Të gjitha lajmet

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 September, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të përfitojnë nga UEFA-ja të holla, për shkak se kanë dërguar lojtarë në europianin “Franca 2016”.

100 milionë euro do tu distribuohen klubeve që kanë dërguar lojtarë në “Franca 2016”, ndërsa 50 milionë euro do tu distribuohen klubeve, lojtarët e të cilëve, kanë qenë pjesë e kualifikimeve për “Franca 2016”.

“Kjo do të jetë një ndihmë e madhe për rekord numër të klubeve si këtë herë, ndërsa ata mund t’i shfrytëzojnë të hollat për zhvillim të mëtutjeshëm të ekipit,” ka thënë Giorgio Marchetti, drejtor i garave në UEFA.

Lista e plotë e klubeve, bashkë me të hollat që do t’i takojnë do të publikohen në të ardhmen e afërt, ka bërë të ditur UEFA-ja.

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin…

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 October, 2016 @16:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore në takimin ndaj Armenisë, për ta shkruar kështu historinë duke…

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 October, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri çmimin si “Lojtari i Kampionatit”, çmimi i cili merret nga…

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 July, 2016 @15:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë kaluar fazën e parë të votimit dhe kanë…

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

REUTERS/Arkiv

15 July, 2016 @16:00

Ish sulmuesi i njohur i përfaqësueses ukrainase dhe ekipeve të njohura si Milan e Chelsea, Andriy Shevchenko, është emëruar trajner…

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016