STADIUMI KOMBËTAR

Stadiumi kombëtar, caktohet ndeshja hapëse

10 October, 2019 @21:31

Përmes një njoftimi zyrtar, FSHF ka bërë të ditur që stadiumi i renovuar kombëtar do të hapet me një ndeshje…

Lexo më shumë  →

PËR DUELIN JETIK

Biletat për Turqi-Shqipëri, dalin në shitje më 4 tetor

30 September, 2019 @11:25

FSHF ka lëshuar njoftim sot për të gjithë të interesuarit, se biletat e ndeshjes kualifikuee për EURO 2020, Turqi-Shqipëri, do…

Lexo më shumë  →

KUKËSI 2-1 TIRANA

Super-dyshja e Kukësit ia sjell humbjen e parë Tiranës lidere

Foto: KFKukesi/fb

21 September, 2019 @21:09

Dy super sulmuesit e Kukësit kanë shënuar nga një gol sonte, për t’i dhënë fitore ekipit të tyre, që të…

Lexo më shumë  →

MBROJTËS ME PËRVOJË

Gjilani zyrtarizon edhe Franc Veliun

Foto: SCGjilani/fb

10 September, 2019 @16:33

Skuadra e Gjilanit nuk ka të ndalur në merkaton verore. Para pak çastesh skuadra që drejtohet nga trajneri Gentian Mejzani,…

Lexo më shumë  →

KRYHET XHIROJA II

Shkurtaj s’ndalet, Kukësi lider

28 August, 2019 @21:10

Që në xhiron e dytë të Kategorisë Superiore, Kukësi ka marrë kreun e tabelës, pastër me golaverazh. Me dy…

Lexo më shumë  →

KRISTAL ABAZAJ

Prej Anderlechtit te Kukësi

FOTO/ fc Kukësi

27 August, 2019 @22:11

Pak para çastesh, skuadra e Kukësit e zyrtarizoi lojtarin Kristal Abazaj. Abazaj do të luajë në formë huazimi për një…

Lexo më shumë  →

KF TIRANA

Lila dhe Vangjeli, zyrtarisht te Tirana

Foto: KF Tirana

27 August, 2019 @13:34

Kristi Vangjeli dhe Andi Lila janë dy lojtarët më të ri të skuadrës së Tiranës, lojtarë që kryesisht angazhohen në…

Lexo më shumë  →

DETAJET E BRENDISË

Kapaciteti dhe detajet tjera të “Arenës Kombëtare”

25 August, 2019 @11:35

Në numrin e djeshëm të së përditshmes tiranase Panorama Sport, gazeta ka bërë të ditur disa detaje lidhur me brendinë…

Lexo më shumë  →

TIRANA LIDERE PAS XHIROS I

Mysafirët as që shënojnë, vendasit perfekt në start

Foto: KFTirana/fb

25 August, 2019 @1:13

Ka përfunduar xhiroja e parë e Kategorisë Superiore të Shqipërisë, ndërsa pas fitores së Kukësit 1-0 ndaj Partizanit në…

Lexo më shumë  →

KUKËSI - PARTIZANI

Shkurtaj sjell fitoren e madhe në start

23 August, 2019 @21:11

Me golin e Vasil Shkurtaj, Kukësi e mposhti Partizanin me rezultat minimal 1-0, në derbin e xhiros së parë në…

Lexo më shumë  →

KRAHASIM

“Superliga e Kosovës po e kalon Superioren”

23 August, 2019 @13:52

“Po punohet pa përgjegjësi, pa plan dhe kështu Kosova po na parakalon me shpejtësi. Superliga e Kosovës po punon më…

Lexo më shumë  →

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Brown vendos në vazhdime për Superkupën e Shqipërisë

18 August, 2019 @22:07

Sulmuesi xhamajkan i Partizanit ka debutuar si në ëndërr për ekipin e tij të ri sonte. Ai ka shënuar hat-trick…

Lexo më shumë  →

MBROJTËSI GJIROKASTRIT

Përvojë e madhe, shtohet në mbrojtjen e Gjilanit

Foto: SCGjilani/fb

16 August, 2019 @19:30

Mbrojtësi me shumë përvojë nga Superiroja shqiptare, që së fundi u nda me Kukësin, Ylli Shameti është përforcimi i fundit…

Lexo më shumë  →

PËRFORCIMI I FUNDIT

Labinot Ibrahimi arrin para ndeshjes së parë

16 August, 2019 @11:17

Mbrojtësi i krahut, Labinot Ibrahimi, që ka bërë karrierë deri tash te Partizani i Tiranës, duke qenë njëri ndër lojtarët…

Lexo më shumë  →

FLAMURTARI

Jurgen Vatnikaj te Flamurtari

15 August, 2019 @15:23

Sulmuesi Jurgen Vatnikaj, është transferuar te skuadra e Flamurtarit. 24 vjeçari, së fundi ishte pjesë e Kastriotit, derisa luajti në…

Lexo më shumë  →

BLERIM KOTOBELLI

Kukësi forcon mbrojtjen

FOTO/ Kukësi

15 August, 2019 @14:58

Nënkampioni i Shqipërisë në futboll, Kukësi, arriti marrëveshje me mbrojtësin Blerim Kotobellin. 27 vjeçari Kotobelli, ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare…

Lexo më shumë  →

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Lexo më shumë  →

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Lexo më shumë  →

TRAJNERI ILIR DAJA

Daja rikthehet te Skënderbeu

8 August, 2019 @12:44

Trajneri që e bëri për herë të fundit kampion ekipin, Ilir Daja, është rikthyer te Skënderbeu. Ekipi ka zyrtarizuar…

Lexo më shumë  →

NJOFTIM ZYRTAR

Stivi Frashëri dhe Kukësi, përfundon bashkëpunimi

Foto: FK Kukësi

6 August, 2019 @13:17

Përmes një njoftimi zyrtar, klubi i Kukësit ka njoftuar ndërprerjen e bashkëpunimit me portierin Stivi Frashëri. Shtatlarti Frashëri për Kukësin…

Lexo më shumë  →

SULMUESI ELBASANAS

Eri Lamçja rikthehet në Superligë

5 August, 2019 @17:15

Sulmuesi 25 vjeçar nga Elbasani, Eri Lamçja, është zyrtarizuar sot si lojtar i ri i ekipit të Vushtrrisë. Elbasanasi…

Lexo më shumë  →

PLISAT

Leonit Abazi prezantohet te Prishtina

Foto: prishtinafc.com

5 August, 2019 @16:31

Pas njoftimit për dy largime nga skuadra në mëngjes, Prishtina ka zyrtarizuar marrëveshjen me tanimë ish futbollistin e Skënderbeut të…

Lexo më shumë  →

PËRVOJË NË MESFUSHË

Gerhard Progni në Gjilan

26 July, 2019 @15:21

Njëri ndër mesfushorët ofanziv më të dalluar të Kategorisë Superiore të Shqipërisë, Gerhard Progni, që luan edhe si sulmues është…

Lexo më shumë  →

PREZANTOHET TRAJNERI I RI

Kukësi prezanton trajnerin e ri të skuadrës

Foto: FKKukesi/fb

25 July, 2019 @10:37

Në konferencën për shtyp të paralajmëruar për orën 10:00, nënkampioni i Shqipërisë, Kukësi ka prezantuar trajnerin e ri të skuadrës.…

Lexo më shumë  →

DUKAGJINI - TIRANA

Dukagjini arrin fitore edhe në testin e vështirë

Foto: KFDukagjini/fb

24 July, 2019 @20:21

Skuadra e re e Superligës, Dukagjini, tashmë mund të thuhet se nuk ka të ndalur. Ekipi që po drejtohet…

Lexo më shumë  →

MIRLIND DAKU

Kukësi zyrtarizon sulmuesin e reprezentacionit të Kosovës

Foto: FKKukesi/fb

24 July, 2019 @12:53

Skuadra nënkampione e Shqipërisë, Kukësi ka zyrtarizuar sot huazimin e sulmuesit të reprezentacionit U21 të Kosovës, Mirlind Daku. Daku…

Lexo më shumë  →

ENIS GAVAZAJ

Mesfushori i kombëtares, zyrtarisht te Kukësi

Foto: KFKukesi/fb

22 July, 2019 @23:29

Mesfushori 24 vjeçar i kombëtares shqiptare, Enis Gavazaj, është lojtar i ri i Kukësit, ka bërë të ditur faqja zyrtare…

Lexo më shumë  →

ARENA KOMBËTARE

FSHF pret sponsorët për emër të stadiumit të ri

Foto: FSHF

22 July, 2019 @16:15

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) para pak çastesh ka bërë të ditur se ka vendosur në shitje emrin e asaj…

Lexo më shumë  →

DUELET E RADHËS

Feronikeli ndaj humbësit Dundalk-Qarabag, nëse kalon raundin e dytë

Foto: KFFeronikeli/fb

22 July, 2019 @15:59

Skuadra e Feronikelit ka mësuar kundërshtarët e mundshëm që e presin në raundin e tretë kualifikues të Europa Ligës, nëse…

Lexo më shumë  →

KUKËS

Kukësi huazon Toure Camaranë

Foto: KFKukesi/fb

22 July, 2019 @15:44

Skuadra e Kukësit, që u eliminua nga garat evropiane duke mos e kaluar pengesën e parë kualifikuese në Europa Ligë,…

Lexo më shumë  →

MBETEN PA TRAJNER

Ernest Gjoka ndahet me Kukësin

19 July, 2019 @15:51

Pas eliminimit nga garat evropiane, Ernest Gjoka është ndarë me ekipin e Kukësit, ka bërë të ditur vetë ekipi. …

Lexo më shumë  →

NË PRIZREN

Liria shton edhe një portier në skuadër

Foto; FCLiria/fb

18 July, 2019 @16:18

Skuadra e Lirisë ka regjistruar edhe përforcimin e radhës për stinorin 2019/20 në Ligë të Parë të Kosovës. Ekipi…

Lexo më shumë  →

HIDHET POSHTË ANKESA E SKËNDERBEUT

CAS jep vendimin, Skënderbeut gjobë milionëshe dhe përjashtim

12 July, 2019 @13:28

Skënderbeu është fajtor për rregullim rezultatesh. Kështu ka vendosur CAS (Tribunali i Arbitrazhit Sportiv) pasi që ka publikuar vendimin, pas…

Lexo më shumë  →

MESFUSHORI ME PËRVOJË

Liria rikthen Alsid Tafilin

30 June, 2019 @15:22

Pas gati një dekade, futbollisti i Vllaznisë së Shkodrës, Alsid Tafili, është rikthyer te Liria e Prizrenit, ku ka luajtur…

Lexo më shumë  →

OLTION RAPA

Gjilani zyrtarizon mbrojtësin e Luftëtarit

Foto: SCGjilani/fb

20 June, 2019 @15:39

Qendërmbrojtësi i deritashëm i Luftëtarit të Gjirokastrës, Oltion Rapa, është lojtar i ri i Gjilanit. Ekipi bardhekuq nga Gjilani…

Lexo më shumë  →

SHORTI I EUROPA LIGËS

Kukësin e pret Roma

19 June, 2019 @15:34

Pas kompletimit të shortit për raundin e dytë kualifikues të Europa Ligës, skuadrat shqiptare kanë kuptuar kundërshtarët potencialë. Kështu,…

Lexo më shumë  →

SHORTI I LIGËS SË KAMPIONËVE

Kuptohet edhe rivali i raundit të dytë për Feronikelin

19 June, 2019 @13:15

Tashmë Feronikeli e ka rrugën e qartë që duhet të ndjek dhe nëse arrin të fitojë raundin preliminar dhe atë…

Lexo më shumë  →

SHORTI

Shkëndija dhe Partizani kuptojnë kundërshtarët

Foto: KFShkendija/fb

18 June, 2019 @14:42

Kampionia e Maqedonisë Veriore, Shkëndija dhe kampioni i Shqipërisë, Partizani kanë kuptuar kundërshtarët e raundit të parë kualifikues në Ligë…

Lexo më shumë  →

IDRIZ BATHA

Lojtari i tretë prej Flamurtarit në Tiranë

Foto: KFTirana/fb

18 June, 2019 @12:31

Pas vazhdimit të kontratës me trajnerin Ardian Mema, dhe marrjes së futbollistëve të Flamurtarit, Agustin Torassa dhe Elton Cale, Tirana…

Lexo më shumë  →

BRUNO LULAJ

Lulaj zyrtarizohet te Kukësi

Foto: KFKukesi/fb

18 June, 2019 @12:21

Mbrojtësi i deritashëm i ekipit nga Korça, Skënderbeu, Bruno Lulaj, është anëtar i ri i Kukësit. Ekipi kukësian ka…

Lexo më shumë  →

ILIR AVDYLI

Avdyli zyrtarizohet te Kukësi

Foto: KFKukesi/fb

17 June, 2019 @12:47

Portieri i njohur nga Kosova, Ilir Avdyli, është zyrtarizuar para pak çastesh si lojtar i ri i Kukësit. Ai…

Lexo më shumë  →