NDESHJET TJERA

Man United triumfon në Paris, Barcelona lehtë ndaj hungarezëve

20 October, 2020 @23:25

Në përballjet tjera të Champions League sonte, ndeshja më tërheqëse ka qenë ajo mes Parisit dhe Manchester Unitedit. Anglezët…

Lexo më shumë  →

GRUPI F: LAZIO 3-1 DORTMUND

Muriqi debuton në Champions, Lazio nis me fitore

20 October, 2020 @23:11

Lazio ka nisur mbarë Ligën e Kampionëve, ku u kthye pas 13 vitesh mungesë. Sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi…

Lexo më shumë  →

GRUPI G: DYNAMO 0-2 JUVENTUS

Morata i jep nismë të mbarë Pirlos

Alvaro Morata duke festuar golin e shënuar sonte/ Foto: B/R

20 October, 2020 @21:51

Dy gola në pjesë të dytë të shënuar nga i ri-transferuari Alvaro Morata i kanë dhënë fillim të mbarë Juventusit…

Lexo më shumë  →

PLAYOFF QUALIFICATION

Myrto Uzuni me ekipin e tij sigurojnë Ligën e Kampionëve

Myrto Uzuni duke festuar golin nga ndeshja e parë e PlayOffit/ Foto: fradi.hu

29 September, 2020 @23:27

Sulmuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni, ka qenë për 90min në fushë sonte dhe me barazimin 0-0 ndaj Moldes norvegjeze kanë…

Lexo më shumë  →

PLAYER RATINGS @ BAYERN - SEVILLA

Notat e lojtarëve: Bayern 2-1 Sevilla

Foto: Bayern/tw

25 September, 2020 @0:55

Bayern fitoi Superkupën e dytë evropiane duke e mposhtur Sevillën në finale, pas vazhdimeve 2-1. Leon Goretzka dhe…

Lexo më shumë  →

SUPERKUPA E EVROPES

SuperBayern, merr të dytën SuperKupë evropiane në histori

24 September, 2020 @23:37

Bayern Munchen ka fituar në finale të Superkupës Evropiane Sevillën, duke e mposhtur 2-1 pas vazhdimeve. Sevilla arriti…

Lexo më shumë  →

CILI DO TE FITOJE?

UEFA nominon më të mirët për 2019/20

17 September, 2020 @16:26

Për sezonin e përfunduar të Ligës së Kampionëve, ku fitues doli Bayern duke e mposhtur Parisin në finale, UEFA ka…

Lexo më shumë  →

FERENCVAROS - DINAMO ZAGREB

Autogol dhe gol, Myrto Uzuni eliminon Dinamo Zagrebin

16 September, 2020 @20:56

Në ndeshjen e luajtur sonte në Hungari, Ferencvarosi vendas e ka eliminuar nga rrethi i parafundit kualifikues drejt grupeve të…

Lexo më shumë  →

SUPERKUPA E EVROPES

Anglezët ndajnë drejtësinë në Superkupën e Evropës

Foto: uefa.com

15 September, 2020 @11:36

Komiteti i Referëve të UEFA-së ka bërë ditur se ka përcaktuar anglezin Anthony Taylor si refer kryesor për ndeshjen e…

Lexo më shumë  →

CHAMPIONS LEAGUE

Kastrati debuton në Champions, shënon, Dinamo kualifikohet

26 August, 2020 @23:13

Dinamo Zagrebi është kualifikuar në raundin e tretë të Ligës së Kampionëve pas penalltive ndaj Clujit. Kastrati ka shënuar golin…

Lexo më shumë  →

CHAMPIONS LEAGUE

Lirim Kastrati në bankë kundër Clujit

26 August, 2020 @19:47

Lojtari i përfaqësuese së Kosovës, Lirim Kastrati, do të jetë në bankën rezervë te Dinamo Zagrebi kundër Clujit, në kuadër…

Lexo më shumë  →

TIRANA - CRVENA ZVEZDA

Tirana e pafat, mposhtet minimalisht dhe eliminohet

25 August, 2020 @21:59

Me rezultat 0-1 në të mirë të mysafirëve u mbyll ndeshja e sontme mes Tiranës dhe Crvena zvezdës në “Air…

Lexo më shumë  →

TIRANA - CRVENA ZVEZDA

Tirana vs. Crvena zvezda, 11-shet startuese

25 August, 2020 @19:16

Me fillim nga ora 20:00, Tirana në “Air Albania Stadium” takohet me Crvena Zvezdën. Takimi është i vlefshëm për fazën…

Lexo më shumë  →

KLUBI SLLOVAK

Slovan ankohet në CAS pas disfatës në tavolinë

25 August, 2020 @15:14

Kampioni i Sllovakisë, Slovan Bratislava, pas vendimit të djeshëm të Komisionit Disiplinor të UEFA-së për humbjen e ndeshjes ndaj Klaksvikut…

Lexo më shumë  →

VENDIMI I KD-së

UEFA eliminon edhe Slovanin në tavolinë

24 August, 2020 @19:36

Pas humbjes së Prishtinës në tavolinë ndaj Lincolnit në kualifikime për Europa League, ngjashëm UEFA-ja ka vendosur edhe për ekipin…

Lexo më shumë  →

CHAMPIONS LEAGUE

Për të gjashtën herë, Bayerni mbret i Evropës!

23 August, 2020 @22:56

Për të gjashtën herë në histori të klubit, Bayern München është fitues i Ligës së Kampionëve! Me plot meritë, skuadra…

Lexo më shumë  →

11-SHET / FINALJA

Formacionet zyrtare: PSG - Bayern

FOTO / UEFA

23 August, 2020 @19:25

Janë caktuar formacionet zyrtare të PSG-së dhe Bayernit, në kuadër të finales së Ligës së Kampionëve. PSG: Navas; Kehrer, Thiago…

Lexo më shumë  →

DUELI I RAUNDIT TË DYTË

Tirana - Crvena Zvezda, përcaktohet termini i ndeshjes

Foto: KFTirana

20 August, 2020 @9:12

Pas fitores së djeshme në Gjeorgji, duke e mposhtur Dinamon e Tbilisit 0-2 skuadra e Tiranës ka siguruar kualifikimin në…

Lexo më shumë  →

LYON - BAYERN

Bayern vulos finalen ndaj PSG-së

FOTO / Champions League

19 August, 2020 @22:50

Bayern Munich, duke e mposhtur Lyonin me rezultat 0-3, u kualifikua në finale të Ligës së Kampionëve. Serge Gnabry shënoi…

Lexo më shumë  →

CHAMPIONS LEAGUE

Tirana s’njeh mysafirllëk, mposht Dinamon si mysafir dhe kualifikohet

19 August, 2020 @20:56

Kampionia e Shqipërisë, Tirana, duke e mposhtur Dinamo Tbilisin me rezultat 0-2, është kualifikuar në raundin e parë kualifikuese në…

Lexo më shumë  →

LEIPZIG 0-3 PSG

Super Di Maria, Parisi për herë të parë në finale

Foto: UCL

18 August, 2020 @22:55

Paris St Germain për herë të parë arrin në finale të Ligës së Kampionëve. Nën drejtimin e gjermanit Tomas Tuchel,…

Lexo më shumë  →

TIRANA

Tirana negative në Covid-19, përgatitet për Tbilisi

17 August, 2020 @20:12

Skuadra e KF Tiranës ka rezultuar e gjitha negativ pas kryerjes së testeve për COVID-19 dhe do të udhëtojë të…

Lexo më shumë  →

MANCHESTER CITY 1-3 LYON

Lyon me befasinë e radhës, arrin gj’finalen pas një dekade

15 August, 2020 @22:48

Lyon që bëri befasi të madhe duke eliminuar Juventusin në të tetën e finales së Ligës së Kampionëve, ka bërë…

Lexo më shumë  →

BAYERN 8-2 BARCELONA

8ayern lodh Barcelonën

14 August, 2020 @22:54

Njëra ndër çerekfinalet që pritej të ishte më e paparashikueshme dhe më interesante, që prej minutave të para të saj…

Lexo më shumë  →

1/4: LEIPZIG - ATLETICO MADRID

Leipzig eliminon Atleticon, arrin gjysmëfinalen historike

13 August, 2020 @22:58

Pas PSG-së, gjysmëfinalisti i dytë i Ligës së Kampionëve sivjet është Leipzigu, ekip i themeluar në vitin 2008! Për shumicën…

Lexo më shumë  →

1/4: ATALANTA - PSG

Atalanta dorëzohet në fund, Parisi në gjysmëfinale

12 August, 2020 @22:54

Me një ndeshje të mrekullueshme ka filluar faza çerekfinale e këtij sezoni të Champions League. Atalanta dhe PSG zhvilluan mes…

Lexo më shumë  →

CHAMPIONS LEAGUE

Vendos Komisioni i Apelit, lajm i keq për Dritën

12 August, 2020 @21:01

Komisioni i Apelit ka vendosur që ndeshja në mes të Dritës dhe Lienfield, pra Drita ta humbë ndeshjen në tavolinë…

Lexo më shumë  →

UEFA

Shtyhet vendimi, Drita në pritje të Komisionit të Apelit

FOTO / Drita

12 August, 2020 @16:36

Ka përfunduar mbledhja e mbajtur sot nga Komisioni diciplinor për rastin e ndeshje së anuluar në mes të Dritës dhe…

Lexo më shumë  →

UEFA

Drita në pritje të vendimit

12 August, 2020 @13:48

Kampionia e Superligës së Kosovës ka arritur në Kosovë nga Zvicra. Dritës iu është kërkuar nga shteti i Zvicrës që…

Lexo më shumë  →

PAS RASTIT TË DJESHËM

Futbollistët e Dritës kthehen në shtëpi

Futbollistët e Dritës në aeroport/ Foto: Drita FC

12 August, 2020 @12:40

Drita kthehet në shtëpi. Pas ndodhive të djeshme në Nyon të Zvicrës, klubi gjilanas kampion i Kosovës si duket është…

Lexo më shumë  →

RREGULLORJA PËR COVID-19

Rregullorja e UEFA-së, nëse 13 lojtarë nuk janë në dispozicion: 3-0

11 August, 2020 @18:33

Rregullorja e UEFA-së për vazhdimin e garave pas rasteve me COVID-19 bën të ditur se ekipi duhet të dëshmojë së…

Lexo më shumë  →

KOMUNIKATA E FFK-së

FFK kërkon që të mos dëmtohet Drita

11 August, 2020 @17:56

Pas anulimit të ndeshjes Drita - Linfield, ka reaguar edhe FFK-ja, që ka lëshuar një komunikatë duke bërë të…

Lexo më shumë  →

CORONAVIRUS

Anulohet finalja parakualifikuese Drita-Linfield

11 August, 2020 @16:53

Dueli final i fazës parakualifikuese të Ligës së Kampionëve në mes të Dritës dhe Linfieldit është anuluar sot. Sipas…

Lexo më shumë  →

CHAMPIONS LEAGUE

Sot ndeshja finale parakualifikuese për Dritën

FOTO / Drita

11 August, 2020 @11:05

Pas fitores ndaj Inter Escaldes, Drita sot do të përballet në finalen e parakualifikimeve për Champions League kundër Linfieldit. Ndeshja…

Lexo më shumë  →

SHORTI I RAUNDIT TË PARË

Drita e Tirana në udhëtime të vështira në raundin e parë

9 August, 2020 @13:17

Skuadra e Dritës nuk ka pasur fare fat në short për raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve. …

Lexo më shumë  →

BARCELONA 3-1 NAPOLI

Barcelona siguron çerekfinalen ndaj Bayernit

8 August, 2020 @23:05

Barcelona ka siguruar çerekfinalen e Ligës së Kampionëve dhe duelin ndaj Bayernit aty, pasi që mposhti Napolin në përballjen e…

Lexo më shumë  →

BAYERN 4-1 CHELSEA

Bayern furishëm ndaj Chelseat

8 August, 2020 @23:02

Gjiganti bavarez Bayern ka shënuar fitore të thellë ndaj Chelseat edhe në ndeshjen e dytë të së tetës së finales…

Lexo më shumë  →

CHAMPIONS LEAGUE

Drita eliminon Interin, arrin finalen parakualifikuese

FOTO / Drita

8 August, 2020 @21:23

Drita ka kaluar pengesën e parë në rrugëtimin e saj të stinorit 2020/21 në Ligë të Kampionëve. Futbollistët e…

Lexo më shumë  →

CHAMPIONS LEAGUE

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Drita - Inter Escaldes

8 August, 2020 @20:12

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen parakualifikuese për Champions League në mes të Dritës dhe Inter Escaldes. Rezultati i…

Lexo më shumë  →

DRITA

Fidan Gëbershi del pozitiv në COVID-19 te Drita

8 August, 2020 @18:10

Futbollisti i Dritës, Fidan Gërbeshi, është testuar poitiv në coronavirus. Gërbeshi në një bisedë me Radio Starin, ka thënë se…

Lexo më shumë  →

CHAMPIONS LEAGUE

Shtyhet ndeshja Drita - Inter d’Escaldes

8 August, 2020 @17:33

Shtyhet ndeshja parakualifikuese në mes të Dritës dhe Inter d’Escaldes. Ndeshja e paraparë të luhet në ora 18:00, është vendosur…

Lexo më shumë  →