Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016


10 September, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të përfitojnë nga UEFA-ja të holla, për shkak se kanë dërguar lojtarë në europianin “Franca 2016”.

100 milionë euro do tu distribuohen klubeve që kanë dërguar lojtarë në “Franca 2016”, ndërsa 50 milionë euro do tu distribuohen klubeve, lojtarët e të cilëve, kanë qenë pjesë e kualifikimeve për “Franca 2016”.

“Kjo do të jetë një ndihmë e madhe për rekord numër të klubeve si këtë herë, ndërsa ata mund t’i shfrytëzojnë të hollat për zhvillim të mëtutjeshëm të ekipit,” ka thënë Giorgio Marchetti, drejtor i garave në UEFA.

Lista e plotë e klubeve, bashkë me të hollat që do t’i takojnë do të publikohen në të ardhmen e afërt, ka bërë të ditur UEFA-ja.


UEFA SQARON

50 ndeshje të kurdisura, bastoret dhe Skënderbeu

FSHF Kategoria Superiore/Champions League

50 ndeshje të kurdisura, bastoret dhe Skënderbeu

10/09/16 @ 12:56

KAMPIONI

Penalltia e Mouras s’mjafton

Ligue 1

Penalltia e Mouras s’mjafton

09/09/16 @ 22:38

E DYTA ME RADHË

Bavarezët ndezin motorët në fund

Bundesliga

Bavarezët ndezin motorët në fund

09/09/16 @ 22:31

NË RUMANI

Llullaku shënon, por ekipi i tij mposhtet

International/Sportistë shqiptarë në botë

Llullaku shënon, por ekipi i tij mposhtet

09/09/16 @ 22:25

NË SUEDI

Dardan Rexhepi me gol në barazim

International/Sportistë shqiptarë në botë

Dardan Rexhepi me gol në barazim

09/09/16 @ 22:16

ITALI

Vokrri e Duka takohen me Federatën Europiane

Kombëtarja/Përfaqësuesja/International

Vokrri e Duka takohen me Federatën Europiane

09/09/16 @ 17:45

EMIRATES

Mustafi gati për debutim

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Mustafi gati për debutim

09/09/16 @ 17:24

E KONFIRMON BRAZILIANI

Ronaldinho tregon vitin e pensionimit

International

Ronaldinho tregon vitin e pensionimit

09/09/16 @ 16:28

GODET KOMISIONI

Gjobiten Liria e Gjilani

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Gjobiten Liria e Gjilani

09/09/16 @ 15:49

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/UEFA Euro 2016

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

26/11/19 @ 17:09

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

UEFA Euro 2016

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27/07/18 @ 10:00

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

1 vit nga nata historike!

11/10/16 @ 16:31

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

International/UEFA Euro 2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

08/10/16 @ 12:26

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Champions League/Europa League/UEFA Euro 2016

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

18/07/16 @ 15:01

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

Russia 2018/Përfaqësuesja/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shevchenko përballë Kosovës

15/07/16 @ 16:00

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

Russia 2018/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shkarkohet Wilmots

15/07/16 @ 15:38

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

UEFA Euro 2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

13/07/16 @ 16:08

ZYRTARE

11-shja më e mirë e EURO2016

UEFA Euro 2016

11-shja më e mirë e EURO2016

11/07/16 @ 15:33


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016