E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

Foto: DFB

30 November, 2020 @17:49

Në një takim të zhvilluar online Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka marrë vendim për selektorin e reprezentacionit Joachim…

Lexo më shumë  →

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football

27 November, 2020 @0:43

Pasi që përballja ndërmjet Zvicrës dhe Ukrainës në kuadër të Ligës A të Kombeve Grupi 4 ishte shtyer për shkak…

Lexo më shumë  →

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20 November, 2020 @4:10

Për të qartësuar “matematikat” dhe për të sqaruar rrugëtimin e skuadrave evropiane drejt Kampionatit Botëror “Katari 2022” - kanë ardhur…

Lexo më shumë  →

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20 November, 2020 @3:13

Pas triumfit në grupet e tyre të Ligës A të Kombeve, Belgjika, Franca, Italia dhe Spanja do të “luftojnë” për…

Lexo më shumë  →

ANALIZA PAS NDESHJES

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

Nga festa e golit të djeshëm të fitores/ Foto: FFK

19 November, 2020 @18:22

Ngjashëm, edhe pas çdo serie prej 15 ndeshjeve pa humbje mund të nisë një seri prej 10 ndeshjeve pa fitore.…

Lexo më shumë  →

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova-Moldavia

Foto: FFK

18 November, 2020 @22:43

Përballja e parë e fituar e Kosovës në Ligën C të Kombeve ndaj Moldavisë, i siguroi dardanëve mbijetesën në këtë…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - MOLDAVIA

Fitorja e parë, mbesim në Ligën C

Foto: FFK

18 November, 2020 @22:39

Pas 10 ndeshjeve radhazi pa fitore, Kosova fitoreve në futboll i është rikthyer në përballjen e luajtur sonte ndaj Moldavisë…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE

Ujkani në portë, Zhegrova startues! 11-shet Kosova-Moldavia

18 November, 2020 @19:28

Muharrem Sahiti ka publikuar përbërjen e fundit për Kosovën për këtë vit. Përbërje kjo që do të luftojë për t’ia…

Lexo më shumë  →

PAS NDESHJES

Reja: Fitore me dy fytyra

Foto: FSHF

18 November, 2020 @19:14

Selektori i Shqipërisë, Edoardo Reja, pas ndeshjes ka qenë më i kënaqur me rezultatin sesa me paraqitjen e kuqezinjqëve në…

Lexo më shumë  →

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Shqipëria-Bjellorusia

Foto: FSHF

18 November, 2020 @18:14

Shqipëria ka siguruar Ligën B të Kombeve për herë të parë në histori të saj dhe me këtë do të…

Lexo më shumë  →

SHQIPËRIA - BJELLORUSIA

Fitore ndaj Bjellorusisë, Shqipëria ngjitet në Ligën B!

Foto: FSHF

18 November, 2020 @17:52

Në një fushë jo fort të përshtatshme për lojë në “Air Albania Stadium” në Tiranë, kombëtarja e Shqipërisë ka arritur…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: SHQIPËRIA - Bjellorusia

18 November, 2020 @14:36

Janë publikuar formacionet zyrtare të Shqipërisë dhe Bjellorusë, në kuadër të Ligës së Kombeve. SHQIPËRIA: Berisha; Doka, Djimsiti, Veseli, Ismajli;…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - MOLDAVIA

“Bëhu Zëri im” - fushata senzibilizuese, sonte në “Fadil Vokrri”

Foto: Dardanët

18 November, 2020 @12:05

Me fillim nga ora 20:45, sonte Kosova përballet me Moldavinë në kuadër të Ligës C të Kombeve. Kjo do të…

Lexo më shumë  →

NGA KONFERENCA

Muharrem Sahiti: Epitetin e favoritit duhet ta dëshmojmë në fushë

Foto: FFK

17 November, 2020 @21:57

Ndihmës-selektori i Kosovës, Muharrem Sahiti, në konferencën e sontme për shtyp të përfaqësueses së Kosovës para ndeshjes vendimtare për mbijetesë…

Lexo më shumë  →

CORONAVIRUS GODET EDHE KAPITENIN

Mungesë e madhe te kuqezinjtë, Hysaj me COVID-19

Foto: FSHF

17 November, 2020 @21:28

Pas mungesës për shkak të kartonëve që do ta lë të pezulluar Amir Abrashin për ndeshjen “finale” ndaj Bjellorusisë, ka…

Lexo më shumë  →

STËRVITJA E FUINDIT

Gati për fitoren e parë në grup

Foto: FFK

17 November, 2020 @20:57

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore në prag të ndeshjes së fundit për këtë vit kundër…

Lexo më shumë  →

KOSOVA

Challandes përsëri pozitiv, mungon ndaj Moldavisë

TOPSPORTI / A.P

17 November, 2020 @15:14

Pas mungesës në dy ndeshjet e kaluara të këtij muaji ndaj Shqipërisë dhe Sllovenisë, kryetrajneri i Kosovës, Bernard Challandes, do…

Lexo më shumë  →

KOSOVA

Armend Thaqi i shtohet listës së Kosovës

17 November, 2020 @15:08

Për shkak të mungesave të shumta për arsye të ndryshme, përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka shtuar në listë një…

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES VENDIMTARE

Në qetësi, 10 lojtarë stërvisin, s’ka deklarata

Pamjet nga stërvitja e sontme e lojtarëve të Kosovës/ Fotot: FFK

16 November, 2020 @23:58

Futbollistët e përfaqësues së Kosovës kanë zhvilluar stërvitjet e fundit para ndeshjes jetike ndaj Moldavisë që luhet nesër mbrëma në…

Lexo më shumë  →

ANALIZA PAS NDESHJES

Nuk frymojmë si ekip

Fotot: FFK

15 November, 2020 @23:08

Kemi disa probleme, të cilat duhet t’i sanojmë nëse dëshirojmë që të kemi një progres, i cili ka stagnuar këtë…

Lexo më shumë  →

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Sllovenia - Kosova

11-shja e Kosovës që i doli përballë Sllovenisë/ Foto: FFK

15 November, 2020 @23:04

Kosova ka pësuar për herë të tretë në Grupin 3 të Ligës C të Kombeve dhe për herë të dytë…

Lexo më shumë  →

LIGA C: SLLOVENIA - KOSOVA

Sllovenia përmbys Kosovën falë penalltisë në minutën e fundit

15 November, 2020 @22:46

Sllovenia mbetet lidere e Grupit 3 të Ligës C të Kombeve, pasi që ka arritur të përmbys epërsinë e Kosovës…

Lexo më shumë  →

PAS NDESHJES

Sakrifica e Abrashit, mungesë e madhe

Foto: FSHF

15 November, 2020 @21:28

Njëri ndër lojtarët më të mirë në fushë sonte ndaj Kazakistanit, Amir Abrashi, ka sakrifikuar mjaft në përballjen e kuqezinjëve…

Lexo më shumë  →

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Shqipëria-Kazakistani

11-shja startuese e Shqipërisë sonte/ Foto: FSHF

15 November, 2020 @20:03

Pas një performance të mirë të kuqezinjëve që kanë arritur të mbesin në lojë për kreun e grupit dhe kualifikimin…

Lexo më shumë  →

SHQIPËRIA - KAZAKISTANI

Fitore për “finale” dramatike pas 3 ditësh

Fotot: FSHF

15 November, 2020 @19:48

Shqipëria ka arritur të shënojë njërën ndër fitoret më të lehta të saj prej vitesh sonte në Air Albania, duke…

Lexo më shumë  →

11-SHET STARTUESE

Kosova pa fitore, del me këtë 11-she ndaj Sllovenisë

Foto: FFK

15 November, 2020 @18:53

Janë përcaktuar 11-shet startuese për përballjen mes Sllovenisë dhe Kosovës. Selektori slloven Matjaz Kek dhe ndihmësi i Kosovës, Muharrem…

Lexo më shumë  →

LIGA C: MAQEDONIA - ESTONIA

Maqedonia fiton përsëri, një fitore larg Ligës B të Kombeve

15 November, 2020 @16:55

Përfaqësuesja e Maqedonisë ka vazhduar me formë të mirë të ndeshjeve dhe pas sigurimit të biletës për EURO 2020 -…

Lexo më shumë  →

11-SHET STARTUESE

Reja publikon 11-shen për ndeshjen e rëndësishme

Foto: FSHF

15 November, 2020 @16:40

Edoardo Reja ka publikuar 11-shen startuese të Shqipërisë për përballje ndaj Kazakistanit, bashkë me Michal Bilekun, trajnerin e kundërshtarëve. …

Lexo më shumë  →

NGA STËRVITJA E FUNDIT

Stërvitja e fundit para ndeshjes, me shumë përkushtim e duele

Fotot: FFK

14 November, 2020 @22:34

Futbollistët e Kosovës sonte kanë kryer edhe stërvitjen e fundit para ndeshjes ndaj Sllovenisë që do të zhvillohet nesër mbrëma…

Lexo më shumë  →

NGA KONFERENCA

Vetëm fitore ndaj Kazakistanit

Foto: FSHF

14 November, 2020 @16:13

Selektori i Shqipëris, Edoardo Reja, në konferencën për shtyp të mbajtur sot në Tiranë, një ditë para ndeshjes së rëndësishme…

Lexo më shumë  →

NGA FEDERATA

Ekspedita e Kosovës në Slloveni, Celina drejt Kosovës

Foto: FFK

14 November, 2020 @12:22

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se ekspedita e skuadrës ka marrë fluturimin për në Slloveni…

Lexo më shumë  →

SHQIPËRIA

Shqipëria para ndeshjeve vendimtare, formacioni i mundshëm

14 November, 2020 @10:35

Pas fitores në miqësoren ndaj Kosovës, Shqipëria këtë muaj i luan dy ndeshje në kuadër të Ligës së Kombeve. Më…

Lexo më shumë  →

SHKUP

Sa do të përfitojnë lojtarët e stafi i Maqedonisë për kualifikim?

Foto: FFM

14 November, 2020 @9:31

Maqedonasit festuan arritjen e madhe dhe historike në futbollin e vendit të tyre. Maqedonia Veriore u kualifikua për herë…

Lexo më shumë  →

STËRVITJA E FUNDIT NË DURRËS

Vjen Valon Berisha, Kosova nesër merr fluturimin

Foto: FFK

13 November, 2020 @21:40

Kombëtarja e Kosovës e ka mbajtur stërvitjen e fundit në Durrës në kuadër të përgatitjeve për dy ndeshjet e fundit…

Lexo më shumë  →

STËRVITJA E PARË PAS NDESHJES

Përgatitjet për Slloveni vazhdojnë, s’ka të lënduar

Foto: FFK

12 November, 2020 @14:46

Pas ndeshjes së djeshme ndaj Shqipërisë, Kombëtarja e Kosovës ka vazhduar sot me stërvitje në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen…

Lexo më shumë  →

SLLOVENIA

Kek: Ndaj Kosovës duhet të jemi më agresiv

Foto: NZS

12 November, 2020 @14:39

Në ditën kur Kosova luajti miqësore ndaj Shqipërisë dhe u mposht 2-1, kundërshtari i radhës i saj në Ligë të…

Lexo më shumë  →

REJA & BERISHA

“Mbrojtja më e mirë që ka pasur ndonjëherë Shqipëria”

Edoardo Reja dhe Etrit Berisha duke qeshur në konferencën e sotme për shtyp/ Foto: FSHF

10 November, 2020 @19:59

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja dhe kapiteni Etrit Berisha kanë dalë në konferencën zyrtare për mediat, një…

Lexo më shumë  →

STËRVITJA E DYTË

Përfundon edhe stërvitja e dytë e dardanëve në Durrës

Fotot: FFK

10 November, 2020 @19:18

Kombëtarja e Kosovës e ka mbajtur stërvitjen e dytë në Durrës dhe të fundit para ndeshjes miqësore kundër Shqipërisë, që…

Lexo më shumë  →

AMIR RRAHMANI

“Këto ndeshje përgatitje për kualifikime drejt Botërorit”

Amir Rrahmani gjatë konferencës së sotme për shtyp në Durrës/ Foto: FFK

10 November, 2020 @15:33

Kapiteni i reprezentacionit të Kosovës, Amir Rrahmani, në konferencën e sotme për shtyp të mbajtur sot në Durrës, ka thënë…

Lexo më shumë  →

NGA KONFERENCA

S’ishte e nevojshme kjo miqësore, Daku për konkurrencë

10 November, 2020 @13:48

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Shqipërisë ka bërë të ditur se nuk ka…

Lexo më shumë  →

NIS GRUMBULLIMI

Kosova grumbullohet në Durrës me mungesa të konfirmuara

9 November, 2020 @14:38

Të ftuarit e selektorit Bernard Challandes kanë filluar grumbullimin e paraparë për ndeshjet e nëntorit. Federata e Futbollit…

Lexo më shumë  →