Tabelat dhe Rezultatet

KOMPLETOHET ME TROFE TË KOSOVËS!

Ballkani shton edhe Kupën e Kosovës në vitrina

Foto: FFK

22 May, 2024 @20:32

Pas tre titujve kampioni radhazi, Superkupës, Ballkani ka shtuar në vitrinat e klubit edhe atë trofe që i mungonte nga…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE TË FINALES SË KUPËS

Ballkani-Prishtina, 11-shet startuese

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Ballkani-Prishtina, 11-shet startuese

22/05/24 @ 13:44

PËRCAKTOHEN REFERËT E FINALES

Genc Nuza, gjyqtar kryesor i finales së Kupës

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Genc Nuza, gjyqtar kryesor i finales së Kupës

21/05/24 @ 12:04

1/2: DRITA - PRISHTINA

Prishtina eliminon Dritën, arrin finalen e dytë radhazi!

Kupa e Kosovës

Prishtina eliminon Dritën, arrin finalen e dytë radhazi!

24/04/24 @ 17:33

1/2: BALLKANI - SUHAREKA

Dygolëshi i Fitim Susurit s’mjafton, Ballkani në finale të Kupës!

Kupa e Kosovës

Dygolëshi i Fitim Susurit s’mjafton, Ballkani në finale të Kupës!

24/04/24 @ 16:53

1/2: BALLKANI - SUHAREKA

Ballkani - Suhareka, 11-shet startuese

Kupa e Kosovës

Ballkani - Suhareka, 11-shet startuese

24/04/24 @ 14:23

1/2:DRITA - PRISHTINA

Drita - Prishtina, 11-shet startuese

Kupa e Kosovës

Drita - Prishtina, 11-shet startuese

24/04/24 @ 14:05

NGA KOMISIONI DISIPLINOR

Prishtina dënohet me 1 mijë e 200 euro!

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Prishtina dënohet me 1 mijë e 200 euro!

16/04/24 @ 22:12

NDESHJET E KTHIMIT, SHTYHEN

Ditë zie! Shtyhen ndeshjet e kthimit të Kupës së Kosovës

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Ditë zie! Shtyhen ndeshjet e kthimit të Kupës së Kosovës

16/04/24 @ 16:06

VENDIMI I KG-së

Prishtina në disiplinore, edhe pas ndeshjes së Kupës

Kupa e Kosovës

Prishtina në disiplinore, edhe pas ndeshjes së Kupës

08/04/24 @ 16:38

PA GOLA MES PRISHTINËS E DRITËS

VAR-i thotë fjalën e fundit, finalisti caktohet në ndeshjen e kthimit

Kupa e Kosovës

VAR-i thotë fjalën e fundit, finalisti caktohet në ndeshjen e kthimit

03/04/24 @ 19:58

DERBI LOKAL I KUPËS, BALLKANIT!

Zëvendësuesi Ismajlgeci siguron fitoren e Ballkanit ndaj Suharekës

Kupa e Kosovës

Zëvendësuesi Ismajlgeci siguron fitoren e Ballkanit ndaj Suharekës

03/04/24 @ 19:03

1/2: PRISHTINA - DRITA

Prishtina - Drita, 11-shet startuese

Kupa e Kosovës

Prishtina - Drita, 11-shet startuese

03/04/24 @ 14:20

1/2: SUHAREKA - BALLKANI

Suhareka - Ballkani, 11-shet startuese

Kupa e Kosovës

Suhareka - Ballkani, 11-shet startuese

03/04/24 @ 14:10

PËRCAKTOHEN GJYSMËFINALISTËT

Gjysmëfinalet e Kupës: Çiftet, data dhe ora e ndeshjeve

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Gjysmëfinalet e Kupës: Çiftet, data dhe ora e ndeshjeve

15/03/24 @ 23:38

RRUGA DREJT FINALES!

Shorti i gjysmëfinales së Kupës, caktohet data

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Shorti i gjysmëfinales së Kupës, caktohet data

11/03/24 @ 10:55

1/4: VJOSA - SUHAREKA

Mevlan Zeka vendimtar, Suhareka në gjysmëfinale të Kupës

Kupa e Kosovës

Mevlan Zeka vendimtar, Suhareka në gjysmëfinale të Kupës

07/03/24 @ 14:53

1/4: MALISHEVA - BALLKANI

Ballkani tregon fuqinë në Malishevë, kalon në gjysmëfinale

Kupa e Kosovës

Ballkani tregon fuqinë në Malishevë, kalon në gjysmëfinale

07/03/24 @ 14:51

FORMACIONET ZYRTARE

Malisheva-Ballkani, 11-shet startuese

Kupa e Kosovës

Malisheva-Ballkani, 11-shet startuese

07/03/24 @ 12:52

1/4: DUKAGINI - DRITA

Penalltitë vendosin, Drita kalon në gjysmëfinale

Kupa e Kosovës

Penalltitë vendosin, Drita kalon në gjysmëfinale

06/03/24 @ 15:49

1/4: PRISHTINA - TREPÇA '89

Fitore bindëse ndaj ‘89-shit, Prishtina në gjysmëfinale

Kupa e Kosovës

Fitore bindëse ndaj ‘89-shit, Prishtina në gjysmëfinale

06/03/24 @ 14:48

MESJAVA E ÇEREKFINALEVE

Orari dhe referët e çerekfinaleve të Kupës së Kosovës

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Orari dhe referët e çerekfinaleve të Kupës së Kosovës

05/03/24 @ 14:44

SHORTI I ÇEREKFINALES

Shorti i Kupës: Ballkani në Malishevë, Prishtina pret ‘89-shin

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Shorti i Kupës: Ballkani në Malishevë, Prishtina pret ‘89-shin

14/02/24 @ 14:19

SHORTI SOT

Çiftet çerekfinale përcaktohen sot

Kupa e Kosovës

Çiftet çerekfinale përcaktohen sot

14/02/24 @ 11:24

SHORTI PËR ÇEREKFINALE!

Kupa e Kosovës: Caktohet data e shortit për çerekfinale

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Kupa e Kosovës: Caktohet data e shortit për çerekfinale

11/02/24 @ 18:23

TË SIGURT, DREJT ÇEREKFINALES

Vjosa në çerekfinale të Kupës!

Kupa e Kosovës/FFK Liga e parë

Vjosa në çerekfinale të Kupës!

03/02/24 @ 15:11

EMMANUEL EGBO, PAS NDESHJES

Egbo: Prishtina futet në çdo garë për të fituar

Superkupa e Kosovës/Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Egbo: Prishtina futet në çdo garë për të fituar

20/01/24 @ 13:59

ILIR DAJA, PAS NDESHJES

Daja: Ngarkesat ndikuan

Superkupa e Kosovës/Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Daja: Ngarkesat ndikuan

20/01/24 @ 13:50

FINALJA E SUPERKUPËS SË KOSOVËS

Prishtina fiton Superkupën, duke mposhtur Ballkanin

Superkupa e Kosovës/Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Prishtina fiton Superkupën, duke mposhtur Ballkanin

20/01/24 @ 13:05

TROFETË E SUPERKUPËS

Fituesit e deritashëm të Superkupës së Kosovës!

Superkupa e Kosovës/Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Fituesit e deritashëm të Superkupës së Kosovës!

19/01/24 @ 18:42

KUPA e KOSOVËS

Caktohet orari i ndeshjeve të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Caktohet orari i ndeshjeve të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës

15/01/24 @ 16:01

DATAT

Superliga vazhdon më 10 shkurt

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Superliga vazhdon më 10 shkurt

04/01/24 @ 11:41

SUPERKUPA E KOSOVËS - MËSOHET DATA E NDESHJES

Fituesi i Superkupës së Kosovës, do të vendoset në Antalya të Turqisë

Superkupa e Kosovës/Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Fituesi i Superkupës së Kosovës, do të vendoset në Antalya të Turqisë

19/12/23 @ 14:02

HIDHET SHORTI PËR 1/8 E FINALES SË KUPËS

Finalistët e Kupës së fundit, takohen në të tetën e finales

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Finalistët e Kupës së fundit, takohen në të tetën e finales

12/12/23 @ 13:41

1/8 E FINALES SË KUPËS

Përcaktohet data e shortit për të tetën e finales

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Përcaktohet data e shortit për të tetën e finales

08/12/23 @ 15:56

DINAMO KOMPLETON TOP-16shen e KUPËS

Drilon Sadiku vendimtar, Dinamo eliminon Vushtrrinë nga Kupa

Kupa e Kosovës/FFK Liga e parë

Drilon Sadiku vendimtar, Dinamo eliminon Vushtrrinë nga Kupa

08/12/23 @ 14:06

MALISHEVA S'LEJON BEFASI

Malisheva përmbys Kikën për të siguruar 1/8 e Kupës

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Malisheva përmbys Kikën për të siguruar 1/8 e Kupës

05/12/23 @ 15:04

LLAPI ELIMINON PA PROBLEM PHOENIXIN

Llapi dominon plotëisht dhe kalon tutje në Kupë të Kosovës

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Llapi dominon plotëisht dhe kalon tutje në Kupë të Kosovës

05/12/23 @ 13:57

KUPA E KOSOVËS

Kupa e Kosovës, shorti për 1/16 e finales

Kupa e Kosovës

Kupa e Kosovës, shorti për 1/16 e finales

01/12/23 @ 11:35

MARRIN PJESË EDHE SUPERLIGA EDHE LIGA E PARË

Sot, shorti i Kupës së Kosovës

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Sot, shorti i Kupës së Kosovës

01/12/23 @ 09:06

SHORTI I RRETHIT TË PARË TË KUPËS SË KOSOVËS 2023/24

Në rrethin e parë të Kupës, dy ndeshje

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Në rrethin e parë të Kupës, dy ndeshje

17/11/23 @ 15:32