Tabelat dhe Rezultatet

Stinori


GRUPI A


# EKIPI LOJ FIT BAR HUM GOL+ GOL- DIF PIK
Spanja 8 7 0 1 25 5 20 21
Skocia 8 5 2 1 17 8 9 17
Norvegjia 8 3 2 3 14 12 2 11
Gjeorgjia 8 2 2 4 12 18 -6 8
Qipro 8 0 0 8 3 28 -25 0

GRUPI B


# EKIPI LOJ FIT BAR HUM GOL+ GOL- DIF PIK
Franca 8 7 1 0 29 3 26 22
Holanda 8 6 0 2 17 7 10 18
Greqia 8 4 1 3 14 8 6 13
Irlanda 8 2 0 6 9 10 -1 6
Gjibraltari 8 0 0 8 0 41 -41 0

GRUPI C


# EKIPI LOJ FIT BAR HUM GOL+ GOL- DIF PIK
Anglia 8 6 2 0 22 4 18 20
Italia 8 4 2 2 16 9 7 14
Ukraina 8 4 2 2 11 8 3 14
Maqedonia Veriore 8 2 2 4 10 20 -10 8
Malta 8 0 0 8 2 20 -18 0

GRUPI D


# EKIPI LOJ FIT BAR HUM GOL+ GOL- DIF PIK
Turqia 8 5 2 1 14 7 7 17
Kroacia 8 5 1 2 13 4 9 16
Uellsi 8 3 3 2 10 10 0 12
Armenia 8 2 2 4 9 11 -2 8
Letonia 8 1 0 7 5 19 -14 3

GRUPI E


# EKIPI LOJ FIT BAR HUM GOL+ GOL- DIF PIK
Shqipëria 8 4 3 1 12 4 8 15
Republika Çeke 8 4 3 1 12 6 6 15
Polonia 8 3 2 3 10 10 0 11
Moldavia 8 2 4 2 7 10 -3 10
Ishujt Faroe 8 0 2 6 2 13 -11 2

GRUPI F


# EKIPI LOJ FIT BAR HUM GOL+ GOL- DIF PIK
Belgjika 8 6 2 0 22 4 18 20
Austria 8 6 1 1 17 7 10 19
Suedia 8 3 1 4 14 12 2 10
Azerbajxhani 8 2 1 5 7 17 -10 7
Estonia 8 0 1 7 2 25 -22 1

GRUPI G


# EKIPI LOJ FIT BAR HUM GOL+ GOL- DIF PIK
Hungaria 8 5 3 0 16 7 9 18
Serbia 8 4 2 2 15 9 6 14
Mali i Zi 8 3 2 3 9 11 -2 11
Lituania 8 1 3 4 8 14 -6 6
Bullgaria 8 0 4 4 7 14 -7 4

GRUPI H


# EKIPI LOJ FIT BAR HUM GOL+ GOL- DIF PIK
Sllovenia 10 7 1 2 20 9 11 22
Danimarka 10 7 1 2 19 10 9 22
Finlanda 10 6 0 4 18 10 8 18
Kazakistani 10 6 0 4 16 12 4 18
Irlanda Veriore 10 3 0 7 9 13 -4 9
San Marino 10 0 0 10 3 31 -28 0

GRUPI I


# EKIPI LOJ FIT BAR HUM GOL+ GOL- DIF PIK
Rumania 10 6 4 0 16 5 11 22
Zvicra 10 4 5 1 22 11 11 17
Izraeli 10 4 3 3 11 11 0 15
Bjellorusia 10 3 3 4 9 14 -5 12
Kosova 10 2 5 3 10 10 0 11
Andorra 10 0 2 8 3 20 -17 2

GRUPI J


# EKIPI LOJ FIT BAR HUM GOL+ GOL- DIF PIK
Portugalia 10 10 0 0 36 2 34 30
Sllovakia 10 7 1 2 17 8 9 22
Luksemburgu 10 5 2 3 13 19 -6 17
Islanda 10 3 1 6 17 16 1 10
Bosnja dhe Hercegovina 10 3 0 7 9 20 -11 9
Lihtenshtajni 10 0 0 10 1 28 -27 0
Kualifikim në EURO 2024


Koment

Orari dhe rezultatet e ndeshjeve kualifikuese për EURO 2024:

GRUPI A:

25.03.2023 15:00 Skocia - Qipro 3-0
25.03.2023 20:45 Spanja - Norvegjia 3-0
28.03.2023 18:00 Gjeorgjia - Norvegjia 1-1
28.03.2023 20:45 Skocia - Spanja 2-0
17.06.2023 18:00 Norvegjia - Skocia 1-2
17.06.2023 20:45 Qipro - Gjeorgjia 1-2
20.06.2023 20:45 Norvegjia - Qipro 3-1
20.06.2023 20:45 Skocia - Gjeorgjia 2-0
08.09.2023 18:00 Gjeorgjia - Spanja 1-7
08.09.2023 20:45 Qipro - Skocia 0-3
12.09.2023 20:45 Norvegjia - Gjeorgjia 2-1
12.09.2023 20:45 Spanja - Qipro 6-0
12.10.2023 20:45 Qipro - Norvegjia 0-4
12.10.2023 20:45 Spanja - Skocia 2-0
15.10.2023 15:00 Gjeorgjia - Qipro 4-0
15.10.2023 20:45 Norvegjia - Spanja 0-1
16.11.2023 18:00 Gjeorgjia - Skocia 2-2
16.11.2023 20:45 Qipro - Spanja 1-3
19.11.2023 20:45 Skocia - Norvegjia 3-3
19.11.2023 20:45 Spanja - Gjeorgjia 3-1

GRUPI B:

24.03.2023 20:45 Gjibraltari - Greqia 0-3
24.03.2023 20:45 Franca - Holanda 4-0
27.03.2023 20:45 Irlanda - Franca 0-1
27.03.2023 20:45 Holanda - Gjibraltari 3-0
16.06.2023 20:45 Gjibraltari - Franca 0-3
16.06.2023 20:45 Greqia - Irlanda 2-1
19.06.2023 20:45 Irlanda - Gjibraltari 3-0
19.06.2023 20:45 Franca - Greqia 1-0
07.09.2023 20:45 Holanda - Greqia 3-0
07.09.2023 20:45 Franca - Irlanda 2-0
10.09.2023 20:45 Greqia - Gjibraltari 5-0
10.09.2023 20:45 Irlanda - Holanda 1-2
13.10.2023 20:45 Irlanda - Greqia 0-2
13.10.2023 20:45 Holanda - Franca 1-2
16.10.2023 20:45 Gjibraltari - Irlanda 0-4
16.10.2023 20:45 Greqia - Holanda 0-1
18.11.2023 20:45 Holanda - Irlanda 1-0
18.11.2023 20:45 Franca - Gjibraltari 14-0
21.11.2023 20:45 Gjibraltari - Holanda 0-6
21.11.2023 20:45 Greqia - Franca 2-2

GRUPI C:

23.03.2023 20:45 Maqedonia Veriore - Malta 2-1
23.03.2023 20:45 Italia - Anglia 1-2
26.03.2023 18:00 Anglia - Ukraina 2-0
26.03.2023 20:45 Malta - Italia 0-2
16.06.2023 20:45 Maqedonia Veriore - Ukraina 2-3
16.06.2023 20:45 Malta - Anglia 0-4
19.06.2023 20:45 Ukraina - Malta 1-0
19.06.2023 20:45 Anglia - Maqedonia Veriore 7-0
09.09.2023 18:00 Ukraina - Anglia 1-1
09.09.2023 20:45 Maqedonia Veriore - Italia 1-1
12.09.2023 20:45 Malta - Maqedonia Veriore 0-2
12.09.2023 20:45 Italia - Ukraina 2-1
14.10.2023 15:00 Ukraina - Maqedonia Veriore 2-0
14.10.2023 20:45 Italia - Malta 4-0
17.10.2023 20:45 Malta - Ukraina 1-3
17.10.2023 20:45 Anglia - Italia 3-1
17.11.2023 20:45 Anglia - Malta 2-0
17.11.2023 20:45 Italia - Maqedonia Veriore 5-2
20.11.2023 20:45 Maqedonia Veriore - Anglia 1-1
20.11.2023 20:45 Ukraina - Italia 0-0

GRUPI D:

25.03.2023 18:00 Armenia - Turqia 1-2
25.03.2023 20:45 Kroacia - Uellsi 1-1
28.03.2023 20:45 Uellsi - Letonia 1-0
28.03.2023 20:45 Turqia - Kroacia 0-2
16.06.2023 18:00 Letonia - Turqia 2-3
16.06.2023 20:45 Uellsi - Armenia 2-4
19.06.2023 18:00 Armenia - Letonia 2-1
19.06.2023 20:45 Turqia - Uellsi 2-0
08.09.2023 20:45 Turqia - Armenia 1-1
08.09.2023 20:45 Kroacia - Letonia 5-0
11.09.2023 18:00 Armenia - Kroacia 0-1
11.09.2023 20:45 Letonia - Uellsi 0-2
12.10.2023 18:00 Letonia - Armenia 2-0
12.10.2023 20:45 Kroacia - Turqia 0-1
15.10.2023 20:45 Uellsi - Kroacia 2-1
15.10.2023 20:45 Turqia - Letonia 4-0
18.11.2023 15:00 Armenia - Uellsi 1-1
18.11.2023 18:00 Letonia - Kroacia 0-2
21.11.2023 20:45 Uellsi - Turqia 1-1
21.11.2023 20:45 Kroacia - Armenia 1-0


GRUPI E:

24.03.2023 20:45 Molldavia - Ishujt Faroe 1-1
24.03.2023 20:45 Çekia - Polonia 3-1
27.03.2023 20:45 Molldavia - Çekia 0-0
27.03.2023 20:45 Polonia - Shqipëria 1-0
17.06.2023 20:45 Shqipëria - Molldavia 2-0
17.06.2023 20:45 Ishujt Faroe - Çekia 0-3
20.06.2023 20:45 Ishujt Faroe - Shqipëria 1-3
20.06.2023 20:45 Molldavia - Polonia 3-2
07.09.2023 20:45 Çekia - Shqipëria 1-1
07.09.2023 20:45 Polonia - Ishujt Faroe 2-0
10.09.2023 18:00 Ishujt Faroe - Molldavia 0-1
10.09.2023 20:45Shqipëria - Polonia 2-0
12.10.2023 20:45 Shqipëria - Çekia 3-0
12.10.2023 20:45 Ishujt Faroe - Polonia 0-2
15.10.2023 18:00 Çekia - Ishujt Faroe 1-0
15.10.2023 20:45 Polonia - Molldavia 1-1
17.11.2023 18:00 Molldavia - Shqipëria 1-1
17.11.2023 20:45 Polonia - Çekia 1-1
20.11.2023 20:45 Shqipëria - Ishujt Faroe 0-0
20.11.2023 20:45 Çekia - Molldavia 3-0

GRUPI F:

24.03.2023 20:45 Austria - Azerbajxhani 4-1
24.03.2023 20:45 Suedia - Belgjika 0-3
27.03.2023 20:45 Austria - Estonia 2-1
27.03.2023 20:45 Suedia - Azerbajxhani 5-0
17.06.2023 18:00 Azerbajxhani - Estonia 1-1
17.06.2023 20:45 Belgjika - Austria 1-1
20.06.2023 20:45 Estonia - Belgjika 0-3
20.06.2023 20:45 Austria - Suedia 2-0
09.09.2023 15:00 Azerbajxhani - Belgjika 0-1
09.09.2023 18:00 Estonia - Suedia 0-5
12.09.2023 20:45 Suedia - Austria 1-3
12.09.2023 20:45 Belgjika - Estonia 5-0
13.10.2023 18:00 Estonia - Azerbajxhani 0-2
13.10.2023 20:45 Austria - Belgjika 2-3
16.10.2023 18:00 Azerbajxhani - Austria 0-1
16.10.2023 20:45 Belgjika - Suedia 1-1
16.11.2023 18:00 Azerbajxhani - Suedia 3-0
16.11.2023 18:00 Estonia - Austria 0-2
19.11.2023 18:00 Suedia - Estonia 2-0
19.11.2023 18:00 Belgjika - Azerbajxhani 5-0

GRUPI G:

24.03.2023 18:00 Bullgaria - Mali i Zi 0-1
24.03.2023 20:45 Serbia - Lituania 2-0
27.03.2023 20:45 Mali i Zi - Serbia 0-2
27.03.2023 20:45 Hungaria - Bullgaria 3-0
17.06.2023 15:00 Lituania - Bullgaria 1-1
17.06.2023 18:00 Mali i Zi - Hungaria 0-0
20.06.2023 20:45 Bullgaria - Serbia 1-1
20.06.2023 20:45 Hungaria - Lituania 2-0
07.09.2023 18:00 Lituania - Mali i Zi 2-2
07.09.2023 20:45 Serbia - Hungaria 1-2
10.09.2023 18:00 Mali i Zi - Bullgaria 2-1
10.09.2023 20:45 Lituania - Serbia 1-3
14.10.2023 18:00 Bullgaria - Lituania 0-2
14.10.2023 20:45 Hungaria - Serbia 2-1
17.10.2023 20:45 Lituania - Hungaria 2-2
17.10.2023 20:45 Serbia - Mali i Zi 3-1
16.11.2023 18:00 Bullgaria - Hungaria 2-2
16.11.2023 20:45 Mali i Zi - Lituania 2-0
19.11.2023 15:00 Serbia - Bullgaria 2-2
19.11.2023 15:00 Hungaria - Mali i Zi 3-1

GRUPI H:

23.03.2023 16:00 Kazakistani - Sllovenia 1-2
23.03.2023 20:45 San Marino - Irlanda Veriore 0-2
23.03.2023 20:45 Danimarka - Finlanda 3-1
26.03.2023 15:00 Kazakistani - Danimarka 3-2
26.03.2023 18:00 Sllovenia - San Marino 2-0
26.03.2023 20:45 Irlanda Veriore - Finlanda 0-1
16.06.2023 18:00 Finlanda - Sllovenia 2-0
16.06.2023 20:45 San Marino - Kazakistani 0-3
16.06.2023 20:45 Danimarka - Irlanda Veriore 1-0
19.06.2023 18:00 Finlanda - San Marino 6-0
19.06.2023 20:45 Sllovenia - Danimarka 1-1
19.06.2023 20:45 Irlanda Veriore - Kazakistani 0-1
07.09.2023 16:00 Kazakistani - Finlanda 0-1
07.09.2023 20:45 Sllovenia - Irlanda Veriore 4-2
07.09.2023 20:45 Danimarka - San Marino 4-0
10.09.2023 15:00 Kazakistani - Irlanda Veriore 1-0
10.09.2023 18:00 Finlanda - Danimarka 0-1
10.09.2023 20:45 San Marino - Sllovenia 0-4
14.10.2023 15:00 Irlanda Veriore - San Marino 3-0
14.10.2023 18:00 Sllovenia - Finlanda 3-0
14.10.2023 20:45 Danimarka - Kazakistani 3-1
17.10.2023 18:00 Finlanda - Kazakistani 1-2
17.10.2023 20:45 San Marino - Danimarka 1-2
17.10.2023 20:45 Irlanda Veriore - Sllovenia 0-1
17.11.2023 16:00 Kazakistani - San Marino 3-1
17.11.2023 18:00 Finlanda - Irlanda Veriore 4-0
17.11.2023 20:45 Danimarka - Sllovenia 2-1
20.11.2023 20:45 San Marino - Finlanda 1-2
20.11.2023 20:45 Sllovenia - Kazakistani 2-1
20.11.2023 20:45 Irlanda Veriore - Danimarka 2-0

GRUPI I:

25.03.2023 18:00 Bjellorusia - Zvicra 0-5
25.03.2023 18:00 Izraeli - Kosova 1-1
25.03.2023 20:45 Andorra - Rumania 0-2
28.03.2023 20:45 Kosova - Andorra 1-1
28.03.2023 20:45 Rumania - Bjellorusia 2-1
28.03.2023 20:45 Zvicra - Izraeli 3-0
16.06.2023 20:45 Andorra - Zvicra 1-2
16.06.2023 20:45 Bjellorusia - Izraeli 1-2
16.06.2023 20:45 Kosova - Rumania 0-0
19.06.2023 20:45 Bjellorusia - Kosova 2-1
19.06.2023 20:45 Izraeli - Andorra 2-1
19.06.2023 20:45 Zvicra - Rumania 2-2
09.09.2023 18:00 Andorra - Bjellorusia 0-0
09.09.2023 20:45 Kosova - Zvicra 2-2
09.09.2023 20:45 Rumania - Izraeli 1-1
12.09.2023 20:45 Izraeli - Bjellorusia 1-0
12.09.2023 20:45 Rumania - Kosova 2-0
12.09.2023 20:45 Zvicra - Andorra 3-0
12.10.2023 20:45 Andorra - Kosova 0-3
12.10.2023 20:45 Bjellorusia - Rumania 0-0
12.10.2023 20:45 Izraeli - Zvicra (15.11.2023) 1-1
15.10.2023 18:00 Zvicra - Bjellorusia 3-3
15.10.2023 20:45 Kosova - Izraeli (12.11.2023) 1-0
15.10.2023 20:45 Rumania - Andorra 4-0
18.11.2023 18:00 Bjellorusia - Andorra 1-0
18.11.2023 20:45 Izraeli - Rumania 1-2
18.11.2023 20:45 Zvicra - Kosova 1-1
21.11.2023 20:45 Andorra - Izraeli 0-2
21.11.2023 20:45 Kosova - Bjellorusia 0-1
21.11.2023 20:45 Rumania - Zvicra 1-0

GRUPI J:

23.03.2023 20:45 Bosnja dhe Hercegovina - Islanda 3-0
23.03.2023 20:45 Sllovakia - Luksemburgu 0-0
23.03.2023 20:45 Portugalia - Lihtenshtajni 4-0
26.03.2023 18:00 Lihtenshtajni - Islanda 0-7
26.03.2023 20:45 Luksemburgu - Portugalia 0-6
26.03.2023 20:45 Sllovakia - Bosnja dhe Hercegovina 2-0
17.06.2023 15:00 Luksemburgu - Lihtenshtajni 2-0
17.06.2023 20:45 Portugalia - Bosnja dhe Hercegovina 3-0
17.06.2023 20:45 Islanda - Sllovakia 1-2
20.06.2023 20:45 Lihtenshtajni - Sllovakia 0-1
20.06.2023 20:45 Bosnja dhe Hercegovina - Luksemburgu 0-2
20.06.2023 20:45 Islanda - Portugalia 0-1
08.09.2023 20:45 Luksemburgu - Islanda 3-1
08.09.2023 20:45 Bosnja dhe Hercegovina - Lihtenshtajni 2-1
08.09.2023 20:45 Sllovakia - Portugalia 0-1
11.09.2023 20:45 Sllovakia - Lihtenshtajni 3-0
11.09.2023 20:45 Portugalia - Luksemburgu 9-0
11.09.2023 20:45 Islanda - Bosnja dhe Hercegovina 1-0
13.10.2023 20:45 Lihtenshtajni - Bosnja dhe Hercegovina 0-2
13.10.2023 20:45 Portugalia - Sllovakia 3-2
13.10.2023 20:45 Islanda - Luksemburgu 1-1
16.10.2023 20:45 Luksemburgu - Sllovakia 0-1
16.10.2023 20:45 Bosnja dhe Hercegovina - Portugalia 0-5
16.10.2023 20:45 Islanda - Lihtenshtajni 4-0
16.11.2023 20:45 Lihtenshtajni - Portugalia 0-2
16.11.2023 20:45 Luksemburgu - Bosnja dhe Hercegovina 4-1
16.11.2023 20:45 Sllovakia - Islanda 4-2
19.11.2023 20:45 Lihtenshtajni - Luksemburgu 0-1
19.11.2023 20:45 Bosnja dhe Hercegovina - Sllovakia 1-2
19.11.2023 20:45 Portugalia - Islanda 2-0.


PLAYOFFI PËR EURO 2024 sipas rangimit nga Liga e Kombeve 2022/23:

Liga A:
Gjysmëfinalet:
21.03.2024 Polonia - Estonia 5-1
21.03.2024 Uellsi - Finlanda 4-1
Finalja:
26.03.2024 Uellsi - Polonia 0-0 (4-5) pas penalltive

Liga B:
Gjysmëfinalet:
21.03.2024 Izraeli - Islanda 1-4
21.03.2024 Bosnja e Hercegovina - Ukraina 1-2
Finalja:
26.03.2024 Ukraina - Islanda 2-1

Liga C:
Gjysmëfinalet:
21.03.2024 Gjeorgjia - Lukesmeburgu 2-0
21.03.2024 Greqia - Kazakistani 5-0
Finalja:
26.03.2024 Gjeorgjia - Greqia 0-0 (5-4) pas penalltive◼