HEIDENHEIM - WERDER BREMEN

Werderi me Rashicën shpëtojnë stinorin, mbesin në Bundesligë

FOTO / Werder Bremen

6 July, 2020 @22:21

Skuadra e Werder Bremenit pas barazimit 0-0 në ndeshjen e parë të PlayOutit të Bundesligës, ka barazuar edhe në ndeshjen…

Lexo më shumë  →

PLAY OUT / BUNDESLIGA

Rashica startues për shpëtim, Heidenheim - Werder Bremen

6 July, 2020 @19:45

Janë caktuar formacionet zyrtare në ndeshjen e dytë të Play Outit në Bundesligë në mes të Heidenheim dhe Werder Bremenit. …

Lexo më shumë  →

BAYERN MUNCHEN

Zyrtare: Leroy Sane te Bayerni

FOTO / Bayern Munchen

3 July, 2020 @9:39

Tashmë zyrtare, Leroy Sane ka arritur marrëveshje me kampionin e Bundesligës, Bayern Munchen. Sane ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me…

Lexo më shumë  →

BUNDESLIGA

Rashica shënon, Werderi s’bie, pret PlayOutin

FOTO / Werder

27 June, 2020 @17:14

Mesfushori i krahut të reprezentacionit të Kosovës, Milot Rashica, ka shënuar golin e dytë të skuadrës për t’i dhënë krahë…

Lexo më shumë  →

MBIJETESA NË BUNDESLIGË

Gjasula ra, Rashica e Berisha vendosin në xhiron e fundit

22 June, 2020 @14:21

Të tre skuadrat e fundit në Bundesligë 2019/20 kanë nga një shqiptar në ekip. Paderborni i Klaus Gjasulës tashmë ka…

Lexo më shumë  →

BUNDESLIGA

Rashica s’luan, Werderi edhe më afër Bundesligës 2

20 June, 2020 @17:34

Asnjë minutë për Milot Rashicën në humbjen që Werderi sot e pësoi me rezultat 3-1 në udhëtim te Mainzi. Vushtrriasi…

Lexo më shumë  →

ZYRTARISHT

Chelsea kompleton marrëveshjen me Timo Wernerin

18 June, 2020 @11:24

Chelsea ka arritur marrëveshje përfundimisht me lojtarin dhe Leipzigun për të nënshkruar kontratë me futbollistin gjerman, Timo Werner. Ekipi…

Lexo më shumë  →

WERDER 0-1 BAYERN

Bayerni kampion, Werderi në dy “finale” për shpëtim

16 June, 2020 @22:30

Bayern Munchen është kampion i Gjermanisë për stinorin 2019/20, pasi që mposhti sonte Werder Bremenin me rezultat minimal 0-1 [Lewandowski…

Lexo më shumë  →

ZYRTARISHT KAMPIONË

Kampion! Konfirmohet në Bundesligë

Foto: Arminia/fb

16 June, 2020 @20:59

Skuadra nga qyteti i Bielefeldit në Gjermani, Arminia, me barazimin e sotëm të Hamburgut është shpallë edhe zyrtarisht kampion i…

Lexo më shumë  →

WERDER - BAYERN, 11s

Rashica startues për shpëtim, Bayerni për titull

Foto: Werder/fb

16 June, 2020 @20:45

Ka filluar ndeshja mes Werder Bremenit dhe Bayernit para 5 minutash, ndërsa futbollisti i Kosovës Milot Rashica është startues te…

Lexo më shumë  →

KLAUS GJASULA

Rekorderi i Bundesligës, që s’mundi ta shpëtonte ekipin

Foto: Paderborn/fb

14 June, 2020 @9:34

Mesfushori i reprezentacionit të Shqipërisë, Klaus Gjasula, përkundër rekordit të tij, nuk ka arritur të shpëtojë ekipin në elitë të…

Lexo më shumë  →

DUELET E FUNDIT

Bayerni dhe dy duele direkte për Werderin e Rashicën

Foto: Werder/tw

14 June, 2020 @9:11

Pas fitores së thellë dje ndaj Paderbornit, Werder Bremen i Milot Rashicës ende mund të thuhet se ka fatin në…

Lexo më shumë  →

BUNDESLIGA

Bayerni drejt titullit, siguron Ligën e Kampionëve

FOTO / Bayern Munchen

13 June, 2020 @21:21

4 minuta para përfundimit të ndeshjes ndaj Borussia Monchengladbachut, erdhi fitorja e Bayern Munichut. Bayerni e mposhti kundërshtarin me rezultat…

Lexo më shumë  →

PAQARADA & HALIMI

Sandhausen i Paqaradës dhe Halimit shpëton dhe stabilizohet

Foto: Sandhausen/fb

12 June, 2020 @21:25

Pas rikthimit të Bnudesliga 2, ekipi i dyshes kosovare Leart Paqarada dhe Besar Halimi ishte në rrezik për rënie nga…

Lexo më shumë  →

HOFFENHEIM

Rezultatet e mira, s’e mbajnë Schreuderin në ekip

Foto: https://www.achtzehn99.de/

9 June, 2020 @13:41

Përkundër se skuadra ka arritur rezultate të mira këtë stinor në Bundesligë dhe është stabilizuar në mes të tabelës e…

Lexo më shumë  →

WERDER - WOLFSBURG

S’ka pikë pa Rashicën, Werderi rrezikon edhe më shumë rënien

7 June, 2020 @15:22

Tjetër fundjavë zhgënjyese për Werderin e Bremenit. Skuadra që dekadën e kaluar përfaqësonte Gjermaninë në garat evropiane, sot bëri edhe…

Lexo më shumë  →

WERDER 0-3 EINTRACHT

Eintrachti ktheu Werderin te humbjet, Rashica 30min në lojë

Foto: Eintracht/tw

3 June, 2020 @22:56

Futbollistët e Eintracht Frankfurtit kanë shfyrtëzuar formën e mirë të sulmuesit të tyre të huazuar nga Milan, Andre Silva, për…

Lexo më shumë  →

WERDER - EINTRACHT 11s

Katër ndërrime te formacioni startues i Werderit

Foto: Werder/fb

3 June, 2020 @19:45

Werder Bremen ka publikuar formacionin startues të ekipit para përballjes ndaj Eintracht Frankfurtit në përballjen e mbetur nga më parë…

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES

Kohfeldt: Rashica dhe Bittencourt janë të gatshëm për ndeshje

Foto: Werder/fb

3 June, 2020 @16:58

Trajneri i Werder Bremenit, Floria Kohfeldt, ka dhënë lajme të mira për adhuruesit e ekipit pak para ndeshjes së sotme.…

Lexo më shumë  →

PADERBORN 1-6 DORTMUND

Borussia Dortmund fundos Paderbornin, hattrick Sancho

Foto: BVB/tw

31 May, 2020 @19:55

Mesfushori këmbëshpejtë i krahut, Jadon Sancho, ka shënuar hattrick ndërsa Borussia Dortmund fitore të thellë 1-6 [Hunemeier 72 -…

Lexo më shumë  →

BUNDESLIGA

Nata e rekordeve për Lewandowskin

FOTO / Bayern M

30 May, 2020 @23:35

Lideri i Bundesligës, Bayern Munchen, sonte me lehtësi e mposhti Dusseldorfin me rezultat 5-0. Super ylli polak, Robert Lewandowski, me…

Lexo më shumë  →

BAYERN 5-0 DUSSELDORF

Bayerni serinë e fitoreve ngrit në 8, dallimin në 10

FOTO / Bayern Munchen

30 May, 2020 @20:59

Kampioni aktual i Bundesligës, Bayern Munchen, me lehtësi e kaloi skuadrën e Valon Berishës, Dusseldorfin, duke e mposhtur me rezultat…

Lexo më shumë  →

MILOT RASHICA

Lufta do të vazhdojë

Foto: miltorashica/tw

30 May, 2020 @19:26

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Milot Rashica, pas fitore së ekipit të tij ndaj Schalkes është shprehur se ekipi i…

Lexo më shumë  →

SCHALKE 0-1 WERDER

Me asist të Rashicës Werder fiton, Schalke pa pikë pas karantine

Foto: Werder/tw

30 May, 2020 @17:37

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica, ka rrëmbyer me një bashkëlojtar të tij topin në mes të fushës. Kosovari udhëhoqi topin…

Lexo më shumë  →

SANDHAUSEN 3-1 HANNOVER

Paqarada asiston, Halimi ndihmon, fitorja e dytë me radhë

Foto: Sandhausen/tw

30 May, 2020 @15:03

Skuadra e Sandhausenit, ku luajnë dy reprezentuesit e Kosovës, Leart Paqarada dhe Besar Halimi ka shënuar fitoren e dytë me…

Lexo më shumë  →

FREIBURG 0-1 BAYER LEVERKUSEN

Rekorderi i ri i Bundesligës, afron ekipin te Champ’sLeague

Foto: Bundesliga/tw

29 May, 2020 @22:54

Goli i 35-të i sulmuesit Kai Havertz i ka dhënë Bayer Leverkusenit fitore ndaj Freiburgut të Amir Abrashit, ku ky…

Lexo më shumë  →

FORTUNA 2-1 SCHALKE

Valon Berisha me Fortunën përmbysin Schalken

Foto: Fortuna/fb

27 May, 2020 @22:26

Skuadra ku luan Valon Berisha, Fortuna Dusseldorf, ka shënuar fitore jashtëzakonisht të rëndësishme ndaj Schalkes sonte për të shtuar shpresat…

Lexo më shumë  →

PAS NDESHJES

Rashica: Ishim të pafat

Foto: milotrashica/tw

26 May, 2020 @23:17

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, ka shprehur komentin e tij pas ndeshjes ku ekipi i tij Werder Bremen barazoi pa…

Lexo më shumë  →

WERDER 0-0 MONCHENGLADBACH

Werderi i pafat sonte, Rashica 86min në barazim

Foto: werder/tw

26 May, 2020 @22:50

Werder Bremen u desht të pajtohet me një pikë sonte në WeserStadion ku dëgjoheshin britmat e tifozëve nga altoparlantët. …

Lexo më shumë  →

WESEN 0-1 SANDHAUSEN

Paqarada 90min në fitoren shpresëdhënëse për shpëtim

Foto: Sandhausen/fb

26 May, 2020 @20:37

Krahu i përfaqësueses së Kosovës Leart Paqarada ka qenë për 90min në fushë, derisa ekipi i tij Sandhausen ka shënuar…

Lexo më shumë  →

DORTMUND 0-1 BAYERN

Mjeshtria e Kimmich vendos derbin, Bayerni gati kampion

Foto: Bundesliga/tw

26 May, 2020 @20:21

Bayern ka kryer punën më së miri në Dortmund sonte. Bavarezët kanë shënuar fitore minimale por thuajse vendimtare në luftë…

Lexo më shumë  →

WERDER - GLADBACH 11s

Werderi kërkon fitoren e radhës me Rashicën standard

Foto: borussia/fb

26 May, 2020 @19:40

Milot Rashica është përsëri startues te Werder Bremeni duke qenë i përfshirë në 11-shen e parë të ekipit që do…

Lexo më shumë  →

WESEN - SANDHAUSEN 11s

Rast jetik për Sandhausenin, Paqarada starutes Halimi rezervë

Foto: sandhausen/fb

26 May, 2020 @18:21

Skuadra e reprezentuesve kosovarë Sandhausen mund të futet në rrezik direkt nga rënia prej Bundesligës 2. Leart Paqarada është…

Lexo më shumë  →

DORTMUND - BAYERN, 11s

4 pikë dallimi, Dortmund-Bayern 11-shet

Foto: BVB/fb

26 May, 2020 @17:55

Tashmë gjithçka është gati për të filluar super derbi gjerman mes Borussia Dortmundit të Lucien Favre-së dhe Bayern Munchenit të…

Lexo më shumë  →

MAINZ 0-5 LEIPZIG

Werner show, Leipzig fiton pas 3 barazimeve

FOTO / Bundesliga

24 May, 2020 @17:33

Pas 3 barazimeve rresht, skuadra e Leipzigut ka shpërthyer te Mainzi, duke e mposhtur me rezultat të thellë 0-5. Në…

Lexo më shumë  →

SCHALKE 0-3 AUGSBURG

E dyta historike për Augsburgun

FOTO / Bundesliga

24 May, 2020 @15:38

Seria negative e Schalkes vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Augsburgut. Schalke u mposht me rezutlat 0-3 ndaj kundërshtarit, derisa kjo…

Lexo më shumë  →

BAYERN 5-2 FRANKFURT

Bayerni thellon krizën e Frankfurtit, zgjëron serinë e fitoreve

FOTO: Bayern / fb

23 May, 2020 @23:49

Në ndeshjen e fundit të ditës në kuadër të xhiros së 27, kampioni aktual i Bundesligës, Bayern Munchen, e mposhti…

Lexo më shumë  →

BAYERN - EINTRACHT 11s

Pas tre humbjeve radhazi, këndellje në Allianz?

Foto: Gimages

23 May, 2020 @18:27

Në këto momente gjithçka është gati për të filluar ndeshja mes Bayernit dhe Eintrachtit, derisa 11-shet që do të dalin…

Lexo më shumë  →

PADERBORN 1-1 HOFFENHEIM

Pika e radhës për Gjasulën, s’i nxjerr nga fundi

Foto: Paderborn./fb

23 May, 2020 @17:54

Gjasula i plotë në barazimin e Paderbornit. Reprezentuesi i Shqipërisë Klaus Gjasula i kompletoi 90 minuta në barazimin 1-1 të…

Lexo më shumë  →

WOLFSBURG 0-2 DORTMUND

Dortmundi në formë, pret gabimin e Bayernit

Foto: BVB/tw

23 May, 2020 @17:53

Forma e mirë e Borussia Dortmundit vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Wolfsburgut, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 0-2. …

Lexo më shumë  →

FREIBURG 0-1 WERDER

VAR shpëton Werderin zhgënjyes

Foto: Werder/fb

23 May, 2020 @17:38

Ka qenë video asisten referi (VAR) që ka shpëtuar Werderin dhe i ka sjellë tre pikë të plota skuadrës ku…

Lexo më shumë  →