CITY 1-1 BURNLEY

Mahrez me hat-trickun e parë, kthen Cityn te fitoret

Foto: premierleague.com

28 November, 2020 @19:17

Algjeriani Riyad Mahrez ka shënuar hat-trick për të kthyer Manchester Cityn te fitoret pas një paraqitjeje të jashtëzakonshme të skuadrës…

Lexo më shumë  →

BRIGHTON 1-1 LIVERPOOL

Liverpool në krye, përkundër barazimit kontravers

Foto: premierleague.com

28 November, 2020 @16:40

Liverpool ka regjistruar barazimin e tretë të stinorit, për të marrë kryesimin e përkohshëm të klasifikimit në Premier Ligë. …

Lexo më shumë  →

LIVERPOOL 3-0 LEICESTER

Edhe i “lënduar”, Liverpool tregohet i fuqishëm për Leicesterin

Foto: premierleague.com

22 November, 2020 @22:24

Përkundër se kishte mungesa të theksuara para përballjes ndaj Leicesterit në formë, Liverpool është treguar i fuqishëm për të mposhtur…

Lexo më shumë  →

MANCHESTER UNITED 1-0 WEST BROM

Penalltia e përsëritur i sjell Unitedit fitoren e parë të stinorit në Old Trafford

Bruno Fernandes pas shënimit të golit/ Foto: premierleague.com

21 November, 2020 @23:34

Manchester United është dashur të marrë ndihmën e VAR-it edhe nga penalltia, për të shënuar fitoren e parë të stinorit…

Lexo më shumë  →

SPURS 2-0 CITY

Taktika e Mourinhos, çon Tottenhamin në krye

FOTO: premierleague.com

21 November, 2020 @20:48

Tottenham Hotspur ka shënuar fitore ndaj Manchester Cityt për të marrë kreun e Premier Ligës, pas një paraqitjeje jashtëzakonisht të…

Lexo më shumë  →

ARSENAL 0-3 ASTON VILLA

Arsenal deklasohet nga Aston Villa në Emirates

Foto: premierleague.com

8 November, 2020 @22:22

Aston Villa ka qenë e papërmbajtshme sonte në përballje ndaj Arsenalit, derisa kanë shënuar fitore 0-3 [Saka 25ag, Watkins…

Lexo më shumë  →

MANCHESTER CITY 1-1 LIVERPOOL

Dy kampionët e fundit barazojnë, penalltia humbet, lider: Leicesteri

Foto: premierleague.com

8 November, 2020 @19:43

Liverpool nuk ka arritur që të mbajë kreun në Premier Ligë, pasi që është ndalë nga Manchester City në Etihad…

Lexo më shumë  →

LEICESTER 1-0 WOLVES

Penalltia e Vardyt çon Leicesterin në krye

Jamie Vardy duke shënuar penalltinë për skuadrën e tij sot/ Foto: Leicester/fb

8 November, 2020 @17:32

Leicester City është lider i ri aktual i Premier Ligës, pasi që ekipi i Brendan Rodgersit ka arritur të mposht…

Lexo më shumë  →

WEST HAM 1-0 FULHAM

S’i ndezi ‘panenka’ për pikë! West Ham fiton

Fotot: premierleague.com

7 November, 2020 @23:33

Sulmuesi i ri i Fulhamit, Ademola Lookman, ka dështuar të shënojë penalltinë e fituar në minutën e 90+8 të ndeshjes…

Lexo më shumë  →

CHELSEA 4-1 SHEFFIELD UNITED

Chelsea i Lampardit ngritet lartë me përmbysjen e sotme

Foto: B/R

7 November, 2020 @20:39

Chelsea ka arritur të kthehet shpejtë në lojë për të përmbysur epërsinë e hershme të Sheffield Unitedit sot në Stamford…

Lexo më shumë  →

GUARDIOLA

Pep kërkon që të lejohen 5 zëvendësime në PL

30 October, 2020 @21:57

Trajneri i Manchester Cityt Pep Guardiola ka thënë se Premier League duhet të lejojë që të bëhen pesë zëvendësime për…

Lexo më shumë  →

ARSENAL 0-1 LEICESTER

Zëvendësuesi Vardy për fitoren pas 47 viteve si mysafir i Arsenalit

Foto: premierleague.com

25 October, 2020 @23:10

Jamie Vardy hyri si zëvendësues për të shënuar një gol të bukur për të çuar Leicester Cityn shumë afër kreut,…

Lexo më shumë  →

REKORD TRANSFER I KLUBIT

Sheffield Utd transferon sulmuesin e Liverpoolit

2 October, 2020 @19:23

Skuadra e Sheffield Unitedit ka thyer rekordin e klubit duke transferuar futbollistin e ri të Liverpoolit, Rhian Brewster. Trajneri…

Lexo më shumë  →

PREMIER LEAGUE

Andi Zeqiri zyrtarisht në Premier League

1 October, 2020 @20:56

Futbollisti kosovar, Andi Zeqiri, është transferuar te skuadra Brighton Albion. Zeqiri ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2020 me skuadrën…

Lexo më shumë  →

LIVERPOOL 3-1 ARSENAL

Kampioni perfekt përmbys Arsenalin, Jota debuton me gol

Foto: premierleague.com

28 September, 2020 @22:59

Ndoshta dueli i deri sonte të pamposhturve në Premier Ligë do të kishe mundur të marrë kahje tjetër, po të…

Lexo më shumë  →

WBA 3-3 CHELSEA

Chelsea nxjerr pikë nga ndeshja thuajse e humbur

Fotot: premierleague.com

26 September, 2020 @20:29

Chelsea ka pasur punë të vërtetë sonte, ndërsa Frank Lampard do të duhet të rishikojë mirë e mirë ekipin pas…

Lexo më shumë  →

BRIGHTON 2-3 MAN UTD

Me dramë në kohën shtesë, përmes penalltisë Man Utd fiton

Foto: premierleague.com

26 September, 2020 @16:49

Manchester United ka arritur të shënojë fitoren e parë të stinorit në Premier Ligë në mënyrë dramatike në një ndeshje…

Lexo më shumë  →

WOLVES 1-3 MAN CITY

De Bruyne me gol e asist, City nis me fitore

Foto: premierleague.com

21 September, 2020 @23:22

Derisa Wolves u këndell dhe mori veten në ndeshje, Manchester City veçse kishte krijuar epërsinë dy golëshe në pjesë të…

Lexo më shumë  →

PORTIER I RI NE EMIRATES

Arsenal nënshkruan me bashkëlojtarin e Celinës

Foto: Arsenal.com

21 September, 2020 @19:35

Arsenal ka siguruar shërbimet e portierit islandez të Dijonit Runar Alex Runarsson. Klubi ka zyrtarizuar transferimin e tij që…

Lexo më shumë  →

INTERVENIMI NE PORTE

Chelsea merr portierin e Rennesit

Edouard Mendy, pritet te zyrtarizohet si lojtar i ri i Chelseat shume shpejte/ Foto: eurosport

21 September, 2020 @19:28

Pas telasheve të shumta me portierin spanjoll Kepa, Chelsea ka intervenuar në portë duke arritur marrëveshje me portierin e Rennesit.…

Lexo më shumë  →

MESFUSHORI I MAN CITYT

Gundogan pozitiv në COVID-19

21 September, 2020 @19:17

Mesfushori gjerman i Manchester Cityt, Ilkay Gundogan, është testuar për COVID-19 dhe rezultati i ka dalë pozitiv. Tash 29…

Lexo më shumë  →

CHELSEA - LIVERPOOL

Mane në formë, kampioni s’lëshon pikë

20 September, 2020 @19:27

Dy ndeshje, dy fitore për kampionin në fuqi në sezonin e ri të Premier Leagues. Në ndeshjen kryesore të ditës,…

Lexo më shumë  →

GARETH BALE KTHEHET TE SPURS

Bale kthehet te Spurs, Real ia paguan gjysmën e rrogës

Foto: Spurs/fb

19 September, 2020 @19:59

Uellsiani Gareth Bale është zyrtarizuar si huazim një-vjeçar te Tottenhami i drejtuar nga Jose Mourinho. Bale që kaloi te…

Lexo më shumë  →

SULMUES PORTUGEZ NE ANFIELD ROAD

Diogo Jota gati te Liverpool

18 September, 2020 @23:47

Sulmuesi i ri portugez, Diogo Jota, është shumë afër kalimit te Liverpool bëjnë të ditur mediat botërore. Futbollisti që…

Lexo më shumë  →

THIAGO ALCANTARA TE LIVERPOOL

Thiagoja sjell dimension të ri te Liverpool

Foto: Liverpool/fb

18 September, 2020 @22:47

Thiago Alcantara sot u zyrtarizua si lojtar i ri i Liverpoolit në një kalim prej 30 milionë eurove, sa i…

Lexo më shumë  →

BBC SPORT

Gary Lineker vazhdon deri më 2025

15 September, 2020 @16:12

Prezantuesi më i famshëm sportiv në Britaninë e Madhe, Gary Lineker, ka vazhduar kontratën me transmetuesin BBC edhe për 5…

Lexo më shumë  →

BRIGHTON 1-3 CHELSEA

Dy gjermanët debutojnë por James shkëlqen, Chelsea e nis me fitore

Foto: Chelsea/fb

14 September, 2020 @23:13

Chelsea ka nisur stinorin 2020/21 me fitore në Premier League, duke e mposhtur Brightonin jo lehtë, përkundër se rezultati në…

Lexo më shumë  →

LIVERPOOL - LEEDS

Leeds fantastik, por kampioni s’lejon befasi

12 September, 2020 @20:23

Që në ditën e parë të sezonit të ri, Premier League na dhuroi një ndeshje fantastike! Liverpool e Leeds zhvilluan…

Lexo më shumë  →

FULHAM - ARSENAL

Willian fantastik, Arsenal e nis me 3 pikë

Foto: Squawka

12 September, 2020 @15:25

Me fitore ka nisur sezoni i ri i Premier Leagues për Arsenalin. Skuadra nga Londra Veriore sot ka triumfuar 0-3…

Lexo më shumë  →

PARASHIKIM

Premier League 2020/2021, parashikim (2)

12 September, 2020 @12:20

Ka gati tri javë deri në përfundim të afatit të transferimeve dhe shumëçka mund të ndryshojë deri atëherë. Për…

Lexo më shumë  →

PARASHIKIM

Premier League 2020/2021, parashikim

11 September, 2020 @16:14

Një ditë para fillimit të sezonit të ri të Premier Leagues, le të tentojmë t’ia qëllojmë se kush ku do…

Lexo më shumë  →

ZYRTARE

Zyrtarizohet transferimi, Bersant Celina në Ligue 1

TOPSPORTI / A.P

9 September, 2020 @19:35

Tashmë gjithça zyrtare! Bersant Celina që nga sot është lojtar i klubit Dijon të Ligue 1, me transferimin që u…

Lexo më shumë  →

PËRFITIMET E KLUBEVE NGA SHITJA E FANELLAVE

Si dhe sa përfitojnë ekipet nga fanellat?

8 September, 2020 @16:01

Liverpool nga kjo verë ka kontratë të re të fanellave me Nike. Nga Nike, Liverpool do të marrë 30 milion…

Lexo më shumë  →

MANCHESTER UNITED

United godet me Donny Van de Beek

2 September, 2020 @19:07

Talenti Donny Van de Beek zyrtarisht i Manchester Unitedit. Mesfushori 23 vjeçar, ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me Manchesterin. De…

Lexo më shumë  →

CHELSEA

Thiago Silva zyrtarisht te Chelsea

28 August, 2020 @12:55

Skuadra londineze Chelsea, para pak çastesh e zyrtarizoi yllin Thiago Silva. Silva te Chelsea kaloi si lojtar i lirë dhe…

Lexo më shumë  →

CHELSEA

Chelsea zyrtarizon Ben Chilwellin

FOTO / Chelsea

26 August, 2020 @18:46

Skuadra londineze, Chelsea, vazhdon me përforcime. Para pak çashtesh, Chelsea e zyrtarizoi lojtarin Ben Chilwell si lojtari i ri i…

Lexo më shumë  →

E PAZAKONSHME

Harry Maguire arrestohet në Greqi!

21 August, 2020 @11:55

Edhe kur nuk ka kampionate evropiane apo botërore, arrestimet e anglezëve të lidhur me futbollin vazhdojnë. Në orët e hershme…

Lexo më shumë  →

ORARI I XHIROS I

Liverpool nis ndaj Leedsit stinorin e ri

Foto: premierleague.com

20 August, 2020 @10:23

Ka dalë orari i Premier Ligës për stinorin e ri 2020/21, që pritet të nis më 12 shtator. Kampioni…

Lexo më shumë  →

VINCENT KOMPANY

Kompany pensionohet, bëhet trajner i ekipit të madh belg

17 August, 2020 @12:03

Pas 20 vitesh karrierë të bujshme futbolliste, qendërmbrojtësi belg Vincent Kompany, është pensionuar nga futbolli aktiv. E së fundi,…

Lexo më shumë  →

PREMIER LEAGUE

Hart me ekip të ri, në Londër

17 August, 2020 @11:48

Ish portieri i Burnleyt dhe Manchester Cityt, Joe Hart, është pranë kalimit në Londër te skuadra e Tottenhamit. Njoftimin…

Lexo më shumë  →

MBROJTËSI I KOSOVËS

Florent Hadërgjonaj s’kthehet te Huddersfield

14 August, 2020 @17:20

Mbrojtësi i krahut të djathtë të reprezentacionit të Kosovës, Florent Hadërgjonaj, që në janar të këtij viti u huazua nga…

Lexo më shumë  →