Të gjitha lajmet

PORTUGALIA

Lamtumirë Francë!

Foto: uefa.com

Lamtumirë Francë!

11 July, 2016 @13:43

Futbollistët dhe stafi i Portugalisë, pasi fituan mbrëmë për herë të parë në histori të vendit titullin e kampionit të Europës, i kanë dhënë lamtumirën Francës dhe në këto çaste do të marrin rrugë për shtetin e tyre.Besa në Mavrovë

Foto: KF Besa Official

11 July, 2016 @12:32

Faza e dytë e përgatitjeve të Besës së Pejës do të kryhet në Mavrorë të Maqedonisë, ka bërë të ditur…

FRANCA

Finalja e parë e humbur

Foto: uefa.com

11 July, 2016 @12:24

Përfaqësuesja e Francës me humbjen e djeshme në finale të EURO 2016 nga Portugalia, për herë të parë ka dështuar…

KRERËT E FFKsë

Vokrri e Salihu në finale

Foto: FFK

11 July, 2016 @10:27

Dyshja kryesore e FFK-së, Fadil Vokrri dhe Eroll Salihu, kanë qenë të pranishëm mbrëmë në finalen e madhe të europianit…

KUJTIME

Kuqezinjtë të fundit që mposhtën kampionin

11 July, 2016 @9:55

Edhe pas europianit, Shqipëria vazhdon të jetë ekipi i fundit që ka arritur të mposht Portugalinë - që tashmë është…

YOUNG PLAYER OF EURO

Renato, më i miri

Foto: uefa.com

11 July, 2016 @9:14

Mesfushori portugez që para europianit u transferua nga Benfica te Bayern Munchen, është bërë edhe zyrtarisht lojtari më i mirë…

MBETET

Deschamps mbetet, misioni vazhdon

Foto: uefa.com

11 July, 2016 @9:02

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Francës, Didier Deschamps, pas finales së humbur nga Portugalia mbrëmë i ka bërë të ditur mediave…

DITARI NR. 23 @ EURO 2016

Cristiano!

11 July, 2016 @1:00

Shumica e trajnerëve të hendbollit akoma përdorin pozitën e pivotit. Por, Santos, Low dhe disa trajnerë të futbollit provojnë të…

TEAM OF THE EURO2016

3 portugezë te ekipi më i mirë i europianit

11 July, 2016 @0:54

Sipas analistëve dhe komentatorëve të BBC-së, lojtarët në figurën e mëposhtme përbëjnë ekipin më të mirë të Kampionatit Europian “Franca…

NGA KONFERENCA

E ardhmja e ndritur

11 July, 2016 @0:52

Përzgjedhësi i Portugalisë, Fernando Santos, pas triumfit në EURO 2016 në konferencën për shtyp pas ndeshjes ka thënë se e…

PORTIERI

Rekorderi Rui Patricio

11 July, 2016 @0:46

Portieri i Portugalisë, Rui Patricio, është njeriu që ka zhvilluar më së shumti lojë në Kampionatin Europian “Franca 2016” duke…

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin…

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 October, 2016 @16:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore në takimin ndaj Armenisë, për ta shkruar kështu historinë duke…

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 October, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri çmimin si “Lojtari i Kampionatit”, çmimi i cili merret nga…

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 September, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të përfitojnë nga UEFA-ja të holla, për shkak…

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 July, 2016 @15:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë kaluar fazën e parë të votimit dhe kanë…

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016