ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

TOPSPORTI/ Erdis Driza/ Arkiv

26 November, 2019 @17:09

Trajneri legjendar i kombëtares shqiptare në futboll, italiani Gianni De Biasi, ka ngushëlluar para pak çastesh Shqipërinë, me rastin e…

Lexo më shumë  →

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin…

Lexo më shumë  →

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 October, 2016 @16:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore në takimin ndaj Armenisë, për ta shkruar kështu historinë duke…

Lexo më shumë  →

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 October, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri çmimin si “Lojtari i Kampionatit”, çmimi i cili merret nga…

Lexo më shumë  →

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 September, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të përfitojnë nga UEFA-ja të holla, për shkak…

Lexo më shumë  →

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 July, 2016 @15:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë kaluar fazën e parë të votimit dhe kanë…

Lexo më shumë  →

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

REUTERS/Arkiv

15 July, 2016 @16:00

Ish sulmuesi i njohur i përfaqësueses ukrainase dhe ekipeve të njohura si Milan e Chelsea, Andriy Shevchenko, është emëruar trajner…

Lexo më shumë  →

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

15 July, 2016 @15:38

Belgjika ka shkarkuar tranjerin Marc Wilmots, pasi që përfaqësuesja që vlerësohej lartë, është eliminuar në çerekfinale të europianit “Franca…

Lexo më shumë  →

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

Foto: UEFA EURO2016

13 July, 2016 @16:08

Në garën për golin më të bukur të kampionatit evropian që u mbyll para pak ditësh, nga votimet e fansave…

Lexo më shumë  →

ZYRTARE

11-shja më e mirë e EURO2016

11 July, 2016 @15:33

Ekspertët teknik të UEFA-së pak minuta më parë i kanë dhënë rezultatet e votimit për të përzgjedhë ekipin më të…

Lexo më shumë  →

PLAYER OF THE EURO2016

Griezmann, më i miri i EUROs

11 July, 2016 @15:27

Sulmuesi i Francës, që shënoi 6 gola dhe 2 asistime në europian, Antoine Griezmann, është shpallë edhe zyrtarisht lojtari më…

Lexo më shumë  →

BULLETIN NR 23 @ EURO 2016

Buletini 23: Erdhën të fundit, shkuan të fundit

Të gjitha fotografitë: uefa.com

11 July, 2016 @13:48

Përfaqësuesja e Portugalisë ka qenë e fundit që ka arritur në Francë për europianin që morri fund dje. Ata,…

Lexo më shumë  →

PORTUGALIA

Lamtumirë Francë!

Foto: uefa.com

11 July, 2016 @13:43

Futbollistët dhe stafi i Portugalisë, pasi fituan mbrëmë për herë të parë në histori të vendit titullin e kampionit të…

Lexo më shumë  →

FRANCA

Finalja e parë e humbur

Foto: uefa.com

11 July, 2016 @12:24

Përfaqësuesja e Francës me humbjen e djeshme në finale të EURO 2016 nga Portugalia, për herë të parë ka dështuar…

Lexo më shumë  →

KRERËT E FFKsë

Vokrri e Salihu në finale

Foto: FFK

11 July, 2016 @10:27

Dyshja kryesore e FFK-së, Fadil Vokrri dhe Eroll Salihu, kanë qenë të pranishëm mbrëmë në finalen e madhe të europianit…

Lexo më shumë  →

KUJTIME

Kuqezinjtë të fundit që mposhtën kampionin

11 July, 2016 @9:55

Edhe pas europianit, Shqipëria vazhdon të jetë ekipi i fundit që ka arritur të mposht Portugalinë - që tashmë është…

Lexo më shumë  →

YOUNG PLAYER OF EURO

Renato, më i miri

Foto: uefa.com

11 July, 2016 @9:14

Mesfushori portugez që para europianit u transferua nga Benfica te Bayern Munchen, është bërë edhe zyrtarisht lojtari më i mirë…

Lexo më shumë  →

MBETET

Deschamps mbetet, misioni vazhdon

Foto: uefa.com

11 July, 2016 @9:02

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Francës, Didier Deschamps, pas finales së humbur nga Portugalia mbrëmë i ka bërë të ditur mediave…

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 23 @ EURO 2016

Cristiano!

11 July, 2016 @1:00

Shumica e trajnerëve të hendbollit akoma përdorin pozitën e pivotit. Por, Santos, Low dhe disa trajnerë të futbollit provojnë të…

Lexo më shumë  →

TEAM OF THE EURO2016

3 portugezë te ekipi më i mirë i europianit

11 July, 2016 @0:54

Sipas analistëve dhe komentatorëve të BBC-së, lojtarët në figurën e mëposhtme përbëjnë ekipin më të mirë të Kampionatit Europian “Franca…

Lexo më shumë  →

NGA KONFERENCA

E ardhmja e ndritur

11 July, 2016 @0:52

Përzgjedhësi i Portugalisë, Fernando Santos, pas triumfit në EURO 2016 në konferencën për shtyp pas ndeshjes ka thënë se e…

Lexo më shumë  →

PORTIERI

Rekorderi Rui Patricio

11 July, 2016 @0:46

Portieri i Portugalisë, Rui Patricio, është njeriu që ka zhvilluar më së shumti lojë në Kampionatin Europian “Franca 2016” duke…

Lexo më shumë  →

EDER

Heroi në statistika

11 July, 2016 @0:42

Statisikat e sulmuesit të Portugalisë, Eder, që shënoi golin vendimtar në finale të Europianit “Franca 2016” janë këto: 1…

Lexo më shumë  →

FERNANDO SANTOS

Caku i arritur

11 July, 2016 @0:33

Fernando Santos në prill të vitit 2015 ka thënë: “Caku që i kam vendosur është të fitojmë titullin e…

Lexo më shumë  →

JOSE MOURINHO

Lider i festës nga jashtë

11 July, 2016 @0:08

Jashtë stadiumit, Jose Mourinho, është lider i festimeve të Portugalisë, pasi që me postimin e kësaj fotografie në Instagram po…

Lexo më shumë  →

CRISTIANO RONALDO

Arritje madhore

10 July, 2016 @23:49

Cristiano Ronaldo ka fituar trofeun e parë dhe më të çmueshëm me Portugalinë në kontinentin e vjetër, por edhe…

Lexo më shumë  →

FERNANDO SANTOS

Inxhinieri fitues

10 July, 2016 @23:40

Fernando Santos, përzgjedhësi i Portugalisë, ka arsyetuar gjithë ato kombinime dhe lojën e Portugalisë në fund të EURO2016 -…

Lexo më shumë  →

CRISTIANO

Nuk mund të besojë

10 July, 2016 @23:35

Cristiano Ronaldo pas lotëve të dëshpërimit është parë me lot gëzimi, ato të të pabesueshmes, pasi që Portugalia për…

Lexo më shumë  →

KAMPIONI I RI I EUROPËS

Portugalia, kampione historike

10 July, 2016 @22:14

Portugalia është triumfuese e EURO2016 me fitore minimale ndaj Francës në finale pas vazhdimeve. Ky është titulli i parë…

Lexo më shumë  →

FINALJA

Pa Ronaldon

10 July, 2016 @21:32

Portugalia ka mbetur pa lojtarin më të mirë të saj në finale të EURO2016, kur Cristiano Ronaldo nuk mundi të…

Lexo më shumë  →

FINALJA

Formacionet zyrtare: Portugalia-Franca

10 July, 2016 @19:41

Sapo janë bërë publike formacionet zyrtare të Portugalisë dhe Francës, të cilat do të dalin përballë njëra tjetrës në finalen…

Lexo më shumë  →

KAMPIONI I RI

Dueli vendimtar

Fotomont: uefa.com

10 July, 2016 @12:02

Sonte zhvillohet dueli final i Kampionatit Europian Franca 2016, Portugalia do t’i vihet përballë Francës në finalen e madhe të…

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 22 @ UEFAEURO2016

Griezmanni i artë

Foto: uefa.com

10 July, 2016 @11:52

Joachim Low ka mbetur mbrapa në kohë. Ai akoma provon të fitoj diçka duke luajtur pa sulmues klasik – një…

Lexo më shumë  →

MEDIA

Klinsmann në bisedime me Anglinë

REUTERS/Arkiv

9 July, 2016 @18:10

Përzgjedhësi i përfaqësueses së SHBA-ve, Jurgen Klinsmann, është në bisedime me Federatën e Futbollit të Anglisë (FA) për të marrë…

Lexo më shumë  →

NGA REPREZENTACIONI

Pensionohet Cech

8 July, 2016 @15:56

Portieri legjendar çek, Petr Cech, i ka dhënë fund aventurës së tij futbollistike me reprezentacionin e Çekisë, ka konfirmuar Federata…

Lexo më shumë  →

PORTUGALI-FRANCË

Clattenburg, gjyqtari i finales

8 July, 2016 @12:08

Përmes një konfirmimi zyrtar, UEFA ka bërë të ditur që gjyqtar i finales së EURO2016 do të jetë anglezi…

Lexo më shumë  →

GOLASHËNUESI

Franca e pamposhtur me Griezmannin

7 July, 2016 @23:24

Përfaqësuesja e Francës deri më tani nuk ka humbur asnjë ndeshje në të cilën Antoine Griezmann ka shënuar gol. Falë…

Lexo më shumë  →

FINALISTËT

Dje i mposhti Shqipëria, sot shkojnë në finale!

UEFA

7 July, 2016 @23:15

Portugalia dhe Franca janë finalistet e Kampionatit të sivjetëm Europian. Por që të dy këto përfaqësuese, ishin mposhtur nga Shqipëria…

Lexo më shumë  →

GJERMANIA-FRANCA

Griezmann, lojtari i ndeshjes

7 July, 2016 @23:07

Golashënuesi i dy golave të Francës në gjysmëfinalen ndaj Gjermanisë, Antoine Griezmann, është shpallur lojtari i ndeshjes nga UEFA. …

Lexo më shumë  →

FINALISTI I FUNDIT

Franca në finale, Gjermania në shtëpi

UEFA.com

7 July, 2016 @22:42

Dy skuadrat që u mposhtën gjatë kohës së fazës kualifikuese për në Europian nga Shqipëria, Franca dhe Portugalia,…

Lexo më shumë  →

GJYSMËFINALJA

Formacionet zyrtare: Gjermani-Francë

Foto: Equipe De France

7 July, 2016 @20:06

Pak para fillimit të sfidës së dytë gjysmëfinale, janë publikuar formacionet zyrtare: GJERMANIA: Neuer, Hector, Höwedes, Schweinsteiger, Özil, Draxler, Müller,…

Lexo më shumë  →