Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARA ZYRTARIZIMIT TË VENDIMIT

Suspendohet ekipi i vetëm rus në gara evropiane

Suspendohet ekipi i vetëm rus në gara evropiane


28 February, 2022 @15:20

UEFA pritet që shpejt edhe të zyrtarizojë njoftimin për anulimin e ndeshjes mes Leipzigut gjerman dhe Spartakut të Moskës, që pritej të luhej në kuadër të ndeshjeve të së 1/8 së finales në UEFA Europa League.

Sipas njoftimit të Bild, për shkak të luftës Rusi-Ukrainë, UEFA pritet të anulojë këtë ndeshje dhe Leipzigu të shkojë tutje në garë, ndërsa Spartaku, ta eliminohet nga gara.


 
Të gjitha lajmet nga Europa League