TEAM OF THE YEAR

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

4 January, 2021 @19:36

Është publikuar 11-shja më e mirë e vitit 2020 nga e mirënjohura franceze L’Equipe. Si zakonisht, edhe kësaj radhe L’Equipe…

Lexo më shumë  →

DIREKT

Shorti i UEFA Europa League, direkt

14 December, 2020 @12:41

Pas pak, këtu direkt do të mund të shihni çiftet e shortuara në UEFA Europa League për pjesën pranverore të…

Lexo më shumë  →

VENDIMI I FUNDIT I UEFA-së

Air Albania e Tiranës, mikpritëse e finales së garës së re e UEFA-së

Fotot: UEFA

3 December, 2020 @17:22

Para pak çastesh UEFA ka bërë të ditur se stadiumi i ri i qytetit të Tiranës, ku luan ndeshjet e…

Lexo më shumë  →

TË KUALIFIKUARIT E PARË

4 skuadra sigurojnë kualifikimin pas 4 xhirosh

Foto: Leicester/fb

26 November, 2020 @23:45

Kanë përfunduar të gjitha duelet e ditës së sotme në Europa Ligë, ndërsa 4 skuadra kanë arritur që të sigurojnë…

Lexo më shumë  →

100%

Arsenal, Hoffenheim e Leicester - të vetmit me bilans 100%

Foto: Arsenal/fb

5 November, 2020 @23:29

Pas dueleve të xhiros së tretë të fazës grupore të Europa Ligës sonte, kanë mbetur vetëm 3 skuadra me bilans…

Lexo më shumë  →

CORONAVIRUS

Tirana del pastër para duelit historik

Nga stërvitjet e djeshme të kampionit të Shqipërisë, KF Tirana/ Foto: KFTirana/fb

29 September, 2020 @14:58

Skuadra e Tiranës ka bërë të ditur përmes llogarisë së klubit në Facebook, se të gjithë lojtarët e saj dhe…

Lexo më shumë  →

PLAYER RATINGS @ BAYERN - SEVILLA

Notat e lojtarëve: Bayern 2-1 Sevilla

Foto: Bayern/tw

25 September, 2020 @0:55

Bayern fitoi Superkupën e dytë evropiane duke e mposhtur Sevillën në finale, pas vazhdimeve 2-1. Leon Goretzka dhe…

Lexo më shumë  →

SUPERKUPA E EVROPES

SuperBayern, merr të dytën SuperKupë evropiane në histori

24 September, 2020 @23:37

Bayern Munchen ka fituar në finale të Superkupës Evropiane Sevillën, duke e mposhtur 2-1 pas vazhdimeve. Sevilla arriti…

Lexo më shumë  →

LEGIA - DRITA

Drita historike dorëzohet në rrethin e tretë

24 September, 2020 @22:22

Kampionia e Superligës së Kosovës, Drita, duke u mposhtur me rezultat 2-0 ndaj Legias, është eliminuar nga Europa League. Golat…

Lexo më shumë  →

SHKËNDIJA - TOTTENHAM

Kane dhe Son eliminojnë Shkëndijën

FOTO / Shkendija

24 September, 2020 @21:50

Skuadra e Shkëndijës është eliminuar nga Europa League, duke u mposhtur ndaj Tottenhamit me rezultat 1-3. Tottenhami kaloi në epërsi…

Lexo më shumë  →

LEGIA - DRITA

Legia vs. Drita, 11-shet startuese

24 September, 2020 @19:59

Me fillim nga ora 20:30, sonte Drita e luan ndeshjen historike ndaj Legia Varshavës në Poloni, ndeshje kjo e vlefshme…

Lexo më shumë  →

MILAN

Ibrahimovic pozitiv në COVID-19

24 September, 2020 @15:53

Sulmuesi suedez i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, është testuar për COVID-19 dhe rezultati i ka dalë pozitiv. Milani ka konfirmuar në…

Lexo më shumë  →

ERNEST GJOKA

Shkëndija s’është vetëm e Tetovës, por e gjithë shqiptarëve

Fotot: kfshkendija.com

24 September, 2020 @0:28

Skuadra e Shkëndijës nesër del në njërën ndër përballjet më të mëdha në histori të saj, pasi që ka rival…

Lexo më shumë  →

NGA KONFERENCA

Nuhiu: Ne do të luajmë lojën tonë

Foto: legia.com

24 September, 2020 @0:07

Në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Legias, trajneri i Dritës Ardijan Nuhiu ka thënë se ekipi gjilanas do të…

Lexo më shumë  →

EUROPA LEAGUE

Drita nesër me një mungesë kundër Legias

23 September, 2020 @22:02

Kampionia e Superligës së Kosovës në futboll, Drita, sonte ka kryer stërvitjen e fundit për ndeshjen kundër Legias. Në stërvitje…

Lexo më shumë  →

LEGIA - DRITA

Drita përfundon stërvitjen e fundit, gati për Legian

FOTO / Drita

23 September, 2020 @21:39

Kampiona e Superligës së Kosovës, Drita, para pak çastesh ka përfunduar seancën e fundit stërvitore para ndeshjes kundër Legias, në…

Lexo më shumë  →

LEGIA - DRITA

Drita e gjitha negative, gati për Legian

22 September, 2020 @17:21

Lajm i mirë për futbollin e Kosovës! LEGIA NDËRRON TRAJNERIN Skuadra e Dritës para pak orëve ka njoftuar…

Lexo më shumë  →

TRAJNERI I RI

Legia ndërron trajnerin para duelit me Dritën

Foto: Legia/fb

21 September, 2020 @21:58

Kampionia e Polonisë, Legia Warszawa, ka ndërruar trajnerin, tre ditë para duelit me Dritën. Drita do të jetë mysafire…

Lexo më shumë  →

KAMPIONI PUSHON

Drita pushon në xhirot e para të Superligës

Kampionit të Kosovës i shtyhen dy ndeshjet e para të stinorit 2020/21

18 September, 2020 @15:27

Kampionia e Kosovës në futboll, Drita, do të pushojë në dy xhirot e para të stinorit, ka bërë të ditur…

Lexo më shumë  →

SHORTI I EUROPALEAGUE

Dritën në PlayOff e presin azerët

Foto: KFDrita/fb

18 September, 2020 @14:43

Ka përfunduar shorti për fazën PlayOff të Europa Ligës, që është ndeshja e fundit kualifikuese për të siguruar pjesëmarrjen në…

Lexo më shumë  →

EUROPA LEAGUE

Kukësi i pafuqishëm ndaj Wolfsburgut

17 September, 2020 @22:12

Wolfsburgu duke e mposhtur Kukësin me rezultat 0-4 e eliminoi Kukësin nga Europa League. Golat e skuadrës gjermane erdhën nga…

Lexo më shumë  →

EUROPA LEAGUE

Historike për futbollin kosovar, Drita në rrethin e tretë në Europa League

17 September, 2020 @21:53

Kampionia e Superligës së Kosovës, Drita, ka shkruar histori në Maqedoni, në kuadër të Europa Leagues. Drita duke e mposhtur…

Lexo më shumë  →

EUROPA LEAGUE

Laçi eliminohet në minutat shtesë

FOTO / Laci

17 September, 2020 @20:59

Skuadra e Laçit, duke pësuar dy gola në minutat shtesë nga Hapoel Beer Sheva, është eliminuar nga Europa League. Laçi…

Lexo më shumë  →

EUROPA LEAGUE

Shkëndija me kundërshtar nga Premier League në rrethin e tretë

17 September, 2020 @20:35

Skuadra tetovare, Shkëndija, sonte me golin e Besart Ibraimit është kualifikuar në rrethin e tretë elminator të Europa Leagues. …

Lexo më shumë  →

BOTOSANI - SHKËNDIJA

Super Shkëndija, eliminon Botosanin dhe i afrohet grupeve

Foto: KF Shkëndija

17 September, 2020 @19:38

Një gol i Besart Ibraimit në minutën e dytë të ndeshjes i ka mjaftuar Shkëndijës nga Tetova që ta fitojë…

Lexo më shumë  →

SILEKS - DRITA

Sileks vs. Drita, 11-shet startuese

17 September, 2020 @18:49

Me fillim nga ora 20:00, sonte në Shkup Drita luan ndaj Sileksit në kuadër të fazës kualifikuese drejt grupeve të…

Lexo më shumë  →

TEUTA - GRANADA

Granada e papërballueshme për Teutën, kualifikohet lehtësisht

17 September, 2020 @18:36

Pa ndonjë befasi, Granada spanjolle sot ka arritur ta mposhtë Teutën nga Durrësi, për ta arritur kështu fazën tjetër kualifikuese…

Lexo më shumë  →

RENOVA - HAJDUK SPLIT

Renova “arrë e fortë”, Hajduku kualifikohet me vështirësi

17 September, 2020 @18:29

Edhe pse zhvilloi një takim mjaft të mirë ndaj një kundërshtari shumë të fortë, skuadra e Renovës nga Maqedonia Veriore…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE: BOTOSANI-SHKENDIJA

Botosani-Shkëndija, 11-shet startuese

Foto: KFShkendija/fb

17 September, 2020 @16:39

Skuadra e Shkëndijës e drejtuar nga Ernest Gjoka ka publikuar 11-shen startuese para përballjes ndaj rumunëve të Botosanit, që nis…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE: TEUTA-GRANADA

11-shet: Avdyli standard, Teuta kërkon befasi ndaj Granadës

17 September, 2020 @15:39

Skuadra e Teutës së Durrësit ka publikuar formacionin zyrtar për përballje ndaj Granadës spanjolle për ndeshjen kualifikuese në kuadër të…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE: RENOVA - HAJDUK

Renova-Hajduk, 11-shet startuese

17 September, 2020 @15:31

Ekipi shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Renova, ka publikuar 11-shen startuese për përballjen kualifikuese të Europa Ligës, ndaj ish-ekipit të…

Lexo më shumë  →

SILEKS - DRITA

Limani: Mezi po e presim ndeshjen, jemi të përgatitur

16 September, 2020 @20:44

Përveç kryetrajnerit Nuhiu, në konferencën për shtyp të skuadrës së Dritës para ndeshjes ndaj Sileksit foli edhe Ardian Limani,…

Lexo më shumë  →

SILEKS - DRITA

Nuhiu: Ndeshje e vështirë, por besoj te lojtarët

16 September, 2020 @20:35

Në prag të ndeshjes ndaj Sileksit në kuadër të fazës kualifikuese drejt grupeve të Europa League, konferencë për shtyp ka…

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES NDAJ SILEKSIT

Drita merr rezultatet e testeve për COVID-19

15 September, 2020 @14:13

Skuadra e Dritës, kampione e Kosovës, ka marrë rezultatet e testeve për COVID-19 sot dhe sipas njoftimit të klubit, të…

Lexo më shumë  →

SUPERKUPA E EVROPES

Anglezët ndajnë drejtësinë në Superkupën e Evropës

Foto: uefa.com

15 September, 2020 @11:36

Komiteti i Referëve të UEFA-së ka bërë ditur se ka përcaktuar anglezin Anthony Taylor si refer kryesor për ndeshjen e…

Lexo më shumë  →

EUROPA LEAGUE - SHORTI

Skuadrat shqiptare në EL - kundërshtarët e mundshëm në rrethin e tretë

1 September, 2020 @16:45

Pasi kuptuan kundërshtarët për rrethin e dytë, sot skuadrat shqiptare kanë mësuar kundërshtarët e mundshëm të rrethit të tretë…

Lexo më shumë  →

EUROPA LEAGUE - SHORTI

Europa League, kundërshtarët e skuadrave shqiptare

31 August, 2020 @13:28

Pas shortit për rrethin e dytë kualifikues të Europa League, skuadra kampione e Kosovës, Drita, është caktuar të luajë…

Lexo më shumë  →

EUROPA LEAGUE - SHORTI

Europa League, Drita kupton kundërshtarin

31 August, 2020 @13:19

Pas eliminimit nga Champions League, Drita rrugëtimin evropian do ta vazhdojë në Europa League. Shorti i sotëm ka vendosur që…

Lexo më shumë  →

UEL

Kukësi eliminon bullgarët, Laçi me dramë kalon tutje

27 August, 2020 @22:15

Dy skuadrat tjera të Kategorisë Superiore, pas Teutës, kanë arritur të kalojnë në raundin e dytë kualifikues të Europa Leagues,…

Lexo më shumë  →

UEL: GJILANI 0-2 APOEL

Pas vazhdimeve, eliminohet Gjilani

Foto: SCGjilani/fb

27 August, 2020 @21:37

Skuara e Gjilanit është eliminuar nga garat e Europa Ligës, ku debutuan këtë stinor, duke u mposhtur në Fadil Vokrri…

Lexo më shumë  →

UEL

Shkëndija e Renova shkojnë tutje, Shkupi eliminohet

27 August, 2020 @19:59

Nga ekipet shqiptare të Maqedonisë Veriore në Europa Ligë sonte Shkëndija e Renova kanë shënuar fitore duke kaluar xhiron e…

Lexo më shumë  →