parë në gara evropiane, pas humbjes së Prishtinës

FFK Superliga

Malisheva për herë të parë në gara evropiane, pas humbjes së Prishtinës

22/05/24 @ 20:58

KOMPLETOHET ME TROFE TË KOSOVËS!

Ballkani shton edhe Kupën e Kosovës në vitrina

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Ballkani shton edhe Kupën e Kosovës në vitrina

22/05/24 @ 20:32

VENDMIET E KDE-së, SHKALLA E PARË

Ballkani dënohet me 1300, kryetari i tyre me 600 euro

FFK Superliga

Ballkani dënohet me 1300, kryetari i tyre me 600 euro

22/05/24 @ 14:23

FORMACIONET ZYRTARE TË FINALES SË KUPËS

Ballkani-Prishtina, 11-shet startuese

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Ballkani-Prishtina, 11-shet startuese

22/05/24 @ 13:44

PËRCAKTOHEN REFERËT E FINALES

Genc Nuza, gjyqtar kryesor i finales së Kupës

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Genc Nuza, gjyqtar kryesor i finales së Kupës

21/05/24 @ 12:04

STAR OF THE GAMEWEEK XXXV

Bernard Karrica (Ballkani) - Ylli i javës (35)

FFK Superliga

Bernard Karrica (Ballkani) - Ylli i javës (35)

20/05/24 @ 13:52

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (35)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (35)

19/05/24 @ 09:08

HAZROLLAJ ME 4 GOLA!

Malisheva fiton goleadën ndaj Lirisë

FFK Superliga

Malisheva fiton goleadën ndaj Lirisë

18/05/24 @ 21:30

NIKLI GJEN DISI FITOREN

Feronikeli’74 me shpresa për shpëtim nga barazhi

FFK Superliga

Feronikeli’74 me shpresa për shpëtim nga barazhi

18/05/24 @ 18:53

PËRMIRËSOJNË GOL-DALLIMIN

Prishtina i kthehet fitores pas dy humbjeve radhazi

FFK Superliga

Prishtina i kthehet fitores pas dy humbjeve radhazi

18/05/24 @ 18:25

NË MOMENT TË RËNDËSISHËM

Për herë të parë këtë stinor, Gjilani mposhti Dritën

FFK Superliga

Për herë të parë këtë stinor, Gjilani mposhti Dritën

18/05/24 @ 18:09

BALLKANI FITON TITULLIN NË SHTËPI TË NDJEKËSIT KRYESOR

Për herë të tretë me radhë, Ballkani kampion i Kosovës

FFK Superliga

Për herë të tretë me radhë, Ballkani kampion i Kosovës

18/05/24 @ 17:43

REFERI I FIFAs NË DERBI

Derbi nën gjykimin e Genc Nuzës

FFK Superliga

Derbi nën gjykimin e Genc Nuzës

16/05/24 @ 16:44

VENDIMET E KDE-së

KDE kërkon deklaratë shtesë nga Ballkani

FFK Superliga

KDE kërkon deklaratë shtesë nga Ballkani

16/05/24 @ 13:19

NGA RAPORTI I KOMISIONIT TË GARAVE

KG inicon procedurë disiplinore ndaj FC Ballkanit dhe kryetarit të klubit

FFK Superliga

KG inicon procedurë disiplinore ndaj FC Ballkanit dhe kryetarit të klubit

15/05/24 @ 00:01

STAR OF THE GAMEWEEK XXXIV

Ahmed Januzi (Llapi) - Ylli i javës (34)

FFK Superliga

Ahmed Januzi (Llapi) - Ylli i javës (34)

13/05/24 @ 15:37

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (34)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (34)

13/05/24 @ 09:44

DUKAGJINI TRIUMFON NDAJ PRISHTINËS

Syla vendos ndeshjen, Dukagjini mposht Prishtinën

FFK Superliga

Syla vendos ndeshjen, Dukagjini mposht Prishtinën

12/05/24 @ 22:27

GJILANI MERR 3 PIKËT E NEVOJSHME

Gjilani kryen detyrën ndaj Lirisë

FFK Superliga

Gjilani kryen detyrën ndaj Lirisë

12/05/24 @ 22:14

LLAPI - MALISHEVA

Vendos supergoli i Ahmed Januzit, Llapi ende shpreson!

FFK Superliga

Vendos supergoli i Ahmed Januzit, Llapi ende shpreson!

12/05/24 @ 17:12

DRITA - FERONIKELI 74

Barazim ndaj Niklit 74, Drita “përshëndetet” me titullin

FFK Superliga

Barazim ndaj Niklit 74, Drita “përshëndetet” me titullin

12/05/24 @ 17:08

BALLKANI - FUSHË KOSOVA

Ballkani bindshëm ndaj Fushë Kosovës, i afrohet titullit

FFK Superliga

Ballkani bindshëm ndaj Fushë Kosovës, i afrohet titullit

12/05/24 @ 17:01

STAR OF THE GAMEWEEK XXXIII

Bajram Jashanica (Ballkani) - Ylli i javës (33)

FFK Superliga

Bajram Jashanica (Ballkani) - Ylli i javës (33)

10/05/24 @ 10:35

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (33)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (33)

10/05/24 @ 09:09

I RIKTHEHEN FITORES!

Pas 6 xhirosh, Dukagjini fiton!

FFK Superliga

Pas 6 xhirosh, Dukagjini fiton!

09/05/24 @ 21:42

FITORE BINDËSE

Feronikeli’74 kalon lehtë Lirinë, shpresat për mbijetesë vazhdojnë

FFK Superliga

Feronikeli’74 kalon lehtë Lirinë, shpresat për mbijetesë vazhdojnë

09/05/24 @ 21:23

LLAPI S'ARRIN TA MBAJË HAPIN ME KRYESUESIN

Llapi gabon, Gjilani siguron edhe një pikë për ikje nga barazhi

FFK Superliga

Llapi gabon, Gjilani siguron edhe një pikë për ikje nga barazhi

09/05/24 @ 21:13

GJILANASIT FITOJNË DERBIN

Drita fiton duelin ndaj Prishtinën, shpresat për titull vazhdojnë

FFK Superliga

Drita fiton duelin ndaj Prishtinën, shpresat për titull vazhdojnë

09/05/24 @ 21:01

BALLKANI I SIGURT NDAJ MALISHEVËS

Kampioni nuk gabon, mban kreun tre xhiro para fundit

FFK Superliga

Kampioni nuk gabon, mban kreun tre xhiro para fundit

09/05/24 @ 19:38

SHPALLET VENDIMI

KA zbut dënimin e Tahir Batatinës

FFK Superliga

KA zbut dënimin e Tahir Batatinës

08/05/24 @ 12:18

STAR OF THE GAMEWEEK XXXII

Muhamet Hyseni (Llapi) - Ylli i javës (32)

FFK Superliga

Muhamet Hyseni (Llapi) - Ylli i javës (32)

07/05/24 @ 11:57

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (32)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (32)

06/05/24 @ 08:02

SECILA PIKË, JETIKE PËR GJILANIN

Pika e shpresës për Gjilanin ndaj Malishevës

FFK Superliga

Pika e shpresës për Gjilanin ndaj Malishevës

05/05/24 @ 19:05

E DYTA ME RADHË SI MYSAFIR!

Zëvendësuesi Krasniqi sjell fitoren e Prishtinës në Prizren

FFK Superliga

Zëvendësuesi Krasniqi sjell fitoren e Prishtinës në Prizren

05/05/24 @ 18:40

BAFTIU RIKTHEN DRITËN TE FITORJA

Pas dy barazimeve, Drita i kthehet fitores

FFK Superliga

Pas dy barazimeve, Drita i kthehet fitores

05/05/24 @ 17:59

MUHAMET HYSENI VENDIMTAR!

Hyseni me 2 gola e 1 asistim, siguron fitoren e tretë me radhë të Llapit

FFK Superliga

Hyseni me 2 gola e 1 asistim, siguron fitoren e tretë me radhë të Llapit

05/05/24 @ 17:54

KAMPIONI VAZHDON ME FITORE

Fitorja e katërt në 5 ndeshjet e fundit, kampioni mban kreun

FFK Superliga

Fitorja e katërt në 5 ndeshjet e fundit, kampioni mban kreun

05/05/24 @ 17:38

REFUZOHET LICENSIMI I DUKAGJINIT!

FFK: 6 klube të Superligë dhe 1 e elitës së femrave licensohen për gara evropiane

FFK Superliga

FFK: 6 klube të Superligë dhe 1 e elitës së femrave licensohen për gara evropiane

02/05/24 @ 15:26

VENDIMI I RADHËS

Drita dënohet me 4 ndeshje lojë pa praninë e shikuesve!

FFK Superliga

Drita dënohet me 4 ndeshje lojë pa praninë e shikuesve!

01/05/24 @ 00:34