E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

Foto: DFB

30 November, 2020 @17:49

Në një takim të zhvilluar online Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka marrë vendim për selektorin e reprezentacionit Joachim…

Lexo më shumë  →

NË AUSTRI

Zëvendësuesi Bekim Balaj për 8 minuta sjell fitoren

Foto: Sturm/fb

29 November, 2020 @0:16

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Bekim Balaj, ka shënuar mbrëmë golin vendimtar dhe të fitores për skuadrën e tij Sturm Graz.…

Lexo më shumë  →

NË KROACI

Sherif Kallaku asiston, Indrit Tuci shënon

Foto: NKLokomotivaZagreb/fb

29 November, 2020 @0:00

Sulmuesi i ri i Shqipërisë, Indrit Tuci, ka shënuar sot gol në barazimin e ekipit të tij Lokomotiva Zagreb ndaj…

Lexo më shumë  →

NË HOLANDË

Ibrahim Dresevic asiston në barazimin e Heerenveenit

28 November, 2020 @23:52

Mbrojtësi i reprezentacionit të Kosovës, Ibrahim Dresevic, ka regjistruar një asistim për ekipin e tij Heerenveen sot në kuadër të…

Lexo më shumë  →

LEGJENDA

Ndërron jetë legjenda e futbollit, Diego Armando Maradona

25 November, 2020 @17:37

Legjenda e futbollit argjentinas, Diego Armando Maradona, ka ndërruar jetë para pak çastesh. Lajmin e bëri të ditur gazeta e…

Lexo më shumë  →

ANKARA KEÇIORENGUCU

Shkëlqimi i Arb Manajt mund të çoj ekipin në Superligë

Arb Manaj duke festuar golin e tij sot në fitoren e thellë të ekipit/ Foto: Ankara/fb

22 November, 2020 @17:21

Golashënuesi i dytë më i mirë i Superligës së Kosovës në stinorin e kaluar, Arb Manaj, që këtë verë kaloi…

Lexo më shumë  →

KOSOVA U21

Humbje nga Turqia, Kosova U21 përfundon e parafundit

17 November, 2020 @19:16

Me humbje është mbyllur aventura e Kosovës U21 në rrugëtim drejt EURO2021. Kosova U21 sonte u mposht 3-0 (Dervisoglu 21’,…

Lexo më shumë  →

LIGA C: MAQEDONIA - ESTONIA

Maqedonia fiton përsëri, një fitore larg Ligës B të Kombeve

15 November, 2020 @16:55

Përfaqësuesja e Maqedonisë ka vazhduar me formë të mirë të ndeshjeve dhe pas sigurimit të biletës për EURO 2020 -…

Lexo më shumë  →

MEDIA

Bastien Toma dëshiron ta përfaqësojë Zvicrën

12 November, 2020 @15:18

Mesfushori Bastien Toma ka thënë se dëshiron të luajë për Zvicrën e jo për Kosovën. Këtë Toma, që luan për…

Lexo më shumë  →

SHQIPËRIA - KOSOVA

Vëllazërorja i takon Shqipërisë

Foto: Panorama Sport

11 November, 2020 @17:53

Me fitoren e Shqipërisë është mbyllur vëllazërorja e luajtur sonte mes Shqipërisë dhe Kosovës. Një ndeshje që për arsye të…

Lexo më shumë  →

SUPERLIGA ZVICERANE

Benjamin Kololli e Toni Domgjoni në ekipin e javës të Superligës zvicerane

9 November, 2020 @14:04

Futbollistët e Zurichut me origjinë nga Kosova të lindur jashtë vendit, Benjamin Kololli dhe Toni Domgjoni - janë përzgjedhur në…

Lexo më shumë  →

VALERENGA 2-0 ODD

Herolind Shala shënon në fitore ndaj ekipit të Rashanit

vif-football.no

8 November, 2020 @23:41

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Herolind Shala, ka qenë startues në përballjen e sotme të Valerengës ndaj Oddit, ku luan…

Lexo më shumë  →

E FUNDIT

Asnjë lojtar i Serie A-së s’do të lejohet drejt kombëtareve?!

8 November, 2020 @19:31

Disa lojtarë ndërkombëtar nga ekipet e ndryshme të Serie A-së kanë marrë ndalesë për të udhëtuar drejt kombëtareve të tyre,…

Lexo më shumë  →

BUNDESLIGA 2

Vazhdon forma e dobët e St. Pauli, Paqarada gati 1 orë lojë në fushë

8 November, 2020 @15:43

As në ndeshjen e gjashtë rresht nuk ka fitore për St. Pauli të Leart Paqaradës. Skuadra gjermane nuk është duke…

Lexo më shumë  →

ESKISEHIR 2-2 KECIORENGUCU

Arb Manaj shpëton skuadrën nga humbja, shënon në minutat shtesë

FOTO / Keciorengucu

8 November, 2020 @14:09

Po vazhdon forma e mirë e futbollistit kosovar, Arb Manaj. Pas 2 golave të shënuara në Kupën e Turqisë, Arb…

Lexo më shumë  →

KUPA E TURQISË

Jetmir Topalli shënon për herë të parë me ekipin e ri

5 November, 2020 @18:21

Futbollisti kosovar, Jetmir Topalli, ka shënuar për herë të parë me skuadrën e tij Yeni Malatyaspor. Në ndeshjen e luajtur…

Lexo më shumë  →

KUPA E TURQISË

Arb Manaj me dy gola, skuadra e tij kualifikohet

4 November, 2020 @18:32

Futbollisti kosovar, Arb Manaj, ishte njëri ndër më të mirët e skuadrës Ankara Keciorengucu në fitoren 6-0 kundër skuadrës Tepecik. …

Lexo më shumë  →

EREDIVISIE

Armando Broja shënon në fitoren e ekipit si mysafir

Foto: Vitesse/fb

1 November, 2020 @11:59

Sulmuesi i ri i kombëtares shqiptare, Armando Broja, ka vazhduar me gola te ekipi i tij në Holandë, Vitesse. …

Lexo më shumë  →

NGA TUNISI TE PRISHTINA

Prishtina përforcohet me tunizianin Radaoui

Ahmed Radaoui gjate prezantimit te tij sot me fanellen bardhekalter/ Foto: prishtinafc.com

26 October, 2020 @20:51

Pas pësimit të humbjes së dytë të stinorit, Prishtina ka zyrtarizuar sot edhe një përforcim në ekip. Dhe ky…

Lexo më shumë  →

UEFA

Anulohet EURO 2020 i të rinjve

21 October, 2020 @15:19

Pasi që dy herë u shtye, tashmë u anulua tërësisht. Kampionati Europian U19 është anuluar nga UEFA përfundimisht, për…

Lexo më shumë  →

NGA KONFERENCA

Duhet t’i fitojmë të dobëtit e grupit

Dimitris Limnios/ Foto: sport24.gr

13 October, 2020 @13:18

Tre pikët e fundit të fituara të Greqisë ndaj Moldavisë dhe ecuria e mbarë nën drejtimin e selektorit holandez, po…

Lexo më shumë  →

MESFUSHORI I SHQIPËRISË

Migjen Basha i kthehet futbollit evropian

13 October, 2020 @0:54

Ish mesfushori i kombëtares shqiptare, Migjen Basha, i ka dhënë fund marrëveshjes me ekipin e tij të deritashëm Melbourne Victory…

Lexo më shumë  →

KOSOVA U21

5 raste pozitive te Kosova U21

12 October, 2020 @16:29

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, FFK ka bërë të ditur që 5 anëtarë të Kosovës U21 kanë rezultuar pozitiv…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - SLLOVENIA, 11s

Kosova - Sllovenia, 11-shet startuese

11 October, 2020 @19:23

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes dhe ai i Sllovenisë, Matjaz Kek, kanë vendosur me cilat 11-she do t’i dalin përballë…

Lexo më shumë  →

NGA KONFERENCA

Kek: Humbja e fundit e Kosovës, thikë me dy teha

Foto: NZS

10 October, 2020 @20:46

Selektori i Sllovenisë, Matjaz Kek, në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Kosovës ka bërë të ditur se ekipin e…

Lexo më shumë  →

SLLOVENIA, GREQIA

Rivalët e Kosovës, me fitore e humbje

Foto: GNFT/fb

9 October, 2020 @20:03

Në natën kur Kosova humbi biletën për EURO 2020, rivalët e radhës për Kosovën shikonin ndeshjen, pasi që kishin zhvilluar…

Lexo më shumë  →

FOMRACIONET ZYRTARE: GJEORGJIA - BJELLORUSIA

Ndaj kujt në finale, kuptohet më herët

8 October, 2020 @17:03

Pas një ore fillon ndeshja gjysmëfinale e PlayOffit ndaj Gjeorgjisë dhe Bjellorusisë që luhet në Tbilisi. Fituesi i kësaj…

Lexo më shumë  →

POTENTIAL 11

11-shja e mundshme e Maqedonisë ndaj Kosovës

7 October, 2020 @22:38

Kur kanë mbetur më pak se 22 orë për fillimin e ndeshjes së madhe për Kosovën, edhe mediat maqedonase kanë…

Lexo më shumë  →

GORAN PANDEV, SULMUESI I MAQEDONISE VERIORE

Pandev: Ne, do të fitojmë

Foto: sportmedia

7 October, 2020 @21:46

Njëri ndër futbollistët më të mirë të reprezentacionit të Maqedonisë Veriore, Goran Pandev, është i bindur në fitore ndaj Kosovës…

Lexo më shumë  →

NGA SHKUPI

Bejtullai: Të gjithë maksimumin drejt evropianit

Foto: sportmedia

6 October, 2020 @14:07

Qendërmbrojtësi i Maqedonisë Veriore, Egzon Bejtullai, që luan për Shkëndijën ka folur për mediat shkupjane para ndeshjes ndaj Kosovës. …

Lexo më shumë  →

TV TALK

Albert Bunjaki parashikon ndeshjen Maqedonia-Kosova në rezultat

Albert Bunjaki derisa ishte selektor i Kosovës/ TOPSPORTI/ Arkiv

5 October, 2020 @0:02

Ish selektori i Kosovës, Albert Bunjaki, ka qenë mysafir në emisionin sportiv të KTV-së sonte dhe në pyetjen lidhur me…

Lexo më shumë  →

FENERBAHÇE

Kemal Ademi transferohet te Fenerbahçe

4 October, 2020 @21:43

Futbollisti me prejardhje nga Kosova, Kemal Ademi, është transferuar te Fenerbahçe. Skuadra turke ka bërë të ditur se sulmuesi 24…

Lexo më shumë  →

KASIMPASA 1-0 GALATASARAY

Hadërgjonaj shkëlqen, Kasimpasa mposhtë Galatasarayin

FOTO / Kasimpasa

4 October, 2020 @20:10

Skuadra e Kasimpasas e mposhti Galatasarayin me rezultat 1-0. Goli i Kasimpasas erdhi nga Yusuf Erdogan, derisa më i miri…

Lexo më shumë  →

ISH-SULMUESI I TREPÇËS

Arb Manaj në Ankara

3 October, 2020 @21:39

Sulmuesi më i mirë i Trepçës’89 dhe njëri ndër golashënuesit më të mirë të stinorit të kaluar në Superligë, Arb…

Lexo më shumë  →

PERFORCIMI I KUKESIANEVE

Kukësi godet me Agim Ibraimin!

3 October, 2020 @0:09

Agim Ibraimi është zyrtarisht futbollist i Kukësit! Futboll Klub Kukësi ka kënaqësinë që të njoftojë arritjen e marrëveshjes me sulmuesin…

Lexo më shumë  →

MBROJTESI I PERFAQESUES

Fidan Aliti zyrtarisht te Zurichu

2 October, 2020 @18:51

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Fidan Aliti, është anëtar i ri i Zurichut. Ai ka lënë Kalmarin suedez për…

Lexo më shumë  →

PUBLIKOHET LISTA GREKE

Edhe Greqia gati për Kosovën

1 October, 2020 @14:49

Përfaqësuesja greke në futboll ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshje ndaj Kosovës dhe të tjera në kuadër…

Lexo më shumë  →

SERGINO DEST

Barcelona zyrtarizon talentin e Ajaxit

Foto: FCBarcelona

1 October, 2020 @14:24

Para pak çastesh Barcelona ka zyrtarizuar lojtarin e ri të skuadrës. Talenti i Ajaxit Sergino Dest do të bëhet lojtar…

Lexo më shumë  →

NE SHKUP

Umit Karan përsëri kryetrajner i Shkupit!

Pamje nga zyrtarizimi i mëparshëm kur Umit Karan nënshkroi për Shkupin dy stinorë më parë / KFShkupi/fb

30 September, 2020 @12:43

Pas humbjes nga Struga Trim Lum në xhiron e fundit të elitës së futbollit të Maqedonisë Veriore, skuadra e Shkupit…

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES SE PLAYOFFIT

Maqedonët përcaktojnë datën e zbardhjes së listës ndaj Kosovës

Foto: sportmedia/mk

29 September, 2020 @16:06

Edhe pse Federata e Futbollit të Maqedonisë nuk ka dhënë informacion, mediat e atjeshme kanë bërë të ditur se selektori…

Lexo më shumë  →

RIVALI I LIGES SE KOMBEVE

Sllovenia shpall listën për ndeshje ndaj Kosovës

11-shja sllovene para ndeshjes ndaj Moldavisë/ Foto: nzi.si

29 September, 2020 @1:54

Përfaqësuesja sllovene dje ka shpallur ftesat e bëra nga selektori i tyre për ndeshjet e muajit tetor. Sllovenia do…

Lexo më shumë  →