BASTORET / EURO 2020

Bastoret: Maqedonia Veriore favorite ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Bastoret: Maqedonia Veriore favorite ndaj Kosovës

24 February, 2020 @16:31

Kanë dalë bastet për ndeshjet e PlayOffit për EURO 2020, ku bën pjesë edhe Kosova. Kështu, bastorja bet365 që…

↓  Shfaq tekstin  ↓

TICKETS MKD - KOS / Përfaqësuesja

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

Foto: SportMedia/mk

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

24 February, 2020 @15:39

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se po fillon shitja e biletave për ndeshjen vendimtare mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës,…

↓  Shfaq tekstin  ↓

TEAM OF THE WEEK / FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (11)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (11)

24 February, 2020 @13:40

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 11 në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

↓  Shfaq tekstin  ↓

ST JOHNSTONE - RANGERS / International

Florian Kamberi me gol e asist si zëvendësues i Rangersit të Gerrardit

Florian Kamberi me gol e asist si zëvendësues i Rangersit të Gerrardit

23 February, 2020 @23:21

I lindur në Zurich të Zvicrës, Florian Kamberi që ka në llogari të tij disa paraqitje për Zvicrën U21, por…

↓  Shfaq tekstin  ↓

ISLANDA MPOSHT SLLOVAKINË / Përfaqësuesja

Kosova, lidere e pastër e grupit. Islanda mposht Sllovakinë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Kosova, lidere e pastër e grupit. Islanda mposht Sllovakinë

23 February, 2020 @22:43

Në duelin e dy rivalëve të radhës të Kosovës në parakualifikime për Botërorin 2023, Islanda e Craig Pedersenit ka mposhtur…

↓  Shfaq tekstin  ↓

SHQIP NË BOTË / International

Edon Maxhuni me Finlandën mposhtin Zvicrën si mysafir

Foto: fiba.com

Edon Maxhuni me Finlandën mposhtin Zvicrën si mysafir

23 February, 2020 @21:41

Edon Maxhuni ashtu siç paralajmëruam dje debutoi për seniorët e Finlandës në kualifikime për Eurobasket sot dhe atë me…

↓  Shfaq tekstin  ↓

LUKSEMBURGU - KOSOVA / Përfaqësuesja

Me atomin e fundit, fitorja e dytë radhazi

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Me atomin e fundit, fitorja e dytë radhazi

23 February, 2020 @19:45

Kosova ka shënuar edhe fitoren e dytë radhazi në parakualifikime për Kampionatin Botëror 2023 nga zona evropiane, duke e mposhtur…

↓  Shfaq tekstin  ↓

Ç3: LUKSEMBURGU - KOSOVA / Përfaqësuesja

Në çerekun e fundit, Kosova futet me disavantazh

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Në çerekun e fundit, Kosova futet me disavantazh

23 February, 2020 @19:19

Kosova është futur në çerek të fundit të ndeshjes me Luksemburgun me 3 pikë dallim. Vendasit kanë pasur mundësi…

↓  Shfaq tekstin  ↓

FENERBAHÇE 1-3 GALATASARAY / International

Pas 21 vitesh, Galatasaray mposht Fenerin si mysafir

Foto: Galatasaray/fb

Pas 21 vitesh, Galatasaray mposht Fenerin si mysafir

23 February, 2020 @19:09

Në një ndeshje me shumë ndërprerje dhe më shumë fjalosje me referin, derbi i madh turk mes Fenerbahçes dhe Galatasarayit…

↓  Shfaq tekstin  ↓

PP: LUKSEMBURGU - KOSOVA / Përfaqësuesja

Në pushim, Luksemburgu në avantazh

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Në pushim, Luksemburgu në avantazh

23 February, 2020 @18:42

Luksemburgu ka kryer pjesën e parë të ndeshjes në avantazh minimal ndaj Kosovës, pasi që fitoi çerekun e dytë 25-19…

↓  Shfaq tekstin  ↓

Ç1: LUKSEMBURGU - KOSOVA / Përfaqësuesja

Kosova 5 pikë në epërsi pas çerekut të parë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Kosova 5 pikë në epërsi pas çerekut të parë

23 February, 2020 @18:19

Kosova ka mbyllur në epërsi prej 5 pikëve çerekun e parë të ndeshjes ndaj Luksmeburgut atje. Me 10 pikë,…

↓  Shfaq tekstin  ↓

FORMACIONET STARTUESE / Përfaqësuesja

5-shet e para: Luksemburgu-Kosova

5-shet e para: Luksemburgu-Kosova

23 February, 2020 @18:01

Para fillimit të ndeshjes Luksemburgu - Kosova janë bërë të ditur pesëshet e para të të dyja skuadrave: LUKSEMBURGU:…

↓  Shfaq tekstin  ↓

LIVE TV / Përfaqësuesja

Drejtpërdrejtë: Luksemburgu-Kosova

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Drejtpërdrejtë: Luksemburgu-Kosova

23 February, 2020 @17:33

Në këto çaste gjithçka është gati për të filluar ndeshja e dytë parakualifikuese e Kosovës drejt Botërorit 2023. Mëposhtë,…

↓  Shfaq tekstin  ↓

BESA 2-0 VITIA / FFK Liga e parë

Besa kryen punë shpejtë, vendos në pjesë të parë

Besa kryen punë shpejtë, vendos në pjesë të parë

23 February, 2020 @16:17

Liderja e Ligës së Parë dhe skuadra që duket më së afërmi për momentin drejt Superligës, Besa ka shënuar fitore…

↓  Shfaq tekstin  ↓

MALISHEVA 1-0 VLLAZNIA / FFK Liga e parë

Liman Morina vendos, Malisheva në garë për Superligë

Foto: KFMalisheva/fb

Liman Morina vendos, Malisheva në garë për Superligë

23 February, 2020 @15:59

Në përballjen e parë pranverore në Liman Gegaj të Malishevës, pas pjesës së parë pa gola të shënuara, fituesi është…

↓  Shfaq tekstin  ↓

TREPÇA '89 - DUKAGJINI / FFK Superliga

Përmbysje nga Trepça ‘89, fundosja e Dukagjinit vazhdon

Përmbysje nga Trepça ‘89, fundosja e Dukagjinit vazhdon

23 February, 2020 @15:12

Në takimin e zhvilluar sot mes Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit në “Riza Lushta” të Mitrovicës, fituese doli skuadra vendase, e…

↓  Shfaq tekstin  ↓

BALLKANI - FERIZAJ / FFK Superliga

Edhe portieri Ruxhi gjen golin, lideri s’gabon

Edhe portieri Ruxhi gjen golin, lideri s’gabon

23 February, 2020 @15:06

Pas fitoreve të Dritës e Prishtinës, këtë xhiro pikë s’ka lëshuar as Ballkani. Therandasit sot triumfuan me rezultat 3-0 ndaj…

↓  Shfaq tekstin  ↓

GJILANI - FLAMURTARI / FFK Superliga

Plaku e Busiç për fitoren e Gjilanit

Plaku e Busiç për fitoren e Gjilanit

23 February, 2020 @15:03

Pas humbjes së derbit ndaj Dritës, Gjilani i është rikthyer fitoreve në ndeshjen e zhvilluar sot ndaj Flamurtarit në shtëpi. …

↓  Shfaq tekstin  ↓

11-SHET / FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Dukagjini

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Dukagjini

23 February, 2020 @12:27

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit. TREPÇA ‘89: Hyseni, Asare, Pira, Statovci, Hoti, Jashari, Traore, Ahmeti, Emini,…

↓  Shfaq tekstin  ↓

11-SHET / FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Flamurtari

Formacionet zyrtare: Gjilani - Flamurtari

23 February, 2020 @12:21

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe Flamurtari. GJILANI: Haxhihamza, Kastrati, Halili, Kqiku, Ferreira, Useini, Shabani, Jonuzi, Plaku, Progni, Busiç. …

↓  Shfaq tekstin  ↓

11-SHET / FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Ferizaj

Formacionet zyrtare: Ballkani - Ferizaj

23 February, 2020 @12:15

Janë caktuar formacionet zyrtare të Ballkanit dhe të Ferizajit. BALLKANI: Ruxhi, Berisha, Prekazi, Krasniqi, Potoku, Gashi, Kuç, Baftiu, Hoxha, Topalli,…

↓  Shfaq tekstin  ↓