NAPOLI

Napoli zyrtarizon Amir Rrahmanin

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

20 January, 2020 @16:03

Të gjitha që u përfolën, tashmë janë të zyrtarizuara nga Napoli. Përmes një komunikate sot të lëshuar në faqen…

Lexo më shumë  →

JUVENTUS 2-1 PARMA

Cristiano Ronaldo, për lidershipin 4 pikësh

Foto: juventus/tw

19 January, 2020 @23:15

Kastriot Dërmaku nuk u shfrytëzua fare te Parma sonte, derisa Cristiano Ronaldo i solli fitoren Juventusit 2-1 [Ronaldo 43, 58…

Lexo më shumë  →

MILAN 3-2 UDINESE

Zëvendësuesi Rebić i sjell fitoren e tretë me radhë Milanit

Foto: ACMilan/tw

19 January, 2020 @14:39

Sulmuesi kroat që fort s’u bë hesap këto ditë te rossonerët, është futur në pjesë të dytë të ndeshjes ndaj…

Lexo më shumë  →

COPPA ITALIA: PARMA 0-2 ROMA

Dërmaku 90min, Parma mposhtet nga Roma

16 January, 2020 @23:07

Qendërmbrojtësi shtatëgjatë i kombëtares shqiptare, Kastriot Dërmaku, ka nisur sot ndeshjen e Kupës së Italisë për ekipin e tij, Parma,…

Lexo më shumë  →

SHIFRAT E VALON BERISHËS

Statistikat e Valonit në përballjen Lazio-Cremonese

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2020 @23:03

Futbollisti i Kosovës që i shënoi dy gola Anglisë në Southampton, Valon Berisha, pas shumë kohësh ka qenë startues te…

Lexo më shumë  →

FIDAN ALITI

Kapiteni i fundit i Kosovës, drejt Serie A-së?!

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2020 @22:50

Kapiteni i Kosovës në ndeshjen e fundit të saj, Fidan Aliti, që udhëhoqi ekipin në fushë në përballjen miqësore ndaj…

Lexo më shumë  →

EDHE NJË PËRFORCIM I MILANIT

Asmir Begovic rossoner

13 January, 2020 @22:01

Milan nuk ka të ndalur në 2020, së paku sa i përket përforcimeve. Pas Zlatan Ibrahimovicit dhe Simon Kjaerit…

Lexo më shumë  →

CAGLIARI 0-2 MILAN

Leao e Ibra sigurojnë fitoren e parë të vitit për rossonerët

Foto: ACMilan/tw

11 January, 2020 @16:47

Milan ka shënuar fitoren e parë të vitit sot, duke mposhtur Cagliarin në Sardegna Arena me rezultat 0-2. Pjesa e…

Lexo më shumë  →

NAPOLI 1-3 INTER

Lukaku e Martinez fitojnë derbin për Interin

Foto: Inter/tw

6 January, 2020 @22:52

Inter ka shënuar fitore jashtëzakonisht të reëndësishme sonte në San Paolo ndaj Napolit, duke i mposhtur ata 1-3 [Milik 39…

Lexo më shumë  →

MILAN 0-0 SAMPDORIA

S’ka shpëtim as me Ibrën

Foto: ACMilan/tw

6 January, 2020 @17:14

Milan nuk ka arritur më shumë sesa një barazim pa gola ndaj Sampdorias në San Siro, në debutimin e madh…

Lexo më shumë  →

JUVENTUS 4-0 CAGLIARI

Hat-trick, fitore dhe rekorde të reja për Ronaldon

Foto: Juventus/tw

6 January, 2020 @17:01

Cristiano Ronaldo ka shfrytëzuar një gabim në mbrojtje të Cagliarit sot për t’ia nisur serisë së golave. Juventus mposhti…

Lexo më shumë  →

FUTBOLLISTI I RI I BIANCONERËVE

Juventusi vlerëson Kulusevskin, e zyrtarizon dhe e huazon

Foto: juventus.it

2 January, 2020 @22:05

Një orë më parë, Juventus e zyrtarizoi futbollistin e ri në skuadër, Dejan Kulusevski, që ka origjinë nga Maqedonia Veriore…

Lexo më shumë  →

MESFUSHORI ME PËRVOJË

Valon Behrami zyrtarizohet te Genoa

Foto: genoacfc.it

2 January, 2020 @19:06

Genoa tashmë edhe zyrtarisht ka lajmëruar Valon Behramin si lojtar të ri të saj, që erdhi si lojtar i lirë…

Lexo më shumë  →

MILAN

ZYRTARE: Ibra përsëri rossoner!

27 December, 2019 @18:54

Tashmë është zyrtarizuar! Suedezi Zlatan Ibrahimovic është rikthyer te Milani, me lojtarin në fjalë që ka nënshkruar kontratë deri në…

Lexo më shumë  →

MILAN

Ibra rikthehet në Milano!

26 December, 2019 @16:48

Pas aventurës në SHBA, Zlatan Ibrahimovic do të rikthehet në Evropë, përkatësisht në qytetin e Milanos. Fabrizio Romano dhe Gianluca…

Lexo më shumë  →

AMIR RRAHMANI

Kuptohet oferta e Napolit për Rrahmanin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 December, 2019 @10:23

Mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, është synim kryesor i Gennaro Gatussos për të kaluar te Napoli nga Verona. Rrahmani,…

Lexo më shumë  →

SUPER MARIO

Mandzukic kalon në Katar

25 December, 2019 @0:19

Sulmuesi shtatëgjatë i Juventusit, kroati Mario Mandzukic, që nuk po gjen vend në ekip prej se aty erdhi trajneri Maurizio…

Lexo më shumë  →

FIORENTINA

Beppe Iachini merr drejtimin e Fiorentinës

24 December, 2019 @21:46

Pas shkarkimit të Vincenzo Montellës nga posti i trajnerit të Fiorentinës, pas humbjes së thellë nga Roma 4-1, ekipi nga…

Lexo më shumë  →

SUPERKUPA E ITALISË

Lazio i Valon Berishës e Thomas Strakoshës fiton Superkupën e Italisë

22 December, 2019 @19:51

Sikur në ndeshjen e luajtur në kuadër të ligës javë më parë, edhe në ndeshjen e luajtur sot në kuadër…

Lexo më shumë  →

SAMPDORIA 1-2 JUVENTUS

Mrekullia e Ronaldos, çon Juven në krye

Foto: juventus/tw

18 December, 2019 @21:48

Cristiano Ronaldo ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm me kokë sonte, gol ky që i dha epërsinë dhe fitoren Juventusit…

Lexo më shumë  →

CITY DHE ATALANTA SHKOJNË PËRPARA NGA GRUPI C

Debutues të kualifikuar, me start më negativ

Foto: ucl/fb

11 December, 2019 @23:46

Skuadra e Atalantës, e drejtuar nga tekniku Gian Piero Gasperini, ka shkruar historinë e re të klubit, duke arritur të…

Lexo më shumë  →

GENNARO GATTUSO

Gattuso zyrtarizohet te napolitanët

11 December, 2019 @22:12

Ish trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso, tashmë edhe zyrtarisht është trajner i ri i Napolit, një ditë pasi që këta…

Lexo më shumë  →

NAPOLI

Fiton, kualifikohet dhe shkarkon trajnerin!

10 December, 2019 @23:41

Një lajm i vonshëm na vjen nga Italia! Fabrizio Romano, gazetari më i besueshëm kur bëhet fjalë për futbollin italian,…

Lexo më shumë  →

BOLOGNA 2-3 MILAN

Këndellja vazhdon, e dyta me radhë

Foto: ACMilan/fb

8 December, 2019 @22:44

Që prej gushtit, kur pat fituar ndaj Brescias dhe Veronës, Milan nuk kishte radhitur dy fitore në Serie A këtë…

Lexo më shumë  →

INTER 2-1 SPAL

Inter bëhet lider me golat e Lautaros

1 December, 2019 @22:05

Inter është lider i ri i Serie A-së, pasi që sot duke mposhtur Spalin 2-1 në shtëpi dhe duke shfrytëzuar…

Lexo më shumë  →

JUVENTUS 1-0 MILAN

Kombinimi argjentinas, sjell fitoren e Juventusit

Foto: LaGazzettaDelloSport

10 November, 2019 @22:56

Juventus fiton derbin ndaj Milanit dhe i çon ata në pozitën e 14-të të tabelës së klasifikimit. Bianconerët kanë…

Lexo më shumë  →

MILAN 1-2 LAZIO

Pas 30 vitesh, fiton Lazio

Foto: SSLazio/tw

3 November, 2019 @23:16

Lazio ka arritur të shënojë fitore të rëndësishme ndaj Milanit sonte në San Siro, 1-2. Fitorja përveç që mban…

Lexo më shumë  →

BOLOGNA 1-2 INTER

Lukaku vendos në fund, Inter në krye

Foto: Inter/fb

2 November, 2019 @20:07

Para derbit të Torinos mes Torinos dhe Juventusit, Inter ka shfrytëzuar rastin për të dalë në krye të Serie A-së,…

Lexo më shumë  →

SHKARKOHET TRAJNERI I UDINESES

11 gola të pranuara në dy xhirot e fundit - fatale për trajnerin

Foto: UdineseCalcio/fb

1 November, 2019 @19:59

Udinese ka bërë të ditur edhe zyrtarisht sot se ka ndarë rrugët me trajnerin kroat të saj, Igor Tudor, pas…

Lexo më shumë  →

MILAN 1-0 SPAL

Zëvendësuesi Suso njofton Piolin me fitore te rossonerët

Foto: AP

31 October, 2019 @23:02

Milan ka shënuar fitoren e parë me trajnerin e ri të skuadërs, Stefano Pioli. Rossonerët kanë fituar tre pikë për…

Lexo më shumë  →

JUVENTUS 2-1 GENOA

CR7 nxjerr penallti dhe shpëton Juventusin ndaj Genoas me lojtar më pak

30 October, 2019 @23:24

Juventus ka shpëtuar kokën në një ndeshje kaotike, duke shënuar fitore ndaj Genoas, me penalltinë e Cristiano Ronaldos, në sekondat…

Lexo më shumë  →

BRESCIA 1-2 INTER

Inter merr lidershipin e Serie A-së

Foto: Inter/tw

29 October, 2019 @23:38

Me golat e Lautaro Martinezit dhe Romelu Lukakut, Inter ka marrë kreun e Serie A-së pas fitores së sontme ndaj…

Lexo më shumë  →

PARMA 0-1 VERONA

Rrahmani e Kumbulla shpëtojnë Veronën, që fiton  3 pikë

Fotot: Verona/fb

29 October, 2019 @22:12

Dyshja mbrojtëse, Amir Rrahmani e Marash Kumbulla, kanë shpëtuar Veronën sot nga pësimi i golit gjatë ndeshjes, derisa goli i…

Lexo më shumë  →

VERONA SASSUOLO

Verona e Rrahmanit e Kumbullës, mposhtet nga Sassuolo

25 October, 2019 @22:51

Skuadra e Veronës, ku luan kapiteni i Kosovës Amir Rrahmani dhe qendërmbrojtësi i talentuar i Shqipërisë, Marash Kumbulla, ka pësuar…

Lexo më shumë  →

ROSSONERI

7 sezone, 10 trajnerë, 40 milionë euro

Foto: ACMilan/fb

16 October, 2019 @12:35

Shtatë sezone dhe dhjetë trajnerë, por pavarësisht shpenzimeve, Milani nuk ka mundur të gjejë rezultatet e aq më pak vazhdimësinë. …

Lexo më shumë  →

NUOVO STADIO MILANO

Zbardhet plani i Interit dhe Milanit për stadiumin e ri

26 September, 2019 @16:52

Dy dizajnet që do të mund të fitojnë të drejtën për të bërë një stadium modern, me 60 mijë ulëse,…

Lexo më shumë  →

INTER 1-0 LAZIO

5 në 5, Inter s’ndalet as nga Lazioja

Foto: Inter/fb

25 September, 2019 @23:01

Inter ka shënuar edhe fitoren e pestë radhazi të stinorit, për të vazhduar perfekt me 15 pikë pas 5 xhirove.…

Lexo më shumë  →

MILAN 0-2 INTER

Inter perfekt, vesh Milanon zikaltër

Foto: FCInter/tw

21 September, 2019 @23:02

Inter ka shënuar fitore në derbin e madh italian, duke e mposhtur Milanin 0-2 sonte në San Siro. Pas…

Lexo më shumë  →

JUVENTUS 2-1 VERONA

Verona e Rrahmanit dhe Kumbullës, e pafat ndaj Juventusit

21 September, 2019 @20:01

Derisa Juventusi ka vazhduar me ritmin e fitoreve në Serie A, kundërshtari i saj i sotëm ka qenë i pafat…

Lexo më shumë  →

KRYHET SAGA

Icardi në PSG

2 September, 2019 @23:16

Tashmë është zyrtare. Paris St Germain ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me Interin për shërbimet e sulmuesit…

Lexo më shumë  →

TORINO

Samir Ujkani prezantohet te Torino

Foto: torinofc.it

2 September, 2019 @21:11

Portieri dhe kapiteni i reprezentacionit të Kosovës, Samir Ujkani, është prezantuar te Torinoja sot. Skuadra italiane që ka nisur…

Lexo më shumë  →