Tabelat dhe Rezultatet

FEDERATA PREZANTON SELEKTORIN E RI

Franco Foda, përzgjedhës i ri i Kosovës

Fotot: FFK

17 February, 2024 @22:04

Federata e Futbollit e Kosovës ka prezantuar përzgjedhësin e ri të Kombëtares së Kosovës. Është Franco Foda, ai, i cili…

Lexo më shumë  →

NJË EMËR I RI NË SFOND!

Mediat zvicerane: André Breitenreiter mund të bëhet selektor i Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/Kosova/International/Transfere

Mediat zvicerane: André Breitenreiter mund të bëhet selektor i Kosovës

19/12/23 @ 14:13

BISEDA PËR SELEKTOR TË RI!

Trajneri spanjoll synim i FFK-së

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/Liga e Kombeve/Kosova/International

Trajneri spanjoll synim i FFK-së

11/12/23 @ 23:45

ZYRTARISHT, PRIMOZ GLIHA SHKON!

FFK zyrtarizon: Gliha shkon, pas analizës së thellë do të merren masa

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/Liga e Kombeve/Kosova

FFK zyrtarizon: Gliha shkon, pas analizës së thellë do të merren masa

22/11/23 @ 15:25

DREJT BOTËRORIT

Kampionët e Botës dalin triumfues nga “Maracana”

Kualifikimet për Botëror/International

Kampionët e Botës dalin triumfues nga “Maracana”

22/11/23 @ 08:20

EKIPI I BIELSËS, MPOSHT KAMPIONIN E BOTËS

Araujo dhe Nunez në festë, mposhtin kampionin e botës në “Bombonera”

Kualifikimet për Botëror/International

Araujo dhe Nunez në festë, mposhtin kampionin e botës në “Bombonera”

17/11/23 @ 09:34

AFATI I KANDIDIMIT PËR BOTËRORIN 2034!

Australia tërheq kandidaturën, Arabia Saudite kandidatja e vetme për Botërorin 2034

Botërori/Kualifikimet për Botëror

Australia tërheq kandidaturën, Arabia Saudite kandidatja e vetme për Botërorin 2034

31/10/23 @ 11:18

BRAZILIANI

Neymari do të operohet!

Kualifikimet për Botëror/International

Neymari do të operohet!

19/10/23 @ 11:05

KAMPIONI BOTËROR I RADHËS

FIFA prezanton logon dhe kampanjën për Botërorin 2026

Botërori/Kualifikimet për Botëror

FIFA prezanton logon dhe kampanjën për Botërorin 2026

18/05/23 @ 16:11

MERR DETYRË TË RE

Jürgen Klinsmann emërohet përzgjedhës i Koresë së Jugut

Kualifikimet për Botëror/International/Transfere

Jürgen Klinsmann emërohet përzgjedhës i Koresë së Jugut

27/02/23 @ 10:48

LIGA E KOMBEVE: ISLANDA - IZRAELI

Fat për Shqipërinë, gjithçka në dorë të kuqezinjëve për kualifikim

Kualifikimet për Botëror/Liga e Kombeve/Shqipëria

Fat për Shqipërinë, gjithçka në dorë të kuqezinjëve për kualifikim

13/06/22 @ 23:23

QATAR 2022

Rikthehet Ukraina! Caktohet data për PlayOffin e fundit drejt Katarit’22

Botërori/Kualifikimet për Botëror

Rikthehet Ukraina! Caktohet data për PlayOffin e fundit drejt Katarit’22

15/04/22 @ 14:36

NIGERIA

Pas eliminimit, dorëhiqet përzgjedhësi

Botërori/Kualifikimet për Botëror/International

Pas eliminimit, dorëhiqet përzgjedhësi

31/03/22 @ 21:57

QATAR 2022

Shorti për “Katar 2022”, datat, ndarja në vazo, orari

Botërori/Kualifikimet për Botëror

Shorti për “Katar 2022”, datat, ndarja në vazo, orari

31/03/22 @ 11:29

KOSOVA

Alain Giresse publikon listën për miqësoret e marsit

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/Kosova

Alain Giresse publikon listën për miqësoret e marsit

18/03/22 @ 15:42

ZVICRA - KOSOVA

Dalin në shitje biletat e ndeshjes Zvicra - Kosova

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/Kosova

Dalin në shitje biletat e ndeshjes Zvicra - Kosova

11/03/22 @ 10:39

KOSOVA

Alain Giresse viziton stadiumin “Fadil Vokrri”

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/Liga e Kombeve/Kosova

Alain Giresse viziton stadiumin “Fadil Vokrri”

23/02/22 @ 19:48

SHORTI

Shorti i Play Off-it drejt Botërorit

Kualifikimet për Botëror

Shorti i Play Off-it drejt Botërorit

26/11/21 @ 17:12

TULIPANËT NË BOTËROR

Holanda i kthehet Botërorit, me biletën e fundit direkte nga Evropa

Kualifikimet për Botëror/International

Holanda i kthehet Botërorit, me biletën e fundit direkte nga Evropa

16/11/21 @ 22:47

ZVICRA 4-0 BULLGARIA

Zvicra në Botëror, Italia shpreson nga PlayOffi

Kualifikimet për Botëror/International

Zvicra në Botëror, Italia shpreson nga PlayOffi

15/11/21 @ 22:57

SHQIPËRIA 1-0 ANDORRA

Shqipëria kryen kampanjën me pikë rekorde!

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Shqipëria kryen kampanjën me pikë rekorde!

15/11/21 @ 22:41

FORMACIONET STARTUESE: SHQIPËRIA - ANDORRA

11-she eksperimentale nga Reja në ndeshjen e fundit

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria/International

11-she eksperimentale nga Reja në ndeshjen e fundit

15/11/21 @ 19:28

KOSOVA

Bilanci i Kosovës në vitin 2021

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Bilanci i Kosovës në vitin 2021

15/11/21 @ 14:35

GREQIA 1-1 KOSOVA

Barazim! Të fundit në grup, me pikë rekorde

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Barazim! Të fundit në grup, me pikë rekorde

14/11/21 @ 22:37

MAQEDONIA 3-1 ISLANDA

Elmas shkëlqen, Maqedonia arrin historinë, siguron PlayOffin

Kualifikimet për Botëror/International/Sportistë shqiptarë në botë

Elmas shkëlqen, Maqedonia arrin historinë, siguron PlayOffin

14/11/21 @ 20:15

GREQIA - KOSOVA

Greqia - Kosova, 11-shet startuese

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Greqia - Kosova, 11-shet startuese

14/11/21 @ 19:26

KROACIA - RUSIA

Mes shiut e baltës, Kroacia s’dorëzohet dhe siguron Botërorin

Kualifikimet për Botëror

Mes shiut e baltës, Kroacia s’dorëzohet dhe siguron Botërorin

14/11/21 @ 16:53

NGA KONFERENCA

Gliha: Do të përpiqemi, kemi mungesa

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Gliha: Do të përpiqemi, kemi mungesa

13/11/21 @ 18:07

BOSNJA E HERCEGOVINA 1-3 FINLANDA

Finlanda e befason dhe eliminon Bosnjen

Kualifikimet për Botëror

Finlanda e befason dhe eliminon Bosnjen

13/11/21 @ 17:34

SULMUESI S'UDHËTON

Armando Broja s’udhëton për ndeshjen e fundit!

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Armando Broja s’udhëton për ndeshjen e fundit!

13/11/21 @ 16:28

KOSOVA

Kosova niset për në Athinë

Kualifikimet për Botëror

Kosova niset për në Athinë

13/11/21 @ 10:20

ANGLIA - SHQIPËRIA

Anglia në Botëror, duke turpëruar Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror

Anglia në Botëror, duke turpëruar Shqipërinë

12/11/21 @ 22:40

FORMACIONET STARTUESE

Reja përballë anglezëve del me formacion të hapur

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Reja përballë anglezëve del me formacion të hapur

12/11/21 @ 19:14

ZONA E AMERIKËS LATINE

Neymar shkëlqen, Brazili siguron “Katarin ‘22”

Kualifikimet për Botëror/International

Neymar shkëlqen, Brazili siguron “Katarin ‘22”

12/11/21 @ 11:54

ME AZERBAJXHANIN

Aventura e De Biasit, për harresë

Kualifikimet për Botëror/International

Aventura e De Biasit, për harresë

12/11/21 @ 10:56

GREQIA 0-1 SPANJA

Spanja fiton, në “finalen e grupit” pret Suedinë

Kualifikimet për Botëror/International

Spanja fiton, në “finalen e grupit” pret Suedinë

11/11/21 @ 22:44

ARMENIA 0-5 MAQEDONIA V

Bardhi hat-trick, Maqedonia pranë PlayOffit për Botëror

Kualifikimet për Botëror/International/Sportistë shqiptarë në botë

Bardhi hat-trick, Maqedonia pranë PlayOffit për Botëror

11/11/21 @ 20:19

GJEORGJIA 2-0 SUEDIA

Gjeorgjia mposht Suedinë, për “të betonuar” Kosovën në fund të grupit

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Gjeorgjia mposht Suedinë, për “të betonuar” Kosovën në fund të grupit

11/11/21 @ 20:00

SAMIR UJKANI

Kemi humbur pa meritë, koha për tu rikthyer

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Kemi humbur pa meritë, koha për tu rikthyer

09/11/21 @ 22:29

KOSOVA

Primoz Gliha: Luajmë për fitore në çdo ndeshje, të ardhmen nuk e di…

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Primoz Gliha: Luajmë për fitore në çdo ndeshje, të ardhmen nuk e di…

09/11/21 @ 18:28

DARDANËT

A do të jenë 30%?

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

A do të jenë 30%?

09/11/21 @ 11:19