NDAHEN

Drita ndahet me brazilianin Cardoso

16 November, 2019 @16:36

Skuadra e Dritës ka bërë të ditur sot se ka ndarë rrugët me sulmuesin e majtë brazilian Lucas Cardoso. …

Lexo më shumë  →

FERONIKELI

Albert Bunjaki te Feronikeli

FOTO / Feronikeli

14 November, 2019 @13:22

Ish-selektori i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, arriti marrëveshje me kampionin aktual të Superligës së Kosovës, Feronikelin, por jo si…

Lexo më shumë  →

VUSHTRRIA - FERIZAJ

Vushtrria fiton, por ende në rrezik

11 November, 2019 @16:30

Skuadra e Vushtrrisë sot e mposhti Ferizajin me rezultat 3-1. Pas dy humbjeve rresht, Vushtrria triumfoi ndaj kundërshtarit, por ende…

Lexo më shumë  →

DUKAGJINI - FLAMURTARI

Begolli ia sjell 3 pikët Flamurtarit në minutat shtesë

11 November, 2019 @15:29

Me një goditje të fuqishme e Gentrit Begollit në minutat shtesë të ndeshjes, Flamurtari e mposhti Dukagjinin me rezultat 1-2. …

Lexo më shumë  →

TREPÇA '89 - BALLKANI

Ndalet në Mitrovicë, lëshon mundësinë për kryesim

10 November, 2019 @14:55

Gabimin e Gjilanit ndaj Drenicës nuk ka mundur ta shfrytëzojë dot Ballkani i Ismet Munishit, i cili sot u ndal…

Lexo më shumë  →

GJILANI - DRENICA

Gabon, por mbetet lider

10 November, 2019 @14:54

Në takimin e luajtur sot në stadiumin e qytetit në Gjilan, Gjilani ka barazuar 1-1 ndaj Drenicës. Serinë e golave…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Ballkani

10 November, 2019 @12:45

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe të Ballkanit. TREPÇA ‘89: Beqiri, Asare, Kaqiku, Statovci, Pira, Maloku, Hoti, Jashari,…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Drenica

10 November, 2019 @12:41

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Drenicës. GJILANI: Haxhihamza, Halili, Kastrati, Veliu, Ferreira, Shabani, Useini, Jonuzi, Razak, Hajdari,…

Lexo më shumë  →

LLAPI - PRISHTINA

Prishtinë fantastike, deklason Llapin në Podujevë!

9 November, 2019 @14:57

Një Prishtinë fantastike është shfaqur sot në Podujevë! Të drejtuarit e Armend Dallkut zhvilliuan një paraqitje mbresëlënëse ndaj Llapit në…

Lexo më shumë  →

FERONIKELI - DRITA

Pa gola në Drenas

9 November, 2019 @14:56

Në takimin e luajtur mes dy kampionëve të fundit të Kosovës në futboll, Feronikelit e Dritës, fitues nuk pati. Skuadrat…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Drita

9 November, 2019 @12:30

Janë caktuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Dritës. FERONIKELI:  Smakiqi, Lladrovci, Thaqi, Islami, Hoxha, Dabiqaj, Morina, Bojku, Da Silva,…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Prishtina

9 November, 2019 @12:23

Janë caktuar formacionet zyrtare të Llapit dhe të Prishtinës. LLAPI: Ademi, B.Emini, Prençi, Mujkiç, Selmani, Maliqi, Mustafa, Ramadani, Pefqeli, Veliu,…

Lexo më shumë  →

FERIZAJ - FLAMURTARI

Fitorja e parë e Ferizajit në shtëpi

7 November, 2019 @17:40

Skuadra e Ferizajit ka regjistruar fitoren e parë këtë stinor në shtëpi. Fitorja e fundit e Ferizajit ishte kundër Llapit…

Lexo më shumë  →

VUSHTRRIA - GJILANI

Në ndeshjen e tensionuar, Gjilani del lider

7 November, 2019 @15:12

Gjilani e mposhti Vushtrrinë me rezultat 1-3 dhe u vendos në krye të tabelës në Superligën e Kosovës në futboll. …

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Gjilani

7 November, 2019 @12:39

Janë caktuar formacionet zyrtare të Vushtrrisë dhe të Gjilanit. VUSHTRRIA: Tahiri, Maxhuni, Gashi, Izmaku, Halimi, Shala, Hoxhaj, Lamçja, Gavazaj, Raboshta,…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA 2-3 FERONIKELI

Da Silva i jashtëzakonshëm, ia sjell fitoren e parë trajnerit Sopi në Superligë

Fotot: prishtinafc.com

6 November, 2019 @20:06

Braziliani i Feronikelit, Jean Da Silva, me golin e tij të shënuar 2 minuta para fundit të takimit, ia ka…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Feronikeli

6 November, 2019 @17:07

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Feronikelit. PRISHITNA: Bekaj, Thaqi, Ibrahimi, Bekteshi, Haliti, Bardhoku, Miftaraj, Ahmeti, Krasniqi, Korenica,…

Lexo më shumë  →

DRENICA - TREPÇA '89

2 penallti, 5 gola në duelin Drenica-Trepça ‘89

Fotot: KFDrenica/fb

6 November, 2019 @16:17

Të pranishmit në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, e përjetuan një ndeshje interesante në mes të Drenicës dhe Trepçës ‘89. …

Lexo më shumë  →

DRITA - DUKAGJINI

Izair Emini vendimtar, Drita në fund kalon Muhaxhirin

6 November, 2019 @15:54

Në minutat shtesë të ndeshjes, me golin e Izair Eminit, Drita e mposhti Dukagjinin me rezultat minimal 1-0. Skuadra gjilanase…

Lexo më shumë  →

BALLKANI - LLAPI

Potoku shpëton Ballkanin nga humbja

6 November, 2019 @15:46

Ndeshja në mes të Ballkanit dhe të Llapit, ka përfunduar me rezultat 1-1. Skuadra e Llapi kaloi në epërsi përmes…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Dukagjini

6 November, 2019 @12:45

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe të Dukagjinit. DRITA: Tofiloski, Limani, Cuculi, Hasanaj, Blakçori, B.Shabani, Namani, Vucaj, Bujar Shabani,…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Llapi

6 November, 2019 @12:36

Janë caktuar formacionet zyrtare të Ballkanit dhe të Llapit. BALLKANI: Ruxhi, Potoku, Berisha, Turku, Krasniqi, Kuç, Gashi, Hoxha, Baftiu, Topalli,…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Trepça ‘89

6 November, 2019 @12:18

Janë caktuar formacionet zyrtare të Drenicës dhe të Trepçës ‘89. DRENICA: Ymeri, Balde, Sykaj, Thaqi, Hamiti, Bejta, Gbowea, Hyseni Elshani,…

Lexo më shumë  →

FLAMURTARI - DRITA

Stullqaku vendos, Drita ‘bie’ në kryeqytet

3 November, 2019 @14:59

Me një gol të Torviol Stullqakut në minutën e 75’ të ndeshjes, Flamurtari ka arritur ta fitojë me rezultat minimal…

Lexo më shumë  →

GJILAN - FERIZAJ

Tregolësh i Fiton Hajdarit, Gjilani bindës

3 November, 2019 @14:56

Pa shumë probleme, Gjilani ka arritur ta mposhtë Ferizajin sot, për ta shënuar kështu fitoren e nëntë sezonale. Dueli mes…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Drita

3 November, 2019 @12:43

Janë caktuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të Dritës. FLAMURTARI: Nikaj, Zenunaj, Granchov, Ilijovski, Bruqi, Isljami, Dumani, Krasniqi, Zeqiri, Maxhuni,…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ferizaj

3 November, 2019 @12:39

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Ferizajit. GJILANI: Haxhihamza, Halili, Veliu, Frashëri, Jackson, Keita Aziz, Useini, Jonuzi, Hajdari,…

Lexo më shumë  →

TREPÇA'89 1-0 VUSHTRRIA

E shtata e Manajt mjaftoi për 3 pikë

Foto: Trepça89/fb

2 November, 2019 @17:15

Sulmuesi i ri i Trepçës’89, Arb Manaj, është treguar përsëri vendimtar për skuadrën e tij. Ai ka shënuar golin e…

Lexo më shumë  →

DUKAGJINI 0-0 PRISHTINA

Dukagjini ndal Prishtinën

Foto: prishtinafc.com/arkiv

2 November, 2019 @16:32

Skuadra e Dukagjinit si duket po merr veten me trajnerin e rikthyer në skuadër Severin Elezaj. Ekipi nga Klina ka…

Lexo më shumë  →

FERONIKELI 0-2 BALLKANI

Baftiu special, Ballkani thellon distancën, debutimi i Sopit te Feronikeli me humbje

Foto: KF Ballkani/fb & feronikelifc.com

2 November, 2019 @16:19

Larguan trajnerin malazez Dejan Vukicevic për shkak të rezultateve të dobëta, emëruan trajner të ri, me përvojë në arenë ndërkombëtare…

Lexo më shumë  →

FERONIKELI

Zyrtarizohet trajneri i ri i Feronikelit

1 November, 2019 @17:52

Pas largimit të Dejan Vukicevic, skuadra e Feronikelit ka zyrtarizuar trajnerin e ri. Në krye të shtabit teknik te skuadra…

Lexo më shumë  →

LLAPI - DRENICA

Zhdrella rikthen Llapin te fitoret

Foto: KFLlapi/fb

1 November, 2019 @15:47

Pas dy humbjeve radhazi, Llapi i është rikthyer fitoreve në ndeshjen e luajtur ndaj Drenicës në Podujevë. Ndeshjen e xhiros…

Lexo më shumë  →

SHKARKIMI I RADHËS NË SUPERLIGË

Feronikeli në kërkim të trajnerit, zyrtarisht shkarkohet Vukicevic

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

30 October, 2019 @16:16

Kampioni i Kosovës, Feronikeli, prej sot edhe zyrtarisht është në kërkim të trajnerit të ri të skuadrës. Para pak…

Lexo më shumë  →

DISIPLINORJA SHPALL GJOBAT

Prishtina, Drita dhe Drenica - marrin dënime katërshifrore

Foto: prishtinafc.com

30 October, 2019 @0:31

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë të FFK-së ka dënuar skuadrën e Prishtinës, Dritës dhe Drenicës me nga një mijë…

Lexo më shumë  →

SUNAJ KEÇI

Gabimet e njëjta, po na kushtojnë

Foto: prishtinafc.com

28 October, 2019 @23:30

Trajneri i Flamurtarit të Prishtinës, Sunaj Keçi, që dy xhiro më parë zëvendësoi Artim Shaqirin e dorëhequr nga detyra, pas…

Lexo më shumë  →

ARMEND DALLKU

Na duhet të realizojmë më shumë

Foto: prishtinafc.com

28 October, 2019 @23:21

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, që ka këndellur ekipin bardhekaltër në rrugëtim për titullin kampion, pas fitores së sontme në…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA - FLAMURTARI

Prishtina e kryen detyrën për 2 minuta

Foto: prishtinafc.com

28 October, 2019 @19:58

Ndeshja mbyllëse e xhiros së dymbëdhjetë në Superligën e Kosovës në futboll në mes të Prishtinës dhe Flamurtarit, ka përfunduar…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Flamurtari

28 October, 2019 @17:42

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Flamurtarit. PRISHTINA: Bekaj, Thaqi, Ibrahimi, Bekteshi, Haliti, Bardhoku, Boshnjaku, Hila, Krasniqi, Korenica,…

Lexo më shumë  →

DUKAGJINI

Dukagjini gjen zëvendësimin e Rexhepit

28 October, 2019 @17:20

Pas dorëheqjes së trajnerit Xhengiz Rexhepi, pa u vonuar Dukagjini ka gjetur zëvendësimin e tij. Përmes një postimi në…

Lexo më shumë  →

DUKAGJINI

Dorëhiqet trajneri i Dukagjinit

27 October, 2019 @16:52

Përmes një postimi në Facebook, Xhengiz Rexhepi ka njoftuar dorëheqjen e tij nga roli i kryetrajnerit të Dukagjinit nga Klina. …

Lexo më shumë  →

FERIZAJ - DRITA

Shabani e Haxhimusa për Dritën mbi Gjilanin

27 October, 2019 @16:43

Në ndeshjen e luajtur sot në Ferizaj, ndeshjes mes dy skuadrave me ambicie krejtësisht të kundërta, Drita ka arritur ta…

Lexo më shumë  →